fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תגיות: סטילים,
שאלה|

סטילים

1. 17-11-2012 22:01 #1
    בן
    שלחו לי זימון לסטילים לסוף החודש מישהו יכול לתת לי קצת מידע על היחידה ומה היא עושה ? זה נחשב יחידה קרבית ?
    איך הגיבוש שלה קשה / קל ? אשמח לקבל קצת מידע תודה...

2. 17-11-2012 22:04 #2
    בן
    שם פרטי
    זאוס
    יוטוב=> סטילים\סער 5
    מגיב דברים חכמים פה ושם

3. 17-11-2012 22:27 #3
    בן
    שם פרטי
    סטיבן
    גיבוש קליל בין יומיים, כמעט כולם עוברים.
    סטילים > יציאה לנהלי קרב, מבצעים - הרבה עבודה.
    דבורות > בט"ש ימי

4. 17-11-2012 22:46 #4
    בן
    אני הייתי הולך לכיוון סטילים...
    "לא חכה,זה אני,הוגרט,זוכר?
    זה רע להרוג,רובים הורגים,ואתה לא חייב להיות רובה.
    אתה מי שאתה בוחר להיות.אתה בוחר.תבחר."

5. 17-11-2012 22:48 #5
    בן
    שם פרטי
    סטיבן
    ציטוט פורסם במקור על ידי the_red_joker צפה בהודעה
    אני הייתי הולך לכיוון סטילים...
    אתה רוצה להיות מבצעי דור?

6. 17-11-2012 22:50 #6
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי VinDiesel צפה בהודעה
    אתה רוצה להיות מבצעי דור?
    לא...אבל אני אלרגי לדבורים פשוט...

You saw what I did there?

7. 17-11-2012 22:51 #7
    בן
    שם פרטי
    אדוארד
    כמו שאמרו לך גיבוש קל בן יומיים ,
    כמעט כולם עוברים אותו .
    ואני באמת ממליץ לך ללכת לשם ...
    יש לי חברים שאומרים שזאת אחלה יחידה.

סטי"לים - ספינות טילים. מדובר בכוח התקיפה העיקרי של חיל הים. מדובר על מכונת מלחמה בעלת חימוש מגוון וכן טילים- ומכאן שמה.
    למדינת ישראל גבול ימי ארוך מאוד וחשוף, וספינות הטילים מהוות חלק עיקרי מחומת המגן בפני ארגוני טרור, פעילות פח"ע, אוניות לא מורשות ועוד- שמנסים להגיע לחופי ישראל או לקרבתם ולפגוע בה. הסטי"לים פועלים מסביב לשעון, 24/7, בפטרולים ובסיורים לאורך חופי המדינה, וכן נוטלים חלק במבצעים רבים, רובם מסווגים, כנגד גורמים עוינים.

חיילי הסטי"ל עוסקים בשלל פעילויות- שייט, איתור ומעקב אחר מטרות, פעילות בתחום המודיעין הקשר והאלקטרוניקה, הפעלות מערכות נשק מתוחכמות, שיתוף פעולה עם חיל האוויר וזרוע היבשה ועוד. על גבי הסטי"ל משרתים יחדיו חיילים במגוון מקצועות, הפועלים יחדיו במטרה לבצע את משימתו של הסטי"ל.
    החיילים פועלים כצוות מגובש העובד מסביב לשעון, חולקים תאי מגורים וחיים משותפים, ונדרשים להיות עירנים ודרוכים כל העת מאיומים רבים, וכן ללמוד ולשלוט בחומר רב על מערכות הספינה השונות.

שייטת 3, שייטת ספינות הסטי"ל של חיל הים משמשות להגנת על המרחב הטריטוריאלי הימי של מדינת ישראל, לפעילות בט"ש ולסיורים, ובעת הצורך- ככלי הגנה ותקיפה בים וביבשה.
    ספינות הטילים הראשונות הגיעו לישראל לאחר מלחמת ששת הימים, בשנת 1969, ומאז מהוות הספינות את עיקר הכוח הימי של חיל הים. הסד"כ (סדר הכוח) של ספינות הטילים בחיל הים, מורכב מספינות בדגם סער 4- נגד צוללות, סער 4.5, וספינות סער 5.

סער 4 - ספינה באורך של 58 מטרים על רוחב של 8 מ'. מהירות מקסימאלית- 34 קשר שהם כ- 63 קמ"ש. צוות של כ- 50 איש. הספינה מצוידת בטילי ים-ים מסוג גבריאל והרפון, פצצות עומק כנגד צוללות, תותחים בעלי עוצמה רבה בקטרים שונים (76 מ"מ, 40 מ"מ, 20 מ"מ), אמצעי ניווט, בקרת אש, מערכות ל"א (לוחמה אלקטרונית), אמצעי הטעייה כנגד טילים ומשבשים שונים.

סער 4.5 - ספינה באורך של כ- 60 מטרים על רוחב של 8 מ'. מהירות מקסימאלית- 35 קשר שהם כ- 65 קמ"ש. צוות של כ- 53 איש. הספינה מצוידת בטילי ים-ים מסוג גבריאל והרפון, וכן בטילי 'ברק' מתוצרת התעשייה הצבאית. פצצות עומק כנגד צוללות, תותחים בעלי עוצמה רבה בקטרים שונים (76 מ"מ, 40 מ"מ, 20 מ"מ), תותח 'פלאנקס' היורה פצצות בקוטר 20 מ"מ בקצב של 3,000 פגזים בדקה וכן מקלעי 12.7 מ"מ. אמצעי ניווט, בקרת אש, מערכות ל"א (לוחמה אלקטרונית), אמצעי הטעייה כנגד טילים ומשבשים שונים. עיקר החידוש: התווסף מנחת מסוקים למסוק 'עטלף'. מדובר בנושאות המסוקים הקטנות בעולם (!).

סער 5 - ספינת הטילים החדשה והמתקדמת ביותר בחיל הים. הספינה באורך של כ- 60 מטרים על רוחב של 8 מ'. מהירות מקסימאלית- 33 קשר שהם כ- 61 קמ"ש. צוות של כ- 64 איש, ובנוסף- 10 לוחמי צוות אויר. הספינה מצוידת בטילי ים-ים מסוג הרפון, וכן בטילי 'ברק' מתוצרת התעשייה הצבאית. פצצות עומק כנגד צוללות, תותחים בעלי עוצמה רבה בקטרים שונים (76 מ"מ, 40 מ"מ, 20 מ"מ), תותח וולקן ('פלאנקס') היורה פצצות בקוטר 20 מ"מ בקצב של 3,000 פגזים בדקה וכן מקלעי 12.7 מ"מ. אמצעי ניווט, בקרת אש, מערכות ל"א (לוחמה אלקטרונית) פסיביות ואקטיביות מתקדמות ביותר, אמצעי הטעייה כנגד טילים ועוד אמצעים מסווגים.

הגעה ליחידה
    על המלש"ב לסמן את חיל הים ויחידת הסטי"לים / דבורים במנילה. לאחר מכן, יעברו המלש"בים מיון קצר בביתן חיל הים בתל השומר, בו עוברים מבדק ובדיקות רפואיות.
    לאחר מכן, יקבלו המלש"בים זימון לגיבוש סטי"לים / דבורים, גיבוש בן יומיים שאינו מאומץ במיוחד אך מנפה חיילים בצורה מקצועית, בשל הזמן הארוך בו הגיבוש מתבצע והמקצועיות הגבוהה של המילואימניקים שמעבירים את הגיבוש.
    המלש"בים שיעברו את הגיבוש ויתקבלו- יגויסו ליחידה.

מסלול ההכשרה
    חיילי הסטי"ל עוברים טירונות 02 בבסיס ההדרכה של חים הים. לאחר מכן, מחולקים החיילים לקורסים השונים לפי המקצועות שלהם. הקורסים אורכים בין 2-8 חודשים, בהתאם למורכבות התפקיד. בין יתר התפקידים- קורס ימאות בסיסי, והכשרה על מערכות הספינה השונות במגוון קורסים והכשרות: בקרת אש (הפעלת מערכות נשק בסטי"ל), בקר גילוי צוללות, בקר ל"א (לוחמה אלקטרונית), מפעיל מערכות השטה, כוון ימי, בקר שליטה ובקרה, מפעיל מערכות דבורה, מפעיל מערכות מכ"מ, אימונים בסירות גומי ובנשקי הספינה השונים ועוד.
    שאלה נפוצה שעולה על חיילי הסטי"לים והדבורים (דבורנים)- כמובן שהחיילים הללו הם לוחמים לכל דבר ועניין, ויוצאים עם נשק הביתה (יש יחידות בהן מותר להשאיר את הנשק בבסיס, מאובטח היטב).

לאחר תקופת שירות מסוימת על גבי כלי השיט, החיילים שיימצאו מתאימים לפיקוד יוכלו לצאת לקורסים פיקודיים. הלוחמים יעברו קורס מפקדים בסיסי (5 שבועות), ולאחר מכן יוכלו להדריך חיילים שזה עתה התגייסו. כמובן, שניתן גם להמשיך כנגד מקצועי בספינה, וכן לצאת לקורס קצינים ולשוב לשייטת בתור קציני מודיעין, קציני כוח-אדם, קציני שליטה ועוד.

מקצועות ותפקידים
    חיילי הסטי"לים מחולקים לפי מקצועות שונים, בין היתר-
    מפעיל השטה- הכשרת הלוחם לפעילות טכנית על גבי הספינה. בין השאר, הפעלת המנוע על מערכותיו השונות, תיקון המנועים, ועוד. ההכשרה מעניקה ללוחם ידע טכני נרחב ויקר ערך באזרחות.
    בקר שו"ב - הכשרת הלוחם להפעלת מערכות שו"ב (שליטה ובקרה) בסטי"לים. מדובר במערכות טכנולוגיות מתוחכמות ויקרות מאוד, הפועלות בכמה וכמה מימדים, ומשתמשים בטכניקות מתקדמות.
    בקר ל"א- הכשרת הלוחם כמפעיל מערכת ל"א (לוחמה אלקטרונית). המדובר במערכות המשתמשות בעזרים טכנולוגיים מתקדמים מאוד בעזרתם מבוצעת לוחמה אלקטרונית כנגד ספינות אויב, ארגוני טרור ועוד.
    בקר גילוי- הכשרת החייל לתפעול מערכות גילוי צוללות. בין היתר, לומדים החיילים להפעיל מערך מכשור משוכלל לגילוי צוללות אויב.
    בקר אש- הכשרת החייל להפעלת מערכות נשק שונות על גבי הסטי"ל. מדובר בהפעלה, הבנה ושליטה לעומק במכלול מערכות נשק הממוקמות על גבי הסטי"ל, תוך שימוש במערכות פיקוד אלקטרוניות מתוחכמות.

פרופיל רפואי
    פרופיל קרבי (72 ומעלה) ללא סעיפים פוסלים. ניתן להתקבל עם מספר משקפיים בינוני.

נתונים אישיים
    מהחיילים המגיעים ליחידת הסטי"לים / דבורים נדרשת קב"א בינונית ומעלה, מלש"בים בעלי מוטיבציה, יכולת למידה, ויחסי אנוש תקינים. היחידה סגורה בפני בנות.

חתימת חודשי קבע נוספים
    לא נדרשת חתימה על חודשי קבע נוספים.

לבוש חיילי יחידת הסטי"לים
    כומתת חיל הים, נעליים שחורות, סיכת לוחם סטי"ל (סטילן).

ליצירת קשר עם חיל הים
    מרכז המידע של חיל הים: 03-7377777, פקס ביתן חיל הים: 03-7376123
    נערך לאחרונה על ידי קוקטייל, 17-11-2012 בשעה 23:01
    קוקטייל
    מנהל פורום בעלי חיים - לשעבר.
    מנהל ספאם בפורום Combat Arms - לשעבר.
    מנהל ספאם בפורום WoW - לשעבר.
    חבר בצוות כחולבן - לשעבר.

"בן אדם לא נכשל אף פעם, חוץ מהרגעים שהוא מחליט לא לנסות"

חברה, חזרתי מוזמנים לשלוח הודעות

8. 17-11-2012 22:53 #8
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי _GraF_ צפה בהודעה
    כמו שאמרו לך גיבוש קל בן יומיים ,
    כמעט כולם אוברים אותו .
    ואני באמת ממליץ לך ללכת לשם ...
    יש לי חברים שאומרים שזאת אחלה יחידה.
    נדמה לי שפעם הייתה כתבה ואמרו שזה הגיבוש הכי קל...

נ.ב תוריד את החתימה היא טיפשית...(במילים עדינות..)

9. 17-11-2012 22:56 #9
    בן
    שם פרטי
    ~(R)~
    אל תלך לסטילים לך לדבורים הם יותר טובים תנאים יותר טובים אנשים יותר טובים ומה שאתה עושה נותן לך יותר סיפוק

ליברפול בנשמה

10. 17-11-2012 22:58 #10
    הסטי"לים (שייטת 3) היא יחידה קרבית לכל דבר ,שירות לא קל ומאתגר.
    הסטי"לים הם היחידים שנלחמים כרגע בחמאס פרט לחלק הגדול של .חיל האוויר
    הגיבוש לא קשה מדי פיזית אבל הוא בוחן התנהגות ועבודה בצוות שיהיה בהצלחה!

11. 17-11-2012 23:16 #11
    בן
    שם פרטי
    סטיבן
    נדמה לי שפעם הייתה כתבה ואמרו שזה הגיבוש הכי קל...נ.ב תוריד את החתימה היא טיפשית...(במילים עדינות..)
    בחור אחד אמר שהקשו אותו השנה, אבל לדעתי הוא עדיין ממש קל. לא צריך להיות בכושר מטורף כדי לסיים אותו.

12. 17-11-2012 23:17 #12
    בן
    בחור אחד אמר שהקשו אותו השנה, אבל לדעתי הוא עדיין ממש קל. לא צריך להיות בכושר מטורף כדי לסיים אותו.
    אם יש לי עודף משקל אתה חושב שאני יסתדר?

13. 17-11-2012 23:18 #13
    בן
    שם פרטי
    סטיבן
    אם יש לי עודף משקל אתה חושב שאני יסתדר?
    חחחח כן אתה תסתדר מצויין. יש לך עודף משקל דור?

14. 17-11-2012 23:21 #14
    בן
    חחחח כן אתה תסתדר מצויין. יש לך עודף משקל דור?
    טוב נו..אני דיי שמן...בלי צחוק..

15. 18-11-2012 21:07 #15
    בן
    תודה לכולם על המידע עזרתם לי מאוד
    ישלי עוד שתי שאלות
    1.יש בגיבוש חלק של מבחנים פסיכונטכנים וכאלה ?
    2. מישהו פה רשם שעדיף דבורים נגיד ואני רוצה להגיע לדבורים איך זה עובד אם לא שלחו לי זימון וכאלה ?

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner