בא"ב הערבי קיימות כ-28 אותיות, אשר מבדילים בינהן בעזרת ניקוד דיאקריטי, כלומר בעזרת ניקוד מבחין. הניקוד הדיאקריטי הינו נקודות או קווים הנמצאים מעל או מתחת לאותיות, ובעזרתו ניתן להבדיל בין אות לאות או בין מילה למילה.

תחילה, אמיין את אותיות הא"ב הערבי לפי שני סוגים:
1) אותיות "בועטות" / "ארז דוד" - אותיות שאינן מתחברות לאותיות שבאות אחריהן, ויוצרות הפסקה במילה. לדוגמא האות הצבועה באדום: الاردن
2) שאר אותיות הא"ב הערבי, אשר מתחברות לאותיות האחרות במילה משני הצדדים. לחלק מאותיות אלו אפילו ארבע צורות.
לדוגמא האות הצבועה באדום: سلام

1) את אותיות "ארז דוד" נזכור לפי שמן. ארז דוד , זהו כביכול שם. אך לא כך- כל אות בשם הזה היא תעתיק לאות בערבית,
כמו שניתן לראות בטבלה את שמות האותיות, וכיצד השמות הללו יוצרים את השם ארז דוד.
*~הא'ב הערבי בכתב~*

הערות:
*הפסים הם השורה, האותיות אלף, וואו, דאל, ו-ד'אל נכתבות מעל השורה, ואילו האותיות רא ו-זאי נכתבות מתחת לשורה.
*כתיבת האותיות מתבצעת מלמעלה למטה, כאשר את הניקוד הדיאקריטי (מה שמבדיל בין דאל ל-ד'אל למשל) כותבים לאחר מכן.

2) שאר אותיות הא"ב הערבי בעלות עד ארבע צורות לכתיבתן, ובחרתי להפריד בין כל קבוצת אותיות על מנת ליצור סדר.
אתחיל עם האותיות הנכתבות בארבע צורות כתיבה:
*~הא'ב הערבי בכתב~*

הערות:
*האותיות מים, חא, ח'א, ו-ג'ים (כאשר הן מתחברות) מעלות מעלה את האות שלפניהן.
*לאותיות ג'ים, חא ו-ח'א שתי צורות כתיבה כבודדות, אולם הצורה המקובלת יותר היא זו: خ ح ج .

יש אותיות נוספות כמובן, אשר להן יש כ-2 צורות (למעט אותיות בודדות בעלות צורה אחת או שלוש צורות).
אותיות אלו נמצאות בטבלה הבאה:
*~הא'ב הערבי בכתב~*

הערות:
*האותיות כאף, טא ו-ט'א נכתבות בשני שלבים, כאשר השלב השני הוא המסומן בצבע הירוק.
*כאשר כותבים את האותיות לאם ואלף (בזמן שלאם ראשונה) הכתיבה נעשית כך: لا , ושתי האותיות הללו אינן מתחברות לאות הבאה. *במידה והיינו מחברים את האותיות לאם ואלף כמו שאר האותיות - היינו מקבלים מעין מלבן לא סגור.

כיצד אנו מבדילים בין אותיות?
ארבעת האותיות, בא, תא, נון ו-יא, הינן כמעט וזהות והדבר היחיד המבדיל בינהן הוא הניקוד הדיאקריטי.
ניתן להבדיל בין האותיות בעזרת מילים המזכירות היכן הניקוד הדיאקריטי נמצא.
יא- ים המלח
תא- תקרה
כלומר, הניקוד הדיאקריטי של האות יא נמצא מתחת לאות (ים המלח הוא הים הכי נמוך...)
והניקוד הדיאקריטי של האות תא נמצא למעלה (אם תרימו את הראש למעלה תראו את התקרה...)
בא- בור
נון- נורה
כלומר, הניקוד הדיאקריטי של האות בא נמצא מתחת לאות (ומשום כך המילה בור) והניקוד הדיאקריטי של האות נון נמצא מעל האות (לא נשארו אפשרויות, והאות הבודדה של נון מזכירה במקצת נורה...)
קאף- קערה
על מנת שלא נתבלבל בין פא ל-קאף, מלבד הניקוד הדיאקריטי, האות הבודדה של קאף מזכירה במקצת קערה...)

ככככככככככככללללללללללללללל זה סיכומים שלי מהמחברת אני י'ב כבר סימתי ואת FXP אני אוהב אז החלטתי לעלות את כל הסיכומים ואת כל התצלומים שלי ל-Word ואז לפורום הכי טוב FXP למה העליתי ל-WORD בשביל שאני יביא הכל במהרה ובמכה אחת :) אשמח אם תוסיפו ללינקיה בנושא ערבית ראיתי שקצת חסר {אני חופר} בהוספת אשכול זה ללינקייה יש למחוק תשורות בכחול :)