כמו שאני בדרך כלל עושה (מביא פסוק ומפרש) אני יעשה גם פה P:
פרק צ' פסוק יז' (פסוק אחרון בפרק)
הנה הפרוש למה שאנחנו אומרים כ"כ הרבה פעמים ביום יום:

רש"י

ויהי נועם ה' אלהינו . שכינתו ותנחומיו : ומעשה ידינו כוננה עלינו . לשון תחינה הוא , כוננה כמו שמרה שפטה : כוננהו . כונן אותו , ושני פעמים ומעשה ידינו כוננהו א' על מלאכת המשכן שבירכן לישראל והתפלל שתשרה שכינה במעשה ידיהם במשכן ואחת שתהא ברכה במעשה ידיהם : (רש"י)

מצודת דוד

ויהי נועם . נעימות ה' יהיה עלינו : כוננה עלינו . הכן עלינו להיות מתוקן בידינו ולא יארע לנו תקלה בעת נעשה את המעשה : כוננהו . הכן את המעשה ההוא שלא יארע בם תקלה והפסד מה : (מצודת דוד)

מצודת ציון

נועם . ענין מתיקות וערבות כמו ולחם סתרים ינעם ( משלי ט ) : (מצודת ציון)

והפעם אין קסאוטו xD (המבין יבין ^^ ומי שלא אני יסביר לו פעם קודמת שמתי את קאסוטו וכולם אמרו לי להעיף אותו xD אני יודע למה אתם לא מתים עליו אבל אם הפירוש שלו נכון אז מה הבעיה אין לי מושג אבל סבבה, אל תענו על זה P: )

קרדיט לתוכנה תורת אמת (:

פרק צ' המלא:

(א) תְּפִלָּה לְמשֶׁה אִישׁ-הָאֱלֹהִים אֲדנָי מָעוֹן אַתָּה הָיִיתָ לָּנוּ בְּדר וָדר: </span>
(ב) בְּטֶרֶם הָרִים יֻלָּדוּ וַתְּחוֹלֵל אֶרֶץ וְתֵבֵל וּמֵעוֹלָם עַד-עוֹלָם אַתָּה אֵל:
(ג) תָּשֵׁב אֱנוֹשׁ עַד-דַּכָּא וַתּאמֶר שׁוּבוּ בְנֵי-אָדָם: </span>
(ד) כִּי אֶלֶף שָׁנִים בְּעֵינֶיךָ כְּיוֹם אֶתְמוֹל כִּי יַעֲבר וְאַשְׁמוּרָה בַלָּיְלָה:
(ה) זְרַמְתָּם שֵׁנָה יִהְיוּ בַּבּקֶר כֶּחָצִיר יַחֲלֹף:
(ו) בַּבּקֶר יָצִיץ וְחָלָף לָעֶרֶב יְמוֹלֵל וְיָבֵשׁ:
(ז) כִּי-כָלִינוּ בְאַפֶּךָ וּבַחֲמָתְךָ נִבְהָלְנוּ:
(ח) שַׁתָּה עֲוֹנתֵינוּ לְנֶגְדֶּךָ עֲלֻמֵנוּ לִמְאוֹר פָּנֶיךָ: </span>
(ט) כִּי כָל-יָמֵינוּ פָּנוּ בְעֶבְרָתֶךָ כִּלִּינוּ שָׁנֵינוּ כְמוֹ-הֶגֶה:
(י) יְמֵי שְׁנוֹתֵינוּ בָּהֶם שִׁבְעִים שָׁנָה וְאִם בִּגְבוּרת שְׁמוֹנִים שָׁנָה וְרָהְבָּם עָמָל וָאָוֶן כִּי גָז חִישׁ וַנָּעֻפָה:
(יא) מִי-יוֹדֵעַ עז אַפֶּךָ וּכְיִרְאָתְךָ עֶבְרָתֶךָ: </span>
(יב) לִמְנוֹת יָמֵינוּ כֵּן הוֹדַע וְנָבִא לְבַב חָכְמָה:
(יג) שׁוּבָה יְהוָה עַד-מָתָי וְהִנָּחֵם עַל-עֲבָדֶיךָ:
(יד) שַׂבְּעֵנוּ בַבּקֶר חַסְדֶּךָ וּנְרַנְּנָה וְנִשְׂמְחָה בְּכָל-יָמֵינוּ:
(טו) שַׂמְּחֵנוּ כִּימוֹת עִנִּיתָנוּ שְׁנוֹת רָאִינוּ רָעָה: </span>
(טז) יֵרָאֶה אֶל-עֲבָדֶיךָ פָּעֳלֶךָ וַהֲדָרְךָ עַל-בְּנֵיהֶם:
(יז) וִיהִי נעַם אֲדנָי אֱלֹהֵינוּ עָלֵינוּ וּמַעֲשֵׂה יָדֵינוּ כּוֹנְנָה עָלֵינוּ וּמַעֲשֵׂה יָדֵינוּ כּוֹנְנֵהוּ: </span>

קרדיט לתהילים.נט (: