fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון

מדריך | לפרמט מחשב

1. 05-09-2005 21:28 #1
    שם פרטי
    ראש פינהה
    אזהרה! אנשים שלא מרגישים בטוחים בעצמם או לא יודעים מספיק אנגלית כדאי שיבקשו עזרה או שפשו יבקשו מטכנאי שיעזור להם...

מצרכים:
    דיסק ווינדווס sp1 או 2 זה לא משנה אבל שיהיה bootable
    סבלנות
    וראש נקי

אוקיי עכשיו יש כמה אפשרויות לפרמט מחשב אפשר לפרמט רק כונן אחד או את הכל ויש כמה אופציות לעשות את זה אני פה יסביר אופציה אחת שהיא לפרמט עם דיסק של ווינדווס וישר להתקין אותו...
    דבר ראשון ניכנסים ל-bios של המחשב מה שנקרא (כשהמחשב עולה לוחצים על delete כל הזמן עד שנפתח משהו כחול כזה...) עכשיו בגלל שבכל לוח אם או מחשב שונה יש משהו שונה אז פשוט מחפשים איפשהו משהו שנקרא: 1st boot device
    2nd boot device
    3rd boot device
    שאצלי זה נמצא ב-advanced setup אז יש מצב שזה יהיה גם אצלכם ככה
    ושמים שם בראשון (1st boot device) לוחצים על + או - ומגיעים עד שכתוב CDROM ושם עוצרים
    בשני (2nd boot device) עושים או floopy או IDE-1 (שזה בעצם הכוננים שלכם והפלופי זה הדיסקט עכשיו אני ממליץ לעשות את השני על פלופי כי לא תמיד יודעים מתי צריכים את הדיסקט הזה...)
    בשלישי (3rd boot device) עושים (אני ממליץ אבל אפשר לעשות גם פלופי) IDE-1 (הכוננים שלכם) אחר כך לוחצים F10 בשביל לשמור את ההגדרות שעשיתם וזהו...
    אוקיי זה שלב ראשון מה שנתן לנו את האפשרות לפתוח את המחשב דרך הדיסק אז כשאתם מכניסים דיסק של ווינדווס שהוא bootable אז המחשב שואל אם אתם רוצים להפעיל את המחשב דרך הסידי אם כן אז ללחוץ על כל מקש... (דרך אגב ככה אפשר לראות אם הדיסק הוא Bootable)

אוקיי שלב שני:
    כשהפעלתם את המחשב שלכם דרך הדיסק הוא מעלה את עצמו ואז הוא מגיע למצב שיש לכם כמה אפשרויות: להתקין את הווינדווס, לצאת או לתקן את הווינדווס אז מה שאתם עושים פשוט מאוד: להתקין את הווינדווס ואז כשהוא יעלה את זה הוא יגיד לך שיש לך כבר ווינדווס מותקן אז אתה עושה ESC ואז יש לך את הכוננים שלך (C, D, ועוד...) אז יש לך כמה אפשרויות: אתה יכול להרחיב את הגודל של אחד הכוננים שלך עד כמה שאתה יכול (כתוב לך unpartitioned space) וזה בעצם כמה מקום שנשאר לך וזה כתוב בק"ב זאת אומרת שכל 1000 ק"ב = מגה בייט 1.
    אז אם אתה רוצה להרחיב אתה פשוט מאוד (דרך אגב אתה תצטרך לפרמט את הכונן שאתה רוצה להרחיב) לוחץ על D כשאתה נמצא על הכונן שאתה רוצה להרחיב ואז אתה הולך ל-unpartitioned space ולוחץ על C ואז אתה בוחר לך את הגודל שאתה רוצה וזהו (המלצה שכדאי שתשימו לב אליה: למי שיש 40 + ג'יגה פנויי במחשב, תשימו את כונן C עם 10 ג'יגה מינימום והוא יהיה רק לווינדווס ואז יהיה את D עם שאר המקום שנשאר לך וזה למשחקים, תוכנות וכו'.. כי הווינדווס לפעמים מתנגש בדברים האלו וזה דופק הרבה דברים).
    אחרי שהרחבתם\הקטנטם או עשיתם מה שרציתם אתם מסמנים את המקום שבו אתם רוצים להתקין את הווינדווס ולוחצים אנטר ואז הוא ישאל אותכם אם אתם רוצים: לפרמט כ-NTFS משהו או כמשהו אחר שזה אומר שאם זה NTFS אם אני לא טועה אז אתם לא תוכלו להיכנס או לראות את המקום שאותו פירמטתם כ-NTFS בווינדווס 98 ואם זה הדבר השני (שעכשיו נזכרתי בזה: FAT32)
    אז תוכלו לראות ולהיכנס והכללל...
    הקיצר תבחרו שאתם רוצים לפרמט עם NTFS או FAT32 תלוי עם איזה ווינדווסים אתם משתמשים..
    ואז זהו נותנים להתקנה לעשות את שלה ושמה כבר יש לכם דברים שידריכו אותכם..
    מקווה שעזרתי לכל אלו שלא יודעים איך לפרמט אם יש בעיה: 346951310 זה האייסיקיו שלי (ווינדווס אקס פי יכול להכביד על מחשבים חלשים של למשל פחות מ-256 זיכרון או פחות מג'יגה וחצי מהירות מעבד וכדומה אז לא רצויי להתקין ווינדווס אקס פי על מחשבים אלו...)
    נערך לאחרונה על ידי nitz12345, 06-09-2005 בשעה 15:46

2. 05-09-2005 21:37 #2
    בן
    תודה ניצקה עכשיו לכולם יהיה וגם לי חח

3. 05-09-2005 21:46 #3
    שם פרטי
    ראש פינהה
    חחחח רק עוד דבר אחד:
    אם פירמטתם את C (איפה שהווינדווס נמצא שזה לוודווקא C) ולא נגעתם באחרים כשיש לכם אפשרות לשנות את הגודל ולא מחקתם ולא כלום אז דבר ראשון בגלל שהווידנווס חדש הוא לא יזהה לכם את המשחקים ולא תוכנות אלא רק התקנות וקבצים כאלו... ודבר שני אם תרצו לפרמט את ה-D או איפה שלא נגעתם איפה שלא היה הווינדווס אז פשוט מאוד: לוחצים לחצן ימני על D או איפה שאתם רוצים ואז איתחול\format וזהו... קלי קלות
    ואם במקרה כן נגעתם\מחקתם\שיניתם גודל של איזה כונן אז כשתרצו להיכנס אליו אחרי שפירמטתם את המחשב אז המחשב יגיד לכם לבד שצריך לפרמט את זה ואז אתם עושים פשוט כן
    נערך לאחרונה על ידי nitz12345, 06-09-2005 בשעה 06:59

4. 06-09-2005 00:14 #4
    שם פרטי
    פ"ת
    סבבה אחי תודה למרות שאני כבר יודע ממזמן :]]

5. 06-09-2005 07:00 #5
    שם פרטי
    ראש פינהה
    אחי בקשה אין בעיה וכתבתי את זה לאנשים שלא יודעים אז אם אתה יודע אז אולי תתקן אותי אם יש לי פה טעויות או משהו ואם לא אז זהו...
    )

6. 06-09-2005 07:49 #6
    תודה אחי למרות שאני יודע כבר לעשות

7. 06-09-2005 14:26 #7
    תודה אחי אבל אני יודע את זה מזמן ויש לך טעות אחרי שמגדירים שהכונן שממנו יבוצע ה BOOT (פירמוט) אז לוחצים על F10 ואז אנטר ואז המחשב יפעיל את עצמו ואז הולכים לפי מה שכתוב וכול מה שאמרתי זה אחרי שהכנסתם את הדיסק של הווינדוס

8. 06-09-2005 14:35 #8
    שם פרטי
    ראש פינהה
    שמעו דיי נמאס לי לשמוע שאתם יודעים לעשות את זה אז מה אם אתם יודעים?
    אתם יודעים תגידו תודה וזהו לא צריך להגיד לי שאתם יודעים
    ואתה שאמרת שיש לי טעות? אז כשלוחצים F10 זה פשוט שומר את ההגדרות שלך זה לא איזו טעות עצומה פשוט לוחצים F10 בשביל לשמור וזהו והנה תיקנתי

9. 06-09-2005 14:47 #9
    ReSiDeNtEviL מנותק ראשי בדימוס, חייל בגבעתי בעבר, ומורעל לכל החיים!
    בן
    שם פרטי
    בפורום
    תודה אחי...

10. 06-09-2005 14:59 #10
    שם פרטי
    ראש פינהה
    בקשה אחים של חופשי סוף סוף היה לי כח לכתוב מדריך כזה אז תנו עוד תגובות קצת שאני יביא עוד מדריכים טובים...

11. 06-09-2005 15:07 #11
    תודה על ההשקעה, אבל עדיף שלא תכתוב מדריך כזה כי במידה ויש טעות קטנה במדריך ומישהו פועל לפיו הוא יכול לגרום לעצמו נזק של הרבה כסף. המדריך שלך לא מפורט מספיק, לא מדוייק מספיק, ולא מקיף מספיק למקרים של תקלות.
    לדעתי צריך לשים אזהרה לגביי נזקים שעלולים לקרות ולהרחיב את המדריך לרמה גבוהה יותר, לעשות לו הגהה, ולתת למישהו לעבוד לפי המדריך על כמה מחשבים עם מקרים שונים לנסיון ולראות אם הוא מובן מספיק.
    בנוסף, לא ציינת אפילו שיש מחשבים חלשים שוינדוס אקספי יעמיס עליהם מאוד.

בקיצור יצאת מנקודת הנחה שלאנשים יש מושג בדברים האלה. והשאלה היא, למה לכתוב מדריך למי שיודע?

בכל מקרה אני לא בא לזלזל בהשקעה שלך, אני אומר את הדברים כי לדעתי הם חשובים וצריך לציין אותם. קח את ההודעה ברצינות, אני לא מנסה לפגוע או דברים בסגנון.

12. 06-09-2005 15:09 #12
    בן
    שם פרטי
    פה שם אי
    תודה רבה אחי..

13. 06-09-2005 15:44 #13
    שם פרטי
    ראש פינהה
    אחי תקשיב תודה על מה שכתבת אני שם אל זה לב אני יכתוב אזהרה ואני ינסה לפרט בדברים שאפשר לפרט ובאמת אני ניסיתי לכתוב מדריך בשביל אנשים שלא יודעים והנה חבר שלי הצליח לפי זה אבל באמת אנשים תשימו לב לכל פרט ופרט כי בעיקרון המדריך הזה זה מה שאני עושה כל הזמן אז בעיקרון זה אמור לעבוד לכולם אלא אם כן באמת המדריך חלש לווינדווס אקס פי ואני יכתוב גם מדריך לפרמט ולהתקין ווינדווס 98 אם תבקשו ובאמת מקווה שאני עזרתי ולא הרסתי בטעות למישהו ואם כן אז תנסו להשיג אותי באייסיקיו 346951310 דרך אחד החברים שלכם שיש לו אייסיקיו ואני יסביר מה שלא הבנתם\מה שהרס לכם את התהליך...

14. 06-09-2005 15:47 #14
    שם פרטי
    ראש פינהה
    ציטוט פורסם במקור על ידי Readme2
    תודה על ההשקעה, אבל עדיף שלא תכתוב מדריך כזה כי במידה ויש טעות קטנה במדריך ומישהו פועל לפיו הוא יכול לגרום לעצמו נזק של הרבה כסף. המדריך שלך לא מפורט מספיק, לא מדוייק מספיק, ולא מקיף מספיק למקרים של תקלות.
    לדעתי צריך לשים אזהרה לגביי נזקים שעלולים לקרות ולהרחיב את המדריך לרמה גבוהה יותר, לעשות לו הגהה, ולתת למישהו לעבוד לפי המדריך על כמה מחשבים עם מקרים שונים לנסיון ולראות אם הוא מובן מספיק.
    בנוסף, לא ציינת אפילו שיש מחשבים חלשים שוינדוס אקספי יעמיס עליהם מאוד.

בקיצור יצאת מנקודת הנחה שלאנשים יש מושג בדברים האלה. והשאלה היא, למה לכתוב מדריך למי שיודע?

בכל מקרה אני לא בא לזלזל בהשקעה שלך, אני אומר את הדברים כי לדעתי הם חשובים וצריך לציין אותם. קח את ההודעה ברצינות, אני לא מנסה לפגוע או דברים בסגנון.

אחי תודה על התגובה הזאת ממש עזרת לי ובקשר לטעויות בדקתי שלוש ואפילו יותר פעמים ובינתיים לא מצאתי טעות או משהו שאני לא עשיתי כשפירמטתי את המחשב שלי
    ובקשר לכמה מחשבים אז אני כתבתי את המדריך הזה אחרי שאספתי מידע מכמה אנשים יותר מוסמכים שעשו את זה כבר ועשיתי את זה אצלי והם עשו אצלם ועוד... אז לא נראה לי שיש בעיה אם כל מיני סוגיי מחשבים אלא אם כן באמת האקס פי מכביד על המחשב מדיי ואז כדאי להתקין ווינדווס 98 או 95 ובאמת בדקתי כמה פעמים את המדריך הזה וניסיתי אותו אצל עוד חבר ואני כל הזמן מנסה את זה ובינתיים אין עם זה בעיה אז נראה לי שפשוט אנשים צריכים אומץ וזמן בשביל לשבת על זה ולנסות לעשות את זה ומי שלא מצליח לו מאיזו שהיא סיבה שינסה לעבור שוב על המדריך ולראות מה הוא עשה לא נכון או שפשוט הדיסק אצלו דפוק (של הווידנווס)
    נערך לאחרונה על ידי nitz12345, 06-09-2005 בשעה 15:58

15. 10-09-2005 00:02 #15
    שם פרטי
    ראש פינהה
    אין תגובות? אני לא מאמין לא שווה להשקיע בפורום הזה כבר...
    82 צפיות מתוכם בערך 20 הם שלי ורק 7 תגובות???
    זהו אני לא כותב לפה יותר מדריכים לא שווה אם אף אחד לא מגיב
    נערך לאחרונה על ידי nitz12345, 10-09-2005 בשעה 14:15

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner