fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
תגיות: דיסק שרוט
XP - שאלה |

איך לתקן דיסק שרוט ?

1. 26-04-2012 20:21 #1
    בן
    יש לי דיסק דיי ישן שיש שם סירטונים שלי מאז שהייתי תינוק ואני ממש רוצה לראות אותם אבל הבעיה היא שהדיסק שרוט ,
    וכשאני מכניס אותו למחשב אז כשאני מנסה ליראות תקבצים בדיסק הוא ניתקע לי לכמה שניות ואז החלון ניסגר אוטומטית ..

חפשתי מידע באינטרנט וראיתי שאפשר לתקן שריטות עם מישחת שיניים אבל אני מפחד לידפוק תדיסק ביכלל חח
    מישהו יודע איך אפשר לתקן תשריטה ? או איזה תוכנה שעוזרת ליקלוט תקבצים גם אם הדיסק דפוק ?

תודה מראש.

2. 26-04-2012 20:45 #2
    בן
    לא שמעתי אף פעם על משחת שיניים אבל אפשר לנסות ולהפוך אותו לשמיש יותר ע"י אלכוהול רפואי מסויים
    אתה פשוט מחטא את הדיסק (גם מקדימה וגם מאחורה) באלכוהול עם ממחטה נקייה...
    יש מכונה קטנה שעושה את זה יותר טוב אבל רוב הסיכויים אין לך אותה אז זה לא משנה כל כך..
    אתה יכול גם לנסות להכניס את הדיסק ואז להכנס למחשב שלי > לחצן ימני על הכונן תקליטורים (איפה שהדיסק נמצא) > מאפיינים > אם יש לשונית כלים - לך אלייה > תיקון\בדיקת דיסק > סמן את שני הויאים > התחל.
    ולנסות לעשות גם איחוי אם יש שם
    גם אני אוהב מוזיקה ישראלית איכותית !

סבא שלי נהג לומר: "עדיף לשתוק מאשר לדבר שטויות" תקשיבו למשפט הזה אנשים.. אתם פשוט אומרים שטויות ..
    צטטו אותי אם אתם רוצים שאני יענה לכם מהר יותר..

3. 26-04-2012 20:47 #3
    בן
    שם פרטי
    דויד
    ציטוט פורסם במקור על ידי hg35 צפה בהודעה
    לא שמעתי אף פעם על משחת שיניים אבל אפשר לנסות ולהפוך אותו לשמיש יותר ע"י אלכוהול רפואי מסויים
    אתה פשוט מחטא את הדיסק (גם מקדימה וגם מאחורה) באלכוהול עם ממחטה נקייה...
    יש מכונה קטנה שעושה את זה יותר טוב אבל רוב הסיכויים אין לך אותה אז זה לא משנה כל כך..
    אתה יכול גם לנסות להכניס את הדיסק ואז להכנס למחשב שלי > לחצן ימני על הכונן תקליטורים (איפה שהדיסק נמצא) > מאפיינים > אם יש לשונית כלים - לך אלייה > תיקון\בדיקת דיסק > סמן את שני הויאים > התחל.
    ולנסות לעשות גם איחוי אם יש שם
    זה דיסק cd (:

ניסית לצרוב לדיסק אחר?

4. 26-04-2012 20:49 #4
    בן
    שם פרטי
    dvir
    אני יכול להגיד לך שהקטע עם המשחת שיניים עובד !!
    ויש הרבה סרטונים ביוטיוב שמדריכים איך עושים את זה,
    בכל אופן אם בא ל לנסות קודם להציל את החומר ע"י
    תוכנה, יש גם לא מעט תוכנות שמתעסקות בזה, הנה כמה לדוגמא:

http://www.anyreader.com/
    http://www.oemailrecovery.com/cd_recovery.html
    http://bad-cd-repair-pro.soft32.com/

<a href="http://bad-cd-repair-pro.soft32.com/" target="_blank">

5. 26-04-2012 20:56 #5
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי hateefexpi צפה בהודעה
    זה דיסק cd (:

ניסית לצרוב לדיסק אחר?
    אני יודע שזה CD. מה אתה מנסה לומר פה?
    גם אני אוהב מוזיקה ישראלית איכותית !

סבא שלי נהג לומר: "עדיף לשתוק מאשר לדבר שטויות" תקשיבו למשפט הזה אנשים.. אתם פשוט אומרים שטויות ..
    צטטו אותי אם אתם רוצים שאני יענה לכם מהר יותר..

6. 26-04-2012 20:58 #6
    בן
    שם פרטי
    dvir
    1. נקה את התקליטור. אפילו אם הוא לא ממש שרוט או משופשף יתכן והוא לא פועל כדרוש מפני שיש עליו אבק, שומנים, או חמרים אחרים שגורמים לפגם בפעולתו. לכן, השלב הראשון צריך תמיד להיות נקיון התקליטור.
      • שטוף את התקליטור במים פושרים כדי להסיר ממנו אבק.
      • אם יש עליו ליכלוך או שומן שמתקשים להסרה במים פושרים, שפשף את שיטחו באצבעך בעדינות רבה תוך כדי השטיפה. אפשר להשתמש בתכשיר נקוי עדין כמו סבון נוזלי ובכוהל במקום מים. בכל פעם שאתה משפשף את שטחו של התקליטור, עשה זאת כשאתה מתחיל במרכזו וממשיך כלפי שוליו, בפעולה זו תמנע שריטות נוספות.
      • נער את המים ותן לתקליטור להתייבש באוויר. אל תייבש אותו עם מגבת או כל מטלית אחרת ואל תיתן לו להתייבש בשמש.

2. נסה להפעיל את התקליטור. ברוב הפעמים, נקיון יסודי הוא כל שנדרש. אך אם הבעיה ממשיכה גם אחרי שנקית אותו, נסה להפעיל את התקליטור במכשיר אחר. יש מכשרים שיכולים לסבול סריטות יותר ממכשירים אחרים. מחשבים ומערכות סטריאו לרכב נוטים להיות הטובים ביותר במקרה זה.
    3. צרוב תקליטור חדש. אם אתה מצליח להפעיל את התקליטור באיזה מן המכשירים (בתקוה שזה המחשב שלך) אך לא בכולם, נסה לצרוב תקליטור חדש. יתכן והצורב יוכל לקרוא את התקליטור טוב יותר מהנגן, ולכן יוכל להפיק גירסאה טובה של התקליטור שלך. אולי תרצה לנסות זאת אפילו אם לא הצלחת להפעיל את התקליטור בכלל.
    4. נסה למצוא את הסריטה. אם תוכל למצוא את הסריטה יש לך סכויים טובים יותר לתקנה. אבחן את הסריטות. אם הן מאונכות לספירלה (מעגלים המוטבעים על התקליטור) כלומר, הן מתחילות במרכז וממשיכות לשוליים, יתכן והמידע נפגע רק חלקית או לא נפגע בכלל. לעומת זאת, שריטות המובילות בכוון הספירלה גורמות לאובדן מידע גדול יותר. במקרה ויש כמה סריטות, אם זהו תקליטור האזנה אולי תוכל לאתר את הסריטה הבעיתית- שכן תחילת המידע (השיר הראשון) מאוכסן קרוב יותר למרכז התקליטור וסוף המידע (השיר האחרון) קרוב יותר לשוליים.
    5. שחזר מידע. ישנן תוכנות צריבה שיכולות להמשיך בצריבת התקליטור הפגום גם כאשר ישנה תקלה בקריאת הדיסק. אם התוכנה נתקלת במידע בלתי קריא היא ממשיכה לקרוא הלאה וממלאת את הפגם (הפער במידע) במידע אקראי. תוכנות צריבה אחרות פועלות בצורה כזו הקוראת את המידע הפגום באטיות יסודית, שוב ושוב, על מנת לנסות ולשחזרו. ב"חלונות" (Windows) תכנת נרו (Nero) עושה זאת, ובלינוקס (Linux) יש את הדי.די. רסקיו (ddrescue tool). תוכנות שיכולות לשחזר תקליטורים פגומים עובדות טוב יותר עם תקליטורי האזנה (הדורשים פחות דיוק) מאשר תקליטורים המיועדים לקריאה בלבד. פעולת השיחזור כדאית מאוד לנסוי לפני גישה לשלבים דרסטיים יותר אף על פי שהיא איטית מאוד. שיחזור בעזרת תוכנה יכולה להמשך אפילו מספר שעות! אבל לפחות יש לך ערבון בידיעה שהתוכנה לא תקלקל את התקליטור יותר מאשר מצבו הנתון.
    6. הברק את התקליטור. אזהרה! פעולה זו עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך. השתמש בפעולה זו אך ורק אם ניסית את השלבים הקודמים ללא הועיל. קרא את ההוראות הבאות בהקפדה!!

הברקת התקליטור תגרום להסרת מעטה דק מהשכבה החיצונית, ובכך לרדד את הסריטה. מספר תכשירים ביתיים מתאימים להברקה, אבל משחת שיניים - בעיקר זו המכילה סודה לשתיה היא השיטה הנפוצה ביותר ואולי המאומתת יותר. בארה"ב משתמשים גם ב-Brasso, תחליב להברקת כלי מתכת.

• שים כמות מעטה של משחת שיניים (המרקם של המשחה צריך להיות עבה וסמיך -לא ג'ל) על מטלית רכה ונקייה, חופשיה מסיבים. לדוגמה, אפשר להשתמש במטלית לנקוי משקפיים.
      • שפשף בעדינות את הסריטה בתנועה מעגלית רחבה (התחל במרכז ועבור לשולי הדיסק). עשה כך 10 או 12 פעמים. שפשוף בתנועות עיגוליות קטנות מדי עלול לגרום לשריטות נוספות שתחבלנה במסלולי המידע הדיגיטאלי. נסה למקד את ההברקה בסריטות בלבד.
      • הברק כך למשך מספר דקות, והוסף עוד משחה לפי הצורך. הזהר לא לשפשף בלחץ גדול מדי, אבל כנראה שאפילו פעולה עדינה תוסיף שריטות קטנות לתקליטור.

1. הסר את המשחה מהתקליטור. אם השתמשת במשחת שיניים, העבר את התקליטור בזרם קל של מים פושרים עד שכל שאריות המשחה נשטפו. יבש את התקליטור לגמרי (באויר) לפני שאתה מנסה להפעיל אותו. אם השתמשת בתחליב להברקת מתכת, יש צורך בניגוב קל של התקליטור, אחרי שהוא יבש, במטלית רכה ונקייה.
    2. עשה מבחן. אם הבעיה ממשיכה, הברק שוב למשך כ-15 דקות, או עד שהסריטה ממורקת כמעט לגמרי. בשלב זה, השטח שמסביב לסריטה יראה מבריק מאוד אבל תבחין גם בשריטות קטנות רבות שנוספו בעקבות ההברקה. יתכן שיש לך שריטה עקשנית במיוחד, אבל אם הבעיה נמשכת, יתכן גם שאתה מבריק את השריטה הלא נכונה.

שיטת השעווה

1. מרח את המסלול בחומר שעווני. אם שיטת ההברקה לא הועילה, נסה למרוח את התקליטור בשכבה דקה מאוד של וזלין (vaseline). אפשר להשתמש גם בפוליש ווקס לרכב (liquid car wax), במשחת נעליים טבעית, או בתכשיר להברקת מוצרי עץ. שפשף בעדינות ובתנועה מעגלית, ונגב במטלית רכה ונקייה. אם אתה משתמש בשעווה, קרא את הוראות היצרן קודם השימוש. תכשירים מסויימים קוראים לניגוב בעוד החומר לח, ואחרים דורשים יבוש ורק אחר כך ניגוב.
    2. בחן את התקליטור שוב. אם הוא פועל- צרוב אותו לתקליטור חדש! הפיתרון בשיטה זו מחזיק מעמד רק לזמן מוגבל.

שיטת הנורה

השתמש בנורה. הפעל נורת להט ביתית בהספק של 60 וואט. החזק את התקליטור כשאצבעך אוחזת בעיגול הפתוח במרכז והצד המוקלט (צד B) חשוף אל הנורה כשמרחקו כ-10 ס"מ ממנה. החזק את התקליטור באופן זה למשך כ-20 שניות תוך כדי שאתה מסובב אותו באטיות סביב אצבעך. ומיד, בעוד התקליטור חם מן הנורה- הפעל אותו. שיטה זו לא תמיד מניבה את התוצאה הרצויה.

שיטת הגימור המקצועי

הבא את התקליטור לגימור של ממומחה. אם כל מה שניסית לא הועיל, אולי תוכל למצוא פתרון בעזרת מומחה בחנות לממכר תקליטורים. עסקים המתמחים בתקליטורים, למשל חנויות להשכרת תקליטורי די.וי. די. (DVD) מחזיקים לפעמים במכשיר מקצועי לגימור תקליטורים. יתכן ותוכל לקבל גימור מקצועי תמורת תשלום מועט.

תיקון צפוי האלומיניום

על מנת לזהות אם שכבת הציפוי העשויה רדיד אלומיניום נשרטה (זוהי השכבה הנמצאת תחת לשכבת הפלסטיק החיצונית), החזק את התקליטור מול האור ובדוק היטב אם יש איזה שהוא סימן שחסר חלק מציפוי האלומיניום. אם כן, סמן את האזור החסר בצד ה-A של התקליטור (אפשר בלורד). קח שתי חתיכות של דבק מיסוך (masking tape) והנח אותן אחת על גבי השניה מעל השטח המסומן. שיטה זו עלולה לגרום לתקליטור לפעול בקול רם יותר אבל בשיטה זו יש לך סיכויים די גבוהים של הצלחה.

http://he.wikihow.com/%D7%9C%D7%AA%D...A8%D7%95%D7%98

7. 26-04-2012 20:58 #7
    בן
    שם פרטי
    דויד
    ציטוט פורסם במקור על ידי hg35 צפה בהודעה
    אני יודע שזה CD. מה אתה מנסה לומר פה?
    אי אפשר לערוך דיסק סידי עד כמה שאני יודע, מה שצרבת זה מה שיהיה, אז גם תיקון לא אפשרי.

8. 26-04-2012 21:03 #8
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי Dvir_pc צפה בהודעה
    אני יכול להגיד לך שהקטע עם המשחת שיניים עובד !!
    ויש הרבה סרטונים ביוטיוב שמדריכים איך עושים את זה,
    בכל אופן אם בא ל לנסות קודם להציל את החומר ע"י
    תוכנה, יש גם לא מעט תוכנות שמתעסקות בזה, הנה כמה לדוגמא:

http://www.anyreader.com/
    http://www.oemailrecovery.com/cd_recovery.html
    http://bad-cd-repair-pro.soft32.com/

<a href="http://bad-cd-repair-pro.soft32.com/" target="_blank">

עשיתי את זה בטעות עם דיסק אחר שהוא תקין XD
    למזלי הוא לא נישבר אבל אני ינסה עכשיו וירשום אחרי זה תתוצאות

9. 26-04-2012 21:04 #9
    בן
    שם פרטי
    dvir
    יש כאלו שמשתמשים בבננה

10. 26-04-2012 22:00 #10
    בן
    שם פרטי
    דויד
    יש כאלו שמשתמשים בבננה

זה פחות מומלץ-יכול גם להחמיר את המצב.

11. 26-04-2012 22:05 #11
    בן
    יש כאלו שמשתמשים בבננה

חח הרגת XD

12. 27-04-2012 14:35 #12
    בן
    שם פרטי
    dvir
    ציטוט פורסם במקור על ידי Circassian צפה בהודעה
    חח הרגת XD
    מה נסגר??

13. 27-04-2012 14:42 #13
    בן
    מה נסגר??
    כלום אחי ..
    חוץ מזה שלדיסק נהיה ריח של מנטה אין כלום הוא לא עובד XD

מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner