fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר הרשמה באמצעות facebook
דיון|

Power NGN - הדור הבא של האינטרנט בישראל, או סתם דיבורים ואין שינוי?

1. 24-01-2012 21:42 #1
    בן
    שם פרטי
    שגיאツ

שלום רב למשתמשי תת-פורום "ספקי אינטרנט ותשתית בארץ".
    הדיון הזה עוסק ברשת האינטרנט החדשה של בזק "POWER NGN" המדוברת שפרסומות ובכל הארץ לביצועים מהירים וטובים יותר, בצפייה בסרטים וסרטונים, הורדות, משחקי מחשב וכו'.
    למעשה, הם דאגו להרכיב כבל תת ימי אשר יעבור בין מדינות ישראל ואירופה דרך הים. לפני מספר שבועות בתאריך ה-5.1.2012 הם סיימו להניח אותו, וכל לקוחות בזק מעל 10MB הועברו לרשת הזו, ואם אין בבעלותכם בזק או 10MB של בזק, אתם לא נהנים מכך.

אשמח לשמוע מכם חוות דעת למי שיש ולמי שאין, מה אתם חושבים עליה? אתם גאים בבזק שהם התקדמו בצורה זו? אתם מרגישים בהיבדל ניכר ביחס לקודם? האם, אתם ממליצים לי להצטרף אליה? על כל זה, נדבר בדיון זה.

מידע על הרשת החדשה

מה זה אומר Power NGN?Power NGN היא רשת אינטרנט המבוססת על הכבל התת ימי והיכולות הטכנולוגיות שלו בשילוב עם מערכי גישה ו Core חדשים ומתקדמים. יכולות הכבל והרשת החדשה יאפשרו לנו לתת לגולשים את האינטרנט עם הביצועים הטובים ביותר: הורדת קבצים במהירות גבוהה יותר, חוויית משחקי רשת טובה יותר, כתוצאה משיהוי (latency) נמוך יותר, צפייה ישירה איכותית יותר בדגש על סרטים באיכות HD ויכולת לנצל באופן מקסימאלי את משאבי הרשת העומדים לרשות הלקוח, כך שיוכל לבצע מספר שימושים באינטרנט בו זמנית ובאיכות מיטבית.לסרטון הדגמה ולצפייה בתגובות גולשים על חוויית הגלישה לחץ כאן (קרדיט לבזק על הסרטון)

מה זה אומר "הביצועים הטובים ביותר"?
    המהירות האפקטיבית (המהירות בפועל) אותה הגולש יחווה תהיה גבוהה יותר, מה שיאפשר ביצועי אינטרנט באיכות טובה יותר במגוון שימושים:הורדת קבצים במהירות גבוהה יותר, חוויית משחקי רשת טובה יותר, צפייה ישירה איכותית יותר , בדגש על סרטים באיכות HD , ויכולת לנצל באופן מקסימאלי את משאבי הרשת העומדים לרשות הלקוח, כך שיוכל לבצע מספר שימושים באינטרנט בו זמנית ובאיכות מיטבית.
    האם אני נהנה מכך אוטומטית? חוויית הגלישה של כל לקוחות בזק בינלאומי תשודרג כתוצאה מהשקת הכבל. מנויים הגולשים במהירות 10 מגה ומעלה נהנים באופן אוטומטי מהיתרונות של הרשת החדשה Power NGN.
    האם יש הבדל בין לקוחות בתשתית בזק ללקוחות בתשתית הוט ברשת החדשה? לא. הכבל שייך לבזק בינלאומי ולקוחות כל חברות התשתית (בזק ו-הוט) ייהנו ממנו.

מדוע בחרנו לפרוס כבל תת-ימי?
    תחזית שימושי האינטרנט לשנים הבאות מצביעה על גידול של פי 4 בצריכה עד שנת 2015.
    כמו כן, אנו רואים שיש עליה ניכרת בקרב צרכני האינטרנט בישראל בצריכה של תכנים ״עשירים״ (לדוגמא: HD), צפייה ישירה ו/או הורדת תוכני וידאו .
    ע"פ הערכות סיסקו עד 2015 צריכת תכני וידאו צפויה להוות כ- 90% מתעבורת האינטרנט העולמית.

לכן, אנו בבזק בינלאומי, כחברה מובילה, רוצים לספק ללקוחותינו את האינטרנט שעונה לצרכיהם היום ובעתיד.
    בנוסף, מציע הכבל של בזק בינלאומי אלטרנטיבה לרשת היחידה שחיברה עד כה את ישראל לעולם; בכך מבטיח שרידות גבוהה יותר ושליטה ישראלית מלאה בתשתית חיונית.

מה מיוחד בכבל של בזק בינלאומי על פני המתחרים?
    בזק בינלאומי היא ספקית האינטרנט היחידה בישראל שבבעלותה כבל תקשורת תת ימי שמחבר את מנויי בזק בינלאומי לשדרת האינטרנט העולמית.
    אורך הכבל הוא כ-2,300 ק"מ והוא נפרס במעמקי הים התיכון ומוטמן בעומק של עד 3,600מטר מתחת לפני הים.
    הכבל של בזק בינלאומי יספק אלטרנטיבה לכבל היחידי שקיים היום. הקיבולת הגדולה שהוא מאפשר להעביר (7.2 טרה ביט) תהא זמינה לשימושה של בזק בינלאומי בכל עת, ותאפשר לה להציע גישה בלתי מוגבלת לצמתי האינטרנט המרכזיים בחו"ל, ללא תלות בצד שלישי. בנוסף, הציוד המחובר אליו ומרכיב אותו, כולל ציוד הקצה, הינו פרי הטכנולוגיה המתקדמת ביותר שקיימת כיום.

מה זה אומר טכנית?
    הכבל הקיים כיום ( של המתחרים )עובד בממשקים של 10 גיגה, לעומתו הכבל של בזק בינלאומי פועל בממשקי 40 גיגה ומתוכנן כך שיתאים לעבודה גם בממשקי 100 גיגה. עבור הגולש ההשפעה תהיה בביצועי האינטרנט שיחווה שיהיו טובים יותר: קצב הורדה, מהירות גלישה ממוצעת, latency, איכות צפייה ישירה וכו'.

איך היינו מחוברים עד היום לשדרת האינטרנט העולמית?
    עד היום, בזק בינלאומי ושאר מתחרותיה רכשו קיבולות מחברת מד נאוטילוס (בבעלות טלקום איטליה), שהייתה בעלת כבל התקשורת העיקרי היוצא את ישראל.
    כלומר, כל לקוחות האינטרנט בישראל עברו רק דרך הכבל היחיד שלהם.

עם הכבל של בזק בינלאומי נוצר "כביש" עוקף שבו לקוחות בזק בינלאומי יוכלו ליהנות מהאינטרנט עם הביצועים הטובים ביותר עם שרידות המבטיחה את האינטרנט לישראל בעשורים הקרובים.

כיצד ישפיע הכבל על חווית הגלישה של מנויי בזק בינלאומי?
    הכבל של בזק בינלאומי, מחובר ישירות לאתר בזק בינלאומי ומחבר את הלקוחות לשדרת האינטרנט העולמית באירופה. כחלק מהמלך, בימים אלה, בזק בינלאומי משדרגת את מערכי הגישה וה- core במטרה לספק חווית גלישה באיכות אחרת:
    אינטרנט עם הביצועים הטובים ביותר, במגוון שימושים – הורדת קבצים, צפייה ישירה (streaming), גיימינג, גלישה באינטרנט (browsing) ועוד.

תודה רבה לאתר של בזק, על המידע.

מדיה, סרטונים ותמונות.
    אתר האינטרנט הרשמי:
    http://www.powerngn.co.il/

סרטון השקה ****מרגש*****

פרסומות:

המשך גלישה מהנה.

נערך לאחרונה על ידי Rewrite, 24-01-2012 בשעה 21:43
    בברכה-שגיא, מנהל פורומים: Battlefield , משחקי נוסטלגיה & קולנוע וסרטים & מעבדים ולוחות אם לשעבר.
    HumoR לשעבר(החלפתי ניק בפורום)

2. 27-01-2012 19:16 #2
    בן
    אני גולש על הרשת הזו ואני ממש נהנה מהביצועים.

הפינגים ירדו משמעותית (לדוגמה: לארה"ב היה לי שרת עם 220MS לפני השרת, 150MS אחרי הרשת),
    חל שיפור קטן במהירות ההורדה ועוד.

אני מחובר בתשתית בזק + ספק בזק בינלאומי, במהירות 10Mb, ל Power NGN.

לסיכום, מאוד מרוצה

3. 20-02-2012 15:58 #3
    בן
    שם פרטי
    בר
    אני מחובר ל POWER NGN ואני Surfing על 20MB
    אני די נהנה הוא מהיר מאוד וטוב אבל...

ויש גם אבל כל איזה שעה \ שעתיים \ יומיים ככה כאילו לעיתים קרובות מתנתק האינטרנט אולי זה בגלל שבונים פה לידי מלא בניינים חדשים ( שאני עובר לגור באחד מהם )
    או שלא יודע כי הוא מתנתק הרבה בקיצור אינטרנט טוב אבל בעיות עם הניתוקים

*אין בעיה עם הכבלים

4. 21-02-2012 13:37 #4
    בת
    שם פרטי
    מירית
    היי בר,
    בזמן הניתוק, האם הנורות במודם ממשיכות לעבוד בצורה תקינה?

מירית

5. 18-03-2012 09:35 #5
    בן
    אהבתי. מקצר את "ההמתנה". יש עכשיו פחות עומס על הקו. והקו החדש יותר קצר מהקו הישן.
    (הישן דרך טורקיה ועובר בעוד המון ארצות עד שמגיע לארה"ב)
    חולה על בזק בנ"ל...
    גולש ב30 מגה

6. 10-06-2012 19:22 #6
    בן
    שם פרטי
    קובי
    לא הבנתי... NGN זה קשור לספקית או לתשתית?
    אם הספקית שלי היא נטוויז'ן על תשתית ADSL של בזק במהירות 10MB אני מחובר לNGN או לא?

מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרויקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner