fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
פרסום|

המכללה הטכנולוגית של חיל האוויר.

1. 02-11-2008 22:17 #1
    בן
    שם פרטי
    0.0
    שלום לכולם!
    ההודעה הזאת פונה לתלמידי כיתות ט' ו-ח'. כן אני יודע שיש פה אנשים לפני ואחרי מילואיים, אבל יש פה גם ט'טניקים וח'טניקים.
    אני שנה ראשונה בטכני (ב"ש) ואני חייב להמליץ לכל אחד ואחד ממכם!
    למי שלא יודע, הבית ספר הזה יודע במשמעת הקשה שלו.

הינה הסבר קצר על הטכני:
    המכללה הטכנולוגית של חיל האוויר או בית הספר להנדסאי תעופה הוא בית ספר תיכון ומכללה של חיל האוויר אשר תפקידה להכשיר טכנאים והנדסאים למערך הטכני של חיל האוויר. התלמידים בבית ספר זה נקראים שוחרים ואת לימודיהם הם מתחילים מכיתה ט' ו/או י'. כיום ישנן שלוחות רבות לבית הספר כאשר השלוחה הראשית נמצאת בבח"א 21 (בסיס חיל האוויר), הטכני.
    אז בעצם כל מי שמגיע לטכני, הוא הופך לשוחר צה"ל:
    שוחרות חיל-האוויר הינו מסלול לימודים ייחודי המשלב לימודי טכנולוגיה מתקדמת עם לימודים עיוניים. בסיום לימודיו בתיכון (כיתה י"ב) יקבל התלמיד תעודת בגרות ברמה מוגברת ותעודה טכנולוגית.
    במהלך הלימודים עוברים התלמידים הכשרה מיוחדת למקצועות הספציפיים הנחוצים לחיל-האוויר. החינוך מתמקד בהכשרת התלמיד לשירותו הצבאי, לאקדמיה, ולתעשיות עתירות הידע בהמשך דרכו, תוך הדגשת ערכים כגון: מצוינות, אמינות ואחריות אישית.
    תלמידי השוחרות נהנים מיחס אישי הניתן ע"י צוות מורים מיומן וסגל מדריכי חיל-האוויר העומד לרשותם, וכן ממערכת של שעורי תמיכה ותגבור, שניתנים ע"י חונכות ומדריכי חיל-האוויר. השוחרים נהנים גם מהטבות כגון: מדי חיל-האוויר ונסיעה חינם בתחבורה ציבורית. התחום הערכי-החברתי מהווה חלק בלתי נפרד מתוכנית הכשרתו של השוחר.
    התוכנית החברתית כוללת: טקסי השבעה, מסעות וטיולים, ימי גיבוש אתגריים, העשרה תרבותית, מועצת תלמידים פעילה, להקות זמר ומחול.

אז איפה נימצא הבית ספר הזה?

• שלוחת באר שבע שהוקמה ב-1976
    • שלוחת חיפה שהוקמה ב-1940
    • שלוחת תל אביב שהוקמה בשנות ה-90
    • שלוחת חצור הגלילית ע"ש אברט
    • שלוחת מעלה אדומים שהוקמה בשנת 2005
    • שלוחת אשדוד שהוקמה בשנת 2005
    • שלוחת ירוחם שהוקמה בשנת 2006
    • שלוחת טבריה
    • שלוחת אילת

מטרות בית הספר

• הכשרת בני נוער למקצועות הנדרשים בטייסות בבסיסי חיל האוויר
    • הקניית ערכים על מנת להפוך את בוגרי בית הספר לאנשים בוגרים ואחראים המכבדים את המולדת.
    • הקניית ערכי צה"ל.
    • הקניית תעודת בגרות ומקצוע לכל חניך.
    • יצירת דור של אנשי קבע בחיל האוויר.

הלימודים בבית הספר

השוחרים מתחילים את לימודיהם מכיתה ט' ו-י'. הלימודים הם לימודים עיוניים כמו בכל בית ספר רגיל אך בנוסף לכך כל תלמיד לומד מקצוע מורחב נוסף לבגרות (מכונות, חשמל, או אלקטרוניקה). בכל מגמה לומדים מקצועות שונים כמו במגמת מכונות כמו: חוזק חומרים, אווירודינמיקה, תיקון מטוסים וכו'. בחשמל: מעגלים, מערכות הספק, חיווט וכו'. באלקטרוניקה: מעגלים, מיתוג וכו'. השיעורים בבית הספר מועברים בחלקם על ידי מורים מקצועיים ובחלקם, בעיקר המקצועות הטכנולוגיים, על ידי חיילים.
    בית הספר בנוי לפי מערכת צבאית שבה יש מפקדי קורסים (מקס"ים) שהם מפקדים שאינם קצינים (מש"קים). ניתן לזהות אותם לפי ההשרוך אותו הם לובשים על כתפם השמאלית שצבעו תכלת. מק"ס אחראי על המשמעת של הקורס ובודק את ההתקדמות הלימודית של משתתפיו. מעל המק"סים יש את ראשי הצוות. ראש צוות אחראי על קבוצת מק"סים בשכבה (למשל ראש צוות של שכבת כיתות י'), ניתן לזהות אותם לפי ההשרוך הכחול. מעל ראשי הצוות יש איש קבע מדרגת סמ"ר ומעלה שהוא אחראי על כל ראשי הצוות. אליו עולים שוחרים לשיחות משמעת ומשפט צבאי בעקבות בעיות משמעת, עבירות על חוקי הצבא, או איבוד ציוד צבאי. ומעליו יש את מפקד בית הספר שהוא בעצם קצין בח"א. בכך נבדל בית הספר בחוקיו מחוקי צה"ל בו רק חייל שהוא קצין יכול לכהן כשופט במשפט צבאי.
    אף על פי כן, בית הספר נמצא במלואו תחת משמעת צבאית. התלמידים מדי בוקר עורכים מסדר שבו בודקים צחצוח נעליים, דיגום (גילוח, תספורת ולבישת מדי הצבא לפי הפקודות) ונוכחות. כמו כן התלמידים עושים "עבודות רס"ר" כאשר הם מנקים בתורנויות את הבית ספר כולו. מכיוון שהמשמעת צבאית, אם היו בעיות משמעת בכיתה נהוג לעתים קרובות לתת עונש קולקטיבי כמו לצבוע קירות ו/או לעשות מסדרי ניקיון בכיתה.
    הלימודים בבית הספר נמשכים עד כיתה יב' אך למתאימים תהיה אפשרות להמשיך את לימודיה לכיתה יג'-יד' לקבלת תואר הנדסאי במקצוע אותו בחר (חיל האוויר מממן 80% משכר הלימוד). במידה וסיים בהצטיינות את לימודי ההנדסאים נשלח השוחר ללימודי תואר ראשון בהנדסה (על חשבון ח"א במלואו).
    בסוף הלימודים בבית הספר קיבלו השוחרים בעבר את כנפי השוחרות אותם עונדים על המדים, בצבע כסף למסיימים בהצלחה ובצבע זהב למצטיין בכל קורס. לא מזמן הוחלפו הכנפיים בסיכה עגולה מכיוון שישנו חוק שאוסר על החייל לענוד את כנפי השוחר בבסיסי חיל האוויר.

המגמות
    אלקטרוניקה, חשמל ומכונות.

המדים
    תלמידי המכללה לובשים את מדי חיל האוויר, לרבות הכומתה, אך עם תג וסמל ייחודיים. נוסף על כך, על כותפתם של השוחרים נמצאים פסים לבנים המציינים את כיתתם, כאשר החל מכיתה י', כל פס מסמן שנת לימודים. נוסף על כך, במכללות השונות, ישנן דרכים שונות לציון שוחרים בעלי תפקידים, כגון חניכים תורנים או חברי מועצת תלמידים, על פי צבע הפסים או על ידי ענידת "שרוכים" מתאימים.

תג היחידה:
    והסמל שוחרות חיל האוויר:

השירות הצבאי של השוחרים:

לפני קבלתם לבית הספר חותמים השוחרים עם הוריהם על התחייבות לשירות קבע של שנה אחת למקצועות חשמל ומכונות או שנתיים למקצוע האלקטרוניקה. במידה והשוחר ממשיך ללימודי הנדסאי הוא נדרש לחתום לעוד שנתיים של קבע אם למד מכונות או חשמל ושנת קבע אחת אם למד אלקטרוניקה (כך שהנדסאי ישרת 3 שנים בקבע במקצועו ללא תלות במקצוע בו בחר).
    במהלך השירות הצבאי שלהם, השוחרים זוכים לקידום מהיר יותר בסולם דרגות החוגרים. לפני כניסתם לשירות, עוברים השוחרים טירונות רובאי 02. משם הם הולכים לעבור את קורסי ההכשרה שהם בחרו בסוף כיתה יב' או יד' (הקורס לא נחשב בפז"ם). לאחר מכן הם מתחילים את השירות הצבאי שלהם כאשר כל אחד נשלח לבסיס או כנף שאותו בחר. השוחר מתחיל את תפקידו במקצוע שלמד בבית הספר. התלונה הנפוצה ביותר בקרב השוחרים היא שנפתחים להם הקורסים הכי פחות יוקרתיים במערך הטכני כמו דרג א' וב' ולעתים רחוקות מתקבל שוחר לדרג ד'. הקורס לא נחשב בפז"מ מכיוון שהשוחרים שמסיימים את הקורס עדיין לא התחיילו את שירותם הצבאי (התגייסו). לאחרונה נכנס לתוקף חוק המאפשר לשוחר להוריד את זמן הקורס מהפז"מ כאשר יתגייס.
    אם שוחר סיים את כיתה יד' ונתוניו מתאימים מתקבל השוחר לקורס קצינים טכניים.

הישתעכנתם? רוצים להרשם לטכני הקרוב לעירכם? אז הינה הדרישות:
    תעודת סוף שנה עם לא יותר משני ציונים שליליים, ומעבר מבחני מיון במתימטיקה אנגלית ומבחנים פסיכוטכניים.

ועוד תשובות לשאלות נפוצות:
    *החופשות בבית הספר כמו בכל בית ספר.
    *בבית ספר אין שביתות.
    *בסוף הלימודים תשרתו בחייל האוויר באחד מהבסיסים.
    *התעודות שמקבלים הם תעודות בגרות, ויתנת אפשרות המשך לימודים לתואר הנדסאי, ולימודים אקדמאיים.
    *בבית ספר לומדים 5 ימים בשבוע. ראשון עד חמישי.
    *תוכל להתגייס לקרבי אם תירצה.
    *ניתן לעזוב בכל רגע את מסלול השוחרות, עד תחילת כיתה י"ב.
    *התשלום הוא: 1400 ש"ח.
    *אתם במדים, והתחבורה הציבורית בישבילכם היא בחינם.
    *בסיום י"ב מבצעים השוחרים קורס קדם צבאי בבסיס הטכני של חיל האוויר במטרה להכשיר אותם למקצוע ספציפי בו יעסקו בשירותם הצבאי. עם סיום הקורס מתגייסים השוחרים, מבצעים טירונות בסיסית ומוצבים לשירות באחד מבסיסי חיל האוויר!
    בנוסף, מסיימי י"ב שהישגיהם יעמדו בדרישות יוכלו להמשיך ללימודי הנדסאי (י"ג- י"ד) ולמצטיינים תהיה אפשרות להמשיך ללימודי הנדסה מלאים!

טוב זהו, טוב קרדיטים ענקיים:
    אתר חייל האוויר-ניתן להיכנס לשם לעוד שאלות.
    ויקיפדיה- לעוד מידע על הטכני.
    נערך לאחרונה על ידי SpetsnaZ, 04-11-2008 בשעה 07:49
    שבט יהודה חי וקיים!!!

2. 02-11-2008 22:26 #2
    בן
    רגע יעני התלבושת האחידה שמה זה מדים?

3. 02-11-2008 22:30 #3
    בן
    שם פרטי
    0.0
    YEP!
    שבט יהודה חי וקיים!!!

4. 02-11-2008 22:33 #4
    בן
    נחמד O:
    אבל אני כבר לומד בבסיס תל-נוף ואני משקיע את הרוב ברובוטיקה (מכוטרוניקה)..
    אתה אומר שהמכללה שאתה ממליץ עלה היא יותר טובה?
    כי אני לא ממש בקיא בנושא החשמל וכאלה..
    אבל ישלי דמיון מפותח ואני מצליח בעיניינים כמו רובוטיקה..
    יש במכללה גם מכוטרוניקה?
    תגוון איזה מקצועות יש שמה בכלל O:

5. 02-11-2008 23:39 #5
    בן
    שם פרטי
    טל
    הייתי הולך להולטס אבל לפי מה שהבנתי לא יוצאים משם טייסים..
    הרוב שם לוקחיםאותם למכונאות ולאנותנים להם אפשרות לקורס. זה נכון?

6. 02-11-2008 23:50 #6
    בן
    תעשו טובה לעצמכם ואל תתקרבו לשם, אני לא אתחיל לפרט את הסיבות,
    תיראו אחורה בהודעות שלי רשמתי למישהו שם ששאל על הטכני,
    בקיצור, אם אתם רוצים משהו שבאמת יעזור לכם וישפיע לכם על העתיד, לכו לפנמ"צ.

7. 02-11-2008 23:54 #7
    בן
    אני אף פעם לא הבנתי למה בנאדם רוצה להרוס לעצמו את החיים ולהיות חייל בגיל 14, זה הכול בגלל הרעל ניראה לי.
    וזה שטות, כל מי שאני מכיר שם אומר לי שהוא רק סובל(מי שמשרת כבר לא מי שלומד, למרות שאני מכיר חברים שלי שלומדים של הנסדאי חשמל).

אני בעצמי למדתי בבית ספר שמכשיר טכנאי דרג א' וברחתי משם...

מי שמתאים לו חייל האויר זה ה-דבר בשבילו

8. 03-11-2008 00:23 #8
    בן
    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
    אין רעל בשביל להכנס לשמה...

איזה רעל צריך להיות? כולה בסוף אתה יוצא עם תואר הנסאי או טכנאי
    אתה נתקע בחיל האויר ולמי שיש שאיפות יותר גבוהות אז יהיה לו קשה לממש אותם כי הוא בעצם שייך כבר לחיל האוויר...
    ולכן אפשר להכנס רק ליחידות ההתנדבותיו המובחרות כמו שייטת סיירת מטכל 669 וכו'...

אני אישית בבצפר הזה.. בטכני בבאר שבע.. כיתה יא.. אבל אני שמה בגלל שאני יודע שבבצפר אחר אני לא ילמד.. אני שמה נטו בגלל הלימודים ואני מאוד מקווה להצליח ביום סיירות או בגדנע צוללות ולהגיע לסיירות המובחרות... אי"ה

עריכה:
    *תוכל להתגייס לקרבי אם תירצה.

^^ שקר.. והם מדגישים את זה כשאתה חותם על החוזים שאתה משוייך לחיל האויר כרגע ואין אפשרות להעבור לקרבי אלא אם כן אתה הולך לסיירות מובחרות... משו שאם תצהיר עליו יעיפו אותך מהבצפר כי אז הם מבזבזים עליך זמן בהכשרה שלך להנדסאי

בקיצור אלה שרוצים ללכת לגולני צנחנים וכו' אני לא ממליץ ללכת לבצפר הזה כי ליחידות האלה לא תגיעו אלא אם כן תפרשו במהלך הלימודים מהבצפר ותעברו לבצפר אזרחי.. וחבל כי לומדים בטכני דברים נורא שונים מבתי ספר רגילים

9. 03-11-2008 07:37 #9
    בן
    שם פרטי
    0.0
    ציטוט פורסם במקור על ידי kostya72 צפה בהודעה
    נחמד O:
    אבל אני כבר לומד בבסיס תל-נוף ואני משקיע את הרוב ברובוטיקה (מכוטרוניקה)..
    אתה אומר שהמכללה שאתה ממליץ עלה היא יותר טובה?
    כי אני לא ממש בקיא בנושא החשמל וכאלה..
    אבל ישלי דמיון מפותח ואני מצליח בעיניינים כמו רובוטיקה..
    יש במכללה גם מכוטרוניקה?
    תגוון איזה מקצועות יש שמה בכלל O:
    יש שם גם רובוטקיה ומקצועות טכניים

ציטוט פורסם במקור על ידי Lil_Numi צפה בהודעה
    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
    אין רעל בשביל להכנס לשמה...

איזה רעל צריך להיות? כולה בסוף אתה יוצא עם תואר הנסאי או טכנאי
    אתה נתקע בחיל האויר ולמי שיש שאיפות יותר גבוהות אז יהיה לו קשה לממש אותם כי הוא בעצם שייך כבר לחיל האוויר...
    ולכן אפשר להכנס רק ליחידות ההתנדבותיו המובחרות כמו שייטת סיירת מטכל 669 וכו'...

אני אישית בבצפר הזה.. בטכני בבאר שבע.. כיתה יא.. אבל אני שמה בגלל שאני יודע שבבצפר אחר אני לא ילמד.. אני שמה נטו בגלל הלימודים ואני מאוד מקווה להצליח ביום סיירות או בגדנע צוללות ולהגיע לסיירות המובחרות... אי"ה

עריכה:

^^ שקר.. והם מדגישים את זה כשאתה חותם על החוזים שאתה משוייך לחיל האויר כרגע ואין אפשרות להעבור לקרבי אלא אם כן אתה הולך לסיירות מובחרות... משו שאם תצהיר עליו יעיפו אותך מהבצפר כי אז הם מבזבזים עליך זמן בהכשרה שלך להנדסאי

בקיצור אלה שרוצים ללכת לגולני צנחנים וכו' אני לא ממליץ ללכת לבצפר הזה כי ליחידות האלה לא תגיעו אלא אם כן תפרשו במהלך הלימודים מהבצפר ותעברו לבצפר אזרחי.. וחבל כי לומדים בטכני דברים נורא שונים מבתי ספר רגילים
    אם ממש ממש תיראצה ללכת לקרבי, אתה תיצטרך לבקש או משהו, אבל לא יוותרו עליך בקלות.
    שבט יהודה חי וקיים!!!

10. 03-11-2008 09:58 #10
    בן
    שם פרטי
    אברגיל
    אל תעשו תטעות הזאת!
    ואני יודע מה אני אומר.

11. 03-11-2008 17:52 #11
    בן
    שם פרטי
    0.0
    נו ברור, יש את המפריעים, שלא לומדים, ולא מכינים שיעורים, ולא רגילים ללמוד.
    שבט יהודה חי וקיים!!!

12. 03-11-2008 17:55 #12
    בן
    הייתי אמור ללמוד שם אבל אמ רו לי לא ללכת לשם כי שולחים לשם את כל הדפוקים וכאלה שהעיפו מבתי ספר וכו' וגם אמרו מי שלומד שם לא יוצא לו מזה כלכך משו בעתיד....

13. 03-11-2008 19:02 #13
    בן
    שם פרטי
    דניאל
    אנשים אני במכללה במעלה אדומים וזה קטלני כל הרעיון של חיל האויר מי שמתכנן להגיע לחיל האויר זאת הדרך הכי טובה לדעתי..

14. 03-11-2008 19:16 #14
    בן
    שם פרטי
    חנן =]
    ציטוט פורסם במקור על ידי Tal-T צפה בהודעה
    הייתי הולך להולטס אבל לפי מה שהבנתי לא יוצאים משם טייסים..
    הרוב שם לוקחיםאותם למכונאות ולאנותנים להם אפשרות לקורס. זה נכון?
    אפשר.
    אתה מסיים תואר או מתגייס ואתה יכול לנסות להתקבל לגיבוש קורס טייס וזה תלוי רק בכך.
    בכללי אפשר ללכת ל:

-קורס טייס.
    -שייטת , 13 קומנדו ימי.
    -שלדג, קומנדו אווירי.

או לתחום התמכות שלך.

ואני לומד בהולץ.

15. 03-11-2008 19:46 #15
    בן
    שם פרטי
    0.0
    ציטוט פורסם במקור על ידי xXxDETHcorexXx צפה בהודעה
    הייתי אמור ללמוד שם אבל אמ רו לי לא ללכת לשם כי שולחים לשם את כל הדפוקים וכאלה שהעיפו מבתי ספר וכו' וגם אמרו מי שלומד שם לא יוצא לו מזה כלכך משו בעתיד....

אתה קראת מה רשמתי? תעודה עם פחות מ-2 נכשלים.
    שבט יהודה חי וקיים!!!

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner