fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
עמוד 1 מתוך 4 1234 אחרוןאחרון
תגיות: סוף העולם, גוג ומגוג, העולם
שאלה|

מתי לפי התורה סוף העולם (גוג ומגוג) יגיע ?

1. 09-08-2012 01:11 #1
    בן
    שם פרטי
    חוחיחשלי
    מתי לפי התורה סוף העולם (גוג ומגוג) יגיע?
    ואיך יודעים מי יחייה אחרי זה?
    אם אני בן אדם טוב שמתחשב באחרים, עוזר כשצריך, מכבד מבוגרים והכל אבל לא כל כך שומר תורה ומצוות אני עדיין אחיה אחרי גוג ומגוג?
    כי אני יודע שכתוב שדרך ארץ קדמה לתורה אז זה לא פייר שיקרה לי משהו כי אני לא בן אדם רע יש לי דרך ארץ.

2. 09-08-2012 01:48 #2
    בן
    שם פרטי
    ליאם124 (:
    אין דבר כזה סוף לעולם, השם לא ברא את העולם בשביל להחריב אותו, הרי למה זה שווה? ובלי שום קשר הבטיח לנוח שדבר כגון המבול לא יקרה בשנית.
    מלחמת גוג ומגוג זה דבר מאוד מורכב שתוכל לקרוא עליו מאמרים, בגדול הצדיקים ישארו - מי זה צדיק? אף אחד לא יודע חשבונות שמיים.

אושר

3. 09-08-2012 05:05 #3
    בן
    שאל מישהו את הרב אמנון יצחק אם הוא היה בגן עדן למרות שהוא לא שומר תורה ומצוות אבל הוא בן אדם טוב אפילו טוב מאוד הרב אמנון יצחק אמר טס לגיהנום
    כי יש חוקים בעולם שנתן השם יתברך מי שעובר על חוק נענש כמו בחיים הרגילים ככה זה פועל וצריך לעשות מצוות כדי לקבל שכר בלי זה לא נכנסים לגן עדן אז
    אני לא יודע אם זה כולל את הגוג מגוג אבל לא מספיק להיות אדם טוב כדי "להיצלח"
    נערך לאחרונה על ידי boonfad, 09-08-2012 בשעה 05:15

4. 09-08-2012 07:32 #4
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי Liam124 צפה בהודעה
    אין דבר כזה סוף לעולם, השם לא ברא את העולם בשביל להחריב אותו, הרי למה זה שווה? ובלי שום קשר הבטיח לנוח שדבר כגון המבול לא יקרה בשנית.
    מלחמת גוג ומגוג זה דבר מאוד מורכב שתוכל לקרוא עליו מאמרים, בגדול הצדיקים ישארו - מי זה צדיק? אף אחד לא יודע חשבונות שמיים.

אושר
    אם אין דבר כזה סוף לעולם והשם לא ברא את העולם בשביל להחריב אותו, אז למה כתוב בגמרא שהקדוש ברוך הוא היה בורא ומחריב עולמות? אם אני לא טועה כתוב ש לפני העולם שלנו היו עוד 3 או 4 עולמות שהוא החריב. ?

5. 09-08-2012 08:50 #5
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי boonfad צפה בהודעה
    שאל מישהו את הרב אמנון יצחק אם הוא היה בגן עדן למרות שהוא לא שומר תורה ומצוות אבל הוא בן אדם טוב אפילו טוב מאוד הרב אמנון יצחק אמר טס לגיהנום
    כי יש חוקים בעולם שנתן השם יתברך מי שעובר על חוק נענש כמו בחיים הרגילים ככה זה פועל וצריך לעשות מצוות כדי לקבל שכר בלי זה לא נכנסים לגן עדן אז
    אני לא יודע אם זה כולל את הגוג מגוג אבל לא מספיק להיות אדם טוב כדי "להיצלח"
    תחשוב לשנייה כמה בנדם טוב יעשה מצוות אפילו אם זה בלי כוונה ... לדעתי יחסית ארבה

במידה ויש דין שם בשמיים אז הוא כנראה ארבה יותר מורכב מימה שאנחנו חושבים
    אני Godtheist יהודי

6. 09-08-2012 09:29 #6
    בן
    שם פרטי
    דניאל
    יש עולם הבא, ומי ששמר מצוות ולמד תורה הוא זה שיהיה שם, וגם בנאדם טוב שמתנהג מעולה אם לא שמר מצוות הולך לגיהנם..
    בס"ד.
    La Fucking Decima!!!

7. 09-08-2012 09:41 #7
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי danieldaniel120 צפה בהודעה
    יש עולם הבא, ומי ששמר מצוות ולמד תורה הוא זה שיהיה שם, וגם בנאדם טוב שמתנהג מעולה אם לא שמר מצוות הולך לגיהנם..
    השאלה היא כמה מצוות ?

כי מצוות כמו בנדם לחברו גם ללא קשר לדת בנדם ממוצע מקיים

מצוות שקשורות לחגים גם בנדם אשר רק שומר מסורת או חוגג חג בשביל ההנאה בדרך כלל יקיים

מצוות של כיבוד הורים ארבה אנשים עושים את זה ללא קשר בדת

ויש עוד כמו צום ביום כיפור \לאכול כשר שיש אנשים שעושים את זה בעקבות בריאות ולא בגלל הדת

בנדם טוב יכול לקיים את כל מה שציינתי למעלה ללא שום קשר לדת השאלה באמת אם צריך להיות דתי על מנת להגיע לגן עדן

זה לדעתי אף אחד לא יכול לקבוע חלק מי הגישה אתנוצנטריות זה לחשוב שהדת שלך היא הנכונה \היא הנאורה כהיום יש ארבה דתות וכל דת כימת טוענת תקיימו את המצוות ואתם תיהיו בגן עדן עד היום לא ראינו הוכחה ממשית לדין שמתרחש בשמיים אז לקבוע מי נשלח לגן עדן על פי התפיסה שלנו לדעתי זאת תעות וזה משקף את אתנוצנטריות שיש בנו.

אני Godtheist יהודי

8. 09-08-2012 09:47 #8
    בן
    שם פרטי
    דניאל
    עזוב "אתנוצנטריות" - הוא שאל על פי היהדות, אז עניתי לו.
    ושוב זה אנשים מקיימים מצוות בין אדם לחברו - זה טוב, אבל איפה המצוות בין אדם למקום? בסדר אז הוא שומר כשרות נו? נבראנו בשביל לעבוד את ה' - אז צריך ללמוד תורה וכו'..
    הרצאה על הנושא:
    <strong>
    נערך לאחרונה על ידי ParashatHashavoa, 09-08-2012 בשעה 09:51
    בס"ד.
    La Fucking Decima!!!

9. 09-08-2012 09:55 #9
    בן
    כל אחד לגופו, יש רשימה של אנשים שכתוב במפורש שהם לא יקומו בתחיית המתים אבל יותר מזה אני לא יודע וגם אי אפשר לדעת אבל אל תחשוב שדרך ארץ זה מספיק כי האמת שרובינו לא יודעים בכלל מה זה דרך ארץ לפי התורה.
    ולפי מה שאני זוכר הגאולה חייב להגיע עד שנת ה6000 שזה עוד מאתיים ומשהו שנים אבל אני מרגיש ויודע שזה הרבה יותר קרוב (הרבה יותר).
    ויש לזה גם רמז בפסוקים, כתוב "בראשית ברא אלקים את השמיים ואת הארץ" ואם תספור את מספר האלפין בפסוק תמצא 7 אליפין שזה רומז ל7 אלפים בעולם וכאשר יתחיל האלף השביעי שהוא בבחינת השבת חייבת להגיד אז הגאולה אבל בכל מקרה השבת יכולה גם להיכנס מוקדם יותר.

10. 09-08-2012 09:55 #10
    בן
    עזוב "אתנוצנטריות" - הוא שאל על פי היהדות, אז עניתי לו.
    ושוב זה אנשים מקיימים מצוות בין אדם לחברו - זה טוב, אבל איפה המצוות בין אדם למקום? בסדר אז הוא שומר כשרות נו? נבראנו בשביל לעבוד את ה' - אז צריך ללמוד תורה וכו'..
    בוא אני ישאל אותך שאלות פילוסופיות כדי שתבין עד כמה זה מורכב

בוא נגיד נולדת בבית חילוני חינכו אותך לא בצורה דתית (גדלתה לתוך חינוך זה )

ולא קיימת את המצוות הדין שלך יהיה אותו דבר ?

במידה וחזרתה בשאלה בעקבות חס וחלילה מוות מי הקרובים שלך מה הדין לזה ?

במידה ואתה לא מקיים את המצוות שיש על פי היהדות מי תוך קושי מסוים לקיים אותם זה יכול להיות קושי סביבתי או קושי חברתי אתה נענש ?

במידה ואתה לא הצלחתה בחיים , הם לא העירו לך פנים ועבדתה כל היום על מנת להרוויח כסף כדי להתקיים ולא הספקתה לקיים את המצוות עדיין יהיה לך את אותו דין ?

ואני יכול להמשיך ולהביא דוגמאות עד כמה שזה תלוי במצב כי יש זרמים ביהדות כמו היהדות הרפורמית שטוענים שאתה מגיע לגן עדן גם ללא קיום כל המצוות ומספיק לקיים את המצוות של בנדם לחברו ולא לעשות דברים חמורים כמו נישואיים אם גויי... (שעד כמה שלא תתמוך בהם לפי כל המקורות שלי זה זרם ביהדות )
    אני Godtheist יהודי

11. 09-08-2012 09:57 #11
    בן
    שם פרטי
    דניאל
    מי שנולד חילוני זה תינוק שנשבה, ולכן יש עליו דינים אחרים.
    מי ששמר מצוות ולמד תורה, יודע שהכל לטובה ולכן אם הוא חוזר בשאלה זאת בעייתו וכן הוא ייענש, אף אחד לא פטור מן הדין, מי שאומר שה' וותרן יוותרו מעיו ככה המשנה אומרת, הקב"ה דן אותנו על כל דבר ודבר. ותסתכל בהרצאה שהבאתי לך.
    בס"ד.
    La Fucking Decima!!!

12. 09-08-2012 09:58 #12
    בן
    שם פרטי
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי lalam צפה בהודעה
    השאלה היא כמה מצוות ?

כי מצוות כמו בנדם לחברו גם ללא קשר לדת בנדם ממוצע מקיים

מצוות שקשורות לחגים גם בנדם אשר רק שומר מסורת או חוגג חג בשביל ההנאה בדרך כלל יקיים

מצוות של כיבוד הורים ארבה אנשים עושים את זה ללא קשר בדת

ויש עוד כמו צום ביום כיפור \לאכול כשר שיש אנשים שעושים את זה בעקבות בריאות ולא בגלל הדת

בנדם טוב יכול לקיים את כל מה שציינתי למעלה ללא שום קשר לדת השאלה באמת אם צריך להיות דתי על מנת להגיע לגן עדן

זה לדעתי אף אחד לא יכול לקבוע חלק מי הגישה אתנוצנטריות זה לחשוב שהדת שלך היא הנכונה \היא הנאורה כהיום יש ארבה דתות וכל דת כימת טוענת תקיימו את המצוות ואתם תיהיו בגן עדן עד היום לא ראינו הוכחה ממשית לדין שמתרחש בשמיים אז לקבוע מי נשלח לגן עדן על פי התפיסה שלנו לדעתי זאת תעות וזה משקף את אתנוצנטריות שיש בנו.

כל מה שאתה אמרת מתחשבים בזה וגם מעשים טובים לא רק מצוות.. אבל שכחת את העבירות (חילול שבת וכו'). וזה לא שאנחנו ממצאים זה הכל מהתורה ועובדה גם שמה שחווים מתים קליניים זה לפי מה שכתוב בספרים. אסור להגיד זה ילך לגן עדן זה לגיהנום נכון אי אפשר לדעת מה בן אדם עושה בחדרי חדרים וכמה דברים הוא עושה לשם שמיים אפילו אם יש לו זקן.

13. 09-08-2012 10:00 #13
    בן
    מי שנולד חילוני זה תינוק שנשבה, ולכן יש עליו דינים אחרים.
    מי ששמר מצוות ולמד תורה, יודע שהכל לטובה ולכן אם הוא חוזר בשאלה זאת בעייתו וכן הוא ייענש, אף אחד לא פטור מן הדין, מי שאומר שה' וותרן יוותרו מעיו ככה המשנה אומרת, הקב"ה דן אותנו על כל דבר ודבר. ותסתכל בהרצאה שהבאתי לך.
    אז אתה פוסל את הזרם ביהדות שנקרא יהדות רפורמית (שלפי כל המקורות שלי זה זרם דתי יהודי ) ?
    נערך לאחרונה על ידי lalam, 09-08-2012 בשעה 10:02
    אני Godtheist יהודי

14. 09-08-2012 10:39 #14
    בן
    "דרך ארץ קדמה לתורה", זה לא אומר שלא צריך תורה, אלא צריך את שניהם גם את הדרך ארץ וגם את התורה, אבל מדגישים שלפני התורה צריך לעבוד על המידות הטובות ועל דרך ארץ.

זה כמו שאני אגיד לך שאם אתה רוצה להכין חביתה, קודם תשים שמן ורק אז תשים את הביצה.
    אם תשים את הביצה בלי השמן היא תישרף, אז תצא לך חביתה אמנם, אבל שרופה.

אם תשים רק את השמן בלי הביצה, אז השמן יישרף ובכלל לא יצא לך מזה כלום

כאן כפי שאמרו פה כבר, אדם שלא שומר תורה ומצוות, אפילו אם הוא אדם טוב בכל קנה מידה, הוא עשה רק חצי מהתכלית שלו בעולם הזה

ציטוט פורסם במקור על ידי lalam צפה בהודעה
    אז אתה פוסל את הזרם ביהדות שנקרא יהדות רפורמית (שלפי כל המקורות שלי זה זרם דתי יהודי ) ?
    אחי זה לא קשור לנושא הפורום, זה ספאם, אם אתה רוצה לדבר על זרמים ביהדות אתה יכול לפתוח דיון חדש

15. 09-08-2012 10:45 #15
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי adirdayan צפה בהודעה

אחי זה לא קשור לנושא הפורום, זה ספאם, אם אתה רוצה לדבר על זרמים ביהדות אתה יכול לפתוח דיון חדש

לא אבנתי למה זה ספאם הכותב האשכול שאל לפי היהדות הטענה של הרוב פה היא לפי כמה זרמים הנהוגים בארץ ישראל (כזכור אין בישראל כימת אנשים שמגדרים את עצמם השייכים לזרם היהודי הרפורמי)

לאומת ישראל בארצות הברית זה רוב היהודים וזה נחשב לזרם יהודי וש כמו שהם טוענים לפי היהדות הכללים הם מאוד שונים מימה שמצוין פה הם מדגישים את מצוות בן אדם לחברו מה שאני ניסיתי להציג את הצד שלהם גם הבעיה שאני נשלל מי כל כיוון אפשרי וכרגע גם על ידי מנהל פורום מדוע ?
    נערך לאחרונה על ידי lalam, 09-08-2012 בשעה 10:50
    אני Godtheist יהודי

עמוד 1 מתוך 4 1234 אחרוןאחרון
מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner