fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
עזרה|

לגבי לחץ במבחנים במתמטיקה..

1. 24-05-2012 15:08 #1
    בת
    שם פרטי
    ישראל
    היי לכם..
    אז ככה,
    יש לי בעיה , שכשאר אני נבחנת במתמטיקה אני נכנסת ללחץ ולא מוציאה ציונים בהתאם להישגיי. (5 יח' מתמטיקה כיתה י' . )
    במבחן אחד, בו "ידעתי" שלא כ"כ אצליח כי לא חרשתי מספיק, הייתי רגועה יחסית וקיבלתי 90!
    לעומת זאת במבחנים בהם אני מתכוננת יותר, אני נכנסת ללחץ ולא מסוגלת לחשוב הרבה ומוציאה 70-80..
    שנה הבאה זה יא' - מתכונות , וכל מבחן זה למגן לכן אני מאוד חוששת..
    חשוב שתדעו שאני מצטיינת, וזה קורה לי רק במתמטיקה! (הלחץ..)
    פשוט זה המקצוע היחידי שיחסית קשה לי למרות שאני 5 יח' מתמטיקה...(ולרדת זה לא אופציה, כי גם ב4 אני אלחץ לדעתי.. ואני רוצה וצריכה להיות ב5 כי יש לי ממוצע סבבה-כ80)
    בבית וגם עם המורה פרטית אני מצליחה תרגילים יותר קשים מבבחינה (לרוב, אני לא מתיימרת להיות גאונה או משהו..)
    ובבחינה האחרונה, שהייתה באמת קלה (לפחות בעיניי) הוצאתי 75 בגלל שנפלה לי שאלה בגיאומטריה על באמת באמת שטויות...
    אז בקשתי מכם,
    מה לדעתכם עליי לעשות? איך להרגיע את עצמי לפני בחינה במתמטיקה? (אני כן מתרגלת.. )
    האם גם אתם נלחצים ככה לפני מתמטיקה? ואיך אתם מסתדרים?

ושאלה קטנה, למי שסיים השנה יא' - 5 יח' , האם זה באמת כזה קשה? והאם כאחת שיש לה כממוצע 80, עם השקעה, יכולה להצליח?

תודה רבה לעונים, אשמח לתשובות רבות ומגוונות ככל הניתן ~

סופר גירל.

2. 24-05-2012 15:17 #2
    בן
    שם פרטי
    אריאל
    גם אני חששתי כמוך...אבל בסופו של דבר שתגיעי לי"א תקחי את הדברים יותר בפרופורציות ומניסיון לא כול מבחן קריטי בשנה הבאה....רק המגנים.....בתור אחד שנכשל ב"עונה הסדירה" כמה פעמים ובסוף הוגש על 100 בזכות המגנים

3. 24-05-2012 16:08 #3
    בת
    שם פרטי
    ישראל
    ציטוט פורסם במקור על ידי DesignArter צפה בהודעה
    גם אני חששתי כמוך...אבל בסופו של דבר שתגיעי לי"א תקחי את הדברים יותר בפרופורציות ומניסיון לא כול מבחן קריטי בשנה הבאה....רק המגנים.....בתור אחד שנכשל ב"עונה הסדירה" כמה פעמים ובסוף הוגש על 100 בזכות המגנים
    תודה על תשובתך..
    גם אתה היית בלחץ?

אשמח לעוד תשובות!

סופר גירל.

4. 24-05-2012 16:10 #4
    בן
    אל תחשבי על כל זה, תגיעי לבחינה רגועה בידיעה שאת יודעת את החומר ואל תחשבי על זה יותר מידי. תגידי לעצמך שזה בסך הכל מתמטיקה ושאין ממה לחשוש.

5. 24-05-2012 16:49 #5
    בן
    אני אתן לך דוגמא את עצמי אחד שבאמת ניגש הכי באיזי למבחן כמה שיש לו משקל והכול אני יודע שזה לא סוף העולם יש מועד ב' \ עבודות לתיקון וכו' וכו' אבל ואללה "מתמטיקה" זה סוג של מפלצת מצטייר אצלי בראש שלא תביני לא נכון ניגשתי על 100 בבגרות האחרונה אבל בכל זאת הלחץ פשוט גדול אתה שואף גבוה ויכול להיות טעות שם וטעות פה אבל אין מה לעשות ככה זה עם הזמן תראי שהלחץ פוחת וככל שתתרגלי יותר תדעי יותר ותבואי למבחן ותסתכלי על נגיד 3 מתוך 4 שאלות ומראש תגידי " היי פתרתי אותם בבית עשרות פעמים מה הבעיה לעשות את זה עוד פעם " זה כל הסיפור מדי פעם נדרשת חשיבה שתחת לחץ אין סיכוי שתגיעי לתוצאות בקיצור תרגיעי ותתרגלי יותר אם את מרגישה לא מוכנה

"
    "אם אני אני כי אתה אתה ואם אתה אתה כי אני אני אז אני לא אני ואתה לא אתה. אבל אם אני אני כי אני אני ואתה אתה כי אתה אתה אז אני אני ואתה אתה
    "
    "

6. 24-05-2012 19:17 #6
    בן
    לא ניראה לי שזה יעזור מה שיגידו כאן ..בכל מקרה לי יש אותה בעיה, אתמול היה בגרות וניגשתי על מגן הכי גבוה בכיתהנלחצתי ולא הספרתי הכל.. פשוט להירגעאני לא מציע מרדת ל4 למרות ששם לא תילחצי זאת רמה יותר נמוכה

7. 24-05-2012 19:58 #7
    בן
    שם פרטי
    Amitt
    צאי מנקודת הנחה שאת יודעת את החומר (ולא ללמוד בדקה ה-90), אלא 3 ימים לפני - לקרוע ת'תחת!
    אה ועוד משהו, לא לקום ב-6 בבוקר ולפני ביה"ס לעבור על החומר - זה לא עוזר זה רק מקשה (בדוק)

לא יודע, אני לא לחוץ בכלל ממתמטיקה, אני דיי טוב בזה ונהנה, אז זה אחלה בשבילי. לדעתי זה הכי קל - יותר מהיסטוריה, ביולוגיה, פיסיקה, עברית, וכ' וכו'... בניגוד למה שאחרים אומרים. לדעתי היסטוריה צריך להילחץ פי 298423740824 ממה שאת נלחצת ממתמטיקה. מתמטיקה=תרגול

לכל שאלה בנוגע למתמטיקה ניתן לפנות אליי ב הודעה פרטית.
    פעיל בפורום: מתמטיקה
    amit6451

8. 24-05-2012 21:02 #8
    בן
    שם פרטי
    משה
    תעשי לעצמך סימולצית בחינה (עם זמן וזה)

מה היינו עושים בלעדיהם אה?

9. 24-05-2012 21:24 #9
    בן
    שם פרטי
    יהל D:
    קורה לי גם.. קרה לי שבמתכונת קיבלתי 100 ובמבחן קיבלתי 70 שהמבחן היה ממש קל אבל פשוט הייתי לחוץ
    מפה פשוט באתי לכל מבחן בגישה של המבחן הזה על ה*** שלי וזה באמת עוזר! פשוט אומרים בלב תמיד יש מועד ב' וזה לא ישפיע והכל (כמובן שחורשים תנשמה לפני) ואז מקבלים ציון טוב!
    בס"ד

פורום אופנה והלבשה
    ~~ משקיען השבוע באופנה והלבשה לתאריך ה-26/7/11 ~~
    ~~ אשכול השבוע באופנה והלבשה לתאריך ה-8/6/12 ~~

ה' מלך ה' מלך ה' ימלוך לעולם ועד

10. 24-05-2012 21:31 #10
    בן
    גם לי ואני מניח לכולם הייתה או עדיין יש בעיה כמו שלך במקצועות כמו מתמטיקה, אין מה לעשות אני בטוח שאצל כולם זה אחד מהמקצועות הכי מפחידים אם לא הכי מפחיד. ככה אני הרגעתי את עצמי לפני מבחנים למתמטיקה, פשוט ישבתי לפני המבחן ואמרתי: "תרגלת מספיק, אין מה להילחץ אתה יודע את זה". זה מאוד עזר לי ובמבחן האחרון ( אני גם בכיתה י' ב-5 יחידות ) הוצאתי 100. עוד משהו שממש יכול להעלות לך את הביטחון זה לעזור לתלמידים אחרים, יש לך ממוצע 80 ככה וזה סבבה, תשבי נגיד עם כאלו מהכיתה שפחות טובים, או אפילו שטובים כמוך , ותסבירו אחד לשני תרגילים שונים ומילה שלי זה מעלה לך את הביטחון לשמיים כשאת מסבירה למישהו תרגיל, במיוחד לפני בחינה אצלי לפחות מתאספים הכיתה שלי ושואלים שאלות אחד את השני ומסבירים תשובות והיגיון מאחורי התשובות. בהצלחה !
    נערך לאחרונה על ידי OMG_Banana, 24-05-2012 בשעה 21:36

11. 24-05-2012 22:27 #11
    בן
    שם פרטי
    אושר
    לדעתי תנסי להוציא הארכת זמן
    למרות שגם לי יש את זה בשאלון 807.. :/ אני פשוט מנסה להספיק אבל תמיד יש טעות בשאלה
    נסי לשכוח מהלחץ, להגיד לעצמך "אני מתרגלת"
    17|ימין-מרכז|אגנוסטי-אפתאיסט*|מודיעין
    *לא מתשאל את קיום האל כי קיומו או אי קיומו לא ישפיעו על חיי
    RuneScape | Minecraft | GTA San Andreas | Half Life-

12. 25-05-2012 13:47 #12
    בן
    שם פרטי
    .
    בדיוק אותה בעיה אצלי.
    אצלי, ככל שיש יותר עמודים למבחן אני עושה טעויות מפגרות יותר. לא בגלל שאני עייף מרוב תרגילים, אלא בגלל הלחץ. פתאום 1X1 זה 0, שני שליש מ-69 זה ביטוי חסר משמעות וסכום זוויות במשולש 1939.
    מה שצריך לעשות זה פשוט להירגע. גם לא לאכול סרטים ולחרוש כאילו אין מחר, זה רק מלחיץ עוד יותר (כמובן שאני לא ממליץ לך לא ללמוד, פשוט לא להשתגע).
    במבחן, בעיקר בשאלות מילוליות או שאלות שיש בהן הרבה נתונים, אפשר להיעזר במרקר ולסמן דברים חשובים. אני לוקח מבחנים שעשיתי בהן טעויות של לחץ, שבהן פספסתי נתונים ומילים שמשמעותיות לתרגיל, פלוסים ומינוסים ודברים אחרים, מבין איזה דברים אני לא רואה ומתי שיש לי שוב שאלות בסגנון, אני יודע לא להתבלבל.
    אני בעצמי עדיין נלחם בדבר המעצבן הזה. אני ממש טוב במתמטיקה, עובדה שבמבחנים עם הרבה עמודים אני מקבל 75-85, ובבחנים שיש בהם רק עמוד אחד או שניים אני מקבל 100. לפי התיאור שלך גם את ככה. פשוט צריך להירגע ולשים לב.
    מקווה שעזרתי.

13. 27-05-2012 13:46 #13
    בת
    שם פרטי
    ישראל
    ציטוט פורסם במקור על ידי JMName צפה בהודעה
    אל תחשבי על כל זה, תגיעי לבחינה רגועה בידיעה שאת יודעת את החומר ואל תחשבי על זה יותר מידי. תגידי לעצמך שזה בסך הכל מתמטיקה ושאין ממה לחשוש.
    ציטוט פורסם במקור על ידי Syike צפה בהודעה
    אני אתן לך דוגמא את עצמי אחד שבאמת ניגש הכי באיזי למבחן כמה שיש לו משקל והכול אני יודע שזה לא סוף העולם יש מועד ב' \ עבודות לתיקון וכו' וכו' אבל ואללה "מתמטיקה" זה סוג של מפלצת מצטייר אצלי בראש שלא תביני לא נכון ניגשתי על 100 בבגרות האחרונה אבל בכל זאת הלחץ פשוט גדול אתה שואף גבוה ויכול להיות טעות שם וטעות פה אבל אין מה לעשות ככה זה עם הזמן תראי שהלחץ פוחת וככל שתתרגלי יותר תדעי יותר ותבואי למבחן ותסתכלי על נגיד 3 מתוך 4 שאלות ומראש תגידי " היי פתרתי אותם בבית עשרות פעמים מה הבעיה לעשות את זה עוד פעם " זה כל הסיפור מדי פעם נדרשת חשיבה שתחת לחץ אין סיכוי שתגיעי לתוצאות בקיצור תרגיעי ותתרגלי יותר אם את מרגישה לא מוכנה
    ציטוט פורסם במקור על ידי PianoXd צפה בהודעה
    לא ניראה לי שזה יעזור מה שיגידו כאן ..בכל מקרה לי יש אותה בעיה, אתמול היה בגרות וניגשתי על מגן הכי גבוה בכיתהנלחצתי ולא הספרתי הכל.. פשוט להירגעאני לא מציע מרדת ל4 למרות ששם לא תילחצי זאת רמה יותר נמוכה
    ציטוט פורסם במקור על ידי amit6451 צפה בהודעה
    צאי מנקודת הנחה שאת יודעת את החומר (ולא ללמוד בדקה ה-90), אלא 3 ימים לפני - לקרוע ת'תחת!
    אה ועוד משהו, לא לקום ב-6 בבוקר ולפני ביה"ס לעבור על החומר - זה לא עוזר זה רק מקשה (בדוק)

לא יודע, אני לא לחוץ בכלל ממתמטיקה, אני דיי טוב בזה ונהנה, אז זה אחלה בשבילי. לדעתי זה הכי קל - יותר מהיסטוריה, ביולוגיה, פיסיקה, עברית, וכ' וכו'... בניגוד למה שאחרים אומרים. לדעתי היסטוריה צריך להילחץ פי 298423740824 ממה שאת נלחצת ממתמטיקה. מתמטיקה=תרגול
    ציטוט פורסם במקור על ידי IsteraBelagena צפה בהודעה
    תעשי לעצמך סימולצית בחינה (עם זמן וזה)
    ציטוט פורסם במקור על ידי yh2697 צפה בהודעה
    קורה לי גם.. קרה לי שבמתכונת קיבלתי 100 ובמבחן קיבלתי 70 שהמבחן היה ממש קל אבל פשוט הייתי לחוץ
    מפה פשוט באתי לכל מבחן בגישה של המבחן הזה על ה*** שלי וזה באמת עוזר! פשוט אומרים בלב תמיד יש מועד ב' וזה לא ישפיע והכל (כמובן שחורשים תנשמה לפני) ואז מקבלים ציון טוב!
    ציטוט פורסם במקור על ידי OMG_Banana צפה בהודעה
    גם לי ואני מניח לכולם הייתה או עדיין יש בעיה כמו שלך במקצועות כמו מתמטיקה, אין מה לעשות אני בטוח שאצל כולם זה אחד מהמקצועות הכי מפחידים אם לא הכי מפחיד. ככה אני הרגעתי את עצמי לפני מבחנים למתמטיקה, פשוט ישבתי לפני המבחן ואמרתי: "תרגלת מספיק, אין מה להילחץ אתה יודע את זה". זה מאוד עזר לי ובמבחן האחרון ( אני גם בכיתה י' ב-5 יחידות ) הוצאתי 100. עוד משהו שממש יכול להעלות לך את הביטחון זה לעזור לתלמידים אחרים, יש לך ממוצע 80 ככה וזה סבבה, תשבי נגיד עם כאלו מהכיתה שפחות טובים, או אפילו שטובים כמוך , ותסבירו אחד לשני תרגילים שונים ומילה שלי זה מעלה לך את הביטחון לשמיים כשאת מסבירה למישהו תרגיל, במיוחד לפני בחינה אצלי לפחות מתאספים הכיתה שלי ושואלים שאלות אחד את השני ומסבירים תשובות והיגיון מאחורי התשובות. בהצלחה !
    ציטוט פורסם במקור על ידי Bamba_Harifa צפה בהודעה
    לדעתי תנסי להוציא הארכת זמן
    למרות שגם לי יש את זה בשאלון 807.. :/ אני פשוט מנסה להספיק אבל תמיד יש טעות בשאלה
    נסי לשכוח מהלחץ, להגיד לעצמך "אני מתרגלת"
    ציטוט פורסם במקור על ידי JeffLoomis צפה בהודעה
    בדיוק אותה בעיה אצלי.
    אצלי, ככל שיש יותר עמודים למבחן אני עושה טעויות מפגרות יותר. לא בגלל שאני עייף מרוב תרגילים, אלא בגלל הלחץ. פתאום 1X1 זה 0, שני שליש מ-69 זה ביטוי חסר משמעות וסכום זוויות במשולש 1939.
    מה שצריך לעשות זה פשוט להירגע. גם לא לאכול סרטים ולחרוש כאילו אין מחר, זה רק מלחיץ עוד יותר (כמובן שאני לא ממליץ לך לא ללמוד, פשוט לא להשתגע).
    במבחן, בעיקר בשאלות מילוליות או שאלות שיש בהן הרבה נתונים, אפשר להיעזר במרקר ולסמן דברים חשובים. אני לוקח מבחנים שעשיתי בהן טעויות של לחץ, שבהן פספסתי נתונים ומילים שמשמעותיות לתרגיל, פלוסים ומינוסים ודברים אחרים, מבין איזה דברים אני לא רואה ומתי שיש לי שוב שאלות בסגנון, אני יודע לא להתבלבל.
    אני בעצמי עדיין נלחם בדבר המעצבן הזה. אני ממש טוב במתמטיקה, עובדה שבמבחנים עם הרבה עמודים אני מקבל 75-85, ובבחנים שיש בהם רק עמוד אחד או שניים אני מקבל 100. לפי התיאור שלך גם את ככה. פשוט צריך להירגע ולשים לב.
    מקווה שעזרתי.
    תודה רבה לכולכם!
    באמת עזרתם לי !!
    אם יש למישהו עוד משהו להוסיף אשמח לשמוע !

סופר גירל.

מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner