fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
פרסום|

101 כלבים - כלב רועים אסיאתי - Central Asian Shepred

1. 07-10-2011 14:19 #1
    בן
    שם פרטי
    נחשו :)

כלבים - כלב רועים אסיאתי - Central Asian Shepred

רועה אסיאתי/כלב רועים אסיאתי - Central Asian Shepred

כלבים - כלב רועים אסיאתי - Central Asian Shepred

מתאים לשמירה - 10\9 - כלב שמירה נהדרר!!
    מתאים לילדים - 10\8
    מתאים לבעליי חיים אחרים - 10\10
    קלות אילוף - 10\9
    רמת אנרגיה - 10\7
    נשירת שיער - 10\7
    חוכמה - 10\8
    קולניות - 10\8

מראה
    רועה אסיתי מגיע לפי תקן הFCI לגובה של 65 - 78 ולמשקל של 55 עד 95 קילוגרם. יש לציין שבניגוד לרוב הגזעים האחרים לא מוגדר במקרה זה גובה או משקל מקסימליים וקיימים כלבים גבוהים וכבדים אפילו יותר. אוזניים גדולים בצורה משולש, רגליים עבות וארוכות, זנב ארוך בעל מבנה ראש גדול מאוד, כלב שרירי וחזק.

היסטוריה
    כלב רועים אסיאתי מקורו באיזור מרכז אסיה, בעיקר נפוץ באיזור רוסיה.קיימות עדויות לקיומו של הגזע מזה 4000 שנה.
    בתחילת המאה ה18 התחילו ביולוגים רוסים לחקור את גזע זה, ומצאו אותו הכי מתאים ללחימת צבאות,
    צבא רוסיה השתמש בגזע בעבר לשמירה והן לתקיפה.

תכונות
    כלבי רועים אסיאתיים הם כלבים המסתדרים עם חיות אחרות כמו חתולים וכלבים אחרים כל עוד הם לא מהווים איום כלפיהם וכלפי בני משפחתם.
    הרועה המרכז אסיאתי הוא רגוע עצמאי וחסר פחד.גזע זה הוא כלב שמירה ויתנהג ככזה. קל מאוד לאילוף, כלב נבון שקולט דברים מהר.
    אף עלפי גודלו ומשקלו של הכלב, הוא מהיר וזריז, יכול לרוץ כמה קילומטרים בלי להתעייף בכלל.

גידול
    כלב זה בעל פרווה רבה, ולכן דורש סירוק פעם לשלושה ימים לפחות(תלוי בעונה), כלב זה דורש להוציא את האנרגיות שלו,
    זה כלב שצריך לרוץ לפחות קילומטר ביום כדי לפרוק את כולו, על מנת שלא יעשה מתוסכל ועצלן.
    כלב שלא ירוץ הרבה יפול למשקלו, ותיהיו לו מבנה לגוף חלש ולא יציב, ולכן יהיה לו קשה בעתיד לרוץ, לקפוץ וא לשחק לאורך זמן ממושך.

טיפוח
    אם לא מסרקים את הכלב תיהיה נשירה מאוד גדולה, בקיץ רצוי לסרק אותו אפילו כל יום במידה ורואים נשירה מאוד מסיבית.
    לא ידוע על נשירה קבוע של הכלב וגזע ספציפי זה, אך גזעיים בעלי פרווה רבה, זקוקים לסירוק של פעם בשלושה ימים לפחות.

בקיצור רציתי להוסיף משהו משלי, כלב רועים אסיאתי זה כלב שלא ידוע בקרב המון אנשים, הן בארץ והן בחול,
    לי יש כלב רועים אסיאתי בקרוב בן ארבע חודשים (נולד ב 14.6), הכלב רץ ומשחק עם המון המון כלבים והוא טוב מאוד עם אנשים,
    על פי חשיפתו, הכלב מאוד חכם, הוא עוד לא בן 4 חודשים וכלב אילפתי אותו ל שב, ארצה, תן יד, יד שנייה, דבר וסיבוב.
    ממש כלב לאלף אותו, כלב שמירה מצויין.... לא עיניין אותי כל כך לזכות באתגר, רק רציתי לפתוח כדי שאנשים יכירו את הגזע הזה!

2. 07-10-2011 14:22 #2
    בן
    שם פרטי
    עומר
    תודה על המידע ממליץ לך להוסיף עוד תמונות

3. 07-10-2011 16:15 #3
    בן
    שם פרטי
    אחרי יום כיפור, גמר חתימה טובה לכולם!

4. 07-10-2011 16:43 #4
    בן
    שם פרטי
    דוקטור בא
    לא הייתי נותן לו חכמה 10\8 מניסיון שלי עם הגזע.

5. 07-10-2011 17:41 #5
    בן
    שם פרטי
    הגאון
    אהבתי מאוד אחי תודה רבה !! ד"א אני חולה על הגזע הזה כי הוא מזכיר לי רועה קווקזי D:

6. 08-10-2011 21:30 #6
    בן
    שם פרטי
    ציטוט פורסם במקור על ידי BanAccount צפה בהודעה
    לא הייתי נותן לו חכמה 10\8 מניסיון שלי עם הגזע.
    אז כנראה שהניסיוי שלי עם הכלב שונה, אחי אני להסביר לך שהכלב שלי בחודש למד לעשות שב, ארצה, דבר, סיבוב, יד ויד שנייה(ואת כל הפקודות הוא עושה בפקודה אחת).
    אני מלמד אותו בשלושה ימים לעשות פקודה מסויימת, וככה הוא זוכר אותה ואני מתרגל איתו שיעשה את זה יותר טוב, וזה מדהים באמת שהוא יודע כל כך טוב...
    נערך לאחרונה על ידי HapoelBSEmpire, 08-10-2011 בשעה 21:31

7. 09-10-2011 09:49 #7
    בן
    אני חושב שהכלבים האלה יסבלו בארץ מהחום !
    כלב בהחלט נהדר, תודה (:

השחקן הטוב בעולם בכל הזמנים !
    Més que un club

מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner