fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
פרסום|

***הלכות תשעה באב ! מה מותר, מה אסור, מתי נכנס הצום, כל הפרטים של הצום !**

1. 03-08-2011 19:26 #1
    בן
    שם פרטי
    פרטי לא ?
    בס"ד
    לעילוי נשמתו של רבי אלעזר אבוחצירא זצוק"ל זיע"א

פורסם בקבוצה מי לה' אלי בפייסבוק הכל פה יעקב רשם אני רק הבאתי לזיכוי הרבים
    http://www.facebook.com/milashem

הלכות תשעה באב

טוב, אני יודע שהרבה מאוד אנשים יכנסו ויקראו וכו'.. אז בבקשה מכם תקדישו 5 דקות גג 10 דקות! ותיקראו ה-כ-ל!! הסברתי ה-כ-ל פה!! עניתי פה על ה-כ-ל מה מותר לעשות בתשעה באב, מה אסור, אם מניחים תפילין אם מותר לעשן. בקיצור ה-כ-ל כתבתי לכם והסברתי לכם פה!! + זמני כניסת ויצאת הצום!!

חמישה דברים קרו בתשעה באב:
    נגזר על אבותינו שלא יכנסו לארץ (חטא המרגלים)
    נחרב בית המקדש הראשון
    נחרב בית המקדש השני (לפני 1943 שנה)
    נחרבה העיר ביתר
    ונחרבה ירושלים
    וגם היה את גירוש ספרד, וגירוש אנגליה... היטלר עלה לשלטון ביום הזה... וגם הגירוש מגוש קטיף היה לפני 6 שנים בימים אלה . וגם לפני 5 שנים מלחמה.. בקיצור יום של אסונות.. של כאב.. של צער... יום שה' יתברך אומר "יום בכיי יום הספד.." יום שכוחות הטומאה נצחו את כוחות הקדושה.. יום שנחרב בית מקדשינו ויצאנו לגלות עד היום הזה.. כל הצרות אסונות הכאב התחילו ביום הזה.. לפני 1943 שנה בחורבן בית המקדש.. :'( :'( :'(

בקיצור כל זה הקדמה שתבינו מה קרה בתשעה באב ועל מה אנחנו בוכים ומתאבלים.. עכשיו נעבור להלכות... בקיצור תשעה באב השנה יוצא בימים שני ושלישי... שני 8.8 זה ערב תשעה באב... ושני בלילה ושלישי 9.8 זה תשעה באב עצמו....נלך איתכם עכשיו צעד צעד נכתוב לכם בהתחלה את הלכות של ערב תשעה באב, כלומר של יום שני סעודת מופסקת וזה.. ואז של תשעה באב עצמו מה מותר מתי נכנס הצום וכו'...

יום שני: סעודת מפסקת... בסעודה מפסקת א-ס-ו-ר לאכול 2 תבשלים ביחד!! נגיד אורז ותפוחי אדמה אסור לאכול!!
    צריכים לאכול רק תבשיל אחד..וגם אסור לשתות משקאות חריפים כמו בירה וכו'.. נו אז מה עושים כדי לפטור את הבעיה הזאת? הצום נכנס בשעה 7:25 בערב.. עכשיו שעה וחצי לפני הצום, כלומר משעה 6, 6 וחצי... תאכלו ארוחה טובה.. ולפני שאתם אוכלים את הארוחה הטובה הזאת תגידו במפורש שהסעודה הזאת לא סעודה מפסקת!! ואתם תעשו אחרי הסעודה הזאת עוד סעודת קבע! כאאלו בשעה 6 בצהרים תעשו סעודה גדולה אורז תפוחי אדמה וכו'. (לא בשר כן? חח אסור לאכול בשר מראש חודש..) בקיצור תעשו ארוחה גדולה ותגידו שארוחה הזאת? היא לא סעודה מפסקת!! תגמרו את הסעודה הזאת לפני שעה 7:00 בערב..
    אחרי זה תלכו.. תשתו.. שהאוכל קצת יתעכל.. ואז בשעה 7:15 תאכלו ביצה קשה.. למה ביצה קשה?
    כי זה מנהג של אבלים.. ואנחנו בתשעה באב? אבלים.. וגם זה משו קטן.. אז הכי טוב לאכול ביצה קשה... וחתיכת לחם.. ותגידו שזה הסעודה מופסקת שלכם!! וככה יוצא שגם אכלתם סעודה טובה וגדולה... וגם אכלתם סעודה מפסקת רק תבשיל אחד.. את הביצה הזאת תאכלו רבע שעה לפני כניסת הצום... עכשיו את הסעודה הזאת עם הלחם וביצה.. צריך לאכול אותה על הרצפה!! לשבת כמו אבלים.. כמו שיושבים שבעה.. ולאכול אותה...למה? כי זה סימן של אבלות....שאנחנו אבלים...

לגבי זמני כניסת ויציאת הצום:
    באתר הבא יש לוח שנה, בחרו את העיר שלכם, לחצו על התאריך של תשעה באב, ותראו בתאריך של תשעה באב, מה רשום בכניסת הצום וביציאת הצום
    http://www.yeshiva.org.il/calendar/

מי חייב לצום? כל בן מגיל 13 וכל בת מגיל 12 חייבים לצום! מי שהוא בגיל 11, 10.. או אישה שילדה בחודש אחרון לא חייבים לצום אפילו לדקה אחת.. מי שחולה, או אישה בהריון, או אישה שמניקה.. שילך לרופא, יגיד לו את הבעיה שיש לו ואם הוא יכול לצום או לא.. ואחרי זה ילך לרב ויגיד לרב שהרופא אמר לו ככה וככה והרב יגיד לו אם לצום או לא...
    יש אנשים שבוכים על שטויות.. אומרים "יכאב לי הראש.. אני לא יכול.." מה זה השטיות האלה?? ברור שיכאב לכם הראש! זה צום! תנוחו! לא שוברים את הצום בגלל זה !

מי שצריך לקחת תרופות, אם הוא יכול יום אחד לא לקחת את התרופה הכי טוב.. אבל אם הוא חייב לקחת אותה אז עדיף שיקח את התרופה בלי מים. ואם הוא חייב לשתות.. אז עדיף שישתה ממש קצת מים כדאי שייבלע הכדור. אבל קצת מים! לא כוס שלמה.
    שליש כוס מים.. אפילו פחות..

ובקיצור כולם חייבים לצום בצום הזה! כמו שכתבתי למעלה. עכשיו אסור לעשות בצום הזה 5 דברים..מי אסור לו לעשות את דברים?? כל בחור מגיל 13 וכל בחורה מגיל 12
    אלו חמשת הדברים:

אכילה ושתיה--> אסור לאוכל ולשתות.. הכוונה לצום..

רחיצה---> אסור להתרחץ בתשעה באב! לא לשטוף פנים אחרי שינה בבוקר, לא לצחצח שינים!! אפילו לא במעט מים!! זה לא כמו יז בתמוז וכו'.. שהיה מותר לצחצח אם קצת קצת מים.. בצום הזה בכלל אסור לצחצח!! אסור להתקלח... בבוקר שקמים ונוטלים ידים נוטלים ידים עד סוף אצבעות.. לא את כל היד.. כנ"ל לגבי יציאה משירותים שוטפים את הידים עד סוף אצבעות...

נעילת הסנדל--> אסור ללבוש נעלי עור בתשעה באב. נעלי גומי, קרוקס, כפכפים, נעלי אצבע וכו': מותר.. נעלי עור אסור ללבוש בתשעה באב..

סיכה--> אסור להתאפר בתשעה באב, אסור לשים דאודורנט, אסור לשים בשמיםף קרמים... כל הדברים אלה אסורים בתשעה באב!

תשמיש המיטה--> יחסים בין בעל לאישה..וזה.. אסור בתשעה באב

והדברים אלה אסורים מכניסת הצום!! עד יצאת הצום!! בקיצור זה חמשת הדברים שאסורים בתשעה באב..
    וגם מי שלא צם בגלל שהוא חולה וכו'.. צריך לשמור את הדברים אלה.. כלומר לא להתרחץ, לא לשטוף את הפנים בבוקר, לא לנעול נעלי עור וכו.

אסור ללמוד תורה בתשעה באב! למה ? כי דברי תורה משמחים את האדם והרי אסור לשמוח בתשעה באב..
    אז מה כן מותר ללמוד? דברים עצובים כמו מגילת איכה (מגילה שמתארת את חורבן בית המקדש), מדרשים על החורבן, הלכות אבלות, ספר יואב.. את אלה מותר ללמוד בתשעה באב..
    בקשר לקריאת תהילים: מי שיכול ללמוד דברים אחרים עדיף שילמד, אבל מי שלא מבין, לא יודע וכו'.. יכול לקרוא תהילים בתשעה באב.
    בקשר לתיקון הכללי, שיר השירים, פרק שירה, כל מיני דברים שאומרים אותם במשך השנה בשביל סגולות וכו', אסור לומר אותם בתשעה באב..

אם יש אנשים שקיבלו על עצמם לקרוא 40 יום פרק שירה וכו' שיקראו את זה ביום שני בצהריים לפני כניסת הצום וביום שלישי בלילה בצאת הצום. בתשעה באב עצמו אסור.

זה עכשיו הלכה חשובה שהרבה לא יודעים ונכשלים!!
    אסור לשאול שאלת שלום בתשעה באב!! כלומר להגיד "מה המצב, מה קורה, מה נשמע.." את זה אסור לשאול את זה בתשעה באב!! תכתבו בקיר שלכם בפייסבוק שאסור לשאול ככה ידעו כולם ולא ישלחו לכם הודעות כאלה.. ואם נגיד מישהו שאל אתכם, תענו לו בקרירות כלומר ככה "ברוך ה'!" אל תחזירו לו בחזרה "מה איתך, מה המצב.."
    בוקר טוב, ערב טוב וכו' מותר להגיד.. אבל גם מזה עדיף להימנע

גם זו הלכה חשובה שהרבה מאוד נכשלים בה: אסור לטייל בתשעה באב!! ללכת לכל מיני טיולים וכו' בשביל להעביר את הזמן זה אסור!! כי תבינו בתשעה באב אנחנו כמו אבלים, כמו אנשים שיושבים שבעה, בבית הכנסת בתפילות עד תפילת מנחה יושבים על הרצפה. כמו אבלים.. אסור ללכת לטייל בשביל להעביר את זמן..יש הרבה אנשים "הולכים לכותל.." ועל הדרך? הולכים מטיילים עם חברים וכו' דבר כזה? עדיף שתשבו בבית.. אני (הכוונה למי שכתב) לפני 5 שנים הייתי בכותל זאת הטעות של החיים שלי... אין מקום לזוז הולכים שעות ברגל כי הכל סגור..עצה שלי? אל תתקרבו לשמה ביום הזה.. לשיעורי תורה וכו' מותר ללכת זה ברור.. אבל משיעור לבית ומהבית לשיעור.. בלי ללכת להסתובב ברחוב עם חברים וכו'.. אסור לעשות את זה בתשעה באב!!

לראות טלויזיה, להיות במחשב, לנסוע וכו' כל זה מותר בתשעה באב..

9בתשעה בתשעה באב נהגו לשון על הרצפה.. כמו שכתבתי (יעקב) לכם למעלה כי אנחנו כמו אבלים..
    מי שקשה לו לישון על הרצפה אז נגיד אם הוא ישן עם שתי כריות, שיישן רק עם כרית אחת.. מי שישן עם כרית אחת שיישן בלי כרית. יש כאלה נוהגים לשים אבן מתחת לכרית. אבל כל זה מנהג, זה לא חובה. מי שיכול שיעשה את זה תבוא עליו ברכה...

בתשעה באב מניחים תפילין כרגיל! עכשיו יש כאלה נהגו להניח בבוקר, וחלק נהגו להניח בצהריים... תעשו כמו שעושים בבית כנסת שלכם. אם אתם לא הולכים לבית הכנסת, תניחו תפילין בבית.. אבל מה שבטוח חייב להניח תפילין.

בקשר לסיגריות: עדיף לא לעשן בצום אבל מי שהוא מעשן כבד מותר לו לעשן בצום אבל בצנעה מה הכוונה בצנעה? בלי שאף אחד יראה אותו.
    כנ"ל לגבי נרגילה, בתוך חדר סגור וכו'.
    בקשר לעבודה בתשעה באב: כתוב מי שעובד בתשעה באב לא יראה בכסף שלו ברכה, כלומר אם תקבלו 100 שקל תפסידו במקום אחר 100 שקל. אין ברכה בכסף הזה.. בגלל זה אסור לעבוד בתשעה באב... אלא אם כן זו עבודה לצורכי ציבור, כמו: בית חולים, נהג אוטובוס וכו'. עבודות לצורך הרבים מותר.. אבל גם שאת הכסף הזה יתרמו לצדקה מפני בכסף הזה אין ברכה.. וגם שמעתי (יעקב) שיש חוק שאסור למעסיק לחייב את העובדים שלו לעבוד בתשעה באב, ככה שאין בעיה..
    תגידו לבעל הבית או למעסיק שלכם שאתם לא רוצים לעבוד. הוא חייב להביא לכם חופש. זה יום שבתון לכל מי שרוצה

במוצאי תשעה באב, מותר לעשות כבר הכל: להתקלח, לכבס, לעשות הכל..
    אבל עדיין אסור לאכול בשר ולשמוע שירים עד יום רביעי בלילה. למה ? כי כתוב שהאש של בית המקדש הייתה דולקת גם ביום עשירי באב. היו צדיקים שצמו גם בתשעה באב וגם עשירי באב.. בקיצור נהגו ביום עשירי באב גם קצת מנהגי אבלות, ונהגו לא לאכול בשר עד אחרי עשירי באב... מיום רביעי בלילה בתאריך 10.8 בערב יהיה מותר לאכול בשר.

הלכה שהמשתמש dj_boy רשם:
    עד חצות היום (של יום שלישי) אסור לשבת על כיסא גבוה.
    בשביל לבדוק מתי זה חצות היום בעיר שלכם היכנסו לאתר הזה:
    http://www.yeshiva.org.il/calendar/
    תלחצו על התאריך של תשעה באב, תבחרו את העיר שלכם מתוך הרשימה,
    ותראו בצד רשימה כזאת ובין הדברים שרשומים שם רשום "חצות היום והלילה"
    לדוגמא: בירושלים חצות היום זה בשעה 12:44, אז אסור לשבת על כיסא גבוה עד שעה 12:44 ביום שלישי

בקיצור אלה ההלכות של תשעה באב... מצווה ע-נ-ק-י-ת-!! מה זה מצווה? חובה לפרסם את זה... שכולם יראו.. לזכות את הרבים יהודים יקרים!!!

אשרייכם צדיקים !!!!
    נערך לאחרונה על ידי david180701, 04-08-2011 בשעה 00:14

2. 03-08-2011 19:34 #2
    בן
    שם פרטי
    יעקב כהן
    חחח אשרייך........

תגיד איתך פעם דברתי באייסיקו? שנכנסת לישבה אחיינו משהו כזה?.. אם כן תדבר איתי בפרטי

3. 03-08-2011 19:57 #3
    בן
    שם פרטי
    פרטי לא ?
    לא אחי לא דיברתי איתך אף פעם
    אני כל הזמן מפרסם את הדברים שאתה מפרסם בקבוצה באמת מצווה ענקית שאתה עושה

4. 03-08-2011 21:59 #4
    בן
    שם פרטי
    פרטי לא ?
    UP
    לדעתי צריך לנעוץ עד אחרי תשעה באב

5. 03-08-2011 23:03 #5
    בן
    שם פרטי
    לירן
    וואלה אתה צדיק אתה אחשלי שתזכה למצוות עזרת לי מאוד

אתה בטוח שמותר לראות טלוויזיה להיות במחשב ולנסוע אחי ?

ומותר להדליק אש ? יעני אם אני רוצה לעשן נרגילה עם חברים או סתם לעשות חביתה זה מותר אחי ?

תודה רבה שתזכה למצוות!!!!!!!

6. 03-08-2011 23:07 #6
    בן
    שם פרטי
    פרטי לא ?
    ציטוט פורסם במקור על ידי liran__eyal_golan צפה בהודעה
    וואלה אתה צדיק אתה אחשלי שתזכה למצוות עזרת לי מאוד

אתה בטוח שמותר לראות טלוויזיה להיות במחשב ולנסוע אחי ?

ומותר להדליק אש ? יעני אם אני רוצה לעשן נרגילה עם חברים או סתם לעשות חביתה זה מותר אחי ?

תודה רבה שתזכה למצוות!!!!!!!
    קודם כל אני שמח שעזרתי לך אחי ..
    וכן מותר לראות טלוויזיה ולהיות במחשב
    לגבי לנסוע אני לא בטוח אני אדבר עם מי שכתב את זה.

ולגבי עישון שמע כפרה אני ממליץ לך לא לעשן.. אתה בטוח לא מעשן כבד אני ממליץ לך להתמודד עם היצר רע ולא לעשן תעשה נחת רוח לקב"ה
    בכל אופן אם תקרא שוב תראה שאם אתה ממש חייב לעשן, ואתה מעשן כבד, תעשן בצנעה ! שאף אחד לא ייראה אחי !
    ולגבי החביתה- למה שתרצה לעשות חביתה בתשעה באב אחי חחחח צום
    אשרייך אחי ..
    אם תרצה עוד שאלות תשאל פה חופשי.
    אתה מוזמן להיכנס ללינקייה שלי תראה בחתימה יש לינק עם מלא סיפורים יפים כדאי לך

7. 03-08-2011 23:12 #7
    בן
    שם פרטי
    לירן
    לא הבנת נשמה חח התכוונתי עם אני יהיה חולה הוא משהו (חס וחלילה) אז אם מותר בכללי להדליק אש למי שלא יצום וגם בשביל הנרגילה

בקיצור אני לא יעשן כי אני לא מעשן כבד אני מעשן לפעמים עם החברה

ועוד משהו בטוח שאיי אפשר לשמוע שירים ?? אני לא יודע אם אני יכול יום אחד לא לשמוע אייל גולן זה בלתי אפשרי אחי

אולי מותר רק את השירים העצובים שלו ? בכל זאת זה יום עצוב

אני לא יחזיק מעמד אני אומר לך מראש חח אני מכור לאייל גולן קשות
    נערך לאחרונה על ידי liran__eyal_golan, 03-08-2011 בשעה 23:12

8. 03-08-2011 23:27 #8
    בן
    שם פרטי
    פרטי לא ?
    לא הבנת נשמה חח התכוונתי עם אני יהיה חולה הוא משהו (חס וחלילה) אז אם מותר בכללי להדליק אש למי שלא יצום וגם בשביל הנרגילה

בקיצור אני לא יעשן כי אני לא מעשן כבד אני מעשן לפעמים עם החברה

ועוד משהו בטוח שאיי אפשר לשמוע שירים ?? אני לא יודע אם אני יכול יום אחד לא לשמוע אייל גולן זה בלתי אפשרי אחי

אולי מותר רק את השירים העצובים שלו ? בכל זאת זה יום עצוב

אני לא יחזיק מעמד אני אומר לך מראש חח אני מכור לאייל גולן קשות
    חחח לא יודע אם הספקת להכיר אותי מפורום מזרחית ודיכאון אבל גם אני מכור אליו (60 ג'יגה חומרים של אייל במחשב נראה לי זאת התמכרות קשה מאוד חחח)
    אבל שמע אחשלי אם אני הצלחתי לא לשמוע שירים שלו יום אחד (היום) גם אתה יכול אחי תאמין לי !
    אני חשבתי ששירים עצובים מותר לשמוע (לפחות את דמעות מבקשים חיים חזרי אליי וכו') אבל גם זה אסור אחי..
    אפילו את "הללויה" שזה קשור לדת אסור אחי אז שמע מוזיקה זה הנאה רגעית אתה נהנה ל3 דקות 4 דקות ואחרי זה זהו אז בוא נעשה מאמץ אחי לא לשמוע אייל גולן עד יום רביעי הבא בלילה תאמין לי איך תשמח את הקב"ה אתה לא מבין !
    וגם אחרי שתשמע ביום רביעי בלילה שירים אתה תרגיש סיפוק תאמין לי
    ולגבי להדליק אש לבן אדם חולה אני לא יודע אחי אם מותר לך להתחיל לטגן חביתה אם אתה לא צם
    וכל הכבוד שאתה לא מעשן !
    אם אתה מרגיש כאבי ראש / חולשות פשוט תנוח תשכב תראה טלוויזיה תשחק במחשב תלמד קצת תורה אפילו (דברים שקשורים לתשעה באב) או שאפילו תקרא תהילים העיקר לא לחשוב על הצום אחי..
    אשרייך ואם אתה צריך עוד משהו פנה אליי בכיף אני עוזר לך

9. 03-08-2011 23:33 #9
    בן
    שם פרטי
    לירן
    אחי אתה לא מבין!!!!! אני שומע 24\7 אייל גולן בכל מקום כל הזמן חח זה התמכרות יותר קשה מסמים אחי וככל שעובר הזמן אני יותר ויותר מתמכר אליו לא יודע איך להסביר את זה

לא לשמוע אותו יום אחד זה בלתי אפשרי אני ישתדל כמה שפחות לשמוע אותו אבל בכלל זה לא אפשרי נשמה תבין אותי מאז שאני זוכר את עצמי אני שומע רק מזרחית ובעיקר אייל גולן גדלתי עליו והתמכרתי אליו בצורה מוגזמת כבר חח

אבל להיות במחשב זה לא גם דרך להעביר את הזמן ? אני ישאל את אחיות שלי הגדולות (הם חזרו בתשובה והם נשואות היום)

ומה היה היום שלא שמעת אייל גולן אחי ? לא הבנתי היה היום צום או משהו ??
    נערך לאחרונה על ידי liran__eyal_golan, 03-08-2011 בשעה 23:34

10. 03-08-2011 23:39 #10
    בן
    שם פרטי
    פרטי לא ?
    אחי אתה לא מבין!!!!! אני שומע 24\7 אייל גולן בכל מקום כל הזמן חח זה התמכרות יותר קשה מסמים אחי וככל שעובר הזמן אני יותר ויותר מתמכר אליו לא יודע איך להסביר את זה

לא לשמוע אותו יום אחד זה בלתי אפשרי אני ישתדל כמה שפחות לשמוע אותו אבל בכלל זה לא אפשרי נשמה תבין אותי מאז שאני זוכר את עצמי אני שומע רק מזרחית ובעיקר אייל גולן גדלתי עליו והתמכרתי אליו בצורה מוגזמת כבר חח

אבל להיות במחשב זה לא גם דרך להעביר את הזמן ? אני ישאל את אחיות שלי הגדולות (הם חזרו בתשובה והם נשואות היום)

ומה היה היום שלא שמעת אייל גולן אחי ? לא הבנתי היה היום צום או משהו ??
    לא אחי אסור לשמוע שירים זה ימי בין המיצרים ימים של צער על חורבן בית המקדש אחי !!!
    תבין !!
    אני מכור לאייל גולן בדיוק כמוך אחי יום אחד אני הולך בקניון אני שומע מישהי יש לה פלאפון
    נחש מה היה הצלצול ??
    ים של טעויות !
    (מתוך האלבום הסתכלי אליי 1999 מילים ולחן זאב נחמה ותמיר קליסקי )

חחח איזה חיוך דפקתי אתה לא מבין !!!
    אותו יום אמרתי אני חייב את הצלצול הזה בפלא' !
    שמע קרא את זה , זה משהו שמצאתי בקבוצה "הקב"ה אנחנו אוהבים אותך" בפייסבוק.
    אם יש לך פייס אני ממליץ לך להצטרף לקבוצה הזאת ולקבוצה "מי לה' אלי" אתה תתחזק ברמות !!

שכר לימוד תורה הוא הרבה יותר גדול כאשר הוא בא מתוך צער, קושי.. לכן אם חם לכם, או משהו מציק לכם ואתם בכל זאת לומדים? אתם במדרגה יותר גדולה מאדם שלומד כשאין לו דאגות

עכשיו איך זה קשור אליך ?
    יש עכשיו חרדים במאה שערים, לא שומעים שירים ! הם רגילים כל שנה בתקופה הזאת לא לשמוע שירים ..
    אתה לא רגיל ? אם אתה מקיים את זה בצער בוא נקרא לזה ככה, השכר שלך יותר גדול !!!
    אתה במדרגה יותר גבוהה !!
    בבקשה אחי, בשבילי ועוד יותר בשביל הקב"ה תנסה לא לשמוע שירים עד יום רביעי הבא בלילה
    איזה שכר יהיה לך בשמייםםם אתה לא מבין !!!!!
    אני קשה ליי רצח אחי !!!!
    היום אני עובר ליד הטלוויזיה יש חדשות.. פירסמו איזה משהו על טווס שנתקע בחלון משהו כזה
    הכותרת הייתה "צאי אל החלון" חחחחחח אתה לא מבין ישר רציתי לשמוע את השיר הזה של אייל גולן !!!
    איזה שיר אליפות !!
    אבל חשבתי לעצמי זה הנאה רגעית.. עדיף לי לשמוע יום רביעי ולעשות נחת רוח לקב"ה מאשר לשמוע עכשיו ולצער את הקב"ה ..
    תעדכן אותי נשמה ואל תשכח "במקום שבעלי תשובה עומדים צדיקים גמורים אינם עומדים !!"

11. 03-08-2011 23:39 #11
    בן
    שחכת אחד הדברים הכי חשובים, אסור לשבת על כיסא גבוה עד חצות
    מפתח:
    PHP | MySql | HTML | JavaScript | CSS | VBS\A
    לומד כרגע: Java
    התמחות:
    PC | Networking | Hardware | Idevice's | Android
    Ubuntu 12.04
    Asus Transformer TF7001T
    Nexus 5
    אתאיסט בזמני הפנוי

12. 03-08-2011 23:40 #12
    בן
    שם פרטי
    פרטי לא ?
    ציטוט פורסם במקור על ידי dj_boy צפה בהודעה
    שחכת אחד הדברים הכי חשובים, אסור לשבת על כיסא גבוה עד חצות
    באמת אחי ?
    לא יודע זה מישהו רשם והעתקתי ונתתי קרדיט..
    אתה בטוח בזה ?

13. 03-08-2011 23:45 #13
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי david180701 צפה בהודעה
    באמת אחי ?
    לא יודע זה מישהו רשם והעתקתי ונתתי קרדיט..
    אתה בטוח בזה ?
    אכן, חזרתי בשאלה, אני בא מבית חרדי מאה שערים, למדתי גמרא והלכה 12 שנה
    אבל זה עדיין מעניין אותי, אז אני נכנס לפה מידי פעם
    מפתח:
    התמחות:
    Ubuntu 12.04
    Asus Transformer TF7001T
    Nexus 5
    אתאיסט בזמני הפנוי

14. 03-08-2011 23:52 #14
    בן
    שם פרטי
    פרטי לא ?
    טוב אחי אז רגע למה אסור לשבת על כיסא גבוהה ?

15. 03-08-2011 23:58 #15
    בן
    מנהג אבלים, נכון שיושבים שבעה, אז יושבים על כסא נמוך?
    אז זה אותו דבר. למה זה עד חצות?, כי ככה קבעו!
    מפתח:
    התמחות:
    Ubuntu 12.04
    Asus Transformer TF7001T
    Nexus 5
    אתאיסט בזמני הפנוי

עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner