fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון

מדריך | לשפר את הסיכוי להצליח בדפ"ר (קב"א - צו ראשון)

1. 04-07-2008 00:45 #1
    בן
    שם פרטי
    שגיא
    טוב אז ככה, הינה כמה מבחנים שאני זוכר מהבדיקות דפ"ר, תוכלו למצוא כאלה בפורום של הIQ בFXP ובאינטרנט:

אם מישהו זוכר מבחן ששכחתי שיגיב ואני אערוך את המדריך..

המבחנים

מתמטיקה - בעיקר תרגילים של כפל/חילוק/חיבור/חיסר/אחוזים, זה לא תרגילים קשים, רק שרוב האנשים לא מספיקים את כולם.

סדרות - סדרות מתמטיות (אולי גם אלפבתיות) שאתה צריך לדעת לפתור.

הוראות - זה דברים בסגנון של "האות השלישית מימין לאות הרביעית מהאלף בית ואחריה האות הבלה בלה בלה, מה יצא לך?"

שטיחים (נראה לי שהיה את זה) - מראים לך "שטיח" שבד"כ מורכב משש פיסות, בין הפיסות האלה יש איזשהו יחס או דפוס.

צורות במרחב - נותנים לכם צורה אחת ולמטה ארבע אפשרויות של איך הצורה היית נראית אם היו מסובבים אותה (כל תמונה בסיבוב שונה), בכל תמונה חות מאחת - הנכונה יש איזשהו חלק שלא היה נכון אם היו מסובבים ככה את הצורה.

פיזיקה - מראים לכם בעיות פיזיקה של לדוגמה "איך הכי היה נכון לתלות משהו כדי שלא ייפול".

הבנת הנקרא - נותנים לכם פסקה או יותר, בד"כ על משהו משעמם שקשור בדברים כמו אפסנאות. בסוף הפיסקה יש שאלה על משהו בפיסקה, ואתם צריכים לבחור את התשובה הנכונה לשאלה.

איך הכי כדאי "להתכונן" לכל דבר

מתמטיקה
    אלה הנקודות החשובות שאתה צריך לחזור עליהן לפני המבחן:
    לוח הכפל - תחזור טיפה על תרגילים בבית, זה יבאס אותך אם לא תדע כמה זה 8 כפול 6...
    אחוזים - תלמד את הנוסחאות למציאת אחוז משלם ולהכפלת שלם באחוז. כדאי גם שתדע איך להוציא אחוז משלם וחלק ממנו.
    חילוק ארוך - אין הרבה, אבל יש כמה תרגילים שיש שם חילוק שממש לא בא לך לחשב בראש, תלמד לעשות חילוק ארוך אם שכחת.

איך להצליח בזמן המבחן:
    אל תסתכל על התשובות בשום פנים ואופן כשאתה קורא את השאלה.
    תרשום את התרגיל על הדף שנתנו לך, הם לא בודקים אותו אז אין בעיה לכתוב גם שטויות.
    כשאתה מגיע לפתרון, רק אז תבדוק אם הוא מופיע בתשובות, אם כן - הרי זה משובח, אם לא, תנסה שוב.
    בדקה וחצי האחרונות את מפסיק לגמרי לענות על השאלות, במקום זה אתה עובר על כל השאלות שנשארו ובמקום לחשב תשובה בוחר את התשובה ההגיונית, בחמש עשרה שניות אחרונות אתה מהמר.

סדרות
    הדרך הכי טובה לפתור סדרות בלי להתחיל לעשות את הפונקציות שלומדים בבית ספר זה פשוט לקחת זוג מספרים עוקב, לעשות עליהם את ארבעת הפעולות הבסיסיות של חיבור, חיסור, חילוק וכפל. אחר כך אתה עושה את אותו דבר על הזוג הבא ומצפה לתוצאה דומה באחד התרגילים, אם יצא נכון, תעשה בדיקה אחרונה על זוג אחר והרי שהצלחת את התרגיל, אם לא, תתחיל לשחק עם המספרים שאולי הם תלויים במספר שהיה לפניהם.

הוראות
    ברגע שעולה לכם השאלה הראשונה שקשורה ל"אלף בית", אני לא חושב שרשום את הא"ב למטה אז פשוט תרשמו אותו על הדף, כמה שזה דבילי, זה עוזר, אתם אפילו יכולים למספר את האותיות כדי להגיע אליהם מהר.

חוץ מזה, בכל שלב שאתם מתקדמים בהוראות עדיף לכם לכתוב את התוצאה העכשוית על הדף כדי שלא תתבלבלו ותאלצו להתחיל מחדש.

שטיחים
    למען האמת אין הרבה שיטות להצליח בזה, אני פשוט חיפשתי (כמו בסדרות) מה שונה בין זוג אחד, אחרי זה בדקתי זוג אחר, ועוד זוג ככה הגעתי למצב שיש משהו שונה משותף בכל הזוגות. שימו לב שהדפוס יכול להיות בשטיחים בטורים, עמודות או אלכסונים אז תבדקו את כל האופציות.

צורות במרחב
    אני עשיתי משהו מאוד שטותי כדי להצליח בזה, ואנשים שם הסתכלו עליי כאילו אני מפגר אבל זה עבד בצורה מדהימה. כשאתם מסתכלים על תמונה מסובבת שימו את האצבעות על התמונה המקורית ונסו לסובב אותה באותה צורה על המסך, זה יעזור לכם לדמיין איך הצורה הייתה נראית אם היינו מסובבים אותה. ואל תדאגו, זה בסדר להשאיר להם סימני ידים על המחשב

פיזיקה
    אין הרבה איך לעזור פה, זה הגיון פשוט. זכרו תמיד שככל שמשהו מוחזק בחלק רחוק מהבסיס ככה יש על מה שמחזיק אותו יותר לחץ. אתם יכולים לנסות לשחק עם העט כדי לחשוב איך היה עדיך לעשות את הפעולות שם, אבל למען האמת אני עשיתי את זה רק על היגיון.

הבנת הנקרא
    דבר טוב לעשות זה לקרוא קודם את השאלה ואחר כך את הפסקה ככה אפשר לדעת בדיוק במה מתמקדים. שימו לב שב"כ לא מספיקים לענות על הכל אז מההתחלה תדלגו על פסקאות ארוכות מדי במחשבה שאם יהיה לכם זמן תחזרו אליהם אחר כך. לקראת סיום הזמן עדיף לענות על כל מה שלא הספקת בלי לקרוא את הפסקה אלא רק את השאלה ולענות את התושבה הכי הגיונית. תסמנו לכם בדף על איזה שאלות דילגתם כדי שתוכלו לחזור אליהם כשתסיימו.

קרדיט לLucifeR, שמרו על יושר
    נערך לאחרונה על ידי LucifeR_vg, 04-07-2008 בשעה 16:59
    תוכן* שימושי שיצרתי:

* תוכן: ראה ערך: 'אֵיכוּת' .

2. 04-07-2008 01:50 #2
    בן
    כל הכבוד, אני באמת מוריד את הכובע אח שלי. ח"ח על ההשקעה, מעריך את זה. ישר כוח.
    מצאתי דילים מטורפים למלונות באילת!

3. 04-07-2008 01:56 #3
    שם פרטי
    בבית
    להתכונן לדפ"ר זה כמו לעבוד על המראיינת בראיון אישי.
    אם צברת את זה עד הגיוס טוב
    אם לא אל תתחיל עכשיו.

זאת דעתי.
    Delirix
    יוצר מוזיקה
    DJ לאירועים ומסיבות

Facebook | Soundcloud

4. 04-07-2008 02:58 #4
    בן
    שם פרטי
    שגיא
    ציטוט פורסם במקור על ידי Tropical צפה בהודעה
    אם לא אל תתחיל עכשיו.

זאת דעתי.
    אני לא מסכים איתך משתי סיבות:
    הראשונה היא שזה לא נכון, הצבא יוצא מנקודת הנחה שאתה יודע את כל מה שכתוב למעלה ורוצה לראות שאתה מנצל את זה, אם אתה יודע לנצל את הכלים האלה נכון אז מגיע לך לשפר את הניקוד שלך.
    השנייה היא שלא משנה מה תעשה, אם אתה לא יודע לענות על התשובות כל הטיפים שבעולם לא יעזרו לך, הטיפים האלה עוזרים רק לאנשים שמראש היו מקבלים ציון דפ"ר טוב והטיפים האלה נועדו לעזור להם מלעשות טעויות שטותיות שבסיטואציה אחרת הם היו יודעים לענות אליהם.

דבר נוסף,
    זה כמו שתגיד לא ללמוד לבגרות, הרי למדת כל השנה, אז מה - לא תלמד לבגרות? בטח שתלמד, תחזור על הדברים הבסיסיים. בדיוק אותו דבר פה.
    נערך לאחרונה על ידי LucifeR_vg, 04-07-2008 בשעה 16:32
    תוכן* שימושי שיצרתי:

5. 04-07-2008 06:44 #5
    בן
    שם פרטי
    יוני
    ציטוט פורסם במקור על ידי Tropical צפה בהודעה
    אם לא אל תתחיל עכשיו.

זאת דעתי.
    אותה סיבה שלא צריך ללמוד לבגרות במתמטיקה,
    כי תאכלס מי שהשקיע ולמד יצליח לעומת מי שלא.
    כנ"ל לגבי כושר קרבי שזה יותר רלוונטי אלינו.

6. 04-07-2008 07:24 #6
    אצלי הצו ראשון היה אחרי שעשיתי פסיכומטרי [ככה שאת רוב הפרקים-אם לא את כולם- במבחנים סיימתי ממש הרבה לפני הזמן, ובמילים בעברית ששאלו אותי עניתי על הכל חוץ מ1-2..]

7. 04-07-2008 07:44 #7
    יש גם ספר של לחמן "הכנה לבחינות הגיוס לצה"ל"

רק שבספר אין על פיסיקה אבל הוא מסביר מצויין על מתמטיקה וכל השאר.

8. 04-07-2008 08:18 #8
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי Paci צפה בהודעה
    יש גם ספר של לחמן "הכנה לבחינות הגיוס לצה"ל"

רק שבספר אין על פיסיקה אבל הוא מסביר מצויין על מתמטיקה וכל השאר.

אין שם פיזיקה.. היית בצו ראשון?

9. 04-07-2008 09:22 #9
    בן
    וואי תודה אחיי עזרת לי רצחח

אני עוד מעט יש לי צו ראשון ואני חייב קב"א גבוהה 52+ לפחותת ואני לא כל כך חכם בוא נגיד ככה חח אז אני ידע לפחות מה יש

תודה אחי

Dont worry about a thing,
    cause every little thing gonna be all right
    .

10. 04-07-2008 10:26 #10
    בן
    שם פרטי
    יוני
    ציטוט פורסם במקור על ידי artem_num1 צפה בהודעה
    אין שם פיזיקה.. היית בצו ראשון?
    בצו ראשון יש פיסיקה, זה אותן שאלות על גלגלי שיניים, משקל וכו'...

11. 04-07-2008 16:32 #11
    חוץ מהמילים ה"קשות" אין שום סיבה להתכונן.
    או שאתה יודע או שלא...
    בגלל זה קוראים לזה מבחנים פסיכוטכנים, הם לא רוצים למדוד כמה למדת על זה, אלא על התפיסה והקליטה שלך ודברים כאלה.

12. 04-07-2008 16:39 #12
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי eksdii צפה בהודעה
    בצו ראשון יש פיסיקה, זה אותן שאלות על גלגלי שיניים, משקל וכו'...

הייתי ב 1 למאי בצו ראשון ואני יכול להגיד בוודאות שאין שם את החלק הזה.
    אולי זה השתנה מאז,אבל לא נראה לי.
    יש את החלק של הפיזיקה במיונים של צוות אויר וזה כבר לא צו ראשון..

13. 04-07-2008 16:42 #13
    תודה אחי כל הכבוד..

14. 04-07-2008 16:48 #14
    בן
    שם פרטי
    שגיא
    ציטוט פורסם במקור על ידי artem_num1 צפה בהודעה
    הייתי ב 1 למאי בצו ראשון ואני יכול להגיד בוודאות שאין שם את החלק הזה.
    אולי זה השתנה מאז,אבל לא נראה לי.
    יש את החלק של הפיזיקה במיונים של צוות אויר וזה כבר לא צו ראשון..
    יכול להיות שכבר אין את זה, אני עשיתי את הצו ראשון בנובמבר 2007.
    אבל אתה לא זוכר לדוגמה שאלה שראו כזה עמוד מאונך ועליו קרש מאוזן, על הקרש היה תלו איזה משהו כבר ושאלו איך הכי נכון לתלות אותו? אני זוכר כמה כאלה...
    תוכן* שימושי שיצרתי:

15. 04-07-2008 17:08 #15
    זה כל כך לא נחוץ ומועיל
    עזבו את העובדה שאין למה להתכונן אם זה אשכרה יעזור למישהו שהיה מקבל דפ"ר נמוך וקב"א נמוכה תחשבו אם אותו אחד יתכונן לכל המבחנים שלו בצה"ל (יש מאמרים על כמעט כל גיבוש ומבחן היום) ובסוף יגיע לתפקיד שהוא לא מתאים לו והחיים של המון אנשים יהיו תלויים בו

יש סיבה שהצבא בוחן אותכם לפני הגיוס כדי לראות לאן אתם מתאימים

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner