fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תגיות: מורה, טיפים, טיפים ב MV, לבחור
פרסום|

טיפים איך לבחור מורה לנהיגה נכון

1. 18-12-2012 20:59 #1
    בן
    שלום לכולם.
    בזמן הקצר שגלשתי פה הספקתי לראות לא מעט אנשים שמאוכזבים מהמורה שלהם.
    לא חושבים שהוא מלמד נכון, לא מביא להם שעורים / טסטים, וכו' לא חסרות סיבות.
    באשכול הזה אני רוצה לתת כמה טיפים איך לבחור מורה נכון שיהיה לכם נוח לעבוד איתו
    ושלא ימשוך אותכם ותיהיו מאוכזבים מכל הקטע של הנהיגה.

הקדמה : בחירת מורה נהיגה זה החלק הכי חשוב בתהליך הוצאת הרישיון. מורה נהיגה נכון יחסוך לכם המוך כסף על שיעורים מיותרים וטסטים נוספים, וכן יעביר לכם את זמן השיעור בכיף ובהנאה, כמו שנהיגה צריכה להיות, ולא בעצבים ושנאה.

מורה טוב לנהיגה לא יקבע לכם שעורים מתי שנוח לו אלה מתי שלכם נוח.
    בנוסף מורה הנהיגה הוא האדם אשר ילמד אותכם איך לנהוג, ועל פי הדרכתו תנהגו במהלך חייכם, כך שהדרכה לא נכונה עלולה להוביל לנהיגה קלוקלת במהלך חייכם, או לפחות במשך השנים הראשונות אחרי שהוצאתם רישיון.

כמו שאתם רואים בחירת מורה נכון הוא חלק חשוב בנהיגה, ולכן ממליץ לכם לקחת ברצינות את האשכול ולברר
    אצל מי אתם לומדים לפני שאתם ממהרים להחליט החלטה כזאת.

שלב ראשון: טיפים מחברים.
    תראו אצל איזה מורה לומדים חבריכם, קרובי משפחה ושכנים, תשאלו אותם עליו, תראו איך הם נוהגים, תראו באיזה טסט הם עברו וכמה שיעורים, וכו'. בקיצור, תראו את התוצאות בשטח של המורה. אבל קחו בחשבון שתלמיד שעבר טסט שישי, זה לא בהכרח בעיה אצל המורה, אלא אצל התלמיד, לכן מומלץ להתייעץ עם מספר תלמידים של אותו המורה, ורק לאחר שמיעת מספר דיעות, רק אז לקבל החלטה לגבי המורה.

שלב שני: שיעור לדוגמא - חיבור עם המורה.
    לאחר שבחרתם מורה שנראה לכם מתאים, קחו שיעור לדוגמא אצלו. שיעור דוגמא יאפשר לכם לראות את האופי שלו, איך הוא מלמד, והאם הוא מתאים לכם. מומלץ לקחת שיעור לדוגמא כדי לא ליפול על מורה עצבני, או על מורה שלא נוח לכם איתו. התוצאה של מורה כזה יכולה להיות הרסנית, הן מבחינה כספית, והן מבחינת הנהיגה שלכם.

אל תתבישו גם לעלות עם חברים בשיעורים מתקדמים ולראות איך הוא עובד איתם ברגעים של יותר לחץ,
    איך הוא מדרבן אותם ואיזה תחושה הוא מביא להם לפני הטסט, לראות שבאמת נוח איתו עד הסוף.
    קחו מורה שאתם גם אישית מתחברים אליו, שאתם מרגישים בנוח איתו זה חשוב מאוד.

שלב שלישי: עבודת המורה.
    חשוב לקחת מורה עם ניסיון אבל זה לא הכי חשוב, אל תחפשו מורה יותר מידי מפורסם כי הוא
    ככל הנראה יהיה עמוס תלמידים ובטסטים זה לא מה שיעזור לכם לקבל אותם מהר, גם ככה יש בעיה קשה עם הטסטים אצל המורים
    ועומס תלמידים לא יעזור לכם.
    כמו כן אל תקחו מורה שיש לו 5 תלמידים, קחו מורה ממוצע שיפנה בשבילכם זמן ויגיש אותכם לטסטים (מקווה בשביל כולם שלא יצטרכו יותר מטסט אבל שיגיש אותכם לטסטים במועדים הגיונים).
    תמיד תזכרו, המורה עובד אצלך לא אתה אצלו, בשורה תחתונה אתה מממן אותו אתה זה העבודה שלו,
    אל תתבישו לשבת עליו ולדרוש טסט בזמן או שיעור, אל תתנו לו לייבש אותכם או לבטל לכם
    שיעורים על ימין ועל שמאל, פעם פעמיים בסדר אבל שלא כל פעם יגיד לכם - אין לי שיעור היום,
    אני חייב לבטל נדבר מאוחר יותר וכו'.
    תקבעו איתו שעורים מראש אחרי סיום כל שיעור ואל תתנו לו לעקב אותכם מידי..

חשבוניות בעת הלימוד.
    אל תוותרו למורים ! תרשמו הכול מסודר במחשב ובנוסף תדרשו חשבוניות
    על מה שאתם משלמים להם כי שברגע שתסיימו עם הרישיון מה תעשו אם הוא ידרוש ממכם עוד כסף שאתם בטוחים
    ששילמתם אבל לא תיהיה לכם הוכחה לזה? תצטרכו להיכנס איתו למריבות מיותרות..
    כמו כן לא צריך לשגע אותו ולבקש חשבונים על כל שיעור, מומלץ כל 5 שעורים לקחת חשבונית.
    שבסופו של יום לא יגיד שלא שילמתם על השיעורים שלכם / הטסט חיצוני / פנימי.

* טיפ שלי - תלמדו על ידני.
    אוטומט וידני זה אותו מחיר (או שאוטומט גבוה יותר) ובסופו של דבר בשורה תחתונה יש לכם חצי רישיון !
    אתם משלמים אותו סכום עם חצי רשיון לא חבל ? (כמובן לאוטומטים, כי אתם מוגבלים רק לתיבת הילוכים אוטומטית).
    אם אתם רואים שאתם לא מסתדרים גם אם עברו 8 שעורים תחכו, זה יבוא לכם אל תבהלו.
    כמו שכל אחד מצליח בזה בסוף אתם גם, תאמינו בעצמכם ואל תבואו בגישה שזה קשה ואתם לא מסוגלים
    כי אני אישית מכיר כמה אנשים שהסתדרו עם ההילוכים רק בשיעור 10/11 ואחרי זה הם ניגשו ועברו טסט 1/2.

טיפים לקראת טסטסים.

* תנשמו ותנשפו כמה פעמים נשימות ארוכות זה יעזור לכם.
    * לפני הטסט תשתו מים , שמעו מוזיקה כל דבר שיסיח את דעתכם מהטסט וירגיע אתכם.
    * תשתדלו לבוא הכי רגוע שיש, פשוט תחשבו על זה כאילו המורה יושב ליידכם ולא טסטר, אל תתיחסו לזה כאילו שבוחנים אותכם
    כל הזמן ואתם צריכים להוכיח שאתם נהגים מצויינים והכול, תיהיו רגועים ויראו את זה עליכם.

אין צורך בלחץ מיותר שיגרום לכם לעשות שטויות.

* תבואו במחשבה שאתם לוקחים את זה ! אל תעיזו לערער על כך שאתם לא עוברים כי לפסכילוגיה שלנו יש השפעה מאוד גדולה על הנסיעה שלנו בסופו של דבר תאמינו לי זה מאוד חשוב.

** חשוב לטעמי (לפי אמונתי, כל אחד באמונתו יחיה) - קחו תהילים קטנים בכיס (.אני אישית שמתי בכל רגל בטסט האחרון שלי ועברתי לפני זה לא שמתי).
    אני מכיר עוד כמה שאיך שהם שמו זה עזר להם, לפני זה נכשלו ששמו עברו.
    לא בטוח שזה השפיע אבל מה יש לכם להפסיד ? לי אישית ולהרבה זה עזר מביא מזל

* לפעמים מכל ההתרגשות שוכחים, שאתם נוהגים תשתדלו להראות שאתה מסתכלים במראות
    (לא רק בצדדים, שאתם עוצרים גם תסתכלו בקטנהעל המראה הקידמית לראות שאין מכוניות מאחוריכם).

חשוב:
    אל תעשו תיאטרון, אל תגזימו מידי פשוט תראו לו שאתם עוברים נתיב ודואגים לפני זה לראות את מצב הכביש והנתיב,
    שאתם מסתכלים מידי פעם על המראה מקדימה כדי לראות מה מצב התנועה בכביש (זה מראה
    שאתה מרוכז בנהיגה, שאתם חיים בכביש ובעצם שאתם נהגים ברמה גבוהה, תזכרו לא צריך לעבור נתיב כדי להסתכל במראה!
    חשוב כשאתם עוצרים להספיק להביט במראה האחורית לראות שכולם הספיקו לעצור איתכם,
    אבל אל תיהיו יותר מידי זמן על המראה הזאת שלא יהיה משהו מקדימה ולא תשימו לב, מבט חטוף זה מספיק).

*
    אל תתווכח עם הטסטר יותר מידי..
    אל תביא לו לחטוף עליכם עצבים כי כשאתם עונים לו הוא עלול לחשוב שאתה מתחכמים איתו או משהו .. אל תיתנו לו סיבה נוספת לחפש אותכם.

--
    מקסימום לא תעברו אל תאכלו את עצמכם , הרבה לא עוברים ותדעו לכם דווקא אלה שעושים כמה טסטסים הם נוהגים הרבה יותר טוב מאשר
    מישהו שעובר בראשון (בדרך כלל, וגם את זה אני אומר לכם מניסיון שלי ומשל חברים).
    אל תפחדו להיכשל כי אם תחשבו על זה יותר מידי אתם לא תיהיה רכוז בנהיגה.

אם הטיפים לא עזרו ואתם מרגישים שאתם לחוצים מידי ולא עומדים בזה
    תוכלו לקחת טיפות כאלו שמרגיעות, שתי טיפות שיאפשרו לכם להירגע ולהתרכז יותר בנהיגה, אחת המומלצות
    היא
    "רסקיו רמדי" אני מכיר כמה שזה עזר להם לעבור בשלום את הטסט.
    * מה שכן תנסו את זה לפני, לקחת את זה בשיעור כדי לראות איך זה משפיע עליכם.

קרדיט לאתר אחר בחלק מהטיפים וחלק לי על רוב הטיפים.
    מקווה שזה יעזור לאנשים, ותעברו טסט כמה שיותר מהר בלי עוד בעיות מצד המורים / ממקום אחר

נערך לאחרונה על ידי MyHeartIsGreen, 18-12-2012 בשעה 22:39

2. 18-12-2012 21:35 #2
    בן
    ואו! איזו השקעה :O
    תודה וכל הכבוד

3. 18-12-2012 21:39 #3
    בן
    שם פרטי
    אור
    יפה מאוד
    מנוסח היטב
    מאורגן ומסודר

כמה הערות קטנות

לטיפות שמרגיעות, לסוג הנמכר והמוכר ביותר קוראים "רסקיו רמדי"
    דבר שני, זה פורום לימוד נהיגה ותאוריה, לשים ספר תהילים בכל כיס זה לא נראה לי קשור, ובטח שלא הטיפ הכי חשוב.
    לבסוף, בשלב השלישי, בטעות עשית קו תחתון לפני החלק שמודגש, סתם טעות עריכה קטנה.

חוץ מ3 דברים קטנים, אשכול יפה מאוד, ואני אפילו הייתי ממליץ להכניס ללינקייה.

4. 18-12-2012 21:44 #4
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי davidxt צפה בהודעה
    ואו! איזו השקעה :O
    תודה וכל הכבוד
    תודה רבה

ציטוט פורסם במקור על ידי SDH666 צפה בהודעה
    יפה מאוד
    מנוסח היטב
    מאורגן ומסודר

כמה הערות קטנות

לטיפות שמרגיעות, לסוג הנמכר והמוכר ביותר קוראים "רסקיו רמדי"
    דבר שני, זה פורום לימוד נהיגה ותאוריה, לשים ספר תהילים בכל כיס זה לא נראה לי קשור, ובטח שלא הטיפ הכי חשוב.
    לבסוף, בשלב השלישי, בטעות עשית קו תחתון לפני החלק שמודגש, סתם טעות עריכה קטנה.

חוץ מ3 דברים קטנים, אשכול יפה מאוד, ואני אפילו הייתי ממליץ להכניס ללינקייה.
    הוספתי את השם של הטיפות, סך הכול אשכול ראשון יש לאן להשתפר , תודה על הערות והתגובה הבונה

5. 18-12-2012 22:01 #5
    בן
    שם פרטי
    Yagel
    תודה אחי , עזרת לי

6. 18-12-2012 22:02 #6
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי Silenus צפה בהודעה
    תודה אחי , עזרת לי
    בכיף שמח לעזור

7. 18-12-2012 22:21 #7
    בן
    פשש השקעת אחי תודה גבר

8. 18-12-2012 22:28 #8
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי brw3 צפה בהודעה
    פשש השקעת אחי תודה גבר
    בכיף

9. 18-12-2012 22:36 #9
    בן
    שם פרטי
    אריאל
    זה מנוסח טוב מאוד ושימושי, אבל הייתי ממליץ להעיף את הקטע של "תחשבו שטסט זה שיעור רגיל", כי זה ממש לא. בשיעור רגיל אחרי זמן מסויים אתה מתחיל לאבד עירנות כי הרי זה סתם שיעור. בטסט אתה צריך להיות עירני פי ארבע.
    CBR 250R Repsol Edition
    Volkswagen Scirocco 1.4 TSI 2014

10. 18-12-2012 22:38 #10
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי Frightie צפה בהודעה
    זה מנוסח טוב מאוד ושימושי, אבל הייתי ממליץ להעיף את הקטע של "תחשבו שטסט זה שיעור רגיל", כי זה ממש לא. בשיעור רגיל אחרי זמן מסויים אתה מתחיל לאבד עירנות כי הרי זה סתם שיעור. בטסט אתה צריך להיות עירני פי ארבע.
    שיעור רגיל הכוונה היא כאילו אתה יושב עם המורה שלך להירגע, אבל מי לא יהיה עירני בטסט ? אני לא מאמין שמישהו יפרשן את זה ככה כולם יודעים כמה זה חשוב העירונות וכמה
    רוצים להעבור, פשוט המסר היה להתייחס לזה כאילו המורה יושב ליידך זה אויל יותר נכון להגיד אתה צודק.
    העניין תוקן תודה על הערה
    נערך לאחרונה על ידי MyHeartIsGreen, 18-12-2012 בשעה 22:39

11. 18-12-2012 22:52 #11
    בן
    שם פרטי
    שצ
    ואו כל הכבוד תותח!!!!!!.
    תמשיך להשקיע

BTTF

12. 18-12-2012 23:00 #12
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי FireWall_Design צפה בהודעה
    ואו כל הכבוד תותח!!!!!!.
    תמשיך להשקיע
    תודה רבה יש מצב שזה יכול להיכנס לליננקיה ?
    לא ראיתי פה טיפים לבחירת מורה טוב, וחוץ מזה יש פה גם טיפים טובים לפני טסט
    נערך לאחרונה על ידי MyHeartIsGreen, 18-12-2012 בשעה 23:00

13. 18-12-2012 23:04 #13
    בן
    שם פרטי
    אריאל
    ממליץ באמת להכניס ללינקייה.
    CBR 250R Repsol Edition
    Volkswagen Scirocco 1.4 TSI 2014

14. 18-12-2012 23:06 #14
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי Frightie צפה בהודעה
    ממליץ באמת להכניס ללינקייה.
    תודה רבה

15. 18-12-2012 23:45 #15
    בן
    שם פרטי
    שצ
    נוסף ללנקיה בהחלט

BTTF

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner