fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
תגיות: 2650U
מדריך|

השלם והענק לראוטר DSL-2650U

1. 10-01-2010 19:12 #1
    בן
    שם פרטי
    זיו
    ה-D-LinkDSL-2650U הוא נתב אלחוטי בתקן G, הכולל בתוכו מודם(מה שטוב בזה). ADSL,‏ 4 יציאות קוויות 10/100M ושתי יציאות USB לחיבור מדפסות ודיסקים חיצוניים.
    ה-DSL-2650U מסופק על ידי חברת "בזק" ללקוחות ה-ADSL שלה החל מחודש מאי 2009. לקוחות בעלי חיבור של 2.5M ומעלה יכולים לקבל נתב זה ב-0 שקל לחודש, למשך 24 חודשים, במודל "חיוב-זיכוי".
    במודל זה מחויב הלקוח ב-19.90 שקל לחודש למשך שנתיים וכל עוד הוא נשאר לקוח של בזק במהירות 2.5M ומעלה, הוא יזוכה מדי חודש באותו סכום. במידה והלקוח בוחר להתנתק מהשירות של בזק, הוא יחויב ב-19.90 שקל ולא יזוכה עוד.
    אם הלקוח מחובר במהירות 1.5M בלבד, סכום הזיכוי עומד על 10 שקלים בלבד, כלומר הנתב עולה 9.90 שקל לחודש למשך שנתיים, באותו מודל של "חיוב-זיכוי".
    הסקירה המופיעה להלן לא כוללת בדיקות ביצועים ומבוססת על התרשמות ראשונית מהנתב ותכונותיו.
    DSL-2650U תוכלו לקנות בכל סניף אינטרנט (נטוויזן בזק) וכו' תלוי למה אתה מחוברים לאיזו חברה.

המבנה הפנימי
    כמו שניתן לראות המבנה הפנימי של רואטר זה לא כל כך רע בהשוואה לראוטרים אחרים
    אני חושב שראוטר זה יכול לעמוד בביצועים אדירים יותר אפילו ממה שאתם חושבים.
    על מנת לפרק את הנתב, יש לפתוח 2 ברגי פיליפס פשוטים הנמצאים בתחתית הנתב. שני ברגים אלה נמצאים מאחורי רגליות גומי המודבקות מראש בתחתית הנתב. היצרנים מדביקים בתחתית מוצריהם רגליות גומי משתי סיבות: שיפור האוורור סביב גוף הנתב ועל מנת למנוע את שריטת המשטח עליו הוא מונח.
    הנתב שהגיע לידי הוא בגרסת חומרה D1 והוא מורכב מלוח אחד שעליו מולחמים כל הרכיבים.
    על הכרטיס ניתן להבחין במרכיבים העיקריים הבאים:
    ·בחזית (החלק התחתון בתמונה), ניתן להבחין ב-10 נוריות ה-LED של הנתב. כל נוריות ה-LED מאירות בצבע ירוק, כמתואר להלן, מימין לשמאל:
    נורית DSL לחיווי החיבור לרשת ה-ADSL
    שתי נוריות לחיבורי ה-USB -- נורה לכל חיבור
    נורית WLAN לחיבור האלחוטי
    4 נוריות לחיבורי ה-LAN -- נורה לכל חיבור
    נורית Internet לחיווי החיבור ל-ISP
    נורית Power
    ניתן להבחין בחיבורים הבאים המפורטים מימין לשמאל:
    כניסת מת
    כפתור הדלקה וכיבוי
    לחצן RESET
    לחצן לכיבוי והדלקת הרכיב האלחוטי
    4 כניסות LAN התומכות ב-10/100Mbps
    שתי כניסות USB
    חיבור RJ11 לקו הטלפון
    אנטנה קבועה שאיננה ניתנת להחלפה
    באמצע הכרטיס, מצד ימין, ניתן להבחין ברכיב משולב (chip) גדול ומרובע של חברת Broadcom. זהו המעבד המרכזי (CPU) של הנתב מדגם BCM6358. ה-CPU הזה מספק את מרבית הפונקציונאליות של המודם/נתב ובכלל זה את חייגני ה-ADSL, התמיכה ב-4 הפורטים, תמיכה ב-QOS וב-USB וכד'. מעליו, ומצד שמאל, נמצא עוד מעבד של Broadcom ה-BCM5325. רכיב זה אחראי על מיתוג ארבעת הפורטים של הנתב.
    הזיכרון של מודם נתב זה כפול מזה של המוצרים הקודמים שסופקו על ידי בזק והוא מבוסס על שני רכיבי הזיכרון הבאים:
    רכיב ה-S29GL064N של חברת Spansion-- זהו זיכרון Flash בנפח של 8MB המכיל את ה-Firmware של הנתב.
    רכיב ה-K4H561638J של חברת Samsung -- זהו זיכרון RAM בנפח של 32MB המשמש את הנתב לשמירת טבלאות הניתוב.
    מתחת לכיסוי האלומיניום (שהוסר) נמצא רכיב ה-RF של הנתב -- ה-BCM4318 -- אף הוא של Broadcom. זהו מעבד RF התומך בתקן B ותקן G. ניתן לשים לב שחיבור האנטנה מצד שמאל של האנטנה מכוסה בשכבה עבה של דבק שקוף, דבר המונע את ניתוקה מהלוח.
    התקנה והגדרות ראשוניות
    כמו שהבנתם מהמדריך שלי גם את הראוטר הזה צריך להגדיר לכן אני פה כדי להסביר:
    התקנת ה-DSL-2650U אינה שונה מזו של נתבים משולבים אחרים -- ראשית יש לחבר את המחשב, באמצעות כבל רשת סטנדרטי, לאחד מפורטי ה-LAN של הנתב. אח"כ יש לחבר כבל הטלפון בין יציאת ה-RJ11 של הנתב המשולב לשקע הטלפון. בשלב האחרון יש לחבר את הנתב לחשמל.
    ב-DSL-2650U קיים מפסק כיבוי והדלקה. לאחר הלחיצה עליו, תדלק באופן מידי נורית ה-POWER ויתחיל תהליך האתחול. במהלך תהליך האתחול, האורך כ-90 שניות, יהבהבו כל נוריות הנתב.
    עם סיום תהליך האתחול, תדלק באופן קבוע נורית ה-DSL ונורית ה-Internet תהבהב. בשלב זה יש לפתוח דפדפן אינטרנט. במידה והכול יעבוד כשורה, יוצג לפניך מסך בו צריך לבחור את ספק האינטרנט שלך ושורה בה יש להקליד את הסיסמא לאותו ספק. בשלב זה, היכול לקחת אף מספר דקות, תבוצע הגדרה אוטומטית של הנתב אל מול ספק האינטרנט ובסיומה ניתן יהיה לגלוש דרך הנתב.
    במידה ולא יוצג המסך האמור, יש להקליד בשורת הכתובת של הדפדפן את הכתובת http://bnet.bezeq.co.il ו להמשיך כמתואר לעיל. באמצעות שאר הטאבים בחלון זה ניתן לבצע הגדרות בסיסיות נוספות, כמו הצפנה אלחוטית ופתיחת פורטים וכן להציג סטאטוס בסיסי של הנתב.
    המתקדמים, ואלה הרוצים לגשת לכל אפשרויות ההגדרה, יוכלו לגשת ישירות לנתב ולהגדיר אותו באמצעות מערכת התפריטים המפורטת שלו. כתובת הנתב לצורך הגדרתו היא http://10.0.0.138.
    שם המשתמש והסיסמא של הנתב הם Admin (שימו לב ל-A הגדולה).
    תאור מפורט של תפריטים אלה ניתן למצוא במדריך המשתמש המפורט של הנתב הנמצא כאן
    חוות דעת אישית
    אני חושב שהראוטר הזה הוא בין הטובים שיש. יש לו ביצועים מרשימים ואפילו קצת זמן לוקח להתקין את הגדרותיו אני חושב שהמדריך שכתבתי הוא מדריך טוב כמו שהראוטר טוב (= ראוטר זה באמת טוב הוא חדש ועוד מעט יצאו עליו מדריכים אני מקווה שכל מי שקנה או יקנה יהיה או היה מרוצה.
    כל הזכויות שמורות לי
    ולאתר אחר שלקחתי ממנו קצת מידע
    יאלה אנשים אני צריך חוות דעת המשך יום נעים!

2. 10-01-2010 22:28 #2
    בן
    שם פרטי
    ליאור ביט
    אחי אחלה מדריך

אפשר להפוך אותו גם למודם כאילו יש לי ראוטר של edimax ואני רוצה לחבר את ה d-link כמודם אליו זה אפשרי ?

3. 11-01-2010 18:11 #3
    בן
    שם פרטי
    זיו
    לא אחי מה שבא אם ה d-link זה רק ל d-link בקרוב אני הולך לכתוב עוד מדריכים

4. 11-01-2010 18:57 #4
    אחי תכלס היה עדיף שתביא תאתר הזה וזהו http://www.netcheif.com/Reviews/DSL-2650U/DSL-2650U.htm

אבל סבבה תודה

5. 12-01-2010 00:58 #5
    בן
    שם פרטי
    דביר
    ציטוט פורסם במקור על ידי BlackCobrA צפה בהודעה
    [RIGHT][FONT=&quot]
    על מנת לפרק את הנתב, יש לפתוח 2 ברגי פיליפס פשוטים הנמצאים בתחתית הנתב. שני ברגים אלה נמצאים מאחורי רגליות גומי המודבקות מראש בתחתית הנתב. היצרנים מדביקים בתחתית מוצריהם רגליות גומי משתי סיבות: שיפור האוורור סביב גוף הנתב ועל מנת למנוע את שריטת המשטח עליו הוא מונח.
    לא רק בגלל זה עושים את זה...
    אלא זה כמו "חותמת" = אם הורדת את זה - סימן שפתחת את זה ואז החברה מסירה את האחריות
    אבל כאן זה במילא זה לא משנה כי הנתב הוא בחזקת בזק וכל תקלה הם מסדרים בלי לעשות בעיות (יתרון!!!)

ובכ"א אחלה סיקור (כן.. זה לא מדריך... (-: ....)

6. 12-01-2010 01:01 #6
    בן
    שם פרטי
    דביר
    ציטוט פורסם במקור על ידי LIOR1965 צפה בהודעה
    אפשר להפוך אותו גם למודם כאילו יש לי ראוטר של edimax ואני רוצה לחבר את ה d-link כמודם אליו זה אפשרי ?
    למה לך לחבר אותו לראוטר שלך בכלל????
    זה גם נתב...

7. 12-01-2010 08:28 #7
    בן
    שם פרטי
    זיו
    סבבה הבנתי אני יתקן אבל למה להקפיץ?

מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner