fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר הרשמה באמצעות facebook
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תגיות: גיבוש סיירת

מאמר|גיבוש סיירת מטכ"ל 2008!!!

1. 22-04-2008 20:15 #1
    בן
    שם פרטי
    Drillbit Taylor
    לקוח מאתר "יחידה" מאת: MeiraN

או קי מפאת חוסר המאמרים שיש באינטרנט החלטתי לכתוב אחד בעצמי על הגיבוש האחרון.
    נתחיל:

יום א':
    מגיעים לחוף ניצנים בפעם הראשונה ב8 בבוקר.
    עוברים דרך האימות נתונים והרופא ואז הולכים ומחכים ב"בסיס" שלנו לימים הקרובים שהוא בעצם מטווח שאנחנו בנתיים נחים בצל שם. קיבלנו אחרי חצי שעה מדים וכובע שחוייבנו ללבוש אותם. כעבור 3 שעות קיבלנו פק"ל ציוד , שק"ש ואם 16. בתוך השק"ש היו קסדה, עט חפירה, 2 מימיות, חגור, חצי יריעת אוהל עם יתדות והרבה מדים. קיצר לאחר 5 שעות המתנה בערך בסביבות השעה 3 וחצי הלכנו אחרי המפקדים לדיונה ששם הושיבו את כולם. מפקד הגיבוש דיבר כמה דקות וחילקו אותנו לקבוצות כאשר כל קבוצה הייתה בערך 20 ילדים. או קי ישר המפקדים חילקו לנו מספרים והחלו לתזז אותנו עם הפק"ל אם 16 והשק שינה שלנו איזה 20 דקות לאיזה 100 מטר. היה קשה וזאתי רק ההתחלה חח.. סבבה ידענו שזה מה שיהיה. לאחר מכן נמפקדים נתנו לנו חצי שעה להרכיב את החגור ולהביא ציוד מחלקתי שכלל 2 ג'ריקנים, אלונקה ושקים. טוב אני התמקדתי בלהרכיב את החגור זה לא פשוט יש שם מיליון חוטים אבל אחרי שמבינים קצת ומסתדרים עם חברים זה טוב. עצה שלי תשקיעו בחגור שלא תיצטרכו לדפוק בו אחרי זה המון שיפצורים ויהיה לא נוח וכל הזמן המימיות יפלו לכם. טוב אחרי זה הלכנו ומילאנו 3 שקים ועשינו על דיונה אלונקה סוציומטרית, כולם פה כבר מכירים את התרגיל הזה. בערך 10 עליות רצנו שבאחרונים היה צריך לעשות הלוך חזור פעמיים בשביל לקחת את האלונקה. היה לא קל אבל שורדים... לאחר מכן הוא אמר לנו לבנות צילייה כאשר לא היו לנו חוטים ומשולים ורק 4 בזנטים... אילתרנו משו והמפקד לא אהב את זה כנראה אז פירקנו הכל והרכבנו את זה שוב. זהו ליום הזה מבחינה פיזית כנראה כבר החשיך וחוזרים למחנה. בנינו את האוהלים כאשר בכל 2 פק"לים יש את הציוד הדרוש לאוהל בכל פק"ל חצי מהציוד אז סבבה בנינו כולם את האוהלים בשטח שהוקצב לנו, אכלנו טונה עם לוף ותירס בלחם (אחרי כמה זמן אתם כבר תילחמו על כל ירק ואגס שתקבלו) והלכנו לישון ב9 וחצי.

יום ב':השקמה ב4 בבוקר. התארנות תוך רבע שעה עם ציוד מחקלתי עלינו ויאללה יוצאים לדרך. לפני כן המפקדים ערכו מסדר ובדקו את כל החגורים שלנו והמימיות ומדדנו חום. סבבה יאללה יוצאים לדיונה החביבה שלנו שהולכת בסביבות ה80 מעלות, בלי להגזים. אשכרה אסון טבע...היה באורך 15 מטר בערך. סבבה המפקדים התיישבו 30 מטר לפני, מילאנו 2 דלאים בכל שק ויאללה מתחילים ללכת. הטיפ שלי זה ללכת על הצעדים אחרי שמישהו דרך שם וככה אתה לא מתדרדר אחורה בעליה הזאתי. ככה עשינו חצי שעה בערך. אז 12 דקות הפסקת שתיה ועוד פעם מתחילים ללכת עם השק חצי שעה. לא קל. לאחר מכן המפקדים אמרו לנו לעשות את מפת ארץ ישראל על האדמה לפי גבהים בערך 25 דקות. סבבה כולם עשו מה שעשו והמפקדים שאלו אותנו שאלות לאחר מכן גם על גבולות ומקומות בארץ ואז שתינו והמשכנו הלאה. יאללה תחנה הבאה- זחילות. כולם עומדים בשורה ויאללה מתחילים לזחול עד למפקד עם החגור והנשק. אותי החזירו בפעמיים הראשונות 4 מטר אחורה כי הרמתי את התחת מה שדפק אותי וכולם עקפו אותי. לאחר מכן זחלתי יותר מהר והגעתי בין הראשונים כבר. בפעם החמישית ככה הוא הלך ממש רחוק ונתן לנו זלזחול בסביבות ה100 מטר, אולי טיפה יותר... זה גמר אותנו. טוב עצרנו לאכול 40 דקות ויאללה להוציא עטים מתחילים לחפור. כולם יודעים המטר בשלישית הקבוע שלנו מוחופרים באטרף ואז המפקד עובר ושואל אותנו שאלות על הבור ( מה הגודל שלו, מה המשקל של החול שהוצאנו מהבור לדעתנו, כמה ליטר ומה נפח הבור...דברים כאלה) סבבה סיימנו את התרגיל חזרנו לציליות שזה ליד הבסיס שלנו ולימדו אותנו לפרק קלצ'ניקוב שלאחר מכן עשו על זה תחרויות ורשמו המפקדים הכל כמו תמיד שכל הזמן החגור והנשק שלך עליך. אני הצלחתי ב1:27 שניות וההכי מהיר הצליח ב52 שניות. טוב לאחר מכן קיבלנו מאמר שצריכים ללמוד ו3 שעות מנוחה בגלל השרב...בזמן הזה אכלנו, סידרנו אוהלים ואפודים התקלחנו למדנו ועשינו כל מה שבא לנו ואז המפקדים הגיעו - יאללה ציוד מחלקתי עליכם יוצאים לדיונות. יצאנו לדיונות לאימון ערב כזה שהמפקדים נתנו לנו הפעם להעביר אלונקה מתחת לרשת ברזל כזאתי בגובה חצי מטר בארך ורוחב מטר ואסור לגעת בברזלים, כשאר אלונקה לא נוגעת בחול. לא הצלחנו לעשות את המשימה וכל נגיעה בברזל מקיפים שיח בצד ומתחילים הכל מההתחלה. אז הלכנו ונתנו לנו לחפור שוב בורות והגיע הערב כבר חוזרים למחנה אוכלים ב8 ורבע וב9 כיבוי אורות.

יום ג':קמים ב3 לפנות בוקר ומתארגנים בזריזות למסע. לקחנו אלונקה, 2 ג'ריקנים ושקים כשאר חגור ונשק עלינו כרגיל. מדדנו חום לפני כן, לקחנו פק"ל אוכל שלנו ושל המפקדים ויאללה יוצאים למסע על חוף ניצנים. הג'ריקנים קשרנו למנשאים כאשר התפרקה לנו הקשירה באמצע וסחבתי את האלונקה ביד. האלונקה היתה 10 מטר וזה היה בדרך לים גם על דיונות כאשר על הבוקר זה היה לי קשה לסחוב אותה ביד ולא נוח. גם בחוף התחלנו לרוץ בערך 1.5 ק"מ עם כל הציוד ואז עצרנו בצד 10 דקות לשתות ולמלות שקים על אלונקה. סבבה שות ים ממלאים שקים ומתחילים ללכת עם אלונקה הלכנו עוד 40 דקות בערך כאשר זזנו מהים ועשינו כזה עיקוף דרך הר בחזרה לדיונות שליד הבסיס שלנו. איך שהגענו שתינו ועשינו מתיחות, ישבנו בח' והמפקד החל לשאול כל ילד על המאמר אותו הוא למד. לאחר מכן שכבר היה אור הם מתחו חבל על הריצפה כאשר כל הקבוצה מתפרסת ליד חבל והמטרה לעבור לצד השני בחפירת בור ואסור לגעת בחבל. מי שנוגע אומר למפקד והולך הצידה ל20 שכיבות שמיכה. לאחר התרגיל הזה וששתינו שוב המדריך צייר מעגל ושמנו שקים בתחת כשאר המטרה להישאר אחרון ואפשר לעשות זאת רק ע"י דחיפה ממחוץ למעגל או להוציא להם את השק. עשינו ככה כמה משחקנוים וכמה רק עם דחיפות. לפני המשחקון הזה היתה לנו חצי שעה לאכול. טוב לאחר המשחק הזה חזרנו למחנה והמאמנים עשו ראיונות אישיים כאשר הם שאלו כל אחד איך הוא התאמן ולספר על עצמך ולמה אתה רוצה להיות שם, איפה היית מדרג את עממך בקבוצה, אם נתת הכל ודברים כאלה רגילים. באותו הזמן שאר הקבוצות נחות ואוכלות צהריים - איך לא הלוף עם התירס והטונה ומלפפונים חמוצים כאשר היה חומוס בקופסת שימורים למעוניינים. אחד הדברים המגעילים לחומוס יש ריח של לוף מזל שלא אכלתי את זה חחח... או קי לאחר מכן הלכנו שוב עם כל הציוד האישי בדיוק לאותו המקום כמו ביום הראשון כאשר יש ניפויים. רואים שמספר הילדים פחת ומחלקים לקבוצות חדשות. היו להערכתי כ16 קבוצות שבכל קבוצה 13-16 ילדים. בקבוצה הראונה שלי התחלנו 20 ונשארנו 16 ובשניה התחלנו 16 ונשארנו 14. קיצר מחלקים אותנו לקבוצה חדשה ויותר טובה עם מפקדים חדשים ויותר קשוחים. אני בתמימותי הייתי בטוח מהמאמרים באינטרנט שהיומיים הראשונים הכי קשים ואם עברתי אותם אין טעם לפרוש כי השאר יהיה קל. לצערי לא כך היה ופה רק התחיל הגיבוש. איך שהגענו המקפדים אומרים להסתדר בשלשות שציוד עלינו. לא עמדנו בזמן: הקפנו אוהל, 12 שניות, צא. עמדתם בזמן? לא המפקד! 12 שניות, זוז. ככה בערך 10 פעמים ואז המפקד אמר שנמאס לו מהאוהל ומעכשיו רצים לשיח שנמצא בסוף העליה בדיונה. כל פעם שחוזרים צריך לעמוד בשלשות עם הציוד עלינו. התיזוזים היו בלי הציוד. לצורך הריצה בגלל שהיא יותר ארוכה, 15 שניות, צא. ככה עוד 6-7פעמים ואז המפקד אומר טוב יאללה בואו. מתחילים ללכת לדיונות האמיתיות. הגענו לדיונה ששם מילאנו 5 שקים על אלונקה. המסלול הלך ככה: רצים בספרינט למעלה בערך 60 מטר, לוקחים משאלה בערך 12 מטר וחוזרים בזחילה עוד 40 מטר בערך.4 ראשונים לוקחים אלונקה, 2 אחריהם ג'ריקן ויאללה יוצאים למסלול אחר של עליה של 80 מטר וחוזרים למפקדים ישר יוצאים שוב. ככה עשינו 11 פעם שבשבילי ורוב החברים שלי זה היה התרגיל הכי קשה בגיבוש. פשוט גמר אותי התרגיל הזה. שוב הכל עם נשק וחגור. לאחר מכן 4 דקות הפסקה בהן שתינו, קיפלנו אלונקה ושקים והוצאנו עטים, זוז. 4 דקות כך היה ועמדנו בח'. המטרה היתה עכשיו לחפור כל אחד בור אישי בגודל מטר על מטר על מטר וגם לחפור בור קבוצתי בגודל 2 מטר על 2 מטר על 2 מטר. יצא מה שיצא אני הלכתי לעזור בבניית הבור 3-4 פעמים כ8 דקות בערך ועל שלי עבדתי עוד 20 . אז המפקדים שאלו אותי כמה עבדתי על כל בור ושאלות מפגרות למיניהן. את חבר שלי הם שאלו איך נוצר חול.
    טוב סיימנו תתרגיל ואכלנו ב10 דקות ויאללה חושך חוזרים למחנה. במחנה עוד ארוחה יותר מאוחר ושוב הולכים לישון ב9 רק שהלילה יש שמירות כאשר כל אחד שומר חצי שעה ואחד שומר שעה. הראשון אצלנו שמר שעה והשאר חצי שעה כ"א. טוב אני ב3 עד 3 וחצי איכשהו למרות ששמתי את עצמי ב5 וחצי אז יצאתי מהשק"ש התלשבתי שמרתי אז שוב החלפתי בגדים לא עברה דקה והסירנה פועלת. הקפצה. ציוד מחלקתי עלינו תוך 10 דקות צא. כולם חושבים זה מסע שוב מתארגנים ואז לשמחתנו אמרו לחזור לישון. ישנו עד 4 וחצי בבוקר בערך אולי 5 אני לא יודע ממש כי בגיבוש לא היה שעון משום מה.

יום ד':טרור. קמים ב4 בבוקר בערך שכולי בצמרמורות מהיום הקודם ויאללה ציוד מחקלתי עלינו הולכים לדיונה. שוב עושים את תרגיל השקים רק שהפעם המדריעים יושבים 70 מטר מהדיונה והדיונה בערך אותו דבר 16 מטר ככה. הפעם רק הולכים מהמפקדים לדיונה, עולים אותה מקיפים שיח יורדים אותה מקיפים עוד שיח ושוב עולים ואז יורדים וממשיכים למפקדים. זה סיבוב אחד. ככה לדעתי עשינו חצי שעה. אז 4 דקות שתיה ויאללה יוצאים שוב לעוד חצי שעה. התרגיל התבצע ללא נשק וחגור בשקים. אחרי התרגיל הזה הלכנו עם מפקד אחר והבאנו בול עץ כל הקבוצה על הכתפיים זה היה אחד הכבדים למקום כלשהו. המשימה: להזיז את הבול עץ 20 מטר כאשר רק לאדם אחד מותר להשתתף במשימה עצמה ולהפעיל כוח. השאר רק בונים ומתכננים ובסוף מסתכלים. היתה לנו קופסה גדולה עם כל מיני חבלים ודברים כאלה. לא עמדנו במשימה. לא אכפת למפקד כמה תיזוזים ויאללה חוזרים לדיונות. יאללה להוציא כפות חופרים בור. בנתים המפקד אמר לנו לחשוב על 3 נושאים שנרצאה עליהם. סבבה חפרנו בור ואז הם לקחו אותנו לעשות זחילות. הפעם היו זחילות ארוכות והייתי דווקא טוב הגעתי הרבה פעמים ביןם הראושנים. ככה 8 זחילות בערך לאיזה 50 מטר ויותר. לאחר ששתינו הלכנו למתח שם עשינו מתלה שזיפים, במילים פשוטות להישאר על המתח אחרון. בתכלס כולם נופלים בסביבות החצי דקה ושווה רק להישאר ולעבור עד זה ככה כל הזמן הייתי בין הראשונים. אחרי 7 פעמים כבר לא מרגישים את הידיים היתה לנו משימה קבוצתית. הפעם חיישן בריצפה שמחובר למטען שכאשר יותר מ2 אנשים נוגעים בריצפה הוא מתפוצץ. יש מנגון שמבטל את הפצצה אחרי 4 דקות. מותר לנו לדבר וזהו. ככה לא הצלחנו 3 פעמים בערך ואז המפקד הוריד את זה ל2 דקות. שוב לא הצלחנו ויאללה שותים 5 דקות והמשימה הבאה. פה הם ביקשו מאיתנו לבנות מכונה למיחזור מדברים שנמצאים בטבע. אף אחד לא ממש הבין מה רצו אבל אני לקחתי חתיכת קרטון, כמה עשים ופרים ומקל ובניתי לי מכונה למיחזור צמחים. חח זה לא רק נשמע מפגר זה באמת היה מפגר אבל מה לעשות לא היה דבר אחר שעלה לי בראש או היה בטבע וניסיתי לחרטט בצורה יפה. הם באמצע שאלו אותי איך המכונה פועלת בדיוק ומה קורה בפנים ואמרתי להם שזה עובר בחטר אטום מלא בחמצן ו2 קרני לייזר שעוברות על הצמך ובהתליך פיזקאי סודי כלשהו הוא חשקם ומחייה את הצמח. יאללה כולם סיימו הולכים לפרק אם 16. הראו לנו איך מפרקים ויאללה על זמן עכשיו. הם עכשיו אבל נתנו לנו לעשות מסלול שמתחיל בזחילה ואז ריצה ורק אז מגיעים לשנק ומפרקים ומרכיבים אותו. אותי המפקד המטכ"ליסט דפק חזק בגלל שכל החלקים מהנשק לא היו מקבילים אחד לשני בדיוק לאחר שהוצאתי אותם והוא לא נתן לי להרכיב את הנשק כמה דקות. המקפדים היו ממש ממש קשוחים ורעים לדעתי. טוב חוזרים לבסיס נחים שעתיים שבהן גם אכלנו ושוב יוצאים לשטח. שוב עשינו תתרגיל של להעביר אלונקה מתחת לברזלים כאלה ועשינו הפעם גם משחק כאשר יש "מגרש" עם גבולות מוגדרים שלכל קבוצה 10 שקים וחצי מהשטח שלה. המטרה- לקחת כמה שיותר שקים מהקבוצה השניה. אסור להתמש בשום אלימות ואסור להרים 2 שקים מהריצפה. שק אחד כל פעם. לאחר המשחק המקפדים שאלו על המשימה ושתינו קצת ויאללה אלונקה סוציומטרית. סבבה דווקא פה הייתי טוב עד שהיה ילד שקיבל מכה והזמינו לו אמבולנס כי קרה לו משו בשריר והוא קצת התפרפר על הריצפה אבל הוא חזר יום אחרי זה בסדר גמור. לאחר המקרה הזה המפקדים עצרו תתרגיל והושיבו אותנו בח' וכל אחד הציג 3 נושאים כשאר הם בוחרים נושא אחד שירצה עליהם. אני הרצאתי על החטופים שדחפתי בפנים גם את מלחמת לבנון השניה. טו-טוב סיימנו תתרגיל. עכשיו המפקדים אמרנו לנו לעמוד בשלשות. לא עמדנו בזמן. 20 שניות הקפתם את השיח וחזרתם. צא. השיח רק ההלוך 100 מטר בערך וזה על דיונה. עשינו את זה ב57 שניות. המפקד אז נתן לנו 30 שניות צא. ככה עשה לנו שוב ושוב בערך 14 פעמים שאיכשהו הורדנו את הזמן כל הזמן. הוא דיבר איתנו על כך שטבע האדם זה להשתפר וכאלה עאשר הגענו לתוצאה מדהימה של 41.72 שניות. יום לאחר מכן התברר לי שהילד עם הסטופר הפעיל אותו רק שהיינו לקראת האמצע חחח.סבבה ממשיכים אחרי התיזוזים שהיו קשים וסתם משעממים ושוב המפקדים מותחים חבל שהמטרה לחבור תעלה ברוחב ועומק העט ואורך כמה שיותר ארוך עד אליהם. לאחר התרגיל הזה אכלנו, אספנו ת'ציוד וחזרנו למחנה. היו שמועות על מסע בלילה. בסוף המפקדים עו לנו ראיון אישי לכל חניך והיתה אלונקה סוציומטרית. אווירה של סוף.
    הולכים לישון באופן עצמאי כאשר הכל מתנהל בצורה שוקיסטית ביותר חחח. סביבות 10 נרדמתי.

יום ה':יום אחרון לשמחתנו כולם שמחים ומבסוטים עד השמיים. מקפלים את כל המקום אז הורדנו את הבגדים ובסביבות 11 מחכים לתשובות. ב4 וחצי היו תשובות לכולם יצאה הנשמה כאשר ב12 גם היתה ארוחה של כל הציוד שנשאר במטבח של המחנה.
    20-25 התקבלו למטכל ושלדג בערך. עוד 20 בערך ברשימות המתנה. כל מי שנשאר קיבל גיבושון המשך עוד ל669 שנערך בואתו המקום שבועיים לאחר מכן. לא תאמת יצא החשק מהכל כבר. זהו ככה עלינו על האוטובוסים וחזרנו הביתה.

2. 22-04-2008 20:26 #2
    בן
    שם פרטי
    דניאל
    תקשיב לך לאתר פרש, תן להם קרדיט ותעתיק את המאמרים, יש לך שם מאמרים על גיבוש לכל יחידה.

3. 22-04-2008 21:03 #3
    שם פרטי
    עומרי
    קראתי למדתי ונהנתי חחח תודה רבה

4. 22-04-2008 22:09 #4
    טואוובב...
    אחלה מאמר אחי תודה היה מעניין מאוד...

5. 23-04-2008 01:15 #5
    הוא עבר או לא בסוף?
    אני מכיר אחד שעבר בגיבוש האחרון

6. 23-04-2008 11:33 #6
    בן
    יאוו אחי תביא עוד דברים כאלה..

7. 23-04-2008 12:17 #7
    מאמר מעניין מאוד!
    נהנתי מאוד תודה רבה

8. 23-04-2008 13:41 #8
    אני לא יודע למה אחים שלי...
    יש לי הרגשה שהגיבוש הזה היה יותר קל משל השייטת...(לפי המאמרים כן...)
    הגיבוש הזה היה יותר על חשיבה...(יכוליות שאני אומר שטויות[אולי אפילו בטוח שאני אומר שטויות])

9. 23-04-2008 14:45 #9
    ציטוט פורסם במקור על ידי ShadowDuDe צפה בהודעה
    אני לא יודע למה אחים שלי...
    יש לי הרגשה שהגיבוש הזה היה יותר קל משל השייטת...(לפי המאמרים כן...)
    הגיבוש הזה היה יותר על חשיבה...(יכוליות שאני אומר שטויות[אולי אפילו בטוח שאני אומר שטויות])

לדעתי הדעה שלך לא נכונה , אולי בגלל שעשיתי את גיבוש מטכ"ל ואולי לא
    אבל הגיבוש היה פיזי ברמות...
    חברים שלי שהיו בגיבוש שייטת לעומת זאת סיפרו כי החוויה הפיזית לא הייתה גדולה.

10. 23-04-2008 15:07 #10
    קואפמן זה אתה?....מנתניה?...

11. 23-04-2008 15:34 #11
    כן , מי מדבר?

12. 23-04-2008 16:11 #12
    איליה הייתי איתך בקבוצה הראשונה....

13. 23-04-2008 16:24 #13
    בן
    שם פרטי
    Drillbit Taylor
    אומרים שגיבוש שייטת יותר קשה מבחינה פיזית,גיבוש מטכ"ל יותר קשה מבחינה מנטלית אבל כמובן שצריך להיות בכושר פיזי ומנטלי בכדי לעבור את הגיבושים האלה.

14. 23-04-2008 16:28 #14
    ציטוט פורסם במקור על ידי jacoby91 צפה בהודעה
    אומרים שגיבוש שייטת יותר קשה מבחינה פיזית,גיבוש מטכ"ל יותר קשה מבחינה מנטלית אבל כמובן שצריך להיות בכושר פיזי ומנטלי בכדי לעבור את הגיבושים האלה.
    גם אני שמעתי את זה מהרבה אנשים שהיו בגיבוש שייטת,
    מי שהיה בגיבוש מטכ"ל שבוע שעבר מכיר אולי את נועם פריד הוא היה בגיבוש והוא עבר בסוף

15. 23-04-2008 17:19 #15
    איליה יא תותח!!!

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner