fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר

כמה שאלות|קניתי אוגר

1. 17-04-2008 15:51 #1
    היי לפני שבוע קניתי אוגר ולפני יומיים הכנתי לו כלוב גדול שהיה פעם של ארנבות .. כדי שאני יוכל להשים לו צעצועים וכאלו.. אבל שמתי לב אתמול והים שאת האוכל שלו אני מוצא ליד מתקן המים והוא כזה כאילו עיסה כזאות רטובה וגם היום וגם אתמול ואתמול הרחקתי את האוכל ממתקן המים .. האם זה טבעי שהאוגר עושה אתזה הוא שהוא איכשהוא מקיא או משהו כזה? ולא ניראה לי שהוא מקיא כי הכמות גדולה .. יחסית לקיא של אוגר חח.. אז מה לעשות?.
    ועוד משוו קוראים לו לוקאס כאילו לוקה .. זה שם מתאים לאוגר?
    וו.. איזה משחקים אני יכול להכין לו? (כי יש לו כלוב גדול)..
    וו חחח.. הוא לבד .. כדאי לקנות לו אוגרת? חיחיחי

2. 17-04-2008 15:55 #2
    1. איזה אוכל אתה נותן לו? ואם לפני זה נתת לו ירק כלשהו?[איזה]
    2.בדרך כלל יש בכל חנות חיות מיתקנים מיוחדים לאוגרים:מנהרות\גלגל...
    3.תוכל לקנות לו אוגרת קח בחשבון שיכל להיות ריבים ותצתרך להפריד בניהם והם יתרבו גם ואחר כך תצתרך להוציא את הזכר[פרט לסיביריים]

3. 17-04-2008 15:59 #3
    בן
    שם פרטי
    הספסל בש
    אני לא ממש מבין באוגרים אבל נאה לי קודם כדי שתגיד לנו איזה סוג של אוגר הוא? סיבירי? סורי? אוגר זהוב?

עכשיו, אם הוא מקיא בכל מקרה לא משנה מהי כמות הקיא כדאי לקחת אותו לווטרינר

שם לאוגר אתה בוחר, אין שם מתאים לאוגר, תבחר מה שבא לך, לוקאס נשמע לי שם יפה מאוד לאוגר

אני יודע על אוגרים שכאשר הם מזדווגים תהיה לך כמות לא מבוטלת של אוגרים אצלך

כדאי אולי להביא לו נקבה אם יש לך מישהו לתת לו את הגורים או מקום למכור לו את האוגרים שיוולדו

נערך לאחרונה על ידי Just_Angel, 17-04-2008 בשעה 16:53

4. 17-04-2008 16:41 #4
    ציטוט פורסם במקור על ידי NOAM-X-D צפה בהודעה
    היי לפני שבוע קניתי אוגר ולפני יומיים הכנתי לו כלוב גדול שהיה פעם של ארנבות .. כדי שאני יוכל להשים לו צעצועים וכאלו.. אבל שמתי לב אתמול והים שאת האוכל שלו אני מוצא ליד מתקן המים והוא כזה כאילו עיסה כזאות רטובה וגם היום וגם אתמול ואתמול הרחקתי את האוכל ממתקן המים .. האם זה טבעי שהאוגר עושה אתזה הוא שהוא איכשהוא מקיא או משהו כזה? ולא ניראה לי שהוא מקיא כי הכמות גדולה .. יחסית לקיא של אוגר חח.. אז מה לעשות?.
    ועוד משוו קוראים לו לוקאס כאילו לוקה .. זה שם מתאים לאוגר?
    וו.. איזה משחקים אני יכול להכין לו? (כי יש לו כלוב גדול)..
    וו חחח.. הוא לבד .. כדאי לקנות לו אוגרת? חיחיחי
    1.מה נתת לאוגר לאכול?
    2.כדי לקנות לו אוגרת...יהיו לו חיים יותר טובים...כך בחשבון שיש אפשרות שיוולדו לך אוגרים קטנים.
    3.והשם נחמד
    יש גלגל שמומלץ ואפילו כדי לקנות לו - גם להנאה וגם בשביל הכושר שלו.
    גם יש עוד אחלה משחק בשבילו -כשאתה גןמר את הנייר טואלט ויש את העיגול מקרטון(שלא יהיה בכלל חתיכות נייר זה מסוכן בשבילו) אז אתה יכול לשים לו את זה זה נחמד מאוד זה מה שאני עושה לאוגר שלי בד"כ.
    בהצלחה!

5. 17-04-2008 17:21 #5
    אוקיי .. תודה.. זה אוגר סורי ולא נתתי לו ירקות הוא אוכלל כופתאות כאלו שקונים בכול מקום כאילו אוכל אוגרים רגיל..
    ויש לי תגלגל הזה שהוא רץ.. והגליל של נייר טואלט רעיון טוב תודה.. למישו יש עוד רעיונות?

6. 17-04-2008 17:30 #6
    ציטוט פורסם במקור על ידי NOAM-X-D צפה בהודעה
    אוקיי .. תודה.. זה אוגר סורי ולא נתתי לו ירקות הוא אוכלל כופתאות כאלו שקונים בכול מקום כאילו אוכל אוגרים רגיל..
    ויש לי תגלגל הזה שהוא רץ.. והגליל של נייר טואלט רעיון טוב תודה.. למישו יש עוד רעיונות?
    אני לא חושב שיש עוד איזה מתקנים שיהיו טובים לאוגרים(תקנו אותי אם אני טועה...)הגליל של הנייר טואלט אני נותן להם כל יום אחד...וזה גם מחזק להם את השניים..ואתה יוכל לבדוק בחנות.
    אם אתה רוצה ממש לפנק אותו יש מלא כלובים משוכללים ויפים שיש כמעט בכל חנות חיות.

7. 17-04-2008 17:46 #7
    בן
    שם פרטי
    תומר (:
    אני מציע לך לא לקנות לו אוגר/ת, אוגר אחד חיי בכלוב אחד.
    היזדווגות זה לא משהו שישנה וישמח לאוגרים את החיים אם אתה מביא לו נקבה (מישהו אמר להביא נקבה).
    חוץ מזה שאתה מביא נקבה יהיה להם המלטה, לא יצא לך מזה כלום (חות מהיופי והכיף שבדבר) אתה תצטרך להפריד את הזכר מהכלוב, ולא להתקרב ולהפחיד את הנקבה, ככה שהיא יכולה לאכול את גוריה.
    אני ממליץ טפל באוגר אחד וזהו.
    בקשר לשאר השאלות ענו לך כבר.

בקשר למשחק אני מציע לך לקנות גלגל שהם יכולים להיכנס בפנים ולרוץ. לרוץ זה דבר מאוד מאוד חשוב אצל האוגרים, בטבע הם רצים קילומטרים כך שגלגל מאוד ישמח אותו.

8. 17-04-2008 18:16 #8
    בן
    שם פרטי
    יוסי
    התפריט המושלם:
    *הנושאים שיהיו במדריך:
    א.מתי לתת את האוכל לאוגרים?
    ב.כמה לתת?
    ג.מה מותר לאוגרים לאכול ומה הם צריכים לאכול?
    ד.צ'ופרים ובריאות האוגר.

א. מתי לתת אוכל לאוגר?
    רצוי לתת לאוגרים אוכל פעם אחת ביום ארוחה מרכזית ועוד פעם אחת ביום לשים עוד קצת אוכל לאוגר.
    הארוחה המרכזית צריכה להיות בערב-לילה מפני שבלילה האוגרים פעילים וערים ובזמן הזה הם אוכלים הרבה.
    ניתן לתת עוד ארוחה משנית [כמו נשנושים אצלנו] בשעות הצהרים(כשאתם חוזרים מבי הספר) בארוחה המשנית אפשר לתת פרוסת ירק/פרי שמותר (בסעיף ג' יש פירוט על מה מותר) וקצת אוכל יבש-פירוט בסעיף ד'.

ב. כמה לתת?
    אסור לתת לאוגרים יותר מידי אוכל אבל לא קצת מידי אוכל כדי שהם לא ישמינו יותר מידי.
    אל תשכחו שבטבע האוגרים אוגרים מזון בלחיים והם יכולים להחזיק בלי מזון כמה קילומטרים.

ג. מה מותר לאגורים לאכול ומה הם צריכים לאכול.
    לאוגרים מותר לאכול את כל הירקות חוץ מאבוקדו ועגבניה שהם רעילים לאוגרים.
    כמובן שאוכל יבש למכרסמים מתאים לאוגרים. יש מספר חברות למזון לאוגרים המחיר תלוי בתסופות שיש בכופתיות כמו גרעיני תירס, גרעיני חמניה ועוד.
    המחירים נעים בין 8-20 לחבילה קטנה ויותר לחבילה גדולה יותר.
    האוגרים יכולים לאכול גם תפוח.
    שאלתי את הוטרינר והוא ענה לי:
    70% מהמזון של האוגרים צריך להיות יבש ו30% פרי/ירק.
    אפשר להאכיל את האוגרים בשורשים וצמחים אבל לא כל צמח/שורש טוב לכן צריך לשאול לפני שנותנים לאוגרים.
    כמובן שיש גם חטיפי דבש/גרעינים שעליהם יורחב בסעיף ד'.

<---אוכל לאוגרים-בחבילה

זו יש: פתיתי תירס, פתיתי אפונה, שעורה,חיטה,מת,זרעי חמניות, אגוזי אדמה כלופים, גזר,שעועית ותרכיז ויטמינים [חשוב לשים לב שיש חלבונים במזון ושיש ויטמינים].

מזון פריום לאוגר- דגנים,ירקות,זרעים,בוטנים,פי רות,מינרלים,סוכרים,שמנים ושומנים.

ד. צ'ופרים ובריאות האוגר.
    ניתן להביא לאוגרים מקלות דבש וגרעינים שהם גם עם ויטמינים וגם טעימים לאוגרים!
    אפשר לקנות בחנות חיות (:
    כדאי מאוד לקנות ויטמינים לאוגר זה נוזל מתוק שה אוהבים ללקק, שמים כמה טיפות על האוכל וכמה טיפות במים.
    כדאי לקנות ויטמינים לאוגרים כי בטבע יש להם ויטמינים בשורשים שהם אוכלים ובכלוב אים להם.
    צריך לקנות אבן סידן שאותה הם מגרדים ומשיפים את השיניים ומקבלים סידן (:

תודה לפורום אחר

9. 17-04-2008 18:20 #9
    ציטוט פורסם במקור על ידי Doberman צפה בהודעה
    התפריט המושלם:

*הנושאים שיהיו במדריך:
    א.מתי לתת את האוכל לאוגרים?
    ב.כמה לתת?
    ג.מה מותר לאוגרים לאכול ומה הם צריכים לאכול?
    ד.צ'ופרים ובריאות האוגר.

א. מתי לתת אוכל לאוגר?
    רצוי לתת לאוגרים אוכל פעם אחת ביום ארוחה מרכזית ועוד פעם אחת ביום לשים עוד קצת אוכל לאוגר.
    הארוחה המרכזית צריכה להיות בערב-לילה מפני שבלילה האוגרים פעילים וערים ובזמן הזה הם אוכלים הרבה.
    ניתן לתת עוד ארוחה משנית [כמו נשנושים אצלנו] בשעות הצהרים(כשאתם חוזרים מבי הספר) בארוחה המשנית אפשר לתת פרוסת ירק/פרי שמותר (בסעיף ג' יש פירוט על מה מותר) וקצת אוכל יבש-פירוט בסעיף ד'.

ב. כמה לתת?
    אסור לתת לאוגרים יותר מידי אוכל אבל לא קצת מידי אוכל כדי שהם לא ישמינו יותר מידי.
    אל תשכחו שבטבע האוגרים אוגרים מזון בלחיים והם יכולים להחזיק בלי מזון כמה קילומטרים.

ג. מה מותר לאגורים לאכול ומה הם צריכים לאכול.
    לאוגרים מותר לאכול את כל הירקות חוץ מאבוקדו ועגבניה שהם רעילים לאוגרים.
    כמובן שאוכל יבש למכרסמים מתאים לאוגרים. יש מספר חברות למזון לאוגרים המחיר תלוי בתסופות שיש בכופתיות כמו גרעיני תירס, גרעיני חמניה ועוד.
    המחירים נעים בין 8-20 לחבילה קטנה ויותר לחבילה גדולה יותר.
    האוגרים יכולים לאכול גם תפוח.
    שאלתי את הוטרינר והוא ענה לי:
    70% מהמזון של האוגרים צריך להיות יבש ו30% פרי/ירק.
    אפשר להאכיל את האוגרים בשורשים וצמחים אבל לא כל צמח/שורש טוב לכן צריך לשאול לפני שנותנים לאוגרים.
    כמובן שיש גם חטיפי דבש/גרעינים שעליהם יורחב בסעיף ד'.

<---אוכל לאוגרים-בחבילה

זו יש: פתיתי תירס, פתיתי אפונה, שעורה,חיטה,מת,זרעי חמניות, אגוזי אדמה כלופים, גזר,שעועית ותרכיז ויטמינים [חשוב לשים לב שיש חלבונים במזון ושיש ויטמינים].

מזון פריום לאוגר- דגנים,ירקות,זרעים,בוטנים,פי רות,מינרלים,סוכרים,שמנים ושומנים.

ד. צ'ופרים ובריאות האוגר.
    ניתן להביא לאוגרים מקלות דבש וגרעינים שהם גם עם ויטמינים וגם טעימים לאוגרים!
    אפשר לקנות בחנות חיות (:
    כדאי מאוד לקנות ויטמינים לאוגר זה נוזל מתוק שה אוהבים ללקק, שמים כמה טיפות על האוכל וכמה טיפות במים.
    כדאי לקנות ויטמינים לאוגרים כי בטבע יש להם ויטמינים בשורשים שהם אוכלים ובכלוב אים להם.
    צריך לקנות אבן סידן שאותה הם מגרדים ומשיפים את השיניים ומקבלים סידן (:

תודה לפורום אחר

אחלה מאמר!
    יש פה טיפים טובים שלא ידעתי-תודה!

10. 17-04-2008 18:22 #10
    בן
    שם פרטי
    יוסי
    בבקשה אחי

11. 17-04-2008 19:25 #11
    בן
    שם פרטי
    אור
    טוב אני רואה שענו על כל השאלות חוץ מאחת : איזה משחקים אני יכול להכין לו?
    אתה לא חייב להכין אתה יכול גם לקנות למשל אתה יכול לקנות לו גלגל כזה כדיי שיהיה לו מרץ
    ואפשר גם כדור כזה ששמים אותו בפנים ונותנים לא לרוץ והכדור מתגלג בכל הבית (ראיתי כזה באינטרנט)
    וזה גם לא עולה הרבה

קרדיט ל-plopper על החתימה למעלה

12. 17-04-2008 21:28 #12
    בן
    אני די מבין באוגרים:
    לגבי האוכל.
    יכול ליהות שאתה נותן לו אוכל לא טוב והוא פשוט מקיא* את זה.
    חשוב לספק לאוגר אוכל טוב ומזין.
    לגבי הצעצועים:
    תקנה לו מנהרות שירוץ בתוכם.
    כדור פלסטיק שהוא לא יוכל לשבור אבל יוכל לשחק איתו.
    אם לא איכפת לך שים את האוגר על סדין והוא יתחיל ללעוס לך אותו D:
    לגבי האוגרת:
    אל תקנה!
    האוגר לא יזהה את האוגרת ויריב איתה,
    מומצל ליקנות ישר אוגרת.
    Hacking means understanding the system, not breaking it.

13. 18-04-2008 12:39 #13
    אוקיי תודה (: .. עניתם לי על הכול .. אפשר לינהול..

מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner