fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
מדריך|

פתיחה חמה VS פתיחה קרה - מדריך מתי ואיך להשתמש (20)

1. 09-10-2011 17:28 #1
    בן
    יום טוב לכל חברי הפורום. היום החלטתי שאני רוצה לדבר איתכם על סוגי הפתיחות שקיימים, בעקבות מאמר שנכתב אתמול ע"י Tdor ומאוד אהבתי :
    http://www.fxp.co.il/showthread.php?t=9128279

ממליץ לחברי הפורום לקרוא אותו.

אז איזה סוגי פתיחות יש לנו? זה מתחלק לשני סוגים עיקריים -
    1) פתיחה חמה
    2) פתיחה קרה

מהם ההבדלים בין שני הסוגים? שימו לב :

פתיחה חמה - פתיחה חמה היא פתיחה שבה אתה יודע שהתגובה של המטרה שלך תהיה טובה ולכן אתה יכול לגשת אליה ולהפגין עניין בלי צורך בפתיח עקיף.. או בפתיח בכלל..
    במקרה של פתיחה חמה לא צריך להשתמש בפתיחים ומספיק פשוט לבוא ולהגיד "היי, מה המצב?" וזה אמור לזרום. איך יודעים שהתגובה של המטרה תהיה טובה? תמשיכו לקרוא ואני אציין את זה בהמשך המאמר.

פתיחה קרה - פתיחה קרה היא פתיחה שבה אתה לא יודע מה תהיה התגובה של המטרה שלך. היא לא הפגינה שום עניין בך לפני שניגשת ולכן אתה ניגש ואין לך מושג מה תהיה התוצאה של המפגש שלכם. בסוג הפתיחה הזה בד"כ בוחרים, ובצדק, בפתיח עקיף שלא מפגין עניין ישיר. כמו לדוגמא פתיח דעה.

מה הם היתרונות והחסרונות:
    פתיחה חמה - חסרונות -
    1)למרות שאנחנו מקבלים סימני עניין לפני שאנחנו ניגשים, יכול להיות שלא קראנו את המצב טוב ולכן נבוא ונגיד היי והבחורה לא תזרום איתנו בכלל. קורה שלא קוראים את המצב כמו שצריך.
    2)לפעמים אנחנו עלולים להתייחס בטעות למטרה כאילו היא כבר רוצה אותנו למרות שהיא נתנה לנו רק איזה סימן עניין אחד.

יתרונות -
    1) זה מאפשר לנו לחסוך עבודה קשה ולהתמקד בלקרוא את התגובות של הבחורה ולהינות במקום לשכנע את עצמו לגשת, ולהכין פתיח ולהסתכן בזה שהפתיח לא יזרום כמו שאנחנו רוצים.
    2) בד"כ זה יוצר נוחות בצורה הרבה יותר מהירה, כאילו מדלגים כמעט ולגמרי על שלב יצירת המשיכה וקופצים ישר לשלב הנוחות.

פתיחה קרה - חסרונות -
    1) זה דורש הרבה יותר זמן כי אנחנו צריכים להכין פתיח, להיות מוכן לכל סוג של תגובה לפתיח ולהכין המשך לפתיח שיאפשר לנו להמשיך להזרים את השיחה. כי לשאול שאלה שאין לה המשך הגיוני לא יביא לפתיחה של הסט. אם נשאל "תגידי מה דעתך, הנעליים שלי יפות?" והיא תגיד "כן" ואז תגיד "אוקיי, תודה" השיחה לא תמשיך ואז לא עשית בזה שום דבר.
    2) הרבה פעמים זה גורם לחשיבת יתר ולהגזמה. אנחנו יוצרים פתיח ובטוחים שהוא יעבוד אבל מפחדים להשתמש בו כי אנחנו לא יודעים עדין את כל סוגי התגובות שיכולות לבוא.
    3) אנחנו ניגשים בלי לדעת מה תהיה התוצאה. יכול להיות שהיא תימשך אלינו ויכול להיות שהמשחק שלנו חלש וזה לא יעבוד.

יתרונות -
    1) פתיח עקיף לא מעיד על משיכה שלנו לבחורה. זאת אומרת שהוא לא יחשוף את העובדה שאנחנו רוצים להתחיל איתה ולכן אם זה לא יזרום על ההתחלה אנחנו לא נרגיש שדחו אותנו.
    2) הוא מעלה ביטחון עצמי כי הרבה יותר קל לא להפגין עניין על ההתחלה.

אז איך בעצם יודעים באיזה סוג פתיחה לבחור? כמובן שגישה חמה עדיפה מפני שהיא באה עם ידע מקדים. כשאתה יודע שהבחורה מתעניינת בך ויכול לגשת ולהתחיל מ"היי מה קורה?" זה חוסך לך זמן, עצבים ולחץ מיותר. הבעיה היא שלא תמיד אנחנו מקבלים את הסימנים האלה והבחורה לא תמיד מזהה אותנו לפני שאנחנו ניגשים. אז מה שאנחנו צריכים לעשות זה בעצם ליצור נוחות לפני שאנחנו ניגשים. איך עושים את זה :

1) מחכים לקשר עין.. אם הוא לא מגיע אנחנו יוצרים אותו, מתיישבים במקום שבו יש יותר סיכוי והמטרה תשים אלינו לב. ברגע שהיא מסתכלת עלינו או לכיוון שבו אנחנו יושבים עושים לה תנועה של "לחיים" עם הכוס ומחייכים (לא חיוך מוגזם) ואז אם היא מחזירה לנו את אותה מחווה או מחייכת בחזרה, אנחנו יודעים שאנחנו יכולים לגשת אליה ולהתחיל ב"היי מה קורה?" ושפוט לזרום עם השיחה. יצרנו את הנוחות ואת המשיכה לפני שניגשנו במשהו כ"כ קטן ופשוט כמו מחווה של לחיים.
    2) ברגע שנכנסים לפאב או למסיבה באים להגיד שלום לכל מי שנמצא במקום ומציגים את עצמנו. זה גורם לכל הקבוצות במקום להרגיש שהם מכירים אותנו ושאנחנו מכירים את כולם. אח"כ הרבה יותר קל לנו לפתוח סטים או לבחורות לגשת אלינו. זה פשוט קורה.
    3) במקום לנסות להתבלט ולהיראות "מגניבים" במסיבה שאנחנו נמצאים בה (במידה ואנחנו במועדון) ולהיות עם פרצוף "קר רוח" וללכת עם כוס שתייה, עדיף לנו פשוט להינות עם החברים שלנו.. אנשים מסביב שמים לב לזה ויש לנו הרבה יותר סיכוי להצליח לפתוח ככה.

במידה ויצרנו קשר עין עם בחורה והיא לא החזירה לנו חיוך או מחווה טובה שאפשר לפרש כסימן התעניינות אנחנו יודעים בעצם שאין לנו טעם לגשת בפתיחה חמה.. אולי נבחר ללכת בפתיחה קרה, אבל הייתי ממליץ לא לגשת בכלל.. ברגע שעשית מחווה והראת לה שאתה מתעניין והיא הראתה לך שהיא לא מתעניינת רוב הסיכויים שגם פתיחה קרה לא תעבוד.
    אז במידה ואנחנו לא מצליחים ליצור קשר עין ולקבל סימן עניין, אנחנו נבחר לגשת בפתיחה קרה, כי במקרה הזה לא נדע איך הבחורה תגיב ועדיף לנו לעשות את זה בגישה עקיפה ולא ישירה.
    למתחילים שבינייכם הייתי ממליץ לעבוד בעיקר בפתיחה הקרה בהתחלה כי דרוש נסיון וידע כדי לזהות סימני עניין וליצור אותם. אני כרגע עובד בעיקר על פתיחה חמה ויצירת סימני עניין.

חלק גדול ממה שציינתי כאן במאמר מגיע מהספר של גאמבלר ואפשר למצוא אותו בלנקיה למי שרוצה ללמוד עוד ובצורה מפורטת יותר. אני אישית ממליץ מאוד על הספר הזה. שיהיה בהצלחה.
    מנהל פורום פיקאפ ואמנויות הפיתוי לשעבר

2. 09-10-2011 17:32 #2
    בן
    שם פרטי
    גל
    אני נדהם כל פעם מחדש .
    תמשיך לעשות עבודת קודש מייקוש

אל תחכה לרגע המושלם , קח רגע ותהפוך אותו לכזה
    ייעוץ בנושא פיקאפ חופשי בסקייפ : Sex4You21

3. 09-10-2011 18:34 #3
    בן
    תודה רבה על הפירגון.

4. 09-10-2011 20:00 #4
    בן
    תותח אתה.... אני מעדיף בדרך העקיפה לא יודע קשה לי לבוא למישהי ולהגיד לה "היי מה קורה מאמי" מבין?!?אבל סחטיןן על האשכול^^

5. 09-10-2011 21:37 #5
    בן
    שם פרטי
    דור
    המאמר בסך הכל יפה מאוד ומדגיש את ההבדלים שבין פתיחה חמה ופתיחה קרה.
    במידה ויצרנו קשר עין עם בחורה והיא לא החזירה לנו חיוך או מחווה טובה שאפשר לפרש כסימן התעניינות אנחנו יודעים בעצם שאין לנו טעם לגשת בפתיחה חמה.. אולי נבחר ללכת בפתיחה קרה, אבל הייתי ממליץ לא לגשת בכלל..
    עם המשפט הזה אני לא כל כך מתחבר מכמה סיבות.
    1) אתה פוסל כאן את חוק ה-3 שניות כיוון שלפי דבריך אתה פשוט מחכה ליצירת קשר עין וחוק ה-3 שניות זה דבר חשוב מאוד כי לאחר 3 שניות אתה כבר מתחיל לפתח לעצמך אמונות מגבילות ומונע מעצמך לגשת.
    2) אתה ממליץ שאם אין טעם לגשת בפתיחה חמה אז עדיף לא לגשת בכלל, אני ממש נגד לזה כיוון שזה שהבחורה יצרה איתך קשר עין והוא נמשך כמה שניות זה כבר מתקבל כסימן עניין ואם היא לא החזירה חיוך זה לא אומר שאתה פסול. הבחורה בסך הכל ראתה מראה חיצוני ובנות כמו שאנחנו מכירים אותן שופטות גברים לפי מראה וישר שורפות אותו אך אם הגבר ניגש אליה הוא משנה את כל צורת ההסתכלות שלה עליו כשהוא בעצם ניגש עם שפת גוף נכונה אפילו אם הוא משתמש בפתיחה קרה.
    ברגע שעשית מחווה והראת לה שאתה מתעניין והיא הראתה לך שהיא לא מתעניינת רוב הסיכויים שגם פתיחה קרה לא תעבוד.
    לפי מה שאתה רושם אתה כפי הנראה לא מכיר את השלבים בפתיחת סט.
    A1 = עניין הגבר באישה.
    A2 = עניין הבחורה בגבר.
    זה השלבים שבעיקרון אתה צריך לדעת (ההמשך לא משנה כרגע) ומה השלבים האלה אומרים? השלב הראשון אומר שאתה ראית בחורה שעניינה אותך. השלב השני אומר שאתה ניגשת אל הבחורה התחלת איתה שיחה וכשקלטת ממנה כמה סימני עניין הגעת לשלב A2 שבו היא מעוניינת בך. הבחורה לא חייבת להיות מעוניינת בך לפי קשר עין ולפני שניגשת אליה כי לפני שדיברת, כמו שאמרתי היא שופטת אותך לפי מראה חיצוני ואם אתה אומר שאתה לא ממליץ לגשת כנראה שאתה לא נתקלת במצב כזה כי אתה נחשב "חתיך" שלא נתקל במצב כזה כמעט ובגלל זה אתה ממליץ שלא לגשת. אז לא, גם אם הבחורה לא הציגה עניין, תיגש!
    אהבתי את המאמר אך בסוף יש קצת מה לתקן, בהצלחה לך בתרגול הפתיחה החמה.
    נערך לאחרונה על ידי TDor, 09-10-2011 בשעה 21:39

6. 09-10-2011 21:42 #6
    בן
    שם פרטי
    חסוי
    יפה מאוד אהבתי ביותר!!!
    9.10.11 יום עצוב לכל עם ישראל
    הפיגמות נגמר

7. 09-10-2011 21:58 #7
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי TDor צפה בהודעה
    המאמר בסך הכל יפה מאוד ומדגיש את ההבדלים שבין פתיחה חמה ופתיחה קרה.

עם המשפט הזה אני לא כל כך מתחבר מכמה סיבות.
    1) אתה פוסל כאן את חוק ה-3 שניות כיוון שלפי דבריך אתה פשוט מחכה ליצירת קשר עין וחוק ה-3 שניות זה דבר חשוב מאוד כי לאחר 3 שניות אתה כבר מתחיל לפתח לעצמך אמונות מגבילות ומונע מעצמך לגשת.
    2) אתה ממליץ שאם אין טעם לגשת בפתיחה חמה אז עדיף לא לגשת בכלל, אני ממש נגד לזה כיוון שזה שהבחורה יצרה איתך קשר עין והוא נמשך כמה שניות זה כבר מתקבל כסימן עניין ואם היא לא החזירה חיוך זה לא אומר שאתה פסול. הבחורה בסך הכל ראתה מראה חיצוני ובנות כמו שאנחנו מכירים אותן שופטות גברים לפי מראה וישר שורפות אותו אך אם הגבר ניגש אליה הוא משנה את כל צורת ההסתכלות שלה עליו כשהוא בעצם ניגש עם שפת גוף נכונה אפילו אם הוא משתמש בפתיחה קרה.

לפי מה שאתה רושם אתה כפי הנראה לא מכיר את השלבים בפתיחת סט.
    A1 = עניין הגבר באישה.
    A2 = עניין הבחורה בגבר.
    זה השלבים שבעיקרון אתה צריך לדעת (ההמשך לא משנה כרגע) ומה השלבים האלה אומרים? השלב הראשון אומר שאתה ראית בחורה שעניינה אותך. השלב השני אומר שאתה ניגשת אל הבחורה התחלת איתה שיחה וכשקלטת ממנה כמה סימני עניין הגעת לשלב A2 שבו היא מעוניינת בך. הבחורה לא חייבת להיות מעוניינת בך לפי קשר עין ולפני שניגשת אליה כי לפני שדיברת, כמו שאמרתי היא שופטת אותך לפי מראה חיצוני ואם אתה אומר שאתה לא ממליץ לגשת כנראה שאתה לא נתקלת במצב כזה כי אתה נחשב "חתיך" שלא נתקל במצב כזה כמעט ובגלל זה אתה ממליץ שלא לגשת. אז לא, גם אם הבחורה לא הציגה עניין, תיגש!
    אהבתי את המאמר אך בסוף יש קצת מה לתקן, בהצלחה לך בתרגול הפתיחה החמה.
    אוקיי אז בוא אני אתקן אותך, בנוגע לחלק הראשון שציטטת - אני לא פוסל את חוק 3 השניות. כמו שאמרתי בשביל פניה חמה אתה צריך להיות מנוסה והמשחק הפנימי שלך צריך להיות חזק מאוד. ציינתי את זה במאמר.
    אישית, אני לא משתמש בחוק שלוש השניות מזמן כי אני פשוט לא מפתח אמונות מגבילות, אני בד"כ רק מחשב מה כדאי לי לעשות בלי לחשוב על התוצאה של זה. לכן אני יכול היום לנסות להתמודד עם הפתיחה החמה ולא עם הקרה. ולא המלצתי אף פעם לא לגשת אם זה לא בפתיחה חמה, המלצתי לא לגשת בפתיחה חמה אם אין לך נסיון ומשחק פנימי. כי אם אתה לוקח את העצה שלי אתה צריך להיות מאוד חזק במשחק פנימי.

בנוגע לציטוט השני שלך, להיפך! רוב המשחק שלי מבוסס על המודל של מיסטרי שזה מה שאתה רשמת כאן, יש לי כבר כמה מאמרים על זה שפרסמתי בפורום. בכל מקרה לא התכוונתי לומר שאין לך סיכוי אם עשית מחווה והיא לא הגיבה טוב. כשאני אומר שיצרת קשר עין ועשית לחיים עם הכוס שלך וחייכת, אין הרבה אפשרויות. היא יכולה לעשות פרצוף נגעל (במקרה כזה היא פוסלת אותך) היא יכולה להביט הצידה (במקרה כזה אתה לא יודע אם היא מתביישת או שהיא לא מעוניינת) והיא יכולה לעשות לך מחווה דומה בחזרה (זה אומר שגם אם היא לא נמשכת אליך, אתה התחלת את תהליך המשיכה ויצרת נוחות מספיקה כדי לגשת ופשוט לשאול אותה מה המצב בלי צורך בפתיחים)
    כשאתה עושה מחווה לבחורה במקום שמפוצץ בבחורות והיא מחזירה לך מחווה שלילית אתה מגלה סימן לחוסר עניין או IOD בשפה מקצועית. ברגע שאתה מזהה אותו, אתה יודע שחבל לך להשקיע זמן בבחורה הזאת. ברור שיכול להיות שתצליח איתה, אבל הבעיה היא שאם תיגש אליה אחרי שעשית לה את המחווה עם כוס השתייה שלך היא יודעת ששמת עליה עין. גם אם תנסה לגשת בפתיחה קרה היא תזהה אותך וישר תצא מנקודת הנחה שאתה עושה לה מניפולציה. 90% שהסט לא יצליח. על זה אני דיברתי. לכן במקום לבזבז עליה זמן, פשוט כדאי לעבור לבחורה הבאה. זה מה שהמלצתי.

8. 09-10-2011 22:10 #8
    בן
    שם פרטי
    דור
    ציטוט פורסם במקור על ידי Pro_MiKe צפה בהודעה
    אוקיי אז בוא אני אתקן אותך, בנוגע לחלק הראשון שציטטת - אני לא פוסל את חוק 3 השניות. כמו שאמרתי בשביל פניה חמה אתה צריך להיות מנוסה והמשחק הפנימי שלך צריך להיות חזק מאוד. ציינתי את זה במאמר.
    אישית, אני לא משתמש בחוק שלוש השניות מזמן כי אני פשוט לא מפתח אמונות מגבילות, אני בד"כ רק מחשב מה כדאי לי לעשות בלי לחשוב על התוצאה של זה. לכן אני יכול היום לנסות להתמודד עם הפתיחה החמה ולא עם הקרה. ולא המלצתי אף פעם לא לגשת אם זה לא בפתיחה חמה, המלצתי לא לגשת בפתיחה חמה אם אין לך נסיון ומשחק פנימי. כי אם אתה לוקח את העצה שלי אתה צריך להיות מאוד חזק במשחק פנימי.

בנוגע לציטוט השני שלך, להיפך! רוב המשחק שלי מבוסס על המודל של מיסטרי שזה מה שאתה רשמת כאן, יש לי כבר כמה מאמרים על זה שפרסמתי בפורום. בכל מקרה לא התכוונתי לומר שאין לך סיכוי אם עשית מחווה והיא לא הגיבה טוב. כשאני אומר שיצרת קשר עין ועשית לחיים עם הכוס שלך וחייכת, אין הרבה אפשרויות. היא יכולה לעשות פרצוף נגעל (במקרה כזה היא פוסלת אותך) היא יכולה להביט הצידה (במקרה כזה אתה לא יודע אם היא מתביישת או שהיא לא מעוניינת) והיא יכולה לעשות לך מחווה דומה בחזרה (זה אומר שגם אם היא לא נמשכת אליך, אתה התחלת את תהליך המשיכה ויצרת נוחות מספיקה כדי לגשת ופשוט לשאול אותה מה המצב בלי צורך בפתיחים)
    כשאתה עושה מחווה לבחורה במקום שמפוצץ בבחורות והיא מחזירה לך מחווה שלילית אתה מגלה סימן לחוסר עניין או IOD בשפה מקצועית. ברגע שאתה מזהה אותו, אתה יודע שחבל לך להשקיע זמן בבחורה הזאת. ברור שיכול להיות שתצליח איתה, אבל הבעיה היא שאם תיגש אליה אחרי שעשית לה את המחווה עם כוס השתייה שלך היא יודעת ששמת עליה עין. גם אם תנסה לגשת בפתיחה קרה היא תזהה אותך וישר תצא מנקודת הנחה שאתה עושה לה מניפולציה. 90% שהסט לא יצליח. על זה אני דיברתי. לכן במקום לבזבז עליה זמן, פשוט כדאי לעבור לבחורה הבאה. זה מה שהמלצתי.
    הבנתי על מה אתה מדבר אך קודם כל אם אתה אומר שלא המלצת לא לגשת, תהיה יותר ספציפי במאמר (תשנה את זה שם).
    המחווה עם הכוס זה סוג של פתיחה כיוון שאחרי שעשית מחווה עם הכוס והיא אשרה את זה, לא משנה מה תגיד אחר כך אתה כבר התקבלת מבחינתה להתחיל לדבר איתה. קח למשל דוגמא, סטס סגין כשהוא לימד תלמיד שלו איך לפתוח סט, הוא ניגש לבחורה ופשוט אמר לה "בלהבלהבלה" הבחורה פשוט התחילה להיקרע מצחוק ובגלל שהוא ניגש ואמר את זה בביטחון ועם שפת גוף נכונה, אין זה משנה מה הוא אומר אחר כך הוא כבר התקבל מבחינתה ולפי מה שאני יודע, "בלהבלהבלה" זה לא פתיח.

9. 09-10-2011 23:00 #9
    בן
    שם פרטי
    אמיר
    מדריך מצויייין ! "משחק המבטים" הוא אחד מהדרכים הכי קלות להכיר בחורה ! ואפילו לא צריכים לדבר !
    אם ג'סטין ביבר היה קופץ ממגדל 40 מטר אז 99% מהבנים היו קונים פופקורן והיו צועקים קפוץ!!
    אם אתה ה1% שנשאר ומבין את הפונטנציאל הכלכלי של זה ופותח דוכן פופקורן הוסף זו לחתימתה שלך...
    - קרדיט ל GRASS_MAN -

10. 10-10-2011 00:45 #10
    בן
    יש לך דוגמה לפתיחה קרה טובה?

מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner