fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר

איך לצייר בצבעי מים

1. 23-06-2010 19:07 #1
    בן
    שם פרטי
    דביר
    שלום לכם! ראיתי שלא כולם יודעים את הטכניקה המדויקת של ציור בצבעי מים, אז החלטתי להכין מדריך מורחב ומפורט איך לצייר בצבעי מים!
    לפני שנתחיל, רק להבהיר, יש מספר טכניקות לציור בצבעי מים, עד כה למדתי שלוש. זו הטכניקה שלדעתי משיגה תוצאות הכי טובות.
    נתחיל!

מצרכים:
    • שלושה מכחולים לצבעי מים (ניתן לרכוש בכל חנות יצירה) בשלושה גדלים: קטן, בינוני וגדול. אפשר להשתמש במכחולים רגילים, אבל התוצאה תהיה פחות טובה.
    • משטח עבודה- בריטסול, קרטון ביצוע דף עבה.
    *לא מומלץ להשתמש בבד.
    *במידה ואתם מציירים על עץ יש לרכוש את צבעי המים המתאימים למשטח הספציפי הזה.
    *חשוב שהדף יהיה עבה, או שהמים ירטיבו אותו ויקמטו אותו ויעשו... מה שמים עושים לדף...
    • צבעי מים. 12 גוונים יספיקו. פה בניגוד לאקריליק פחות מומלץ לערבב צבעים בכמויות גדולות.
    • קערה/כוס/מיכל עם מים נקיים.
    • עיתונים שלא להרגיז את אמא עם הלכלוך D:
    • מומלץ לקחת תמונה/ציור/אובייקט דומם שתוכלו לצייר אותו! בפעם הראשונה פחות מומלץ לצייר מהראש.
    * פחות מומלץ לקחת תמונה עם הרבה פרטים בפעם הראשונה.
    וזהו...

טכניקה:
    על הנייר, הטכניקה נשמעת דיי פשוטה, כמובן שאחרי אימונים והתמדה היא באמת תהיה כזאת!
    הטכניקה מורכבת משלושה שלבים עיקריים. שלב המריחה המדוללת, שלב המריחה המשולבת, ושלב הריכוז!

הכנה לציור:
    ראשית בחרו לכם אובייקט. שרטטו את צורתו החיצונית בלבד בעיפרון רגיל, בלי ללחוץ חזק על העיפרון!
    לאחר שתהיו מרוצים מהתוצאה, הרטיבו את המכחול הבינוני, וטפטפו כמה טיפות מים על אחד מהצבעים כדי להרטיב אותם.

שלב 1: המריחה המדוללת:
    מצאו את שלושת הצבעים השולטים בתמונה, (ללא הרקע) קחו את המכחול הבינוני/גדול (תלוי בגודל המשטח) חשוב שהמכחול יהיה רטוב, אבל לא ספוג, ותמרחו עם המכחול קוים רחבים של צבע שמקום שהוא נמצא.
    חשוב לזכור!:
    *לא למלא את כל האובייקט בצבע כמו בחוברת צביעה, מומלץ לצבוע רק פס רחב לאורך הצלע הגדולה ביותר, ושהפס לא ימלא את כל המסגרת.
    *חשוב לא להציף את המכחול בצבע, אמור להיות עליו קצת צבע, ובשילוב עם המים הצבע נהיה חצי שקוף.
    * אל תמלאו את כל המכחול במים! הם ירטיב לכם את כל הדף! להרטיב את המכחול, אבל לא להטביע אותו.
    *אסור בשום פנים ואופן לחזור על אותו המקום פעמיים! לא נורא אם פקששתם טיפה, זה העניין בצבעי מים, ובשלב הראשון זה לא חשוב. אם ממש פקששתם אז חכו עד שהצבע יתייבש ותתקנו את המקום. תהיה לכם רק הזדמנות אחת לתיקון בשלב הזה, או שזה נהרס, ככה ששתי פעמים על אותו המקום זה המקסימום של המקרה הקיצוני.
    *אל תתרגשו אם יצאתם מהקווים, זה העניין בצבעי מים. תהיה לכם הזדמנות אח"כ לתקן.
    *חשוב שכן יישאר לבן בציור, בעיקר במרכזי הגופים.
    *משיחת המכחול: (אותו הדבר בכל השלבים!!) במריחות! לא משנה לאיזה כיוון, אבל רק במריחות! לא בקוקווים, לא בטפיחות! רק מריחות.
    * לא צובעים רקע! רק אובייקט.
    *לא להשתמש בשחור!

שלב 2: שלב המריחה המשולבת:
    בשלב זה תוכלו להשתמש בכל הצבעים. אני מודע לכך שבשלב הקודם צבעתם רק חלק מהאובייקט ויותר מחצי היה אמור להישאר לבן, אל דאגה! בואו נכסה קצת צבע!

אז חכו עד שהצבע יתייבש קצת, אבל לא לגמרי. כשהוא עוד טיפה לח, תשתמשו שוב במכחול בינוני/גדול ושוב תרטיבו אותו (לא יותר מדי) וקחו מעט צבע, שגם פה זה ייראה שקוף.
    הגענו לקטע קצת מסובך.
    אז אני אתן דוגמאות.
    בחירת הצבע: נגיד וציירתם עלה, וצלע אחת שלו צבעת בירוק כהה בשלב 1, אז עכשיו קחו צהוב, ותעבירו מכחול על הצלע השנייה, כך שעדיין ישאר מעט לבן במרכז. אבל! תתחילו את מריחת המכחול על אחד מקצוותיו של הירוק הכהה! ככה שאחת הקצוות שלו תהיה מכוסה בצהוב, ותמשיכו בקו את מה שהייתם אמורים לצבוע.
    שימו לב:
    *אם צד אחד מרחתם בצבע כהה יותר, זהו הצד עם הצל! הקפידו על הצד עם הצל והצד הבהיר (עם האור) על שאר העלים!
    *לא להשתמש בשחור.
    ומכאן כל ההערות של השלב הקודם תקפות.

שלב 3: שלב הריכוז:
    חכו שוב עד שהצבע יתייבש כמעט לגמרי, והפעם קחו את המכחול הקטן.
    תרטיבו אותו בקצת מים (פחות ממקודם) ותתבלו אותו ביותר צבע.
    בשלב הזה, אחרי שצבעתם אין דרך חזרה!

אני אמשיך עם הדוגמא של העלה.
    יש לנו עלה, חציו צבוע בירוק כהה וחציו צבוע בצהוב. שני הצבעים אמורים להיות מעט שקופים, אך במכחול הזה אמור להיות צבע מרוכז יותר, אז קחו יותר צבע ממקודם!
    אז בואו נדגים על החצי הצהוב. כמובן שעלה לא מתחלק לירוק וצהוב, אז קחו ירוק בהיר, ותצבעו את החלק הצמוד יותר לקצה של העלה, וכל שאתם מתרחקים מהצלע של העלה תצבעו יותר חלש, ובסוף תשאירו שוליים צהבהבים רחבים יחסית, שלא צבעתם בירוק. עכשיו קחו שוב ירוק, ותנו איזו תפיחה קטנה על הירוק הכהה (מהפלטה של הצבעים), עכשיו יש לנו גוון חדש של ירוק! יותר כהה מזה ששמנו על הצהוב. תעשו את התהליך שוב על הירוק הבהיר יותר, רק שתשאירו שוליים יותר קטנים, צרו ירוק כהה יותר מזה שהשתמשתם בו הרגע וממש רק תעשו פס על הקצה שככל שהוא מתרחק מהקצה הוא מתבהר. תעשו כמה שכבות וכמה גוונים שתרצו.
    אותו הדבר בשאר המקומות והגוונים.
    כל זה ככה כי: ככל שמתקרבים לאמצע הצבעים אמורים להתבהר. תצרו הרבה גוונים של צבעים! הגיוון מייחד!
    בשלב הזה אמורים להתרכז גם בפרטים הקטנים ובאור וצל.
    *לא להשתמש בשחור.

פינישים:
    עד עכשיו צבענו רק אובייקט, עכשיו נעבור לרקע! את הרקע יש לצייר כמו שעשינו בשלב הראשון, בצבע שקוף וחלש, בלי להתרכז בפרטים הקטנים. תרגישו חופשי להיכנס צבע על צבע.
    רק בסוף תוכלו להשתמש בשחור, תכניסו אותו רק במקומות שבהם יש צל וחושך מוחלט.
    זהו! תחתמו ותנו תאריך!

תמונות:
    צבעי מים 12 גוונים, הכי סטנדרטים והכי פשוטים:
    איך לצייר בצבעי מים

מכחולים לצבעי מים: (חתכתי רק את אלה בגדלים הרלוונטים, השאר זה לציורי ענק/מקצועיים)
    איך לצייר בצבעי מים

דוגמא לציור בצבעי מים שציירתי עכשיו (מחורבש אז סליחה):
    איך לצייר בצבעי מים
    *הסורק של דיי הרס, אבל במציאות הצבעים מלאי חיים והגוונים ברורים יותר. אין לי מושג מה זה כל הנקודות האלה...

כמו שאתם רואים, הטכניקה פה:
    המרכז בהיר יותר, לבן לפעמים, או בצבעים שקופים ובהירים והשוליים בצבעים חדים וכההים. בהתבהרות הדרגתית.
    אין כמעט שחור.
    צבעים עולים על צבעים, מה שיוצר גוונים רבים.
    הרקע- קשקוש, למרות שניתן להבחין שזה עלים! ככה זה אמור להיות. מיקוד באובייקט מסוים.
    *ציירתי טיפה חזק מדי עם העיפרון ורואים, תלמדו את זה כלקח לכם!
    *אתם רואים שיצאתי מהקוים? זה העניין בצבעי מים, החופש.
    *יש גם נגיעות של כחול בעלים וצהוב ברימונים. אין בעיה לערבב גוונים! אבל הכל במידה!
    אני ציירתי בגודל של חצי A4 (כי זה רק להדגמה), גודל כזה אמור לקחת משהו כמו שעה וחצי לצייר, אז קחו לתשומת לבכם! משיכות המכחול צריכות להיות מהירות והחלטיות, בלי להתעקב הרבה על פרטים קטנים.

אז זהו! המדריך נגמר! השקעתי המון! אני ממש מקווה שיכניסו ללינקייה כי קצת חסר שם...

ו ב-ה-צ-ח-ה-!

תגובות אנשים!
    נערך לאחרונה על ידי Eldunari, 23-06-2010 בשעה 21:53

2. 23-06-2010 19:26 #2
    בת
    שם פרטי
    זוהר
    מדריך נחמד, אהבתי את הדוגמא שהבאת למרות שהיא מהירה. ^^"
    אגב זה רק אני או שלא רואים ציורים שפרסמת? עוררת את הסקרנות שלי, נדיר שאנשים מציירים בצבעי מים פה. O:
    הרסו לי את החתימה .-. *sniff*

3. 23-06-2010 19:33 #3
    בת
    שם פרטי
    נועה ツ
    תודה רבה על המדריך, מפורט ומושקע.
    יכנס בהמשך ללינקייה

4. 23-06-2010 21:51 #4
    בן
    שם פרטי
    דביר
    ציטוט פורסם במקור על ידי Silvery צפה בהודעה
    מדריך נחמד, אהבתי את הדוגמא שהבאת למרות שהיא מהירה. ^^"
    אגב זה רק אני או שלא רואים ציורים שפרסמת? עוררת את הסקרנות שלי, נדיר שאנשים מציירים בצבעי מים פה. O:
    תודה
    אני לא מפרסם הרבה, אבל אוהב להגיב לפעמים. אני לא מצייר רק בצבעי מים, אני עובד על תמונה סוריאליסטית באקריליק עכשיו..

ציטוט פורסם במקור על ידי GraphicArt צפה בהודעה
    תודה רבה על המדריך, מפורט ומושקע.
    יכנס בהמשך ללינקייה
    שמח לעזור, ותודה על ההכנסה ללינקיה.

יש למישהו שאלות?

5. 24-06-2010 17:32 #5
    בת
    שם פרטי
    רוני
    תודה רבה, זה ממש יעזור [=

6. 24-06-2010 18:21 #6
    בת
    שם פרטי
    אלונה
    מדריך מושקע
    כל הכבוד

7. 24-06-2010 21:22 #7
    בן
    שם פרטי
    דביר
    תודה! אני מקווה גם שתנסו..
    אם מישהו ניסה אז שיביא תוצאות!

מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner