fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
עזרה|

עבודה בהיסטוריה המשטר הטוטליטרי

1. 15-09-2010 19:03 #1
    בן
    שלום כולם קיבלתי עבודה בהיסטוריה המשטר הטוטליטרי.עכשיו הנה השאלות שקיבלתי לענות עליהם.(ספר טוטליטריות ושואה עמודים 9-10)
    • מהי הסיבה לצמיחת המשטרים הטוטליטריים ? הבא שלוש סיבות לכך.
    • באילו שלוש מדינות קמו משטרים טוטליטריים? אילו הם?
    • מדוע טוען המחבר כי הטוטליטריות היא צורת משטר מודרנית מאד?
    • ציין את שבעת מאפייני המשטר הטוטליטרי.
    נערך לאחרונה על ידי tr123242, 15-09-2010 בשעה 19:03

2. 15-09-2010 21:03 #2
    בן
    1. הסיבות לצמיחת המשטר הטוטליטרי הם:

א. משבר השלטוניות והחברתיות - געגועים לשליט חזק שישליט סדר.
    ב. חוסר ניסיון במשטר דמוקרטי - גרם לאי יציבות פוליטית.
    ג. התנגדות של הסכמי השלום - התפתחות של לאומנות על רקע זה.

2. 3 המדינות שקמו בהם משטרים טוטליטרים הם: גרמניה, איטליה ובריה"מ.

3. המשטר הטוטליטרי היה משטר מודרני כי הוא היה טכנולוגי מאוד, השתמשו במערכת משוכללת של מסילות ברזל, הגיעו במהרה למקומות מרוחקים, העבירו וגירשו אנשים ממקום למקום, באותו זמן השתמשו ברדיו ובקולנוע כדי לשטוף את מוחו של הציבור, מיקרופונים שבהם השתמש השליט באסיפות גדולות, היה שימוש ראשון בטלפון, טלגרף ומכשירי האזנה כדי להעביר מידע לציבור ולפקח עליו.

4. יש לי 6 מאפיינים:

א. אידיאולוגיה אחת - תפיסת עולם שמכתיבה וכוללת את כל תחומי החיים. האידיאולוגיה במשטר הטוטאליטארי אומרת לאזרחים כיצד לנהוג בכל תחומי החיים. במשטר כזה אין מגוון דעות וכולם חייבים להאמין ולהתנהג בהתאם לאידיאולוגיה של השלטון.

ב. מפלגה אחת - במדינה טוטאליטרית יש רק מפלגה אחת חוקית והיא זו ששולטת בכל התפקידים. לפעמים עושים בחירות אבל מכיוון שאין במי לבחור אין לזה משמעות. להיות חבר מפלגה זה כבוד גדול וסימן להצלחה.

ג. מנהיג אחד - למשטר טוטאליטרי יש מנהיג אחד חזק, שיודע הכל, מחליט הכל, אף פעם לא טועה. המנהיג הוא אדם עליון שכולם מעריצים. אי אפשר להחליף את המנהיג.

ד. אויב תמידי וגיוס ההמון - משטר טוטאליטרי יוצר תחושה אצל האזרחים שתמיד יש אויב שעומד להרוס את המדינה. האיום הזה הוא לרוב לא אמיתי ותמיד מוגזם. בגלל שיש כל הזמן אויב האזרחים נדרשים להתגייס כל הזמן למאבק נגדו. המאבק באויב הוא במגוון דרכים- עבודה לטובת המדינה, חינוך ילדים, גיוס לצבא, הלשנה למשטרה על מתנגדים וכדומה.

ה. משטרה חשאית ואלימות - משטר טוטאליטארי משתמש תמיד במשטרה חשאית חזקה שמפקחת על ההתנהגות של האזרחים. המשטרה יוצרת רשת של מרגלים בתוך המדינה כדי למצוא כל התנגדות. משטר טוטאליטרי משתמש הרבה באלימות נגד המתנגדים שלו ולא מקפיד לשמור על זכויות אדם.

ו. תעמולה ושליטה בתקשורת - משטר טוטאליטרי משתמש כל הזמן בתעמולה כדי לשכנע את האזרחים ואת שאר העולם בדרך שלו. המשטר שולט בכלי התקשורת באופן מוחלט, אין חופש ביטוי וחופש עיתונות. הרבה פעמים המשטר משתמש בכלי התקשורת כדי להפיץ מידע שיקרי שנועד לשכנע את המונים ולגייס תמיכה.

3. 15-09-2010 21:54 #3
    בן
    שם פרטי
    הוא פרטי
    אני יגיד לך מה שאני יודע לפחות

• מהי הסיבה לצמיחת המשטרים הטוטליטריים ? הבא שלוש סיבות לכך.
    • באילו שלוש מדינות קמו משטרים טוטליטריים? אילו הם?
    • גרמניה הנאצית היתה משטר טוטליטרי כך גם איטיליה הפשסטית אם אני לא טועה אפשר להגדיר גם את ברית המועצות לשעבר כמשט כזה
    • מדוע טוען המחבר כי הטוטליטריות היא צורת משטר מודרנית מאד?
    • ציין את שבעת מאפייני המשטר הטוטליטרי.
    • *המשטר הטוטליטרי הוא אינ ומשטר דמוקרטי אין לאזרחים זכיות בסיסיות אין להם זכות להביע משהו לא טוב כנגד השילטון או אפילו להעיר לו בדרך -כלל במשטרים כאלה מי שהיה נתפס נגד השילטון גם אם לא עבר על שום חוק ולא עשה כלום אך יש לו דעה נגד השילטון וברצונו שהאנשים השולטים לא ישלטו הוא נענש בחומרה ואף במשט ר קיצוני מוצא להורג
    *המשטר כמו שכבר צינתי הוא דיקטטורי והרשות המחוקקת והרשות השופטת כפופות ישירות לדיקטטור השולט ברשות המבצעת אין לרשות השופטת והרשות המבצעת שום זכות לערער על החלוטתיו של דיקטטור הרשות המבצעת הם חיבים לציית לו בכול מצב הוא מצב מי שלא מציית לדיקטטור הרשות המבצעת מהרשות המחוקקת או השופטת ועושה משהו ללא לשאול אותו וללא אישרו ברוב המקרים נגזר עליו גזר דין מוות במקרים לא כול כך קיצוניים נשלת ממנו כול הזכיות של אזרח ואו גוזרים עליו כניסה לכלא עד סוף ימי חיוו דוגמא למשהו:
    הרשות השופטת (בית המשפט ) השופט בבית המשפט צריך לשפוט מישהו אשר גנב מכונית אך בעצם אין באמת לשופט כול סמכות והו חייב לציית לדיקטטור גם אם דעתו של השופט אחרת הוא היה חייב לציית לדיקטטור ולגזור מה שהדיקטטור אומר גם אם הגזירה מנוגדת לחוקים ולדוגמאהרשות המחוקקת רוצה להוציא חוק אסר אוסרלהדלטיק טלויזיה ב8 ועל הדיקטטור החוק הזה לא מותצתחיו יכול הדיקטטור בלי לשאול אפחד לבטל את החוק

*לדיקטטור יש את כול הסמכיות לשנות את חוקי המדינה מתי שהוא אך רוצה ובמקרים קיצוניים ביותר גם לחקוק חוקי גזענות אפליה כלפי עם או לאום מסיום כך שבעצם לרשות המחוקקת והשופטת אין באמת תפקיד משמעותי ובעצם דיקטטור הרשות המבצעת הוא זה שלוקח את ההחלטות גם על חוקיות המדינה וגם על שיפוטיה ועל שני הרשיות לציית לו או שיוצאו להורג

*משטר חד מפלגתי -אחד המאפינים המשטר הזה הוא משטר חד מפלגתי בו השילטון (הממשלה הרשות המבצעת ) הרשות המחוקקת (זאות שמחליטה את חוקי המדינה ) והרשות השופטת (בית משפט ) כולם מורכבים ממפלגה אחת ושאר המפלגות אשר אינם תומכות באותה מפלגה ברוב הקרים מוצאים מהחוק במקרים קיצוניים נשללת מהם אזרחות ואו זכיות האזרח והם נשלחים לכלא ובמקרים ממש קיצונים אך נגזר על המפלגות גזר דין מוות כך גם יותר קל לשלוט לדיקטטור על שלוש הרשיות כי ברגע שהוא משיג שליטה על הפלגה הוא בעצם משיג שליטה על שלוש הרשיות מכיוון ששלושתם מרכיבות את שלוש הרשיות

זה כול מה שאני בערך יודע

4. 15-09-2010 21:57 #4
    בן
    ואי תודה רבה ! אבל יש לי שאלה.
    בקשר לשאלה 1.אני יכול לרשום גם שהסיבות הן:
    בגלל הלאומנות,הרומנטיקה ורעיונות מודרניים?אם כן איך אני יכול להרחיב עליהם?

5. 15-09-2010 22:16 #5
    LighteR מנותק מנהל ראשי וראש צוות משחקים ברשת לשעבר
    בן
    כאן יש את 7 המאמפיינים למישטר.

עוד משהו?

מנהל ראשי לשעבר.

6. 15-09-2010 22:42 #6
    בן
    כן בקשר לשאלה אחד תראה מה שאלתי בהודעה הראשונה ותראה מה שאלתי אחר כך?
    אני צריך לרשום סיבה אחת לצמיחת כל המשטרים הטוטליטרים ואז אני צריך לפרט על 3 סיבות.

7. 16-09-2010 21:17 #7
    בן
    תודה לכולם על העזרה ויש לי עוד שאלה.
    מישהו יודע מה ההבדל בין אידיאולוגיה של משטר דמוקרטי לבין משטר דמוקרטי?תודה רבה.

8. 16-09-2010 21:57 #8
    LighteR מנותק מנהל ראשי וראש צוות משחקים ברשת לשעבר
    בן
    "משטר דמוקרטי לבין משטר דמוקרטי" זה אותו אחד לא? XD

מנהל ראשי לשעבר.

9. 16-09-2010 22:00 #9
    בן
    הוא התכוון משטר דמוקרטי לבין משטר דיקטטורי בטח.

מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner