fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
תגיות: פראמדיק
שאלה|

להיות פראמדיק צבאי בלי עבר במד"א

1. 26-03-2013 16:33 #31
    בן
    טוב אז ככה,
    אני במקרה פארמדיק בצבא.
    לא היה לי שום עבר במדא, אף אחד מההורים שלי לא רופא, לא למדתי ביולוגיה בבצפר, שום רקע בקיצור.
    שהתקבלתי לקורס לא הבנתי לגמרי מה אני הולך לעשות בכלל.

עכשיו בקשר למה שאנשים אומרים פה שפארמדיק זה לא רופא זה נכון, כי רפואת חירום זה לא רפואה ופארמדיק לא מרפא אף אחד מסרטן או דלקת בדרכי השתן, התפקיד העיקרי שלנו הוא לגרום לבנאדם לשרוד עד הבית חולים, שם יקבל טיפול מיטבי.
    זה שפארמדיקים בצבא לא עושים הרבה זה נכון, תלוי איפה אתה נמצא, אבל זה נטו עיניין של מזל, זה מהות התפקיד- להיות שם במקרה חירום.
    אני יכול להגיד לכם שמצבי חירום פארמדיק הרבה יותר מקצועי מחלק מהרופאים שלמדו 7 שנים מהסיבה הפשוטה שפארמדיק מתעסק בזה ביומיום ורופא שוכח ונחלד בקטעים האלה.
    אם יש לך עוד שאלות אתה מומלץ לפנות אלי בפרטי, ואל תקשיב למה שאומרים לך פה הרוב סתם מדברים באוויר.
    אה וסתם שתדע, מעדיפים במיונים לקורס חבר'ה שלא היו במדא, כי הם מגיעים עם עבר חלק ולא חושבים שהם יודעים משהו שבעצם הם לא יודעים כלום.

נ.ב
    ההוא למעלה ששאל למה צריך פארמדיקים חוץ מהחייאות, שלאבא שלך יהיה התקף לב והוא יצטרך לקבל כמה שיותר מהר תרופות למניעת קרישי דם עד הבית חולים אחרת הלב יקרוס, אתה תבין.
    נערך לאחרונה על ידי FudgePacker, 26-03-2013 בשעה 16:36

2. 26-03-2013 16:57 #32
    בן
    שם פרטי
    <---->
    ציטוט פורסם במקור על ידי VinDiesel צפה בהודעה
    תגיד אתה רציני שרשמת את זה ? פרמדיקים הם הכוח הרפואי בשטח ויש להם בדיוק את אותן הסמכויות שלרופא יש בחדר מיון . פעם הבאה שאתה מזלזל, תקרא קצת .
    אולי עדיף שאתה תקרא קצת..
    לפרמדיק אין את אותם סמכויות כמו לרופא, במיוחד לא בחדר מיון.
    אתה רושם שטויות עם בטחון כל כך גבוה שאנשים פה עוד יאמינו לזה

סתם לדגומא, במד"א פראמדיק לא מורשה לבצע חתכים בגוף ( חתך בקנה הנשימה לבצוע קונוטומיה למשל )
    פראמדיקים אולי יותר משופשפים ברפואת חירום בשטח מאשר רופאים אבל בצה"ל הרפואה כל כך לא מפותחת עד מצב שציוד רפואי חדש נכנס אליה 10 שנים אחרי מד"א
    מה גם חיילים לא נפצעים כל יום, וגם כשהם כן רוב הסיכויים שיעיפו אותם למיון עוד לפני שפראמדיק כלשהו בגזרה יגיע אליהם.
    בכל מקרה, אם אתה רוצה לעסוק בהצלחת חיים תאכלס, תסתכל יותר לכיוון מדא ופחות צה"ל. ( לא סתם פראמדיקים בצה"ל מקבלים 6 ימי השתלמות במד"א כל חודש כדי לשמור על כשרות ולא להשחק למוות )
    נערך לאחרונה על ידי EvoIver, 26-03-2013 בשעה 17:05

אחח משוחרר..

3. 26-03-2013 16:59 #33
    בן
    שם פרטי
    אורי
    ציטוט פורסם במקור על ידי FudgePacker צפה בהודעה
    טוב אז ככה,
    אני במקרה פארמדיק בצבא.
    לא היה לי שום עבר במדא, אף אחד מההורים שלי לא רופא, לא למדתי ביולוגיה בבצפר, שום רקע בקיצור.
    שהתקבלתי לקורס לא הבנתי לגמרי מה אני הולך לעשות בכלל.

עכשיו בקשר למה שאנשים אומרים פה שפארמדיק זה לא רופא זה נכון, כי רפואת חירום זה לא רפואה ופארמדיק לא מרפא אף אחד מסרטן או דלקת בדרכי השתן, התפקיד העיקרי שלנו הוא לגרום לבנאדם לשרוד עד הבית חולים, שם יקבל טיפול מיטבי.
    זה שפארמדיקים בצבא לא עושים הרבה זה נכון, תלוי איפה אתה נמצא, אבל זה נטו עיניין של מזל, זה מהות התפקיד- להיות שם במקרה חירום.
    אני יכול להגיד לכם שמצבי חירום פארמדיק הרבה יותר מקצועי מחלק מהרופאים שלמדו 7 שנים מהסיבה הפשוטה שפארמדיק מתעסק בזה ביומיום ורופא שוכח ונחלד בקטעים האלה.
    אם יש לך עוד שאלות אתה מומלץ לפנות אלי בפרטי, ואל תקשיב למה שאומרים לך פה הרוב סתם מדברים באוויר.
    אה וסתם שתדע, מעדיפים במיונים לקורס חבר'ה שלא היו במדא, כי הם מגיעים עם עבר חלק ולא חושבים שהם יודעים משהו שבעצם הם לא יודעים כלום.

נ.ב
    ההוא למעלה ששאל למה צריך פארמדיקים חוץ מהחייאות, שלאבא שלך יהיה התקף לב והוא יצטרך לקבל כמה שיותר מהר תרופות למניעת קרישי דם עד הבית חולים אחרת הלב יקרוס, אתה תבין.
    שלחתי לך פרטית , תודה

4. 26-03-2013 17:11 #34
    MAChaifa מנותק חבר בצוות סיקורים ומנהל פורום אוהדים כללי ומכבי חיפה לשעבר
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי EvoIver צפה בהודעה

סתם לדגומא, במד"א פראמדיק לא מורשה לבצע חתכים בגוף ( חתך בקנה הנשימה לבצוע קונוטומיה למשל )
    פראמדיקים אולי יותר משופשפים ברפואת חירום בשטח מאשר רופאים אבל בצה"ל הרפואה כל כך לא מפותחת עד מצב שציוד רפואי חדש נכנס אליה 10 שנים אחרי מד"א
    מה גם חיילים לא נפצעים כל יום, וגם כשהם כן רוב הסיכויים שיעיפו אותם למיון עוד לפני שפראמדיק כלשהו בגזרה יגיע אליהם.
    בכל מקרה, אם אתה רוצה לעסוק בהצלחת חיים תאכלס, תסתכל יותר לכיוון מדא ופחות צה"ל. ( לא סתם פראמדיקים בצה"ל מקבלים 6 ימי השתלמות במד"א כל חודש כדי לשמור על כשרות ולא להשחק למוות )
    אז זהו שאתה טועה, במדא פראמדיק כן מורשה לבצע קונוטומיה בפיקוח רופא, יש סקלפל וגם קוויק-טראח בנט"נים, אבל אני מכיר מקרה שהיה לא מזמן במרחב שלי שפראמדיק עשה קונטומיה לפצועה והציל את החיים שלה, גם שזה היה בלי רופא...
    ומזה חתכים? נידל וטרוקר פראמדיק מורשה גם.
    ווין דיזל - אתה צודק, בארץ אין הכרה של המקצוע ובגלל זה התנאים גרועים וגם האחוזי נשירה של פראמדיקים בארץ הם מהגבוהים בעולם, אבל זה כבר עניינים שמשרד הבריאות צריך להסדיר

5. 26-03-2013 17:19 #35
    בן
    שם פרטי
    <---->
    ציטוט פורסם במקור על ידי MAChaifa צפה בהודעה
    אז זהו שאתה טועה, במדא פראמדיק כן מורשה לבצע קונוטומיה בפיקוח רופא, יש סקלפל וגם קוויק-טראח בנט"נים, אבל אני מכיר מקרה שהיה לא מזמן במרחב שלי שפראמדיק עשה קונטומיה לפצועה והציל את החיים שלה, גם שזה היה בלי רופא...
    ומזה חתכים? נידל וטרוקר פראמדיק מורשה גם.
    ווין דיזל - אתה צודק, בארץ אין הכרה של המקצוע ובגלל זה התנאים גרועים וגם האחוזי נשירה של פראמדיקים בארץ הם מהגבוהים בעולם, אבל זה כבר עניינים שמשרד הבריאות צריך להסדיר
    בפיקוח רופא יופי, מאחר ואין רופא על נט"נ הפראמדיק לא יכול לבצע את החיתוך
    זה שאותו פראמדיק עשה קונוטומיה והצליח וואלה יופי, גם אני יכול לעלות על אמבולנס ולעשות אינטובציה ואם יצליח לי אני מרשה גם?

בכל מקרה, אני אסכם את עצמי בדיון הזה בלומר שרפואת חירום והצלת חיים אצל פראמדיק בצה"ל מסתכמת ב-0.1 אחוז מהזמן שלו בצבא.
    נערך לאחרונה על ידי EvoIver, 26-03-2013 בשעה 17:20

אחח משוחרר..

6. 26-03-2013 17:21 #36
    בן
    שם פרטי
    סטיבן

אין שום בעיה לקבל הכשרה של פרמדיק בצבא ולהמשיך במד"א . וקוניוטומיה הם רשאיים לבצע בנוכחות רופא . ואולי בגדודים שלכם אי שם בגבעתי הציוד הרפואי נכנס אחרי 10 שנים, אצלנו יש ציוד שאפילו במד"א אין .
    וכן, פרמדיקים משופשפים הרבה יותר מרופאים ברפואת חירום ,והם המענה הראשוני .
    ואני רושם דברים בביטחון כי הכל נכון .

נ.ב
    קח מקרה - פגיעת ראש .
    אתה מטפל בו - הוא מת.
    פרמדיק מטפל בו - יש סיכוי שיישאר בחיים עד המיון.
    יותר ברור מזה ?
    נערך לאחרונה על ידי VinDiesel, 26-03-2013 בשעה 17:23

7. 26-03-2013 17:23 #37
    בן
    בפיקוח רופא יופי, מאחר ואין רופא על נט"נ הפראמדיק לא יכול לבצע את החיתוך
    זה שאותו פראמדיק עשה קונוטומיה והצליח וואלה יופי, גם אני יכול לעלות על אמבולנס ולעשות אינטובציה ואם יצליח לי אני מרשה גם?

בכל מקרה, אני אסכם את עצמי בדיון הזה בלומר שרפואת חירום והצלת חיים אצל פראמדיק בצה"ל מסתכמת ב-0.1 אחוז מהזמן שלו בצבא.
    אצלנו במרחב יש רופא באחת התחנות לפחות, אתה יודע יש גם ממל"מ שמבקשים משמה אישורים, בכל מקרה אם צריך להציל חיים וזה הדרך היחידית - יעשו את זה,
    ואתה משווה בין אינטובציה לבין קוניוטומיה? הבדל של שמיים וארץ, אינטובציה זה תהליך שמבוצע בשגרה עשרות פעמים... קוויק טראח זה משו שנחשב נדיר ועד שמגיעים להחלטה לבצע אותו מנסים עוד כמה דרכי טיפול..

אבל תסכים איתי שעדיף להחזיק פראמדיק מאשר רופא, יותר זול, הכשרה יותר מהירה ויותר יעיל בשטח

8. 26-03-2013 17:28 #38
    בן
    שם פרטי
    סטיבן
    אצלנו במרחב יש רופא באחת התחנות לפחות, אתה יודע יש גם ממל"מ שמבקשים משמה אישורים, בכל מקרה אם צריך להציל חיים וזה הדרך היחידית - יעשו את זה,
    ואתה משווה בין אינטובציה לבין קוניוטומיה? הבדל של שמיים וארץ, אינטובציה זה תהליך שמבוצע בשגרה עשרות פעמים... קוויק טראח זה משו שנחשב נדיר ועד שמגיעים להחלטה לבצע אותו מנסים עוד כמה דרכי טיפול..

אבל תסכים איתי שעדיף להחזיק פראמדיק מאשר רופא, יותר זול, הכשרה יותר מהירה ויותר יעיל בשטח
    נראה לי יש לו משהו אישי נגד הפרמדיק שלו בגדוד .
    אגב, שתדע שפרמדיקים בארה"ב מבצעים ישר קוניוטומיה (אין להם ערכות אינטובציה בתיק) .. סיפר לי הדוק שלי שטס להשתלמות שם חחח

9. 26-03-2013 17:32 #39
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי VinDiesel צפה בהודעה
    נראה לי יש לו משהו אישי נגד הפרמדיק שלו בגדוד .
    אגב, שתדע שפרמדיקים בארה"ב מבצעים ישר קוניוטומיה (אין להם ערכות אינטובציה בתיק) .. סיפר לי הדוק שלי שטס להשתלמות שם חחח
    מההההההההההה, פאק איזה הזוי...
    הרפואת חירום מאוד שונה בעולם, ראיתי סדרה על פראמדיקים מאוסטרליה והייתי בהלם מאיך שעובדים שמה, דחפו לחולה אמבו לפנים (חולה בהכרה מלאה הוא הזיז עם הידיים והם בכוח המשיכו להנשים)

10. 26-03-2013 17:34 #40
    בן
    שם פרטי
    סטיבן
    מההההההההההה, פאק איזה הזוי...
    הרפואת חירום מאוד שונה בעולם, ראיתי סדרה על פראמדיקים מאוסטרליה והייתי בהלם מאיך שעובדים שמה, דחפו לחולה אמבו לפנים (חולה בהכרה מלאה הוא הזיז עם הידיים והם בכוח המשיכו להנשים)
    כן זה מדהים .. אתה בהלם איזה ציוד הוא הביא איתו ליחידה .. נשארתי פעור פה . יש גם אינטובציה שמבצעים ללא לרינגוסקופ , מין טובוס גמיש כזה שדוחפים בכוח חחחחח
    פרמדיקים בחו"ל זה חלום .. גם השכר שלהם מדהים

11. 26-03-2013 17:37 #41
    בן
    אולי אתה מתכוון לזה?

וכן ללא ספק התנאים שמה מצוינים, אחד הפראמדיקים מאצלנו עבר לעבוד באפריקה והוא מרוויח שמה בסביבות ה15 אלף לחודש לא כולל התנאים (דירה מזון וכו')

12. 26-03-2013 18:05 #42
    בן
    סתם לידע כללי, לפארמדיק בצבא יש הרבה יותר סמכות מפארמדיק במדא (למשל קוניוטומיה אפשר לעשות ללא אישור רופא)
    והטובוס הגמיש זה LMA, זה לא באמת טובוס כי זה לא נכנס לתוך קנה הנשימה, אבל זה דבר מטורף ויקר שיש ברפואת חירום רק ל669 (למדא גם אין)

13. 26-03-2013 18:08 #43
    בן
    אתה מתכנן להיכנס למד"א אחרי השירות?

14. 26-03-2013 18:16 #44
    בן
    כנראה שכן, זה עוד פלוס בקורס, מרוויחים רישיון דרך משרד הבריאות

15. 26-03-2013 18:19 #45
    בן
    שם פרטי
    סטיבן
    ציטוט פורסם במקור על ידי FudgePacker צפה בהודעה
    סתם לידע כללי, לפארמדיק בצבא יש הרבה יותר סמכות מפארמדיק במדא (למשל קוניוטומיה אפשר לעשות ללא אישור רופא)
    והטובוס הגמיש זה LMA, זה לא באמת טובוס כי זה לא נכנס לתוך קנה הנשימה, אבל זה דבר מטורף ויקר שיש ברפואת חירום רק ל669 (למדא גם אין)
    גם בשייטת

מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner