fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
תגיות: דרך ארץ קדמה לתורה
דבר תורה|

דרך ארץ קדמה לתורה?!

1. 16-07-2012 18:49 #1
    בן
    שם פרטי
    אסף
    בטוח שנתקלתם בהמון חילונים אומרים דרך ארץ קדמה לתורה שלפיהם זה אומר שמעשים טובים, כבוד, יושר, אכפתיות לזולת, שלום וכו' יותר חשוב מקיום מצוות התורה, כמו תפילין, שבת וכו'.
    אז אני אנפץ לכם את השיקוץ הזה ועכשיו יהיה לכם מה לענות לחילוני שאומר את זה:
    בואו נחלק ל- 4 תקופות:
    1)מבריאת העולם עד נוח 10 דורות
    2) מנוח עד אברהם עוד 10
    3) מאברהם עד מתן תורה זה בערך עוד 10 דורות + - (תקנו אותי אם אני טועה)
    4) מתן תורה ועד ימנו
    בתקופה הראושנה העולם חטא והושמד
    בתקופה השנייה העולם חטא וה' שלח להם את אברהם שיושיע אותם
    בתקופה השלישית, היה דרך ארץ בין אנשים, היה כבוד, אכפתיות, לא היו מעליבים ופוגעים אחד בשני, לא היו גניבות, והיה להם מן אמנה חברתית כזאת שבה הם חיו.
    בתקופה הרביעית, הגיע משה רבנו ונתן את התורה, שבה היו חוקים וצווים, מה צריך לעשות מה לא צריך לעשות גם בין אדם לחבירו (דרך ארץ) וגם בין אדם למקום

אז הכוונה דרך ארץ קדמה לתורה, זה אך ורק בסדר הכרונולוגי, זה לא הכוונה שמצוות בין אדם לחבירו יותר חשובים מבין אדם למקום!!

אם אדם מחייך לכולם, עוזר לכולם, מתנהג בכבוד כלפי אנשים, לא גונב, ישר והגון, מחזיק את כל היתומים והאלמנות בעולם והוא גם מחלל שבת, לא מניח תפילין, לא טהרת משפחה, אוכל נבלות וטרפות, אז זה אדם רשע!!!!! צריך להבהיר את הנקודה זה רשע !!!! זה מושחת!!
    גם ההפך, אם אדם לומד יומם ולילה תורה, מדקדק קלה כבחמורה, עושה תיקון חצות והוא גם מעליב ופוגע באנשים אין לו כבוד אין לו דרך ארץ אדם כזה גם רשע!!

אדם צריך להיות שלם בין אדם למקום וגם בין אדם לחבירו

אז עכשיו אם חילוני יגיד לכם את המשפט הזה אז תגידו לו את מה שכתבתי וב"ה ישתנה אצלו החשיבה הזאת.........

תזכו למצוות
    נערך לאחרונה על ידי htasafalcalay, 17-07-2012 בשעה 04:31

2. 16-07-2012 20:33 #2
    בן
    שם פרטי
    ℵסף
    תודה רבה =]
    .Your life worth much more than gold

- Heal The World -

יהדות ותורה תפילה לשלום ושחרור אחינו יהונתן פולארד משפטי רבי נחמן מברסלב בפייסבוק!
    הפורומים שניהלתי: FarmVille, סדרות רפואיות, משחקי תוכנות מסרים, הצבא של גלעד, מנהל בכיר בפורום יהדות ותורה ופיקוח קטגורית תחביבים.

גוש קטיף - "ברגע קטן עזבתיך וברחמים גדולים אקבצך" (ישעיהו)
    "אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן." (רבי נחמן מברסלב)

" מי זה האיש ירא ה', יורנו בדרך יבחר:
    נפשו בטוב תלין, וזרעו יירש ארץ: "

3. 16-07-2012 20:48 #3
    בן
    שם פרטי
    יובל
    ציטוט פורסם במקור על ידי htasafalcalay צפה בהודעה
    בטוח שנתקלתם בהמון חילונים אומרים דרך ארץ קדמה לתורה שלפיהם זה אומר שמעשים טובים, כבוד, יושר, אכפתיות לזולת, שלום וכו' יותר חשוב מקיום מצוות התורה, כמו תפילין, שבת וכו'.
    אז אני אנפץ לכם את השיקוץ הזה ועכשיו יהיה לכם מה לענות לחילוני שאומר את זה:
    בואו נחלק ל- 4 תקופות:
    1)מבריאת העולם עד נוח 10 דורות
    2) מנוח עד אברהם עוד 10
    3) מאברהם עד מתן תורה זה בערך 950 דורות (תקנו אותי אם אני טועה)
    4) מתן תורה ועד ימנו
    בתקופה הראושנה העולם חטא והושמד
    בתקופה השנייה העולם חטא וה' שלח להם את אברהם שיושיע אותם
    בתקופה השלישית, היה דרך ארץ בין אנשים, היה כבוד, אכפתיות, לא היו מעליבים ופוגעים אחד בשני, לא היו גניבות, והיה להם מן אמנה חברתית כזאת שבה הם חיו.
    בתקופה הרביעית, הגיע משה רבנו ונתן את התורה, שבה היו חוקים וצווים, מה צריך לעשות מה לא צריך לעשות גם בין אדם לחבירו (דרך ארץ) וגם בין אדם למקום

אז הכוונה דרך ארץ קדמה לתורה, זה אך ורק בסדר הכרונולוגי, זה לא הכוונה שמצוות בין אדם לחבירו יותר חשובים מבין אדם למקום!!

אם אדם מחייך לכולם, עוזר לכולם, מתנהג בכבוד כלפי אנשים, לא גונב, ישר והגון, מחזיק את כל היתומים והאלמנות בעולם והוא גם מחלל שבת, לא מניח תפילין, לא טהרת משפחה, אוכל נבלות וטרפות, אז זה אדם רשע!!!!! צריך להבהיר את הנקודה זה רשע !!!! זה מושחת!!
    גם ההפך, אם אדם לומד יומם ולילה תורה, מדקדק קלה כבחמורה, עושה תיקון חצות והוא גם מעליב ופוגע באנשים אין לו כבוד אין לו דרך ארץ אדם כזה גם רשע!!

אדם צריך להיות שלם בין אדם למקום וגם בין אדם לחבירו

אז עכשיו אם חילוני יגיד לכם את המשפט הזה אז תגידו לו את מה שכתבתי וב"ה ישתנה אצלו החשיבה הזאת.........

תזכו למצוות
    נחמד מאוד, באמת אף פעם לא חשבתי על זה ככה. רק בעיה אחת-
    בריאת העולם שלך, המבול של נוח, גן העדן ועץ הדעת, מעמד הר סיני- אנחנו לא מאמינים שזה קרה בדיוק כמו שמסופר.
    תמיד כאן לחפירה, התפלספות או חפירה
    @ תפוחים זה אח!

“A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.”
    (טיריון לאניסטר, "משחקי הכס", ג'ורג' ר. ר. מרטין)

4. 16-07-2012 21:03 #4
    בן
    ואני חשבתי שביהדות יש צד טוב שכן בעד דרך ארץ לפני מצוות..
    טוב נו, טועים..

5. 16-07-2012 21:05 #5
    בן
    הכל טוב ויפה רק תסביר לי בבקשה אז למה ביום כיפור עבירות שבין אדם לחברו לא מתכפרות ועבירות שבין אדם למקום כן?

כי ממה שידוע לי, עבירה שבין אדם לחברו זו העבירה הכי קשה...

6. 16-07-2012 21:05 #6
    בן
    שם פרטי
    Hen
    רגע אז אם יש בנאדם ישר וטוב וכל תאורים האלה של דרך ארץ
    אבל הוא לא מקיים את מצוות היהדות שבין האדם לאלוקים אז הוא הולך לגהנום?
    טוב לדעת ......

ציטוט פורסם במקור על ידי MD_Dexter צפה בהודעה
    הכל טוב ויפה רק תסביר לי בבקשה אז למה ביום כיפור עבירות שבין אדם לחברו לא מתכפרות ועבירות שבין אדם למקום כן?

זה כי אלוקים לא יכול לסלוח בשביל האדם שפגעת בו
    אתה צריך לבקש ממנו סליחה ממש מכל הלב ואז אחרי 3 פעמים אם האדם לא סלח אז אלוהים רואה בזה כאילו כיפרת על זה (יש פועל כזה? :S )
    נערך לאחרונה על ידי Good_Fellas, 16-07-2012 בשעה 21:06

7. 16-07-2012 21:40 #7
    בן
    3) מאברהם עד מתן תורה זה בערך 950 דורות (תקנו אותי אם אני טועה)
    אתה בכלל לא בכיוון.
    תנסה 9, זה יהיה יותר קרוב...
    אברהם 1 , יצחק 2, יעקוב 3, בניו 4, בין 4 ל8 דורות של צאצאים במצרים אז זה בין 9 ל13.
    שֶׁקֶר שָׂנֵאתִי וַאֲתַעֵבָה

גוגל הוא חברך, השתמש בו!

איינשטיין: "90% מהציטוטים שלי באינטרנט שגויים"

פרוט השגיאות הנפוצות בהבנת תורת האבולוציה (לינק)

8. 17-07-2012 04:44 #8
    בן
    שם פרטי
    אסף
    ציטוט פורסם במקור על ידי dondo99 צפה בהודעה
    נחמד מאוד, באמת אף פעם לא חשבתי על זה ככה. רק בעיה אחת-
    בריאת העולם שלך, המבול של נוח, גן העדן ועץ הדעת, מעמד הר סיני- אנחנו לא מאמינים שזה קרה בדיוק כמו שמסופר.
    זה אמרה של חז"ל ........
    וחז"ל כמובן ידעו שהסיפורים שהזכרתי קראו בדיוק איך שכתוב
    אז אם אתה רוצה, אל תשתמש באמרה הזאת יותר..

ציטוט פורסם במקור על ידי yuvalfiru1 צפה בהודעה
    ואני חשבתי שביהדות יש צד טוב שכן בעד דרך ארץ לפני מצוות..
    טוב נו, טועים..
    ברור שבעד דרך ארץ
    תראה את בני ברק אין שום תחנת משטרה (אין עוד שום עיר כזאת), לא היה רצח אחד מקום המדינה, לא גניבות/פריצות
    ולך לשם תראה איך כולם עוזרים אחד לשני, מאירי פנים, מחייכים............
    בעולם החילוני הכל הפוך
    אנחנו בעד מאוד דרך ארץ אבל ח"ו זה לא קודם למצוות התורה כמו שבת, תפילין וכו'......

ציטוט פורסם במקור על ידי MD_Dexter צפה בהודעה

לא כל העבירות של אדם למקום מתחפרות
    "האומר אחטא ויום הכיפורים יכפר, אין יום הכיפורים מכפר"
    חשוב מאוד דרך ארץ כמו שאמרתי למעלה אבל לא יותר חשוב מתורה
    והעבירה הכי קשה זה לא בין אדם לחבירו, זה הוצאת שכבת זרע לבטלה...........

ציטוט פורסם במקור על ידי Good_Fellas צפה בהודעה
    רגע אז אם יש בנאדם ישר וטוב וכל תאורים האלה של דרך ארץ
    אבל הוא לא מקיים את מצוות היהדות שבין האדם לאלוקים אז הוא הולך לגהנום?
    טוב לדעת ...... :S )
    לא אמרתי את זה
    אדם שמקיים רק מצוות בין אדם לחבירו ולא מקיים מצוות בין אדם למקום, אז כל מה שהמצוות שהוא עושה בין אדם לחבירו לא שוות כלום וזה בן אדם רשע!!! מושחת!
    צריך להיות שלם גם בין אדם למקום וגם בין אדם לחבירו
    וגיהנום זה מסובך מאוד, אני אישית חושב שהוא הולך לגיהנום (גם ההפך, אם הוא שומר מצוות שבין אדם למקום ולא בין אדם לחבירו גם גיהנום) אבל אני לא רב ואני לא יודע כל מיני חשבונות שמיים (יש דברים יותר חמורים מגיהנום יכול להיות הוא הולך לשם) אבל לגן עדן הוא בטוח לא הולך

ציטוט פורסם במקור על ידי deadalus צפה בהודעה
    אתה בכלל לא בכיוון.
    תנסה 9, זה יהיה יותר קרוב...
    אברהם 1 , יצחק 2, יעקוב 3, בניו 4, בין 4 ל8 דורות של צאצאים במצרים אז זה בין 9 ל13.
    תודה אחי גם אני התבלבלתי משום מה חשבתי איזה 1000 דורות אולי התבלבלתי בשנים
    תיקנתי

9. 17-07-2012 07:12 #9
    בן
    שם פרטי
    יובל
    זה אמרה של חז"ל ........

אני ישתמש באמרה הזאת כי לדעתי היא נכונה. הצורת מחשבה שלי היא שיותק חשוב להיות בן אדם מאשר לשמור מצוות- אתה יכול להסכים או לא להסכים עם זה. זה לא כל כך מעניין אותי.

אני לא מבין את המצווה הזאת. זה כאילו שאתה הורג את הילדים שלך, אבל במילא כל פעם שאתה עושה ילד רק תא זרע אחד יהפוך להיות הילד. אפשר להגיד שגם שם אתה רוצח את הילדים שלך. חוץ מזה, זרע מיוצר בגוף כל הזמן.

לא אמרתי את זה
    אדם שמקיים רק מצוות בין אדם לחבירו ולא מקיים מצוות בין אדם למקום, אז כל מה שהמצוות שהוא עושה בין אדם לחבירו לא שוות כלום וזה בן אדם רשע!!! מושחת!
    וגיהנום זה מסובך מאוד, אני אישית חושב שהוא הולך לגיהנום (גם ההפך, אם הוא שומר מצוות שבין אדם למקום ולא בין אדם לחבירו גם גיהנום) אבל אני לא רב ואני לא יודע כל מיני חשבונות שמיים (יש דברים יותר חמורים מגיהנום יכול להיות הוא הולך לשם) אבל לגן עדן הוא בטוח לא הולך
    אתם יודעים שגהנום זה בכלל אמונה נוצרית נכון?
    בציטוט.
    נערך לאחרונה על ידי dondo99, 17-07-2012 בשעה 07:13
    @ תפוחים זה אח!

10. 17-07-2012 07:49 #10
    בן
    שם פרטי
    אסף
    זה אמרה של חז"ל ........

אני ישתמש באמרה הזאת כי לדעתי היא נכונה. הצורת מחשבה שלי היא שיותק חשוב להיות בן אדם מאשר לשמור מצוות- אתה יכול להסכים או לא להסכים עם זה. זה לא כל כך מעניין אותי.

האמרה הזאת לא נכונה שדרך ארץ יותר חשוב מתורה ומצוות..... פשוט לא נכונה.....

אני לא מבין את המצווה הזאת. זה כאילו שאתה הורג את הילדים שלך, אבל במילא כל פעם שאתה עושה ילד רק תא זרע אחד יהפוך להיות הילד. אפשר להגיד שגם שם אתה רוצח את הילדים שלך. חוץ מזה, זרע מיוצר בגוף כל הזמן.

זה לא מצווה זה עבירה. יש הוראה בתורה שכתוב שאסור להוציא זרע לבטלה, ומצד שני יש מצווה פרו ורבו ואתה צודק רק תא אחד נכנס מתוך מיליונים אבל פה זה לשם שמיים .
    תבין האיסור בא בגלל התאוות שלנו, למה שמו באיבר הזה את הברית, כי זה המקום עם הכי הרבה תאוות ומשמיים מנסים אותך ובודקים אם אתה שומר על הברית, ברגע שאתה עושה פרו ורבו עם אישה הכל טבין ותקילין, אז אתה עושה את זה בגלל שזה מצווה בתורה ואז זה לא נקרא שאתה הורג אנשים
    וזה לא בדיוק הורג, כמישהו מוציא זרע לבטלה אז הזרע במקום לקבל נשמה הוא נכנס בתור מלאך חבלה ואוי לבן אדם שהוציא ולא עשה תשובה כי ביום המיתה הם יחכו לו, ווואיייי איזה סבל מחכה לו

לא אמרתי את זה

לא נכון
    ..

11. 17-07-2012 08:00 #11
    בן
    שם פרטי
    יובל
    זה אמרה של חז"ל ........וחז"ל כמובן ידעו שהסיפורים שהזכרתי קראו בדיוק איך שכתוב

האמרה הזאת לא נכונה שדרך ארץ יותר חשוב מתורה ומצוות..... פשוט לא נכונה.....

אמרתי שלא כל כך מעניין אותי מה דעתך על זה. זה הצורת מחשבה שלי.

זה לא מצווה זה עבירה. יש הוראה בתורה שכתוב שאסור להוציא זרע לבטלה, ומצד שני יש מצווה פרו ורבו ואתה צודק רק תא אחד נכנס מתוך מיליונים אבל פה זה לשם שמיים .
    תבין האיסור בא בגלל התאוות שלנו, למה שמו באיבר הזה את הברית, כי זה המקום עם הכי הרבה תאוות ומשמיים מנסים אותך ובודקים אם אתה שומר על הברית, ברגע שאתה עושה פרו ורבו עם אישה הכל טבין ותקילין, אז אתה עושה את זה בגלל שזה מצווה בתורה ואז זה לא נקרא שאתה הורג אנשים
    וזה לא בדיוק הורג, כמישהו מוציא זרע לבטלה אז הזרע במקום לקבל נשמה הוא נכנס בתור מלאך חבלה ואוי לבן אדם שהוציא ולא עשה תשובה כי ביום המיתה הם יחכו לו, ווואיייי איזה סבל מחכה לו

למה אלוהים רוצה שנתגבר על התאוות שלנו? אנחנו אנשים לא אלים כמוהו.

לא אמרתי את זה

לא נכון

כן נכון. הגהנום מוזכר פעם ראשונה במסכת אבות, שנכתבה אחרי שנת 1000 לספירה. הנצרות האמינה בגהנום מההתחלה והיא התבססה על הדתות העתיקות של כנען. להזכירך- הנצרות התחילה להתפשט בערך בשנת 30 לספירה אם אני זוכר נכון, אחרי מות ישו.
    @ תפוחים זה אח!

12. 17-07-2012 08:08 #12
    בן
    בציטוט.
    באמת שאין לי כוח להתווכח אבל זה ממש מרתיח אותי כל פעם שמישהו אומר שאנחנו לקחנו משהו מהנוצרים, אני לא יודע מי עבד עליכם אבל הידע שלו בתורה כנראה שואף לאפס...
    ובנוגע למשפט אני מבין שהכוונה היא לא להיות צדיק על חשבון אחרים, כלומר אם אתה רוצה לקיים איזו מצווה אסור לך לעשות אותה בצורה כזאת שתפגע באחרים.
    וזה כן נכון במובן מסויים שמצוות בין אדם לחבירו הן חמורות יותר, כמו שהזכרת בדור המבול הם היו חומסים אחד את השני ועושים הרבה עבירות בין אדם לחבירו ולכן הם הושמדו כליל במבול אבל בדור הפלגה שהם היו מאוחדים אחד עם השני אבל נגד הקב"ה הם קיבלו עונד הרבה פחות חמור (שינוי שפות ועוד כל מיני עונשים).
    המלך אחאב שהיה מלך רשע שהחטיא את ישראל בעבודה זרה, המלכות שלו החזיקה כל זמן שלא היו עבירות בין אדם לחבירו והייתה אחדות אבל מאז שאשתו איזבל הסיתה אותו לגזול אדמה של בן אדם אחד כבר המלכות שלו הלכה והוא נענש קשות.
    אבל מה שאנשים טועים במשפט הזה זה שהם אומרים נניח מישהי באה ללחוץ לך את היד אז אתה צריך לזרום כי אם לא זה יבייש אותה אבל זה לא נכון כי אם בין אדם לחבירו מתנגש עם בין אדם למקום אז בין אדם למקום חשוב יותר.
    שמעתי פעם מהרבה אמנון יצחק שאומר "אלה תולדות נוח נוח..." (לא זוכר את ההמשך) אז הוא מסביר שנכתב פעמיים נוח כי הוא היה נוח למקום ונוח לבריות שזה המצב האידאלי אבל במצב שזה מתנגש להיות נוח למקום יותר חשוב.

13. 17-07-2012 08:14 #13
    בן
    שם פרטי
    יובל
    ציטוט פורסם במקור על ידי liam24 צפה בהודעה
    באמת שאין לי כוח להתווכח אבל זה ממש מרתיח אותי כל פעם שמישהו אומר שאנחנו לקחנו משהו מהנוצרים, זה נכון. אני לא יודע מי עבד עליכם אבל הידע שלו בתורה כנראה שואף לאפס... זה לא קשור לתורה. הגהנום לא מוזכר פעם אחת בתורה, פעם ראשונה שהוא מוזכר בה אצל היהודים זה במסכת אבות. 1000 שנה אחרי שהנצרות קיימת.
    ובנוגע למשפט אני מבין שהכוונה היא לא להיות צדיק על חשבון אחרים, כלומר אם אתה רוצה לקיים איזו מצווה אסור לך לעשות אותה בצורה כזאת שתפגע באחרים.
    וזה כן נכון במובן מסויים שמצוות בין אדם לחבירו הן חמורות יותר, כמו שהזכרת בדור המבול הם היו חומסים אחד את השני ועושים הרבה עבירות בין אדם לחבירו ולכן הם הושמדו כליל במבול אבל בדור הפלגה שהם היו מאוחדים אחד עם השני אבל נגד הקב"ה הם קיבלו עונד הרבה פחות חמור (שינוי שפות ועוד כל מיני עונשים).
    המלך אחאב שהיה מלך רשע שהחטיא את ישראל בעבודה זרה, המלכות שלו החזיקה כל זמן שלא היו עבירות בין אדם לחבירו והייתה אחדות אבל מאז שאשתו איזבל הסיתה אותו לגזול אדמה של בן אדם אחד כבר המלכות שלו הלכה והוא נענש קשות. נבות.
    אבל מה שאנשים טועים במשפט הזה זה שהם אומרים נניח מישהי באה ללחוץ לך את היד אז אתה צריך לזרום כי אם לא זה יבייש אותה אבל זה לא נכון כי אם בין אדם לחבירו מתנגש עם בין אדם למקום אז בין אדם למקום חשוב יותר. גם כאן אני לא מסכים איתך. לדעתי זה קודם כל בן אדם לחברו.
    שמעתי פעם מהרבה אמנון יצחק שאומר "אלה תולדות נוח נוח..." (לא זוכר את ההמשך) אז הוא מסביר שנכתב פעמיים נוח כי הוא היה נוח למקום ונוח לבריות שזה המצב האידאלי אבל במצב שזה מתנגש להיות נוח למקום יותר חשוב.
    @ תפוחים זה אח!

14. 17-07-2012 08:23 #14
    בן
    אתה יודע למה היא לא מוזכרת בתורה? אתה מכיר ספרים אחרים ביהדות חוץ התנ"ך? מכיר כף הקלע? 7 מדורי גיהנום? תורה שבע"פ? מאיפה אתה מביא את השטויות האלה?

15. 17-07-2012 08:38 #15
    בן
    שם פרטי
    ירון
    ציטוט פורסם במקור על ידי liam24 צפה בהודעה
    אתה יודע למה היא לא מוזכרת בתורה? אתה מכיר ספרים אחרים ביהדות חוץ התנ"ך? מכיר כף הקלע? 7 מדורי גיהנום? תורה שבע"פ? מאיפה אתה מביא את השטויות האלה?
    תן לי את הספר הכי ישן שבו מוזכר הגיהנום בתור המקום שהולכים אליו רשעים כשהם מתים.. (הגיהנום מוזכר בתור של שם של מקום פיזי כבר בספר יהושע, אבל זה לא הגיהנום שהולכים אליו אחרי שמתים)
    נערך לאחרונה על ידי yaron235, 17-07-2012 בשעה 08:40
    סקייפ, אימייל ופייסבוק - בפרטי
    שפות שאני יודע: עברית, אנגלית, רוסית
    שפות שאני לומד: צרפתית (בבית ספר), גרמנית

סדרות שראיתי:
    האוס, אלקטרז, טאץ', once upon a time, שרלוק, דוקטור הו, איך פגשתי את אמא, נמלטים
    סדרות שאני רואה: עברייני על, דקסטר, פרינג', הקרקס המעופף של מונטי פייטון

עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner