fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר הרשמה באמצעות facebook
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
בקשה|

סיפור קצר ---- דחוף !

1. 22-01-2009 19:00 #1
    בן
    אני צריך בדחיפות את הסיפור הקצר שנקרא
    "המחרוזת" מאת גי דה מופסאן
    בבקשה !

יש לי מחר מבחן !

--דחוף---

2. 22-01-2009 19:14 #2
    בן
    שם פרטי
    עמית
    מה אתה צריך בדיוק? את הסיפור עצמו? שאני אכתיב לך אותו?
    אם כן תהיה פה ב8 וחצי בערך, אני אעשה את זה אז.

3. 22-01-2009 19:21 #3
    בן
    כן, אני צריך את הסיפור ...

ומה זאת אומרת תכתיב לי ?
    אתה תדבר איתי בטלפון או משהו ?אני מחפש את הסיפור באינטרנט או משהו

בטוח יש

4. 22-01-2009 20:09 #4
    Love_Dog מנותק מנהל ראשי וראש צוות ירוק לשעבר
    בן
    שם פרטי
    לירן
    יש משהו בבעלי חיים שמוציא אותנו מעצמנו ומוציא אותנו מהזמן ומאפשר לנו לשכוח מהחיים שלנו. - דאגלס קופלנ
    בבני אדם יש רוע, בבעלי חיים אין. - אורנה בנאי

5. 22-01-2009 20:25 #5
    בן
    אני צריך את הסיפור עצמו !

6. 22-01-2009 21:20 #6
    בן
    שם פרטי
    עמית
    יש לי את הסיפור בספר, אבל הוא 7 עמודים xD אני לא יכול להעתיק כזה דבר זה יקח לי המון זמן..
    מניסיון אתה לא צריך את הסיפור המלא(היה לי מבחן על זה). אתה צריך לדעת אמצעים אומנותיים, ספרותיים, רעיון מרכזי, את הביקורת החברתית שיש פה, את הזמן והמקום, כל זה אתה יכול להבין מסיכומים/שאלות שתשאל אותנו.

7. 22-01-2009 21:48 #7
    בן
    אתה יכול לאפיין לי את הדמות הראשית ?
    זאת אומרת את גברת ליזל .

8. 22-01-2009 22:11 #8
    תריץ חיפוש בגוגל.
    את הסיפור המלא אתה לא תמצא אבל סיכומים ונק' עיקריות שעליך להתרכז בהן - בהחלט.
    הנה מבחן לדוגמא:
    http://www.mivhanim.com/TestFiles/saf_nine_08.pdf
    ויש עוד הרבה פשוט תחפש ותלמד את זה כמו תוכי =]

9. 22-01-2009 23:12 #9
    בן
    שם פרטי
    עמית
    אוקיי, גברת ליזל:

יפה, בטוחה שהמראה שלה אמור להקנות לה מעמד גבוה, מה שלא קורה(גרה במצב סוציו אקונומי בינוני, בעל לבלר זוטר(עובד בדרגה נמוכה). בעלת השקפת חיים מזוייפת, מאמינה שכל הנוצץ זהב, חושבת שכסף שווה הכל ויכול לקנות הכל, לא מעריכה את בעלה שאוהב אות ועושה את כל המאמצים בשבילה ורק מלגלגת ומתאכזרת אליו. עוברת שינוי באמצע הסיפור כאשר היא מאבדת את המחרוזת, היא ובעלה חיים בעוני ועובדים קשה במשך 10 שנים על מנת להחזיר את ההלוואה שלקחו כדי לקנות מחרוזת, וליזל השתנתה ולא נותר לה ברירה אלא לעזוב את השקפת חייה הקודמים עקב ההלוואה שלקחה.

10. 22-01-2009 23:19 #10
    בן
    תודה !

אני מעתיק את זה לאיזה שליף חחחח

סומך עליך !!!

11. 22-01-2009 23:21 #11
    בן
    שם פרטי
    עמית
    קיבלתי 98 במבחן על זה ועוד סיפור קצר אז אתה יכול לסמוך עלי
    בהצלחה!

12. 22-01-2009 23:26 #12
    בן
    אני צריך עוד אפיון דמות !!

אתה מכיר את הסיפור ההתערבות ?

"ההתערבות "
    מאת צ'כוב

אני צריך את האפיון של הדמות הראשית -- עורך הדין

תודה !!

13. 22-01-2009 23:30 #13
    בן
    שם פרטי
    עמית
    עורך הדין: בטוח שמאסר נצחי עדיף על מוות. חושב שאין לבני אדם זכות לקחת חיים בגלל שהם לא נתנו אותם. בעל ביטחון עצמי גבוה. הסתגל לחיים בודדים. פיתח תחומי עניין רבים, ביניהם - נגינה, תנ"ך, היסטוריה ועוד. לא מתרגש מדברים חומריים ומכסף ואף ברח 5 שעות לפני סיום ההתערבות כדי להוכיח זאת.
    בהצלחה.

14. 22-01-2009 23:34 #14
    בן
    תותח אתה !!

אתה בטוח שזה לפי אפיון דמות ראישת במונחים ספרותיים ?
    סומך עלייך !!

מללךךך !

15. 23-01-2009 13:21 #15
    בן
    "המחרוזת" - גי דה מופאסן

מ י ד ע

"המחרוזת" הוא סיפור ראליסטי, בו מנסה הסופר לחקות ולתאר את המציאות.
    הגיבורים בדר"כ בני המעמד הבינוני, פועלים על רקע של זמן ומקום מוגדרים היטב.

מבנה הסיפור

חשוב לחלק את הסיפור לחלקיו על-מנת שנוכל למצוא את הקשר בין התבנית (הצורה) לבין המשמעות של הסיפור.
    ההרמוניה בין חלקי הסיפור היא אחד מהאמצעים האומנותיים המרכזיים של הסיפור הקצר.

חלקי הסיפור (ראה תרשים)

חלק 1 - אכזפוזיציה -"היא הייתה..." עד "ענו והכעיסו אותה".
    חלק 2 - חלומותיה של גב' לואזל - "היא סבלה ללא קץ..." עד "מצודדת ונחשקת" (עדיין כמבוא).
    חלק 3 - תחילת העלילה -"הייתה לה ידידה..." עד "שמלה יפה באמת".
    חלק 4 - הכנות לנשף -"יום הנשף הלך והתקרב" עד "ללכת עם אוצרה".
    חלק 5 - הנשף - "הגיע יום הנשף" עד "התענגו להן בנשף".
    חלק 6 - אובדן המחרוזת - "הוא הטיל על כתפה..." עד "אבדה להם כל תקווה".
    חלק 7 - החזרת החוב - "לואזל הזקין..." עד "חושבת אותה לגנבת?"
    חלק 8 - תיאור המציאות המרה - "מרת לואזל למדה..." עד "לאבדון או לישועה".
    חלק 9 - הסיום בפואנטה - "באחד מימי ראשון..." עד הסוף.

חלוקת הסיפור לשני חלקים: עד הנשף ולאחריו ברורה ומשמעותית.
    החיים שלפני הנשף שונים מהחיים שלאחריו.

חלק 1

באכספוזיציה מביא הסופר לקורא את הרקע הראשוני של הסיפור מנקודת התצפית של מספר יודע -כל. פתיחה זו מכוונת אותנו לגבי משמעות המשכו של הסיפור. המשפט החשוב ביותר בפתיחה הוא "כמו בטעותו של גורל", המהווה רמז מטרים לגבי ההמשך. גב' לואזל חשה כי הייתה צריכה להיוולד במעמד גבוה יותר ובטעות גורל נולדה למעמד שאינו ראוי לה. גם בסיום הסיפור, את אובדן המחרוזת וההתדרדרות בחייה היא תולה בגורל ולא לוקחת אחריות על פעולותיה, שגרמו להרס חייה וחיי בעלה.
    האכספוזיציה מוצגת דרך נקודת התצפית הסובייקטיבית של גב' לואזל - היא לא אשמה שנולדה למעמד עובדים במקום להיוולד למעמד גבוה, היא לא אשמה שלא היו לה נדוניה, תקוות וכל אמצעי אחר להיות מוכרת ומקובלת ולהינשא לאיש חשוב ועשיר. היא יפה ויכולה להצליח, אך חשה במלכודת עקב גורלה המר ומה שנותר לה הוא להינשא בלית ברירה לפקיד זוטר בניגוד לכל הציפיות שהיו לה.
    גב' לואזל היא חסרת בטחון, בעלת רגשי נחיתות, לא מסופקת בחייה ומרגישה מושפלת וממורמרת בנישואיה.

חלק 2

בחלק זה מתואר ביתה, הגורם לה סבל בדלותו. הייתה לה נערה ברטונית שעזרה לה בעבודות הבית. זו הייתה השפלה גדולה עבורה, שכן לה מתאים כי משרתים ולא נערה גסה. חלק 2 מתקשר לחלק 8 בו היא משלמת על חלומותיה. בחלק 2 הנערה הברטונית "משפילה" אותה, אך בחלק 8 היא עצמה תהפוך לאישה גסה וקשת יום.
    בחלק זה מובא תיאור הבית בו חשקה גב' לואזל בפירוט רב, על-מנת להדגיש את הניגוד לחלק 8 ולהבליט את הפער בין החלומות לירידה במציאות.
    ניתן לומר כי לגב' לואזל חלומות רבים, אך היא אינה נוירוטית ולא מנותקת מהמציאות. היא יודעת כי היא בת למעמד בינוני ומשלימה עם מר גורלה. עם זאת חלומותיה עקב הפירוט הרב בתיאורים, הופכים למוחשיים גם לקורא. היא רואה כל פרט בחלומותיה ובתיאורים אלו בא לידי ביטוי טעמה המצועצע (קיטשי), המהווה רמז לבאות.

חלק 3

לגב' לואזל תודעה חברתית מפותחת. היא אינה מוכנה ללכת לנשף, כדי שלא תהיה ללעג ותצא דופן ללא שמלה חדשה ותכשיט הולם. הדיאלוג בינה לבין בעלה חושף את מערכת היחסים ביניהם. הוא אוהב אותה, מוכן לתת לה הכול עד גבול מסיים. גם היא באה לקראתו ונוקבת בסכום הגיוני מכסימאלי. היא אישה מציאותית וחלומותיה לא גורמים לה לבזבז כספים מעבר ליכולתה.
    אנו חשים בזלזול שלה כלפי בעלה . ה"עובד זוטר" שבהתחלה, הופך ל"פקיד חסכן", שאינו עומד במשימה העיקרית של גברים - לקנות שמלה לאשתו. לאחר אובדן המחרוזת, למרות הזלזול, הוא סופג הכול, לא בא בטענות, מוכיח את יחסו אליה והיא לומדת להכיר ולהעריך את הקרבתו.
    לסיכום, חלק זה מתאר את המציאות של חיי הנישואין של האישה, את יחסי הגומלין ביניהם, את מצבם הכספי, את מצבם החברתי, את ציפיותיה הגבוהות של האישה למול המציאות החסכנית ותחושת ההשפלה שהיא חשה לעומת העשירות. חלק זה מהווה הכנה לשלב העלילתי החשוב ביותר של הסיפור - הופעתה של המחרוזת, הגורמת לשינוי דרמטי בסיפור.

חלק 4

חלק זה של הסיפור עוסק בהשאלת המחרוזת. נשאלת השאלה: מדוע אישה שזכתה בהזמנה, יש לה שמלה יפה, מדוע היא עדיין אינה מרוצה ומתעקשת על תכשיט? מה דוחף אותה לעשות צעד גורלי זה?
    ההסבר לכך הוא פסיכולוגי. לגב' לואזל יש עולם עשיר של חלומות ואשליות. היא רוצה בדריסת הרגל הסמלית והזעירה בעולם העושר. תכשיט על-פי תפישתה הוא חלק מהאישה, ולכן אישה לא תעז לבוא לנשף כזה ללא תכשיט. התכשיט מהווה חלק מהתדמית בה היא רוצה להראות בפני העולם. גב' לואזל זקוקה לחיזוק ה"אני" שלה. היא בעלת דימוי עצמי נמוך ולכן "לא יכולה להרשות לעצמה" להגיע לנשף ללא תכשיט הולם.
    בחלק זה מרובים הרמזים המטרימים להיות המחרוזת מזויפת ועם זאת לא עולה בנו, הקוראים בקריאתנו הראשונה, החשד כי המחרוזת מזויפת. נשאלת השאלה : מדוע לא זיהינו בקריאה ראשונה את הרמזים הללו? כשאנו קוראים את הסיפור אנו מקבלים את המידע דרך תודעתה של גב' לואזל, נכנסים לעולמה ומזדהים עמו. אין לנו כל סיבה לפקפק במידע זה ולכן אנו מקבלים את הסיפור כמהימן.

עזרה פרטנית בשיעורי הבית ומתן סיכומים בשלל המקצועות מותאמים לנדרש במבחני הבגרות חינם!!

רוצים עזרה פרטנית בשיעורי בית??

רוצים סיכומים מוכנים מותאמים לבגרות??

כנסו עכשיו: http://tlmidim.col.li/

התשובות ניתנות על ידי מורה בעל ניסיון רב בהכנה לבגרויות !!

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרויקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner