fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מידע|

חדושה של לבנה (הסבר עם טיפה עומק לדבר)

1. 23-06-2012 23:15 #1
    בן
    נתקלתי בשבוע שעבר במספר אנשים שטענו שחידושה של לבנה על פי רבן גמליאל אינה מדוייקת ודבר זה אינו נכון כיוון שמסתכלים על הדברים בצורה לא נכונה

מה שרבן גמליאל מסר זהו הקירוב של המחזוריות על פי יחידות הזמן שהיו נהוגות בעבר וזה בדיוק מה שאני עומד להציג פה

אני רוצה להראות שבחלק ה73 זה יוצא הכי מדוייק במידה ואתם משתמשים ביחידות של אז

זה לא נכון לומר למה הוא לא דייק יותר כי הוא מסר את המידע לפי היחידות של אז ולא על פי רמת דיוק כיוון שהמספר הוא אין סופי (כי המסלול של הירח אליפטי) לכן גם כיום אם אני אנקוב במספר על פי שניות או מאיות השניה ובעוד כמה שנים ימצאו מספר יותר מדוייק על פי אלפיות השניה וכדומה

לא יהיה נכון הדבר לומר שאני לא דייקתי כיוון שבחרתי לומר את הדיוק על פי יחידות הזמן שהיו בשימוש בתקופתי

חדושה של לבנה (הסבר עם טיפה עומק לדבר)

אני מקווה שזה עושה את ההסבר לדבר הרבה יותר ברור כעת

בתמונה אני ממחיש למה לא נבחרו 71 72 74 75 חלקים אלא 73 חלקים
    שהם בהתאמה ל765431 765432 765433 765434 765435

כיוון שעל פי היחידות של 1080 חלקים בשעה
    בחלק מספר 73 זה הכי מדוייק

אנא תגובות לדבר

אני אשמח להעמיק בנושא אם משהו רוצה להוסיף משהו או לתקן אותי

שבוע נפלא לכולם!!!!

2. 23-06-2012 23:18 #2
    AsaF5 מנותק מפקח קטגוריית תחביבים & מנהל בכיר בפורום יהדות ותורה & מנהל פורום FarmVille & מנהל תת פורום סדרות רפואיות לשעבר
    בן
    שם פרטי
    ℵסף
    תודה רבה, כל הכבוד!
    נערך לאחרונה על ידי AsaF5, 23-06-2012 בשעה 23:18
    גוש קטיף - נזכור ונחזור

"לא ארץ נוכריה לקחנו ולא ברכוש זרים משלנו, כי אם נחלת אבותינו, אשר בידי אויבינו בעת מן העיתים בלא משפט נכבשה. ואנחנו כאשר הייתה לנו עת, הושיבונו נחלת אבותינו" (שמעון החשמונאי)

3. 24-06-2012 07:11 #3
    בן
    תודה רבה!

מקווה שעוד אנשים יקראו זאת

אני חושב שזה מסכם די טוב למה הוא השתמש ב73 חלקים בשיטה

זה כמו שכיום הייתי משתמש בשיטה שאומרת 29.5 ימים 44 דקות ו3 שניות
    והשימוש של זה יקלע על השניה בדיוק כפי שרבן גמליאל קלע על החלק הנכון של השעה

השימוש בחלקים או בשניות זה לא מדויק כי המספר יכול להיות אי רציונלי בגלל שהירח במסלול אליפטי

המטרה של כל זה להראות שכמו שהיום מישהו ישתמש בביטוי "לקלוע על השניה"
    בעבר הוא קלע על יחידת הזמן שהיו בשימוש בתקופתו
    נערך לאחרונה על ידי pri_megadim, 24-06-2012 בשעה 07:13

4. 24-06-2012 07:48 #4
    בן
    שם פרטי
    עומרי
    תודה רבה נשמה.

5. 25-06-2012 08:41 #5
    בן
    בבקשה

6. 25-06-2012 09:15 #6
    srvi12 מנותק מנהל פורומים מכשירי Samsung ויהדות ותורה לשעבר
    בן
    שם פרטי
    יעקב
    בס"ד
    תודה רבה!
    אשרייך!
    לינקיית שיעורי גמרא - http://www.fxp.co.il/showthread.php?t=7709412
    ביאורי משנה - http://www.fxp.co.il/showthread.php?t=7915805
    לינקיית חיזוקים - http://www.fxp.co.il/showthread.php?t=8039913
    קיבלנו את השבת במתנה בואו נשמור עליה
    דע מאין באת, ולאן אתה הולך, ולפני מי אתה עתיד ליתן דין וחשבון
    דע מה למעלה ממך,עין רואה,אוזן שומעת וכל מעשיך בספר נכתבים

7. 26-06-2012 13:15 #7
    בן
    אולי אני יביא בקרוב הסבר גם בנושא לשנת ירח שנה חסרה מלאה וכדומה

לא מבטיח ... נראה אם יהיה לי זמן לסדר הכל בצורה פשוטה לפני שאני אעלה זאת
    נערך לאחרונה על ידי pri_megadim, 26-06-2012 בשעה 13:15

8. 26-06-2012 19:42 #8
    בן
    הבעייה היא שכן יש חידוש לבנה פחות מהזמן שרבן גמליאל אמר, על פי החישוב שלך.
    אם תבחן למשל את לוח הירח בחודשים נובמבר - דצמבר השנה אז תגלה שמולד הירח הוא ב14/11 בשעה 00:08
    מולד הירח הבא הוא ב13/12 בשעה 10:42
    מדובר ב29 ימים, עשר שעות ו34 דקות שהם 29.42638 ימים וזאת בניגוד לטענה של רבן גמליאל שלא יתכן חידוש לבנה בפחות מ29.53 ימים

אתה יכול להסביר בבקשה?

לינק למחשבון ירח
    נערך לאחרונה על ידי deadalus, 26-06-2012 בשעה 19:45
    שֶׁקֶר שָׂנֵאתִי וַאֲתַעֵבָה
    גוגל הוא חברך, השתמש בו!
    איינשטיין: "90% מהציטוטים שלי באינטרנט שגויים"
    פרוט השגיאות הנפוצות בהבנת תורת האבולוציה (לינק)

9. 29-06-2012 00:55 #9
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי deadalus צפה בהודעה
    הבעייה היא שכן יש חידוש לבנה פחות מהזמן שרבן גמליאל אמר, על פי החישוב שלך.
    אם תבחן למשל את לוח הירח בחודשים נובמבר - דצמבר השנה אז תגלה שמולד הירח הוא ב14/11 בשעה 00:08
    מולד הירח הבא הוא ב13/12 בשעה 10:42
    מדובר ב29 ימים, עשר שעות ו34 דקות שהם 29.42638 ימים וזאת בניגוד לטענה של רבן גמליאל שלא יתכן חידוש לבנה בפחות מ29.53 ימים

אתה יכול להסביר בבקשה?

לינק למחשבון ירח
    מצטער אני לא כזה פעיל בפורום ומזל שהתחברתי ושמתי לב להודעה שלך

אתה נראה לי מדבר על זה שאולי מקדימים קצת ולא על חידוש הלבנה עצמו

חידוש הלבנה עצמו רשום די בברור במקורות וגם כפי שרשמתי זאת כבר שזה מה שידוע היום ושהוא פשוט נתן את אותו המידע על פי היחידות של אותה התקופה

לגבי מה שאתה שאלת זה כמו שאני אשאל מה שומרים שבת בערך חצי שעה לפני וחצי שעה אחרי
    הרי בפועל יום זה רק 24 שעות ולא 25 שעות ... אז למה מרווח כזה גדול
    התשובה כמובן שרק הקדוש ברוך הוא יודע באיזה שניה בדיוק נכנסת ויוצאת השבת
    ובעוד שאנחנו בני האדם מקדימים ומאחרים בשקיעה כדי לא לחלל שבת ונעזרים במרווח בטחון

נכון הדבר כנראה גם בתחומים אחרים כגון זה שהבאת פה שזה לא מדויק כפי שצריך להיות בגלל סיבות כאלה ואחרות

אבל כן המספר 29.530589 זה זמן חידושה של הירח

מקווה שזה עזר לך להבין זאת
    נערך לאחרונה על ידי pri_megadim, 29-06-2012 בשעה 00:57

10. 29-06-2012 01:28 #10
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי pri_megadim צפה בהודעה
    מצטער אני לא כזה פעיל בפורום ומזל שהתחברתי ושמתי לב להודעה שלך

אתה נראה לי מדבר על זה שאולי מקדימים קצת ולא על חידוש הלבנה עצמו
    לא, אני מדבר בדיוק נמרץ על חידוש הלבנה עצמו.
    חידוש הלבנה עצמו רשום די בברור במקורות וגם כפי שרשמתי זאת כבר שזה מה שידוע היום ושהוא פשוט נתן את אותו המידע על פי היחידות של אותה התקופה
    לא, כפי שהסברתי לך ידוע היום שחידוש הלבנה בחודשים נובמבר - דצמבר 2012 למניינים יהיה פחות מ29.53. - הוא יהיה 29.43, כשעתיים פחות.
    לגבי מה שאתה שאלת זה כמו שאני אשאל מה שומרים שבת בערך חצי שעה לפני וחצי שעה אחרי
    הרי בפועל יום זה רק 24 שעות ולא 25 שעות ... אז למה מרווח כזה גדול
    התשובה כמובן שרק הקדוש ברוך הוא יודע באיזה שניה בדיוק נכנסת ויוצאת השבת
    ובעוד שאנחנו בני האדם מקדימים ומאחרים בשקיעה כדי לא לחלל שבת ונעזרים במרווח בטחון

נכון הדבר כנראה גם בתחומים אחרים כגון זה שהבאת פה שזה לא מדויק כפי שצריך להיות בגלל סיבות כאלה ואחרות

אבל כן המספר 29.530589 זה זמן חידושה של הירח

מקווה שזה עזר לך להבין זאת
    צר לי אך זה לא עזר כלל וכלל.
    בעוד שהחמרה בקביעת מועד השבת אינה יכולה להזיק שגיאה בקביעת מולד הירח היא בעלת משמעות קריטית של חילול שבת המוני - אם היה מקרה שבו היה ראש חודש אולם ראש החודש נקבע ליום המחרת בגלל טעות ואם היה חג באותו חודש הרי שביום החג הנכון (על פי אלוהים) העם יחשוב שזהו ערב החג ויתבצע חילול יום טוב המוני.

כיום אנו יודעים שזמן חידוש הירח משתנה ורק הממוצע של זמן זה הוא 29.53 כלומר בהכרח קיימים חודשים שהם קצרים מ29.53 בניגוד לטענתו של רבן גמליאל
    נערך לאחרונה על ידי deadalus, 29-06-2012 בשעה 01:29
    גוגל הוא חברך, השתמש בו!

11. 29-06-2012 09:42 #11
    בן
    לא, אני מדבר בדיוק נמרץ על חידוש הלבנה עצמו.

לא, כפי שהסברתי לך ידוע היום שחידוש הלבנה בחודשים נובמבר - דצמבר 2012 למניינים יהיה פחות מ29.53. - הוא יהיה 29.43, כשעתיים פחות.

צר לי אך זה לא עזר כלל וכלל.
    בעוד שהחמרה בקביעת מועד השבת אינה יכולה להזיק שגיאה בקביעת מולד הירח היא בעלת משמעות קריטית של חילול שבת המוני - אם היה מקרה שבו היה ראש חודש אולם ראש החודש נקבע ליום המחרת בגלל טעות ואם היה חג באותו חודש הרי שביום החג הנכון (על פי אלוהים) העם יחשוב שזהו ערב החג ויתבצע חילול יום טוב המוני.

כיום אנו יודעים שזמן חידוש הירח משתנה ורק הממוצע של זמן זה הוא 29.53 כלומר בהכרח קיימים חודשים שהם קצרים מ29.53 בניגוד לטענתו של רבן גמליאל
    ידעו זאת גם בעבר

תסתכל על ההקשר שרבן גמליאל אמר להם זאת

מסכת ראש השנה פרק ב

דף כה,א גמרא

תניאאמר להם ר"ג לחכמים כך מקובלני מבית אבי אבא פעמים שבא בארוכה ופעמים שבא בקצרה א"ר יוחנן מ"ט דבי רבי דכתיב (תהילים קד) עשה ירח למועדים שמש ידע מבואו שמש הוא דידע מבואו ירח לא ידע מבואו רבי חייא חזייא לסיהרא דהוה קאי בצפרא דעשרים ותשעה שקל קלא פתק ביה אמר לאורתא בעינן לקדושי בך ואת קיימת הכא זיל איכסי א"ל רבי לר' חייא זיל לעין טב וקדשיה לירחא ושלח לי סימנא דוד מלך ישראל חי וקים ת"ר פעם אחת נתקשרו שמים בעבים ונראית דמות לבנה בעשרים ותשעה לחדש כסבורים העם לומר ר"ח ובקשו ב"ד לקדשו אמר להם ר"ג כך מקובלני מבית אבי אבא אין חדושה של לבנה פחותה מעשרים ותשעה יום ומחצה ושני שלישי שעה וע"ג חלקים ואותו היום מתה אמו של בן זזא והספידה ר"ג הספד גדול לא מפני שראויה לכך אלא כדי שידעו העם שלא קידשו ב"ד את החדש: הלך ר"ע <ומצאו> [ומצאו ר"ע] מיצר כו': איבעיא להו מי מיצר ר"ע מיצר או רבי יהושע מיצר ת"ש דתניא הלך ר"ע ומצאו לרבי יהושע כשהוא מיצר אמר לו [רבי] מפני מה אתה מיצר אמר לו <רבי> עקיבא ראוי לו שיפול למטה י"ב חדש ואל יגזור עליו גזירה זו א"ל רבי תרשיני לומר לפניך דבר אחד שלמדתני אמר לו אמור אמר לו הרי הוא אומר (ויקרא כג) אתם (ויקרא כג) אתם (ויקרא כג) אתם ג' פעמים אתם אפילו שוגגין אתם אפילו מזידין אתם אפילו מוטעין בלשון הזה אמר לו עקיבא נחמתני נחמתני: בא לו אצל רבי דוסא בן הורכינס כו': ת"ר למה לא נתפרשו שמותם של זקנים הללו שלא יאמר אדם פלוני כמשה ואהרן פלוני כנדב ואביהוא פלוני כאלדד ומידד ואומר (שמואל א יב) ויאמר שמואל אל העם ה' אשר עשה את משה ואת אהרן ואומר (שמואל א יב) וישלח ה' את ירובעל ואת בדן ואת יפתח ואת שמואל ירובעל זה גדעון ולמה נקרא שמו ירובעל שעשה מריבה עם הבעל בדן זה שמשון ולמה נקרא שמו בדן דאתי מדן יפתח כמשמעו

אמר להם ר"ג לחכמים כך מקובלני מבית אבי אבא פעמים שבא בארוכה ופעמים שבא בקצרה
    הזמן העובר בין מולד למולד אינו שוה בכל החודשים, ולפעמים הירח מושפעת מכמה גורמים המאריכים או מקצרים את ההקפה יותר מזמן המולד הבינוני, וכביאורו של הרמב``ם על המשנה שם: ``עניין הדברים האלו שהזמן שבין קבוץ השמש והירח לבין הראייה משתנה שנוי רב בהתאם למהירות הירח ואטיותו, ולפי רחבו בצפון ובדרום, ולפי אורך שקיעת המזל שהוא בו וקוצר שקיעתו, ולפי שינוי מראהו באורך וברוחב, ולפי שנוי תנועת השמש.

ועל השנויים האלו כולם הגורמים קוצר הזמן שבין קבוץ השמש והירח לבין ראייתו או אריכותו אמר פעמים בא בארוכה פעמים בא בקצרה. ומי שיש לו ידיעה בחכמת התכונה יבין כל מה שאמרתי. ורבן גמליאל בידיעתו המדוייקת בחכמה זו ידע שאפשר שייראה אותו הערב, ולפיכך קבל דבריהם כשאמרו ראינוהו ערבית במערב, ...וכאשר קבל רבן גמליאל עדותם שהירח נראה סמוך לשקיעה חלקו עליו חכמים בכך, לפי שלא היה בינו לבין הקבוץ זמן המחייב שייראה לפי חשבונם שאינו מדויק, ולפיכך מסר להם כלל פעמים בא בארוכה פעמים בא בקצרה``. עד כאן לשון הרמב``ם.

מה אתה באמת חושב שבא לרבן גמליאל לשחק ולרשום בשתי המקומות שני דברים שסותרים אחד את השני?!?!?!

אחד מדבר על כך שהזמן העובר בין מולד למולד אינו שוה בכל החודשים ושיש ארוך וקצר

והשני מדבר על דיוק שזה הממוצע

אבל כנראה יותר קל לך לבוא ולנסות לעוות את הדברים

יותר "כיף" לך כנראה בלי ללמוד את הדברים סתם לזרוק דברים באויר

12. 29-06-2012 10:26 #12
    בן
    מה אתה באמת חושב שבא לרבן גמליאל לשחק ולרשום בשתי המקומות שני דברים שסותרים אחד את השני?!?!?!

אחד מדבר על כך שהזמן העובר בין מולד למולד אינו שוה בכל החודשים ושיש ארוך וקצר

והשני מדבר על דיוק שזה הממוצע

אבל כנראה יותר קל לך לבוא ולנסות לעוות את הדברים

יותר "כיף" לך כנראה בלי ללמוד את הדברים סתם לזרוק דברים באויר
    אני לא יודע מה רבן גמליאל רצה לרשום.
    אני יודע מה הוא רשם בפועל.
    מה שהוא רשם בפועל זה שמינימום הזמן הוא 29.53 לפי מניינו. לא ניתן לפרש אחרת (ובצורה נכונה) את המשפט "אין חידושה של לבנה פחותה מ..."
    נערך לאחרונה על ידי deadalus, 29-06-2012 בשעה 10:26
    גוגל הוא חברך, השתמש בו!

13. 29-06-2012 11:06 #13
    בן
    אני לא יודע מה רבן גמליאל רצה לרשום.
    אני יודע מה הוא רשם בפועל.
    מה שהוא רשם בפועל זה שמינימום הזמן הוא 29.53 לפי מניינו. לא ניתן לפרש אחרת (ובצורה נכונה) את המשפט "אין חידושה של לבנה פחותה מ..."
    נו הרגע הוכחת שבכלל לא קראת מה שרשמתי

סתם אתה רושם דברים פה....

אני רשמתי למעלה שבתחילת הדברים הוא רשם "פעמים שבא בארוכה ופעמים שבא בקצרה"

ולאחר מכן הוא דיבר על הממוצע "אין חדושה של לבנה פחותה מעשרים ותשעה יום ומחצה ושני שלישי שעה וע"ג חלקים"

הרי לא צריך להיות גאון כדי להבין שאם הוא בהתחלה רושם שהחודשים לא שווים שיש ארוך ויש קצר
    ולאחר מכן הוא מציין מספר הרי ברור שזה הממוצע כפי שידוע ... נו באמת

הרי ברור שאתה תרשום ותגיב משהו כי פשוט קשה לך לקבל את הדבר
    שזה שכנראה קשה לך להתמודד עם זה אתה פשוט תצטרך לפתור זאת בעצמך

ממש קריאה סלקטיבית אתה עושה

ואתה מתעלם לגמרי מהעובדה שזה ממוצע מדוייק שנוחת בדיוק אבל בדיוק על יחידות הזמן שהיו נהוגות בעבר

זה כמו שאני אומר כיום

29 ימים 12 שעות 44 דקות 3 שניות

ואז יבוא חכמולוג ויגיד שאני טועה כי לא רשמתי

29 ימים 12 שעות 44 דקות 3.39 שניות

או בעוד כמה שנים ירשמו הרבה יותר מדוייק אלפיות השניה וכדומה...

אני גם לא כזה בטוח שאתה קורא מה שאני רושם אלה סתם מגיב כדי לנסות להפריך

אבל לא יעזור לך רשום בתחילת הדברים "פעמים שבא בארוכה ופעמים שבא בקצרה"

ורק לאחר מכן "אין חדושה של לבנה פחותה מעשרים ותשעה יום ומחצה ושני שלישי שעה וע"ג חלקים"

וזה ברור לכולם שזה הממוצע

יום טוב זה תשובה מלאה למה ששאלה

אם לא מוצא חן בעיניך התשובה זה כבר בעיה אחרת

אם יש לך מידע מדעי אחר להוסיף אני כולי אוזן
    נערך לאחרונה על ידי pri_megadim, 29-06-2012 בשעה 11:07

14. 29-06-2012 12:13 #14
    בן
    נו הרגע הוכחת שבכלל לא קראת מה שרשמתי

סתם אתה רושם דברים פה....

אני רשמתי למעלה שבתחילת הדברים הוא רשם "פעמים שבא בארוכה ופעמים שבא בקצרה"

ולאחר מכן הוא דיבר על הממוצע "אין חדושה של לבנה פחותה מעשרים ותשעה יום ומחצה ושני שלישי שעה וע"ג חלקים"
    לא, זה פשוט לא נכון בשפה העברית.
    המשמעות של המשפט היא שהמינימום של מופעי "חידוש הלבנה" הוא עשרים ותשעה יום ומחצה ושני שלישי שעה וכו'
    איך אני יודע שהמשמעות היחידה היא המינימום? כי כתוב - "אין חידושה של לבנה פחות מ..." - בשפה יומיומית נרדפת - לא קיים חידוש לבנה בזמן פחות מ...
    כלומר מכל האפשרויות של חידוש הלבנה, הזמן הכי קצר הוא עשרים ותשעה יום ומחצה וכו' לטענת רבן גמליאל. פחות מזמן זה אינו אפשרי.
    הרי לא צריך להיות גאון כדי להבין שאם הוא בהתחלה רושם שהחודשים לא שווים שיש ארוך ויש קצר
    ולאחר מכן הוא מציין מספר הרי ברור שזה הממוצע כפי שידוע ... נו באמת
    לא, זה לחלוטין לא נכון.
    רבן גמליאל לא רק "מציין מספר" כפי שאתה טוען - הוא כותב לך מפורשות שחור על גבי לבן מהיא התכונה של מספר זה - זהו מינימום הזמן האפשרי לחידוש לבנה.
    מינימום בניגוד לממוצע.
    יתרה מזאת, גם אם רבן גמליאל היה באמת "רק" מציין מספר (וכאמור, זהו דיון היפותטי בלבד כי רבן גמליאל בפרוש אומר לך מה המספר מציין), עדיין כלל וכלל לא ברור שהוא מדבר על ממוצע כי להתפלגות יש מספר רב של גדלים שמאפיינים אותה - חציון, ממוצע, מינימום, מקסימום ועוד.

ואתה מתעלם לגמרי מהעובדה שזה ממוצע מדוייק שנוחת בדיוק אבל בדיוק על יחידות הזמן שהיו נהוגות בעבר

זה כמו שאני אומר כיום

29 ימים 12 שעות 44 דקות 3 שניות

ואז יבוא חכמולוג ויגיד שאני טועה כי לא רשמתי

29 ימים 12 שעות 44 דקות 3.39 שניות

או בעוד כמה שנים ירשמו הרבה יותר מדוייק אלפיות השניה וכדומה...
    לא, זוהי טענה שאינה אמת ואתה הוכחת זאת כאשר כתבת שהוא לא התכוון ל29.53055556 כי זה ערך שלילי והוא לא התכוון ל29.53063272 כי זה ערך חיובי
    במציאות, להזכירך, חידוש הלבנה יהיה 29.43 - זהו הבדל של 0.1 יממה והוא הרבה יותר גדול מרזולוצית חוסר הדיוק שלך (שהיא 0.0001 מיממה)
    כפי שאתה כתבת בעצמך יחידות הזמן הקרובות יתנו לך תוצאות שדומות בחלקי שניה בלבד.
    כאן אנו מדברים על טעות של שעתיים (במקרה הפרטי שהבאתי לך) ועד שבע שעות תמימות.
    ברגע שהוא יורד איתך לרזולוציה של חלקי שעה ("שני שלישי שעה") אז טעות של שעה היא בהכרח אינה טעות של דיוק אלא טעות ממש.
    כדי שהטענה שלך שבסך הכל מדובר באי דיוק תתקבל על רבן גמליאל היה לתאר זאת כך "אין חידושה של לבנה פחותה מעשרים ותשעה ימים ומחצה" וזהו
    גוגל הוא חברך, השתמש בו!

15. 29-06-2012 12:51 #15
    בן
    לא, זה פשוט לא נכון בשפה העברית.
    המשמעות של המשפט היא שהמינימום של מופעי "חידוש הלבנה" הוא עשרים ותשעה יום ומחצה ושני שלישי שעה וכו'
    איך אני יודע שהמשמעות היחידה היא המינימום? כי כתוב - "אין חידושה של לבנה פחות מ..." - בשפה יומיומית נרדפת - לא קיים חידוש לבנה בזמן פחות מ...
    כלומר מכל האפשרויות של חידוש הלבנה, הזמן הכי קצר הוא עשרים ותשעה יום ומחצה וכו' לטענת רבן גמליאל. פחות מזמן זה אינו אפשרי.

לא, זה לחלוטין לא נכון.
    רבן גמליאל לא רק "מציין מספר" כפי שאתה טוען - הוא כותב לך מפורשות שחור על גבי לבן מהיא התכונה של מספר זה - זהו מינימום הזמן האפשרי לחידוש לבנה.
    מינימום בניגוד לממוצע.
    יתרה מזאת, גם אם רבן גמליאל היה באמת "רק" מציין מספר (וכאמור, זהו דיון היפותטי בלבד כי רבן גמליאל בפרוש אומר לך מה המספר מציין), עדיין כלל וכלל לא ברור שהוא מדבר על ממוצע כי להתפלגות יש מספר רב של גדלים שמאפיינים אותה - חציון, ממוצע, מינימום, מקסימום ועוד.

לא, זוהי טענה שאינה אמת ואתה הוכחת זאת כאשר כתבת שהוא לא התכוון ל29.53055556 כי זה ערך שלילי והוא לא התכוון ל29.53063272 כי זה ערך חיובי
    במציאות, להזכירך, חידוש הלבנה יהיה 29.43 - זהו הבדל של 0.1 יממה והוא הרבה יותר גדול מרזולוצית חוסר הדיוק שלך (שהיא 0.0001 מיממה)
    כפי שאתה כתבת בעצמך יחידות הזמן הקרובות יתנו לך תוצאות שדומות בחלקי שניה בלבד.
    כאן אנו מדברים על טעות של שעתיים (במקרה הפרטי שהבאתי לך) ועד שבע שעות תמימות.
    ברגע שהוא יורד איתך לרזולוציה של חלקי שעה ("שני שלישי שעה") אז טעות של שעה היא בהכרח אינה טעות של דיוק אלא טעות ממש.
    כדי שהטענה שלך שבסך הכל מדובר באי דיוק תתקבל על רבן גמליאל היה לתאר זאת כך "אין חידושה של לבנה פחותה מעשרים ותשעה ימים ומחצה" וזהו
    אני כבר הסברתי לך בהודעות הקודמות שלי פה שהמספר הוא מינימלי תסתכל על התמונה של ההודעה הראשונה

ורק שתדע הוא לא רשם זאת בימים כמו שאתה מעוות פה שוב אין נקודות אחרי ה29 ימים

עיוות לגמרי של הנאמר רשום שם לגבי חלקים כלומר 765433 חלקים על פי יחידות הזמן שהיה נהוג בעבר
    כי אם אתה תשתמש ב765432 זה נותן כבר ערך שלילי והוא גם יותר רחוק מאשר הערך 765433 חלקים

אבל אתה בכלל לא קורא את מה שאני רושם

אתה יודע רק לקרוא רק מה שרושמים באתרים אחרים

הרי אני הסברתי כבר שלא נאמר שום דבר על 29.XXXX ימים זה חישוב שעשו שאנשים עשו להמיר זאת לערך של ימים
    זה בכלל לא מצויין בגמרא היחידות שם שונות

אולי קודם תקרא את ההודעה הראשונה של האשכול הזה

רשמתי לך בפירוש כבר שישנם חודשים שהם יותר ארוך ויותר קצר
    והממוצע של החודשים הוא 765433 חלקים על פי יחידות של 1080 חלקים לשעה

במידה ואתה היית משתמש ב765432 זה היה ערך יותר מרוחק לערך האמיתי ואף שלילי יותר לממוצע האמיתי

29.53055556 = 765432
    29.53059414 = 765433
    29.53063272 = 765434

מה לא ברור פה???

לא היה שימוש של יחידה אחרת באותה התקופה
    לא היה 765433.XXXXX על פי יחידת הזמן זה קולע בדיוק על הממוצע של החודש
    שזה נקרא חידוש הלבנה

ואין הכוונה של לגבי כל החודשים כי רשום לך לפני זה שיש ארוך וקצר

זה שאתה בוחר לעוות זאת ולחלק ולהמיר את הערך לערך של ימים כדי שכויכול יראו סטייה זה העיוות שאתה גורם ולא מה שרשום

המינימום ששם זה המינימום של יחידות חלקי השעה של הערך הממוצע

תסתכל בתמונה של ההודעה הראשונה באשכול
    נערך לאחרונה על ידי pri_megadim, 29-06-2012 בשעה 12:53

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner