fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תגיות: גיבוש יחטיות צנחנים, יחטיות צנחנים

מאמר ן גיבוש יחטיות צנחנים אוג' 2010

1. 06-08-2010 15:08 #1
    בן
    שם פרטי
    DV
    אוקיי חבר'ס, השבוע היה לי גיבוש יחטיות צנחנים, ובגלל זקריאת מאמרים עזרה לי המון, בחרתי לכתוב מאמר לאלה שיחליפו אותי יום אחד

טוב אז ככה, ביום שלפני הגיבוש חותמים על ציוד- ציוד לאוהל, שמיכה, מגני ברכיים, ולראשונה- גם מגיני מרפקים. הסיבה שהוסיפו מגיני מרפקים זה שבגיבוש דובדבן האחרון מישהו נפטר מחידק טורף שהתנחל לו בפצע ביד. יצאתי לגיבוש יחטיות וויתרתי על המאותר דובדבן כי אני רוצה פלס"ר.

אוקיי, אז הגיבוש מתחיל ביום שני בלילה, יוצאים לשטח שזה מין שדות יבשים כאלה, עם זרקורים לבנים. מגיעים לשטח שהמגבש בוחר- הוא שם תד"ל במרחק 30 מטר ותד"ל במרחק 60 מטר, ומחתחילים עם זחילות וספרינטים במשך 4 שעות בערך עד שיש שמש בשמיים ( לא יצאתי עם שעון-בהמשך אסביר למה). אחרי הזחילות והספרינטים הולכים לשטח מיוער והררי קצת ועושים משימות קבוצתיות שונות כמו להעביר את הקבוצה מעל חבל וכו'.. יש ארוחת בוקר של מנות קרב, תעשו לעצמכם טובה ותתרחקו מעלי הגפן ומהלוף, ממש ממליץ על האננס המשומר ועל החלווה, יש שם גם פרוסות לחם וממרח שוקולד או ריבה.

אחרי זה בערך בשעה 12 בצהריים מביאים מזרונים בעובי נייר ונחים בעומס החום במהלך היום- חום מוות וזבובים אונסים לכם את שפתיים בשביל מים, בקיצור לישון נדיר שתצליחו בחום הזה, אנחנו בקבוצה הרצנו צחוקים כל המנוחה חח היה ענק באמת- היה לי צוות של שפיצים, כולם גברים באמת. אחר כך היה משימה של לחפור בור שיגן עלינו יעני מפצ"מרים.

בערב- בשעה שש בערך הולכים חזרה לאיזור הבא"ח ומקימים אוהלים ועושים קטע הרצאה של 4-5 דקות. תעשו לעצמכם טובה- אל תדברו על ההתנדבות שאתם עושים- זה----לא----מעניין----אף----אחד, ואתם סתם תראו כשקרנים גרועים, גם אם אתם לא. דברו על נושא קליל, נגיד כולם כזה דיברו על נושאי העישון, התנדבתי פה, התנדבתי שם, אני עוסק בספורט הזה והזה, רק אני החלטתי לקחת את זה לכיוון קליל יותר- אמרתי כזה " אני רוצה לדבר על תולדות מסטיק הבזוקה" שבמקרה ראיתי על זה איזה קטע בטלוויזיה לפני איזה שבוע. כולם נשפכו מצחוק והמגבשים רשמו חח ( למרות שבשאר ההרצאות לא רשמו כמעט בכלל).

אחרי זה הלכנו לישון ואכלנו הקפצה אחרי שעתיים בערך, פותחים אלונקה- 8 שקים של 10 קילו ויאללה מתחילים חגיגה. מסע של חמש קילומטר בשטח די ישר, עם הרבה ריצות, שבסופו מגיעים לשטח של היער בעלייה, ועולים אותו איזה 10 פעמים הלוך חזור עם האלונקה-העלייה בשיפוע מפחיד אש באורך 300 מטר ככה באיזור סלעי. אחרי המסע עושים שכיבות שמיכה, הרמת רגליים באוויר, ואז עוד זחילות איזה שעה ככה.

בשעה 8 בבוקר הולכים לנוח כמו יום קודם.

בערב של יום רביעי חוזרים לאוהלים והלכים לישון, בלילה אין הקפצה אז אל תדאגו, למרות שפתחו לנו את הזרקורים של הלילה הקודם ואכלנו סרטים שיש הקפצה, בשלב הזה כבר בקושי יכלתי ללכת, והרגשתי כאב בכל מקום בגוף.

ביום חמישי בבוקר מקפלים הכל, שבירת דיסטנס ומקלחת בצהריים מתישהו.

יצאנו 400 סיימנו 200 בערך, בצוות שלי התחלנו 32 סיימנו 20.

לגבי השאלון העדפות, כל מה שהוא קובע לכם, זה אם תהיו בצוות של יחטיות (שממין להכל חוץ מדובדבן) או לצוות מאותרים. יש מצב שתקבלו מקו בצוות מאותרים אם תשימו דובדבן ראשון, יש 50 מאותרים ועוד 20 שיכולים להכנס רק מבקשה והתאמה בקב"א.

עצות שימושיות:
    -לא לבוא עם שעון, אם לא יהיה לכם שעון לא תסתכלו עליו כל הזמן ולא תתבאסו כשתרגישו שעבר שעתיים ובעצם זה 15 דקות. לי זה עבד ממש.
    -אל תהיו פעורים, לא לשאול שאלות קיטבג.
    -לא להתנדב אם אתם לא אדם שמתנדב, זה שצועק ומנסה לעזור רק במשימות, ואז כשכולם לבד מזלזל בכולם, כולם שמים אותו אחרון בסוציומטרי.
    -לא לנסות להיות מי שאתם לא, פשוט תעמדו בצד אם אין לכם איך לעזור באותו רגע, תהיו עצמכם כי ישר רואים שאתם מזייפים אם אתם לא באמת אדם שמתנדב.

שאלו חופשי שאלות תשובות ביום שני.
    נערך לאחרונה על ידי xNIKE, 06-08-2010 בשעה 15:32

2. 06-08-2010 15:20 #2
    בן
    יופי של קריאה, כל הכבוד. מעניין, לכל הגיבושים יש את אותו פורמט? כלומר, אני יכול לדעת שבלילה הראשון יהיה הקפצה (ואז לא לישון את השעתיים האלה ולהיות עירני) ובלילה השני לא, או שאי אפשר לדעת?

3. 06-08-2010 15:21 #3
    בן
    שם פרטי
    DV
    בלילה האחרון בדוק יתנו לכם לישון כי זה הלילה לפני הראיון. בלילה הראשון יש הקפצה כמעט בדוק, אבל לא הכל אותו דבר- בנובמבר למשל לא יהיה עומס חום אז רוב הסיכויים שיזיינו אותכם גם במהלך היום.

4. 06-08-2010 15:38 #4
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי xNIKE צפה בהודעה
    בלילה האחרון בדוק יתנו לכם לישון כי זה הלילה לפני הראיון. בלילה הראשון יש הקפצה כמעט בדוק, אבל לא הכל אותו דבר- בנובמבר למשל לא יהיה עומס חום אז רוב הסיכויים שיזיינו אותכם גם במהלך היום.
    זה נכון שיזיינו אותנו במהלך היום.. אבל בלילה למשל לא יטחנו אותנו כמו שאותכם..
    מברוק גבר! בהצלחה עם התשובות..

5. 06-08-2010 15:48 #5
    בן
    שם פרטי
    דניאל
    ציטוט פורסם במקור על ידי yoskeh17 צפה בהודעה
    זה נכון שיזיינו אותנו במהלך היום.. אבל בלילה למשל לא יטחנו אותנו כמו שאותכם..
    מברוק גבר! בהצלחה עם התשובות..
    בוא נחכה ונראה....
    לפותח האשכול, נניח ויש לי המלצה מהמדריך שלי באחריי, יש מצב שביום הראיונות אני לוקח את זה מהתיק? הייתה לכם גישה לציוד האישי שלכם במהלך היום האחרון - ראיונות?

אגב מזל"ט מקווה שתקבל פלס"ר איך שרצית

6. 06-08-2010 16:15 #6
    בן
    שם פרטי
    DV
    ציטוט פורסם במקור על ידי palsar צפה בהודעה
    בוא נחכה ונראה....
    לפותח האשכול, נניח ויש לי המלצה מהמדריך שלי באחריי, יש מצב שביום הראיונות אני לוקח את זה מהתיק? הייתה לכם גישה לציוד האישי שלכם במהלך היום האחרון - ראיונות?

אגב מזל"ט מקווה שתקבל פלס"ר איך שרצית
    אתה יכול לקחת את זה איתך בקיטבג ב' מראש לגיבוש... ככה יהיה לך את זה. אבל בתכלס אחי המלצה של מישהו מאחרי לא נותנת כלום.

7. 06-08-2010 16:27 #7
    בן
    גם אני היתי אחי אני מאותר דובדבון.....איזה צוות היית?

8. 06-08-2010 16:42 #8
    בן
    שם פרטי
    רותם
    הייתה אפשרות גם להגיע למגלן דרך הגיבוש?
    והאם יש רעיון בסופו של הגיבוש אחרי המקלחות כמו בגיבוש צנחנים שעשיתי ?

9. 06-08-2010 16:51 #9
    רק תיקון קטן.

את הגיבוש מאותרים התחילו בסביבובת ה100 מאותרים וסיימו 93 הייתי אחד מהם אנשים פשוט לא מוותרים ונאחזים בכל דבר שאפשר!
    וואלה כה.

10. 06-08-2010 17:05 #10
    בן
    כל הכבוד
    בהצלחה בהמשך!
    "המרחם על אכזרים סופו להתאכזר לרחמנים"

עברתי למשתמש חדש בשם NoviceIL

11. 06-08-2010 17:57 #11
    בן
    שם פרטי
    DV
    ציטוט פורסם במקור על ידי shuri123 צפה בהודעה
    גם אני היתי אחי אני מאותר דובדבון.....איזה צוות היית?
    11 ויתרתי על האיתור, אני מכוון לפלס"ר, הייתי בין הטובים בצוות שלי, נקווה שגם בכללי .

12. 06-08-2010 17:58 #12
    בן
    שם פרטי
    DV
    ציטוט פורסם במקור על ידי Latinos17 צפה בהודעה
    הייתה אפשרות גם להגיע למגלן דרך הגיבוש?
    והאם יש רעיון בסופו של הגיבוש אחרי המקלחות כמו בגיבוש צנחנים שעשיתי ?
    אפשר להגיע למגלן דרך הגיבוש, וכן יש ראיון, אבל לפני המקלחת.

13. 06-08-2010 17:59 #13
    בן
    שם פרטי
    DV
    ציטוט פורסם במקור על ידי yakir-11 צפה בהודעה
    רק תיקון קטן.

את הגיבוש מאותרים התחילו בסביבובת ה100 מאותרים וסיימו 93 הייתי אחד מהם אנשים פשוט לא מוותרים ונאחזים בכל דבר שאפשר!
    היית בצוות עם סאלי? חח אחד הגברים.

14. 06-08-2010 18:28 #14
    הייתי צוות 14 לא מכיר סאלי..
    וואלה כה.

15. 06-08-2010 19:37 #15
    בן
    שם פרטי
    דניאל
    ציטוט פורסם במקור על ידי xNIKE צפה בהודעה
    אתה יכול לקחת את זה איתך בקיטבג ב' מראש לגיבוש... ככה יהיה לך את זה. אבל בתכלס אחי המלצה של מישהו מאחרי לא נותנת כלום.
    המישהו הזה הוא במקרה מ"פ מיל' בהנדסה ועוד המלצה מאחראי מתנדבים מד"א של אשדוד.
    אני חושב שזה יכול לעזור חלקית.

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner