fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון

מדריך | Movie Maker

1. 12-11-2007 22:43 #1
    אוקיי לפני שאני מתחיל, אני לא יודע אם כבר פירסמו מדריך כזה פה אז אני מתנצל אם זה כבר פורסם.
    אבל בכל מקרה אני אכתוב פה משהו מושקע, והקרדיט הולך אלי בגלל שאני זה שכתבתי, ולא העתקתי!

אז אוקיי:
    מזה Movie Maker?
    זה תוכנה שבאה מותקנת עם כל מחשב שמאפשרת ליצור ולערוך סרטים.
    מה אני אלמד אתכם?

1) מה אפשר לעשות ב-Movie Maker

2) איך התוכנה בנויה

3) יצירת סרטים (כמובן שאני אלמד אותכם להכין סרט ל-Wolf Team)

אוקיי בואו נתחיל, קודם כל, בשביל להשתמש בתוכנה אתם צריכים לפתוח אותה מן הסתם, אז תלכו לכונן הראשי שלכם (איפה שכל הקבצים שלכם מותקנים), לרוב זה כונן C, אז אני אשתמש בדוגמא הזאת:
    C:\Program Files\Movie Maker
    שם תפתחו את התוכנה, ותלחצו על File ואז New Project כדי ליצור פרוייקט חדש.

מה אפשר לעשות ב-Movie Maker?

התוכנה Movie Maker מציעה לכם מגוון אפשרויות בחינם ליצירת ועריכת סרטים.
    בואו נתחיל מההתחלה לסוף.
    בצד ימין של התוכנה תראו חלון הנקרא Movie Tasks.
    הנה תמונה בשביל שתבינו איך זה נראה:
    מדריך | Movie Maker

אם אין לכם חלון כזה אז תלחצו על הכפתור הכחול (שגם מסומן בתמונה) Tasks.
    אוקיי, עכשיו יש לכם רשימה של אפשרויות, בואו נעבור עליהם אחד אחד ותבינו מה כל דבר עושה.
    Capture Vidoes - הקטגוריה של העברות
    Capture from video device - לבעלי מצלמה דיגיטלית המחוברת למחשב בלבד!
    אתם יכולים לעשות סרטון בעזרת המצלמה שלכם שישר תעבור לעריכה בתוכנה כשתסיימו.
    Import Video - להעביר לתוכנה סרט שיש לכם כבר על המחשב (אין הגבלת גודל לקובץ), שימו לב שאם זה סרט ארוך זה יחלק את זה לחלקים כדי להקל עליכם.
    Import Pictures - להעביר תמונה מהמחשב שלכם לתוכנה (מומלץ למי שאוהב לעשות סרטון תמונות)
    Import audio or music - להעביר קבצי אודיו או מוזיקה לתוכנה כדי לשים שירים בסרטון שלכם.
    Edit Movie - קטגורית העריכה
    Show Collections - מציג את כל הקבצים שהעברתם לתוכנה.
    View video effects - מציג אפקטים שאפשר להשתמש בהם.
    View video transitions - מציג את כל אפשרויות העברה בין סרטון לסרטון.
    Make titles or credits - מאפשר לכם לעשות כותרות מיוחדות לסרטון או לעשות את כל הקרדיטים שבסוף.
    Make an AutoMovie - יוצר סרט לבד בשבילכם עם אפקט שאתם בוחרים.

Finish Movie - קטגורית הסיום
    Save to my computer - שומר את הסרטון למחשב שלך.
    Save to CD - שומר לדיסק.
    Save to E-mail - שומר ושולח לאימייל.
    Save to the web - שומר לאינטרנט.
    Save to DV camera - שומר למצלמה.

Movie Making Tips - קטגורית העצות
    How to capture video - טיפ איך לצלם סרטון מהמצלמה שלכם.
    How to edit clips - טיפ איך לערוך את הסרטון.
    How to add titles, effects, transitions - איך להוסיף כותרות, אפקטים, ואפקט מעבר בין סרטונים.

איך התוכנה בנויה?
    התוכנה בנויה ככה:
    מצד ימין חלון האפשרויות (מה שהסברתי למעלה), מצד שמאל הנגן, בו אתם יכולים לראות מה עשיתם עד עכשיו.
    מלמטה יש את ציר הזמן, בו אתם מוסיפים את כל הסרטונים והשירים שלכם ומלמעלה יש את כל האפשרויות שיש.

יצירת סרטים
    יצירת סרטים זה דבר פשוט מאוד.
    אני מניח שאתם צריכים את המדריך הזה בשביל להכין סרט שבו אתם משחקים Wolf Team, אז על זה אני אדבר.
    קודם כל אתם צריכים לצלם את הסרטים, בשביל זה אתם תצטרכו תוכנת צילום.
    התוכנה שאני ממליץ עליה היא התוכנה Fraps, שניתן להוריד מלחיצה כאן , אבל אני לא אסביר איך משתמשים בזה.
    לאחר שסיימתם להקליט את הקבצים, תשתמשו בכפתור שבתוך התוכנה Import Video כדי להוסיף את הסרטון.
    לאחר מכן זה יפתח לכם את הסרט שצילמתם, אך מכיוון שזה צולם ב-Fraps וזה קובץ גדול וארוך זה יחולק אוטומטית להרבה חלקים.
    אתם רוצים להתחיל את הסרט במן כותרת שתציג את שם הסרטון שלכם, אז תלחצו על הכפתור "Make titles or credits" שבתפריט האפשרויות מצד ימין, עכשיו יפתח לכם כמה אפשרויות, המוצגות בתמונה הבאה:
    מדריך | Movie Maker
    (מפורט לכם מזה כל כפתור בתמונה)
    לאחר שלחצתם על הכפתור הראשון שיש לכם שם, יהיה לכם 2 ריבועים לבנים, בהם תוכלו לכתוב את הכותרת (הריבוע שיותר למעלה זה הריבוע של הכותרת, וזה שלמטה זה תת-כותרת)
    זה נראה ככה (ההסברים בתוך התמונה):
    מדריך | Movie Maker
    (למי שלא עובד התמונה, פשוט שיכתוב מה שהוא רוצה וילחץ "Done, add title to movie")

תעיינו בסרטונים הקצרים שזה פתח לכם וכאשר אתם מצאתם סרטון שברצונכם להוסיף לסרט שאתם מכינים עכשיו, תלחצו מקש ימני על הסרטון ותלחצו על "Add to Timeline" או תגררו את הסרטון לציר הזמן.
    עכשיו, אם הקלטתם סרטון שיש בו את כל הקולות של היריות ואתם לא רוצים שזה יפריע לשיר שאתם תשימו,
    תלחצו על הכפתור הקטן הכחול מימין לציר הזמן שקוראים לו "Set Audio Levels" ותכוונו את האודיו לצד הכי ימני, שזה לצד "Audio/Music", מה שזה עושה זה פשוט שישמעו רק את המוזיקה ששמתם ולא את הסרטון, ככל שתוזיזו את זה יותר ימינה ככה ישמעו יותר את השיר מאשר את הקולות של המשחק (אם זה הכי ימינה שומעים רק את השיר).
    למי שלא מצא, אז הנה תמונה:
    מדריך | Movie Maker

אוקיי עכשיו שמתם סרטון, ואחריו עוד סרטון (בשביל שזה יהיה מחובר באותו הסרט מן הסתם) אבל פתאום החלטתם שאתם רוצים שהסרטון ששמתם שני הוא חלק שמתאים להיות לפני הסרטון ששמתם ראשון, אז בשביל להעביר את הסרטון להתחלה בלי למחוק את כל הסרטון ששמתם פשוט תגררו את הסרטון שאתם רוצים שיהיה ראשון עד המקום שאתם רוצים שהוא יהיה בוא ואחרי זה תעזבו את העכבר ותראו שהוא עבר לשם (זה לא החליף בין שתי סרטונים).

אם הכנסתם סרטון, אבל אתם לא רוצים חלק ממנו, אז פשוט תחתכו אותו על ידי גרירת העכבר מהתחלת\סוף הסרטון עד לאיפה שתרצו (אתם תוכלו לראות איזה חלק בדיוק אתם חותכים אם תסתכלו על הנגן, ככה תוכלו לדעת באיזה חלק אתם), תשימו לב שהעכבר שלכם ישתנה למן שני חצים אדומים כאשר אתם גוררים מהמקום הנכון, הנה תמונה:
    מדריך | Movie Maker
    (למי שלא רואה פשוט שינסה לגרור את הגבול של הסרטון עד איפה שבא לו)

אם אתם רוצים לחתוך את אמצע הסרטון ואתם צריכים את ההתחלה והסוף, אז פשוט תחתכו מההתחלה\מהסוף עד (כולל) את החלק שאתם לא רוצים ואז החלק שלא תרצו יעלם, ואז תשימו שוב את אותו הסרטון ישר אחרי הסרטון החתוך ופשוט תחתכו שוב את הסרטון ככה שההתחלה של הסרטון השני ששמתם, זה יהיה בעצם הסוף של הסרטון, וככה יהיה גם את ההתחלה שאתם צריכים, וגם את הסוף (למרות שבסרט עצמו זה יקפוץ כזה ולא ייצא כ"כ יפה, וזה לא נורא).

אם אתם רוצים להקליט קטע שאתם מדברים אז יש לכם כפתור קטן של מיקרופון מימין לציר הזמן שנקרא "Narrate Timeline" , תלחצו עליו ואז במקום חלון האפשרויות זה יפתח לכם חלון הקלטות.
    המקש הראשון הנקרא "Start Narration" זה הכפתור להתחיל להקליט.
    המקש השני הנקרא "Stop Narration" זה הכפתור כדי להפסיק את ההקלטה.
    הכפתור "Done" זה הכפתור כדי לסיים את הכל ולהוסיף את הקטע שהקלטתם לרשימת הקבצים שלכם.
    הכפתור "Show more options" פותח לכם עוד אפשרויות הקלטה, אותן אני לא אסביר.
    והכפתור "narrating the timeline" יסביר לכם דבר או שתיים על הקלטות.
    המד הירוק זה הווליום, בשביל להשתמש במלוא הווילוים תעלו את המד עד הסוף למעלה.
    הנה תמונה שתראה לכם הכל:
    מדריך | Movie Maker

אחרי שסיימתם להוסיף ולערוך את כל הסרטונים ביחד, תמיד מומלץ, אך לא חובה, לתת קרדיטים ליוצרים של הסרטונים + השם של השיר שתשתמשו בו.
    לשם כך, לחצו על הכפתור "Make titles or credits" ואז לחצו על "credits at the end" ורשמו את כל הקרדיטים שלכם ואת כל התודות שלכם שם.
    ניתן לערוך את הגופן על ידי לחיצה על הכפתור "Change the text font and color" ולשנות את האנימציה של הקרדיטים בכפתור "change the title animation" ואז לבחור את האנימציה שתרצו.

עכשיו אני אסביר קצת על האפשרות "Make an AutoMovie":
    האפשרות הזאת בעצם יוצרת בשבילכם את הסרט, לפי האפשרויות הניתנות שם.
    האפשרות הזאת לא מומלצת מהסיבה שכל אחד היה רוצה ליצור סרט משלו איך שהוא רוצה ובאפשרויות הללו זה בדרך כלל לא לפי הצרכים שלכם, וגם, זה לא הולך לפי הסרטונים שאתם הכנסתם לציר הזמן, אלה זה בוחר את כל הסרטונים שיש לכם בוידאו שהעברתם לתוכנה (כל פעם שאתם מעבירים וידאו, זה מכין לזה תקיה), ואז זה מכין סרט מכל הסרטונים שיש לכם בתקיה עם האפשרות שבחרתם.
    אתם מוזמנים לנסות להכין סרטים ב-AutoMovie אבל זה לא יעיל במיוחד, זה מיועד לעצלנים :]

אוקיי לאחר שסיימתם לשים את כל הסרטונים שרציתם בציר הזמן ביחד עם הכותרות והקרדיטים, נשאר רק לשים את השירים שרציתם.
    תלחצו על הכפתור "Import Audio or Music" שברשימת האפשרויות, ותבחרו את השיר או השירים שאתם רוצים לשים ואז תלחצו מקש ימני עליהם ותעשו "Add to Timeline", וזה יוסיף את השירים.
    בשביל שהשיר לא יהיה יותר ארוך מהסרט או ההפך מומלץ לבחור שיר שהוא באותו האורך של הסרט.
    אבל אם אתם מתקשים בלמצוא תשימו שיר ותחתכו אותו עד לסוף של הסרט, אבל לפעמים זה לא ייצא יפה כי השיר ייגמר סתם ככה באמצע (מתי שהסרט ייגמר), לכן מומלץ לבחור שיר שאתם יכולים לחתוך אותו וזה לא משהו שיהיה מכוער וזה יסתיים יפה עם הסרט.

אחרי שסיימתם הכל סוף סוף ליחצו על הכפתור "Save to my computer" בשביל לשמור את הסרט בסוג קובץ שאתם תבחרו למחשב שלכם, תשמרו את זה וזהו, יש לכם סרט.

אתם מוזמנים להראות לנו את הסרטים שלכם!
    הנה סרט שאני הכנתי של Wolf Team שאני משחק בו שכולו 100% נעשה ב-Movie Maker:
    http://www.youtube.com/watch?v=Em0jC3pihhs

זהו סוף המדריך שלי!
    המדריך הזה מוקדש ל-FXP בלבד, ואין להעתיק את המדריך מפה ללא רשותי ומבלי לתת לי קרדיט!
    הקרדיט הולך אך ורק אליי, בבקשה אל תגנבו ישבתי שעות בשביל להכין את המדריך הזה, תודה.
    נערך לאחרונה על ידי MagicalPro, 13-11-2007 בשעה 15:46

2. 12-11-2007 23:02 #2
    פששש אחלה מדריך דוד
    תמשיך ככה :]

3. 12-11-2007 23:03 #3
    בן
    שם פרטי
    חולון
    תודה אחי מדריך מושקעעע מאד
    הולך למועדפים וישב שם עד שאני ירצה להכין סירטון =]
    Doom on You
    Mr.Tango!!1

4. 12-11-2007 23:07 #4
    חח תודה אחים שלי =]
    אתם לא מבינים איך היה לי משעמם אז הכנתי את המדריך הזה..
    בכל מקרה זה אמור לספק לך את כל מה שאתה צריך כשתרצה להכין סרט..
    ותראה לי את הסרט אחרי זה ^^

5. 12-11-2007 23:09 #5
    יפפהה דוד !! מושקעע אשששש .

6. 12-11-2007 23:14 #6
    שם פרטי
    מרכז קנדה :)
    לאט לאט זה הופך מפורום wolf team לפורום שקשורים לתוכנות וידיאו אבל מדריך יפה

7. 12-11-2007 23:42 #7
    שם פרטי
    סתכל שמאלה----------------> יפה... :)
    יוווו איזה ארוךךךךך!! יפה מאוד אחיי סוססס
    אבל תעשה תמונות (שלא נצטרך להיכנס לתמונה).. אלא ישר יראו אותה, ככה יותר יפה
    אבל מה שבאלך
    מוסיף ללינקייה!

8. 12-11-2007 23:55 #8
    סבבה אחי אבל אם יהיה תמונות אז המדריך יהיה כל העמוד.. אז אי אפשר..

9. 13-11-2007 00:20 #9
    בן
    וואאאייי איזה השקעה! (:

10. 13-11-2007 03:19 #10
    חח ^^
    אתה רואה מה אני מסוגל לעשות כשמשעמם לי? P=

11. 13-11-2007 07:24 #11
    חחח נחמד מאוד אחי !
    השקעת :].
    ^איזה חתימה נוסטלגית יאללה^
    פרשתי

12. 13-11-2007 11:15 #12
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי uNpax צפה בהודעה
    יוווו איזה ארוךךךךך!! יפה מאוד אחיי סוססס
    אבל תעשה תמונות (שלא נצטרך להיכנס לתמונה).. אלא ישר יראו אותה, ככה יותר יפה
    אבל מה שבאלך
    מחזק אחי... תעשה שישר יראו תמונות יהיה סוסון! אחלה מדריך

13. 13-11-2007 11:36 #13
    בן
    שם פרטי
    עומרי
    יפה אחי, למרות שאני סוס בתוכנה הזאת
    אני איתך רוצה לחיות לקום בבוקר ולשתות קפה בשניים ובלילות על חלומות לרחף בין עננים בתוך שמיים

רובן המלאך מס' 1!

14. 13-11-2007 12:39 #14
    ציטוט פורסם במקור על ידי _Evil_Wolf_ צפה בהודעה
    יפה אחי, למרות שאני סוס בתוכנה הזאת
    אני רק התחלתי להתעסק בה P:.
    ומקבלים את התוכנה עם המחשב זה סעס.
    ^איזה חתימה נוסטלגית יאללה^
    פרשתי

15. 13-11-2007 15:47 #15
    לאור הבקשות, שמתי תמונות ללא לינק, ככה שתראו את זה טוב =]

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner