fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
תגיות: אוגרים

עזרה|רוצה לקנות אוגרים

1. 11-06-2011 12:13 #1
    בן
    שלום אני רוצה לקנות זכר ונקבה , איזה סוג כדי?

ושאני יקנה כלוב גדול אוכל מה עוד צריך?

וכמה כול זה יצא לי כסף לקנות הכול

תודה לעוזרים

נח"ל אוג' 14

2. 11-06-2011 12:22 #2
    בן
    שם פרטי
    סהר
    לי היה זוג,אוגרים סיביריים ממליץ מאוד
    אוגר לא אמור לעבור את ה:15-20
    הציוד הנדרש הוא:
    כלוב מרווח לזוג
    מינימום גלגל משחקים ואיזה תעלה
    נסורת
    ותערובת אוכל
    כלי מים
    כלי אוכל
    ואם תרצה כל תקופת זמן לחדש להם באיזה משחק\סולם
    המחיר לכלוב+גלגל+תעלה בקטנה יכול לעלות בין 70-200 תלוי באיכות,גודל
    אני אישית קניתי זוג אוגרים+כלוב מצוייד בגלגל ,תעלה וסולם+נסורת ומתקני אוכל ושתייה ב140 מקניון לחיות

3. 11-06-2011 12:26 #3
    בן
    אחי תגיד סיביריים הם מתחברים לבנאדם מהר?

עם אני יקח אותם ליידיים הם יברחו ? או ינשחו?

נח"ל אוג' 14

4. 11-06-2011 12:29 #4
    בן
    שם פרטי
    סהר
    האוגר הסיבירי הינו בעל חיים לילי וחי חיים עצמאיים בטריטוריה משלו. שלא כמו האוגר הזהוב, אוגרים סיביריים חיים בטבע בלהקות קטנות של זכר אחד עם מספר נקבות (עד 7). עוד בניגוד לאוגר הזהוב, הוא אינו אגרסיבי בדרך כלל (הוא כמעט ואינו נושך). האוגר הסיבירי הוא חיה פעילה המסוגלת לגמוע מספר קילומטרים בחיפוש אחר מזון. האוגר מסתתר ביום מעיני טורפים ופעיל בלילה בחיפוש מזון ובחפירת מחילות.מויקיפדיה...

5. 11-06-2011 12:36 #5
    בן
    אז מה שווה
    סייבריי
    או אוגר זהב כי בלי גם לקח אותם לידיים וזה

נח"ל אוג' 14

6. 11-06-2011 12:43 #6
    בן
    אם יש לך שאלות שלח לי בפרטי הודעה,אני יענה לך על כל מה שאתה צריך עזרה.

7. 11-06-2011 12:50 #7
    בן
    אני ממליץ על אוגר סיבירי
    אבל לא יהייה לך מה לעשות איתו
    אם מנסים להרים אותו הוא תמיד מנסה לברוח וגם אם הוא לא בורח באיזה שלב הוא יעשה עלייך את הצרכים שלו
    אבל אתה יכול לבנות לו כל מיניי מחילות מקרטונים ולהכין לו צעצועים ופשוט להסתכל עליו משחק בהם
    זה גם כיף =]

8. 11-06-2011 13:01 #8
    בת
    אנשים !!! מתי תבינו ?!!! לא שמים אוגרים סיבירים וסורים ביחד !!!! רק למתרות זיווג וגם לזה צריך הרבה ניסיון !!!!!!!! עם את רוצה זוג תיקני קמפבל שהם לא טריטוריאלים במיוחד ...
    צריך כלוב גדול כי אוגרים הם מאוד אנרגטיים , ובו גלגל , בקבוק מים,כלי אוכל ומקום מסתור .<<< אלה הדברים הבסיסיים אפשר ומומלץ לשים צעצועים כדי שהאוגרים יכלו לנשוך בהם מכיוון שהשיניים שלהם לא מפסיקות לגדול וגם כדור כדי שהיא תוכל להסתובב בבית בלי ללכת לאיבוד\לסכן את עצמה (לעולם לא יותר מ20 דקות בתוך הכדור )
    בקשר לאוכל אני ממליצה על ויטקרהפט ועל אולה ... מקלוני דבש גם יתקבלו בברכה וחטיפים לכלבים על בסיס עוף ופירות גם .
    רשימה של איזה פירות וירקות מותר לתת לאוגר (סורי זה מה שיש לי במחשב מתוך אתרים באנגלית ולא היה לי זמן לתרגם ):
    Vegetables and herbs that are safe to feed a hamster:
    • Alfalfa
    • Apple (seedless)
    • Asparagus
    • Avocado (skinned and seedless)
    • Banana
    • Basil
    • Blackberries
    • Blueberries
    • Broccoli
    • Brussel Sprouts - small amounts occasionally - not all hamsters like the strong taste
    • Calabrese
    • Cabbage - should only be fed in small amounts occasionally as too much can cause health problems
    • Carrots
    • Cauliflower leaves and stalks
    • Celery
    • Cherries - stones should be removed as they can be dangerous if gnawed
    • Chestnuts
    • Chicory
    • Chinese Leaves
    • Coriander
    • Corn-on-the-Cob
    • Corn Salad
    • Courgette
    • Cranberries
    • Cress
    • Cucumber
    • Curly Kale
    • Dates
    • Endive
    • Fenugreek
    • Feijoa
    • Figs
    • Grapes
    • Green beans
    • Kale - should only be fed in small amounts occasionally as too much can cause health problems
    • Kidney Beans (cooked)
    • Kiwi Fruit
    • Kumquat
    • Lettuce - small amounts occasionally - in excess it can cause liver problems
    • Logan Berries
    • Lychee
    • Mange Tout
    • Mango
    • Marrow
    • Melon
    • Mint
    • Mung
    • Okra
    • Pak Choy
    • Papaya
    • Parsley - a good tonic
    • Peach
    • Pear
    • Peas
    • Plums - stones should be removed as can be dangerous when gnawed
    • Potato (cooked)
    • Raspberries
    • Raspberry Plant leaves - beneficial for diarrhoea
    • Rhubarb (cooked)
    • Rocket Chard
    • Sage
    • Sorrel
    • Squash
    • Star Fruit
    • Strawberries
    • Sugar Cane - small amounts
    • Sweet Potato
    • Soybean Sprouts
    • Swede
    • Sweetcorn
    • Sweet Peppers
    • Ugli Fruit
    • Turnip
    • Water Chestnuts
    • Watermelon
    • Water Spinach

9. 11-06-2011 13:05 #9
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי LiushIsrael צפה בהודעה
    אנשים !!! מתי תבינו ?!!! לא שמים אוגרים סיבירים וסורים ביחד !!!! רק למתרות זיווג וגם לזה צריך הרבה ניסיון !!!!!!!! עם את רוצה זוג תיקני קמפבל שהם לא טריטוריאלים במיוחד ...
    צריך כלוב גדול כי אוגרים הם מאוד אנרגטיים , ובו גלגל , בקבוק מים,כלי אוכל ומקום מסתור .<<< אלה הדברים הבסיסיים אפשר ומומלץ לשים צעצועים כדי שהאוגרים יכלו לנשוך בהם מכיוון שהשיניים שלהם לא מפסיקות לגדול וגם כדור כדי שהיא תוכל להסתובב בבית בלי ללכת לאיבוד\לסכן את עצמה (לעולם לא יותר מ20 דקות בתוך הכדור )
    בקשר לאוכל אני ממליצה על ויטקרהפט ועל אולה ... מקלוני דבש גם יתקבלו בברכה וחטיפים לכלבים על בסיס עוף ופירות גם .
    רשימה של איזה פירות וירקות מותר לתת לאוגר (סורי זה מה שיש לי במחשב מתוך אתרים באנגלית ולא היה לי זמן לתרגם ):
    Vegetables and herbs that are safe to feed a hamster:
    • Alfalfa
    • Apple (seedless)
    • Asparagus
    • Avocado (skinned and seedless)
    • Banana
    • Basil
    • Blackberries
    • Blueberries
    • Broccoli
    • Brussel Sprouts - small amounts occasionally - not all hamsters like the strong taste
    • Calabrese
    • Cabbage - should only be fed in small amounts occasionally as too much can cause health problems
    • Carrots
    • Cauliflower leaves and stalks
    • Celery
    • Cherries - stones should be removed as they can be dangerous if gnawed
    • Chestnuts
    • Chicory
    • Chinese Leaves
    • Coriander
    • Corn-on-the-Cob
    • Corn Salad
    • Courgette
    • Cranberries
    • Cress
    • Cucumber
    • Curly Kale
    • Dates
    • Endive
    • Fenugreek
    • Feijoa
    • Figs
    • Grapes
    • Green beans
    • Kale - should only be fed in small amounts occasionally as too much can cause health problems
    • Kidney Beans (cooked)
    • Kiwi Fruit
    • Kumquat
    • Lettuce - small amounts occasionally - in excess it can cause liver problems
    • Logan Berries
    • Lychee
    • Mange Tout
    • Mango
    • Marrow
    • Melon
    • Mint
    • Mung
    • Okra
    • Pak Choy
    • Papaya
    • Parsley - a good tonic
    • Peach
    • Pear
    • Peas
    • Plums - stones should be removed as can be dangerous when gnawed
    • Potato (cooked)
    • Raspberries
    • Raspberry Plant leaves - beneficial for diarrhoea
    • Rhubarb (cooked)
    • Rocket Chard
    • Sage
    • Sorrel
    • Squash
    • Star Fruit
    • Strawberries
    • Sugar Cane - small amounts
    • Sweet Potato
    • Soybean Sprouts
    • Swede
    • Sweetcorn
    • Sweet Peppers
    • Ugli Fruit
    • Turnip
    • Water Chestnuts
    • Watermelon
    • Water Spinach

וואי לא קשור אבל אני הכי שונא ילדות כמוך בנות 12 שקוראות כמה מדריכים באינטרנט
    וחושבות שהם מבינות די לחיות בסרט מה שאת קוראת את משחקת אותה יודעת ומבינה
    די נשמה אין כזה דבר להפריד אוגרים כל ילד קטן קורא מדריך ניהיה לי מבין
    כתבתי לך בפרטי מה לעשות ואת תפסיקי לשחק אותה מבינה אם את רוצה תגידי דברים נורמלים
    לא סתם את כותבת דברים שאת לא יודעת בחייאת רבאק

10. 11-06-2011 14:44 #10
    ציטוט פורסם במקור על ידי Xerrr צפה בהודעה
    וואי לא קשור אבל אני הכי שונא ילדות כמוך בנות 12 שקוראות כמה מדריכים באינטרנט
    וחושבות שהם מבינות די לחיות בסרט מה שאת קוראת את משחקת אותה יודעת ומבינה
    די נשמה אין כזה דבר להפריד אוגרים כל ילד קטן קורא מדריך ניהיה לי מבין
    כתבתי לך בפרטי מה לעשות ואת תפסיקי לשחק אותה מבינה אם את רוצה תגידי דברים נורמלים
    לא סתם את כותבת דברים שאת לא יודעת בחייאת רבאק
    צר לי לאכזב אותך, אבל היא צודקת.
    אוגרים, ככל מכרסם, הן חיות יחידניות (חיות לבד בטבע). לכל אחד טריטוריה משלו. המפגשים היחידים בניהם הם למטרות רבייה: הם נפגשים, מזדווגים וכל אחד הולך לדרכו (הזכר לא עוזר בטיפול בגורים).
    ברגע שיש פלישה של אוגר אוחד לטריטוריה של אוגר אחר בזמן הלא נכון (למשל זכר שפולש לטריטוריה של זכר אחר בכל זמן, או נקבה שפולשת לטריטוריה של זכר שלא בזמן עונת הרבייה) יתנהל בניהם ריב שלרוב נגמר בפציעות קשות ובמוות.

כששמים זכר ונקבה (או שתי נקבות (שני זכרים יריבו מיד ומהר מאוד אחד מהם ימות)) ביחד בכלוב, מעוותים את מה שהיה צריך לקרות בטבע. יהיו מקרים בהם הם לא יריבו כי עוד מגיל אפס גידלו אותם בקבוצות, ויהיו מקרים בהם הגנים שלהם והאינסטינקטים שלהם "ישתלטו" עליהם ויגרמו לריב (כאשר הם בתוך כלובים הריבים האלה כמעט תמיד נגמרים במוות). מקרים בהם הם יריבו יקרו לרוב כאשר יש כלוב קטן וצפיפות.

הזכר והנקבה, כאמור, צריכים להיפגש רק בעונת הרבייה. אם שמים אותם ביחד לאורך כל השנה הם יזדווגו פעם אחרי פעם והנקבה תמליט 3-6 גורים פעם אחרי פעם. לא מעט פעמים בסוף זה נגמר עם 30 או 40 גורים שפשוט אין מה לעשות איתם וסתם גורמים לצפיפות, לנקבה מותשת מרוב המלטות (תחשוב על אמא שתלד 30 ילדים) ולאין סוף ריבים שנגמרים במוות עקב הצפיפות.

לכן, אם רוצים זכר ונקבה, לכל אחד צריך להיות כלוב משלו. אם רוצים גורים, ניתן להפגיש בניהם בהדרגה בתחילת האביב או הסתיו (עדיף בסתיו) עד למצב בו הם יישארו ביחד עד לתחילת העונה הבאה כאשר הם תחת השגרה כל הזמן שהם לא רבים.
    כשמפגישים בניהם, יש להעביר את הנקבה לכלוב של הזכר בכל מפגש, עד למצב בוא היא תישאר בכלוב שלו. אם רואים שהם מזדווגים, תנו להם עד כמה ימים ואז תחזירו את הנקבה לטריטוריה שלה (הכלוב שלה).
    אם הם לא נצפו מזדווגים (זה לא אומרים שהם לא, אלא שפשוט לא יצא לכם לראות את זה) תשאירו את הנקבה בכלוב של הזכר עד לתחילת העונה שלאחר-מכן ואז תחזירו אותה לכלוב שלה.
    אם יצא שהיא כבר הספיקה להמליט בכלוב של הזכר, יש להעביר את הזכר לכלוב של הנקבה ולהשאיר את הנקבה בכלוב שלו עד שתסיים לטפל בגורים.

בגורים או באם אסור לגעת עד שהם נגמלים! זה קורה כשהם בני חודש עד חודש וחצי.
    אחרי שהם נגמלים, יש להעביר את הגורים לכלוב משלהם (כלוב גדול, כי לרוב מדובר בהרבה גורים) עד שימצאו בית חדש שיקנה או יאמץ אותם.
    בנוסף לכך, אחרי שהם נגמלים, ניתן להחזיר את האם לכלוב הקודם שלה ואת הזכר לכלוב הקודם שלו (אך לא חייבים אם יש להם כלובים זהים).
    במהלך התקופה שהגורים עדיין יונקים מאמם, בזמן החלפת הנסורת כשצריך להוציא אותם, יש להוציא אותם עם כפפות חד פעמיות (כדי שהריח שלך לא יעבור אליהם).
    את ההחלפה יש לעשות כך:
    75% (שלושה רבעים) מהנסורת יש לזרוק.
    25% (רבע) יש להשאיר בצד בשקית. את החלק הזה יש לקחת מהפינה הכי נקייה בכלוב (לרוב מתחת למקום המסתור).
    יש לשים את הנסורת החדשה ולערבב אותה טוב טוב עם הרבע מהנסורת הקודמת ואז להחזיר את הגורים עם אמם בעזרת כפפות חד פעמיות.

לגבי השאלה שלך אם הם מתרגלים מהר לבני האדם:
    תלוי איך גידלו אותם. אם אתה קונה אותם צעירים תשתדל להיות איתם הרבה כדי שיתרגלו אליך (במקרה כזה, תחכה לפחות עד שהם יהיו בני שנה לפני שאתה מתחיל להרבות אותם ותשאיר כל אחד בכלוב שלו).
    אם אתה קונה אותם כבר מבוגרים זה יהיה תלוי בצורה שגידלו אותם כשהם היו גורים (אחרי שנגמלו). גם אם הם לא יהיו רגילים, עם הרבה התמדה וסבלנות תוכל להרגיל אותם אליך.

מה שאתה צריך זה:
    * שלושה כלובים גדולים (אחד לנקבה, אחד לזכר, ואחד הכי גדול לגורים המיועדים). הכלוב של הזכר צריך להיות מספיק גדול לשני אוגרים (ברור למה..) ומומלץ שהכלוב של הנקבה יהיה באותו הגודל כמו של הזכר.
    * כלי אוכל ומים. כלים פשוטים שקל לנקות, כי צריך לנקות כל יום.
    * נסורת. את הסוג הכי פשוט. אל תיתן למוכרים להכניס לך לראש שיש את הסוגים האלה שסופגים ריחות ומחלות ואז צריך להחליף פחות (זה הכל שטות אחד גדולה).
    * אבן גיר לשיוף השיניים שלהם (הם יאכלו את זה לבד).
    * צעצועי ספורט - גלגל ריצה, מנהרות וכדומה..
    * מקום מסתור (חשוב!).

כל מה שכתבתי צריך להיות בכל הכלובים כמובן.

מקווה שלא שחכתי כלום..

לכל שאלה - אתה מוזמן לשאול פה/לפנות אליי בפרטי/למסנג'ר שלי (רשום בחתימה שלי).
    בהצלחה!
    .

"יום ללא חיוך הוא יום מבוזבז" - צ'ארלי צ'פלין

XMdan808 ►►iParrot ►► iMeanIt
    .

11. 11-06-2011 14:53 #11
    בן
    כן נשמה תבוא להסביר לי גם איך לגדל,עזוב מה אני עכשיו צריך להסביר לילדים בני 13 מה הולך אצלי ומה אני מגדל
    עזוב לבריאות תהנה עם האוגרים תמשיכו לחיות בבועה שלכם שאתם מומחים בנושא בגלל שקראתם מדריך בFXP
    אתם מצחיקים אותי... תעשה מה שבאלך תפריד תקנה עוד כלוב סתם בגלל שכמה ילדים אמרו לך שככה צריך לגדל

בהצלחה גבר

12. 11-06-2011 15:12 #12
    בן
    שם פרטי
    אין לי
    ציטוט פורסם במקור על ידי LiushIsrael צפה בהודעה
    ][/LIST]
    את רצינית? רואים שאת צוחקת, וזה שאמר שלקרוא מדריכים זה לא הופך אותך למבין צודק . .

כל עוד שתי אוגרים לא גרים ביחד, והם פתאום באותו כלוב, יקח קצת זמן עד שאחד מהם ימות, לא יותר מיום .

ומישהו פה הסביר מה צריך כבר . .

יש לי ניסיון באוגרים, אם יש לך עוד שאלות פנה אלי בסקייפ - zivsolomon123

13. 11-06-2011 15:19 #13
    בן
    מה כדי לקנות סוריים או סייבריים

מה יותר חברותי?

נח"ל אוג' 14

14. 11-06-2011 15:35 #14
    בן
    שם פרטי
    אין לי
    סיביריים .
    סורים קצת קצת יותר קשים לטיפול וצריך קצת ידע .

15. 11-06-2011 15:47 #15
    בן
    שם פרטי
    חיים
    אוגרים סיביריים! תשמע! כאשר יש לך זוג אוגרים מומלץ לדאוג למחיצה,כלוב נפרד אחרי הזיווג מכיוון שברוב הפעמים הזכר יכול לאכול את הגורים ולהרוג אותם עוד בתקופת ההנקה! כמו שאמרו הם חיות שחיות לבד בטבע ורצוי להקשיב לי! מניסיון

עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner