fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תגיות: כשרות
פרסום|

כל המכונות אינן כשרות! - אולם כעת ישנה מכונה שפותחה במיוחד בהתאם להלכה

1. 01-08-2010 16:11 #1
    בן
    בס"ד

לשאלת רבים
    בדבר כשרות מכונות הגילוח

הנה לאחרונה עשו בירור בבית דינו של הרה"ג ר' מרדכי גרוס שליט"א, וכפי הנסיון שערכו

כל המכונות יש בהם חשש גילוח בתער

ואין כיום שום מכונות גילוח מהמצויות בשוק (פליפס, גורלקו) שהן כשרות.
    ויש לחשוש מלהכשל באיסור דאורייתא.

אולם לאחרונה פותחה מכונת גילוח אשר עונה על דרישות ההלכה, מדגם "אפיליידי מגה", מכונת הגילוח הזו היא היחידה בהכשר המהודר של בד"ץ חניכי הישיבות, מכונת הגילוח מתוכננת ומיוצרת במיוחד על מנת לענות לדרישות הצרכן הדתי ולחוקי הכשרות המוסמכים. ראש הגילוח המיוחד מאפשר גילוח תוך כדי השארת זיפים קטנים המורגשים בהעברת אצבע.

מכונת גילוח כשרה זו עברה בדיקה מדוקדקת של בית הדין של "חניכי הישיבות". הבדיקות נעשו בכל צורת הגילוח, הן עם לחץ והן בכל כיווני הגילוח והן בסוגי עור שונים ואפילו במקומות הרכים והעדינים. אין שום חשש של גילוח שיש בו השחתה. ולכן אין חשש למכשול בשימוש במכונת הגילוח הכשרה בכל האופנים.

ההכשר המהודר של בד"ץ חניכי הישיבות: http://mega.netbuy.co.il/O166557big.jpg

אישור בית הדין המיוחד לענייני מכונות גילוח כהלכה:

כל המכונות אינן כשרות! - אולם כעת ישנה מכונה שפותחה במיוחד בהתאם להלכה

נערך לאחרונה על ידי Torah_Distribution, 01-08-2010 בשעה 17:20

2. 01-08-2010 17:13 #2
    בן
    בס"ד

ברוך ה' שפיתחו כזאת מכונה, בס"ד בלי נדר אני רוצה לרכוש את המכונה הכשרה הזו...

3. 01-08-2010 17:19 #3
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי KeepItSimpleAgain צפה בהודעה
    תגידו מותר לעשות פה פרסומות? זה נראה כאילו שילמו לך לפרסם פה O.o
    בס"ד

אף אחד לא שילם לי אני מזהיר את הרבים ולצד זה מפרסם לזיכוי הרבים מכונה שהיא כשרה ואכן ניתן להתגלח בה, זהו מידע חיוני וחשוב ביותר...
    נערך לאחרונה על ידי Torah_Distribution, 01-08-2010 בשעה 17:19

4. 01-08-2010 17:22 #4
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי KeepItSimpleAgain צפה בהודעה
    פשוט שמתה את האתר שלהם ואמרתה תיקנו זה נראה כמו פרסומת XD
    בס"ד

לא הצגתי את זה כך, קודם כל כתבתי את האזהרה על מכונות הגילוח בשוק, ולאחר מכן ציינתי שפותחה מכונה מיוחדת שעונה לדרישות ההלכה. עתה, בחורים יתעניינו איפה משיגים כזאת מכונה, ולכן פרסמתי קישור..

5. 01-08-2010 17:24 #5
    בן
    שם פרטי
    ©אופיר©
    אחי אתה בטוח שמדברים פה גם על מכונות תספורת ? כי מכונת תספורת בדרך כלל משאירה זיפים ..

6. 01-08-2010 17:27 #6
    fightmaster7 מנותק מנהל פורום כושר ופיתוח הגוף לשעבר
    בן
    שם פרטי
    גיא
    ציטוט פורסם במקור על ידי ofir566 צפה בהודעה
    אחי אתה בטוח שמדברים פה גם על מכונות תספורת ? כי מכונת תספורת בדרך כלל משאירה זיפים ..
    עד כמה שאני יודע הם מדברים פה על מכונות גילוח.
    קראתי כבר שאלות ששאלו רבנים בנוגע למכונות תספורות והתירו את זה עד כמה שזכור לי.

“מי שיש לו איזה 'למה' שלמענו יחיה, יוכל לשאת כמעט כל 'איך' “ - פרידריך ניטשה

"הצדיקים הטהורים אינם קובלים על הרשעה אלא מוסיפים צדק, אינם קובלים על הכפירה אלא מוסיפים אמונה, אינם קובלים על הבערות אלא מוסיפים חכמה." - הראי"ה קוק

7. 01-08-2010 17:29 #7
    בן
    שם פרטי
    ©אופיר©
    ציטוט פורסם במקור על ידי fightmaster7 צפה בהודעה
    כן אני זוכר בגלל זה שאלתי אותו , כי אני עצמי משתמש בקוצץ שפועל בידיוק כמו מכונת תספורת .

8. 01-08-2010 17:30 #8
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי fightmaster7 צפה בהודעה
    בס"ד

במכונות תספורת אי אפשר להתגלח אלא אם כן אתם מגדלים זקן ומגלחים שכבה מסוימת ממנו, ולא נוגעים בעור עם המכונת תספורת...

9. 01-08-2010 19:07 #9
    בן
    תודה רבה,

10. 03-08-2010 14:44 #10
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי soda1 צפה בהודעה
    תודה רבה,
    בס"ד

אין על מה =]

11. 03-08-2010 19:54 #11
    בן
    שם פרטי
    עידן
    מה אתם ממהרים לקנות כל דבר שאומרים? בא איזה רב ואומר שכל מכונות הגילוח אסורות ורק המכונה של אותה חברה מותר אז אתם קונים את זה (זה נשמע לי כמו איש מכירות של חברה מסוימת שאומר לקנות רק את המוצרים שלהם) ? הרב גרוס הולך רק לפי השיטות המחמירות. לעומתו יש פוסקים רבים שסוברים שהמכונות גילוח מותרות

הנה קישור למכון צומת שמביא את הדיון ההלכתי על מכונות הגילוח (מביא גם את הדיעות שהרב גרוס הולך על פיהם):

http://www.zomet.org.il/?CategoryID=...eID=141&Page=1

שמה תראו שכן מותר להתגלח אם מכונות גילוח בניגוד לפסק ההלכה של הרב גרוס (וחבר עסקניו)

12. 03-08-2010 23:59 #12
    בן
    שם פרטי
    yosef
    אבא שלי קנה לי מכונת גילוח עם כשרות בד"ץ או של הרב עובדיה לא זוכר כבר...הבד"ץ או הרב עובדיה מכשירים מכונות שמשחיתות את הזקן?
    סרט חזק---הוכחות שיש אלוקיםםםםםםםםםםם---מי שאמיתי שיכנס ויראה..

http://www.shofar.net/site/emedia.asp?id=417&Category=3&Prourl=http://oldserver.shofar-tv.com/MEDIA/88.wmv

13. 04-08-2010 00:47 #13
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי idanor38 צפה בהודעה
    מה אתם ממהרים לקנות כל דבר שאומרים? בא איזה רב ואומר שכל מכונות הגילוח אסורות ורק המכונה של אותה חברה מותר אז אתם קונים את זה (זה נשמע לי כמו איש מכירות של חברה מסוימת שאומר לקנות רק את המוצרים שלהם) ? הרב גרוס הולך רק לפי השיטות המחמירות. לעומתו יש פוסקים רבים שסוברים שהמכונות גילוח מותרות

הנה קישור למכון צומת שמביא את הדיון ההלכתי על מכונות הגילוח (מביא גם את הדיעות שהרב גרוס הולך על פיהם):

http://www.zomet.org.il/?CategoryID=...eID=141&Page=1

שמה תראו שכן מותר להתגלח אם מכונות גילוח בניגוד לפסק ההלכה של הרב גרוס (וחבר עסקניו)
    בס"ד

הנה שאלה שהופנתה למכון צומת:

שאלה:
    "להלכה, האם מותר להשתמש במכונת גילוח? באיזה דגמים מותר? מהם הקריטריונים הרלוונטיים?"

והרי התשובה מראש מכון צומת, הרב ישראל רוזן:

תשובה:
    "מכון צומת, שאנכי עומד בראשו, חדל לעסוק במכונות גילוח. הפונה אלינו מקבל את ה'הבהרה' הבאה:

א. בשנה האחרונה פרסמנו על חששות שהתעוררו בקשר לשימוש במכונות גילוח מסוימות, על פי קריטריון שאומץ על ידינו בעבר.
    ב. הקריטריון התבאר ב'תחומין' יג (עמ' 200). לפיו בדקנו האם להבי המכונה מסוגלים לחתוך שערות גם ללא הרשת (ה'ראש'). הוצאנו אישור-כשרות אם למראה עינים, בתנאי ניסוי פשוטים, הלהבים לא נצפו כחותכים שיער ללא הרשת. בדגמי 6000 ומעלה של 'פיליפס' נראה כי הלהבים מסוגלים (אם כי יתכן שהרשת בכ"ז שותפה לפעולה, כמספריים).
    ג. במרוצת חורף תשס"ב הצענו החלפת להבים, והפעלת דגמי 6000 בלהבים 'קודמים' מסידרה יחודית שענתה גם על הדרישות המכניות.
    ד. בדיקה מדוקדקת בתצלומי תקריב ערערה הנחה זו. במאמר שהתפרסם ב'תחומין' כ"ב (אייר תשס"ב) פרסתי את היריעה כיכולתי, כולל מצגת וידאו על שלבי הגילוח. המסקנה: לא ניתן להגדיר הבדל משמעותי, מן הבחינה ההלכתית, בין להבי הדגמים השונים.
    ה. מסקנת המאמר היא כי ההלכה איננה תלויה בבדיקת מיקרוסקופ. לפיכך... כולן פסולות בשל תוצאת הגילוח: עור חלק למשעי.

הרב ישראל רוזן".

"לפיכך... כולן פסולות בשל תוצאת הגילוח: עור חלק למשעי", כתב הרב ישראל רוזן במפורש, ראש מכון צומת, שישנו חשש דאורייתא להשחתת הזקן, בשל התוצאה: עור חלק למשעי.

"...בא איזה רב ואומר שכל מכונות הגילוח אסורות ורק המכונה של אותה חברה מותר..." - המכונה תוכננה כאן בארץ ישראל בהתאם לדרישות ההלכה.

והרי כתב כבר הרב עזיראל אויערבאך בקשר למכונות הגילוח:

"התברר שאין היתר להשתמש במכונות הגילוח הקיימות ללא יוצא מן הכלל, כיוון שתוצאות הגילוח לפחות בחלקים מסוימים בשטח הפנים הינו חלקות למשעי, ובכך נכשלים באיסור גילוח שיש בו השחתה", ובהמשך כתב:

"וידוע פסק הלכה של מרן עט"ר הגרי"ש אלישיב שליט"א, שלכן המכונות הקיימות אסורות באיסור ודאי". וכתב על המכונות המיוחדות שפותחו בהתאם להלכה ("אפיליידי מגה"):

"והנה לאחר יגיעה רבה פותחו מכונות אשר לאחר בדיקות חוזרות ונשנות ע"י חברי "בית הדין המיוחד לענייני מכונות גילוח כהלכה" שליט"א, התברר שאין במכונות אלו, שום חשש לאיסור גילוח שיש בו השחתה בכל האופנים ובכל הצורות...".

(המקור בהכשר של בד"ץ חניכי הישיבות, שתן הרב שליט"א, על המכונות "אפיליידי מגה": http://mega.netbuy.co.il/O166557big.jpg).

ציטוט פורסם במקור על ידי yosefyoyo צפה בהודעה
    אבא שלי קנה לי מכונת גילוח עם כשרות בד"ץ או של הרב עובדיה לא זוכר כבר...הבד"ץ או הרב עובדיה מכשירים מכונות שמשחיתות את הזקן?
    אילו מכונות בית הדין של הרב עובדיה הכשירו?

14. 04-08-2010 01:24 #14
    אחי היקר.
    אני לא יודע מאיפה הבאת את מה שכתוב למעלה, אבל זה מה שכתוב באתר של מכון "צומת":

א. משום מה הנושא עלה לכותרות בשנים האחרונה בשל חששות שהתעוררו בקשר לשימוש במכונות גילוח. כידוע, גילוח בתער הוא איסור דאורייתא. גילוח במספרים מותר לכתחילה. בשלחן ערוך (יורה דעה קפא,י) נאמר כי גם 'מספריים כעין תער' מותרים לכתחילה, ללא מחלוקת. לב השאלה הוא איפוא מהי הגדרת 'מספרים כעין תער' ומהי מכונות גילוח מבחינה זו?
    ב. לפני שנים (עד שנת תשס"א) גם במכון 'צומת' התיישרנו לפי מאמר שהתפרסם ב'תחומין' י"ג (עמ' 200) מאת הרב שבתי רפפורט. בעל המאמר מציע לבדוק האם להב המכונה מסוגל לחתוך שערות גם ללא הרשת (ה'ראש'). ואכן התברר כי ללא הרשת אין גזיזה ובאותם שנים הוצאנו אישורי כשרות על המכונות הללו (למעשה כולן) בהם נצפה שאין הלהב חותך שיער ללא הרשת.
    ג. היו פקפוקים ביחס לשיטת הבדיקה ולאמינותה והחלטנו להכנס לעבי הקורה. בדיקה מדוקדקת בתצלומי תקריב ערערה הנחה זו. במאמר שהתפרסם ב'תחומין' כ"ב (אייר תשס"ב) נשטחה היריעה כיכולתי, כולל מצגת וידאו על שלבי הגילוח.
    ד. מסקנת הדברים היא כי לא ניתן להגדיר הבדל משמעותי מבחינת התוצאה, וכן מן הבחינה ההלכתית, בין הדגמים השונים. אם ה'תוצאה' היא הקובעת אזי כל המכונות אסורות, שהרי כולן לא משאירות שערות כדי אחיזה בהן או אפי' כדי יכולת מישוש.
    ה. מאידך, היתר המכונה בנוי על הגדרת 'מספרים כעין תער' לפי טכניקת הפעולה ולא לפי התוצאה; אם בתהליך הגזיזה משתתפים 2 אלמנטים או יותר - אלו מספרים ולא תער.
    ו. בכל מכונות הגילוח התהליך מתבסס על תנועת הסכין ועל אחיזת ה'ראש' (ה'רשת'). לכן, מנקודת מבט זו של טכניקת הפעולה - אלו מספריים. ולכך דעתנו נוטה.
    ז. יתר על כן, הנוהג שפשט להוריד רכיב הקרוי 'ליפט אנד קט' תמוה בעינינו. אדרבה, הימצאותו משייכת יותר את מכונת הגילוח למספרים שכן בתהליך הגזיזה משתתפים 3 אלמנטים: הסכין, הרשת ורכיב זה.
    ח. חברותשבקשו, קיבלו אישור לדגמים ספציפיים שהיו לנגד עינינו, אם כי לכאורה הם אינם שונים מכל שאר הדגמים. לסיכום: דעתנו נוטה להתיר את השימוש כמעט בכל מכונות הגילוח, הפועלות בשיטה המתוארת לעיל.

בקיצור חבר'ה-יש באתר של מכון צומת את הרשימות של מכונות הגילוח הכשרות...
    אל תשכחו לשים אפטר שייב :-)

אה-ואבקש לשנות את הכותרת המוטעית.
    נערך לאחרונה על ידי zadah2005, 04-08-2010 בשעה 01:25

15. 04-08-2010 01:31 #15
    בן
    שם פרטי
    ליד המחש
    בס"ד

אחי פירמסו את זה כבר אבל בכול זאת אשרייך : )
    ויש מכונות יגלוח של פיליפס כשרות למשל שלי ושל אבא שלי כשרות זה פיליפס RQ1060 וזה כשר.. פירמסו פה לפני כמה זמן כמו כתבה כזה ששם רשום את כול מכונות הגילוח הכשרות שנמצאות בשוק : ) אני מחפש כרגע את הדף הזה וכשאני ימצא אני יפרסם =]

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner