fxp
שחזור סיסמה הרשמה
  • רשומים
  • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
שאלה|

אגנוסטי, מה אומרים ביהדות?

1. 28-01-2012 00:14 #1
    בן
    שם פרטי
    Savant
    אני אדם אגנוסטי.

איני מאמין באל אך גם לא בא בטענות ששוללות את קיומו או במילים אחרות אם שואלים אותי מה היא אמונתי התשובה היא "לא יודע". בצורה עקיפה זה סוג של אתאיסטיות כי אני לא מאמין באל, אל מצד שני אתאיסט מאמין שבוודאות שהאל לא קיים, לעומת אגנוסטי שאינו יודע.

בקיצור רציתי לדעת מה היהדות אומרת על אגנוסטיות.

מצד אחד אני לא מאמין כי אין טענה שמשכנעת אותי בודאות להאמין באל, אך מצד שני אני משאיר כל אפשרות פתוחה ולא בא להתווכח עם אף אחד שהוא טועה.

כי נשמע לי אבסורד שאדם יאמין רק כדי שהדת לא תגיד עליו רע, אך בתוך תוכו הוא לא באמת סגור עם אמונתו. כי מה שווה אמונה אם היא לא אמיתית?

בריאות,
    חכמה,
    כבוד, אושר וכל השאר שטויות...

2. 28-01-2012 19:12 #2
    בן
    שם פרטי
    צחי נוי
    מה אתה רוצה שיגידו?

3. 28-01-2012 19:17 #3
    בן
    שם פרטי
    Savant
    אני יודע שאי אמונה באל זו הפרה, אז רציתי לדעת מה לגבי אגנוסטיות. יש אולי הפרה כי לא מאמינים, אבל מצד שני איך אפשר להאמין מבלי להשתכנע?

בריאות,
    חכמה,

4. 28-01-2012 19:50 #4
    בן
    שם פרטי
    shai
    אחד ש13 עשר עיקרים של הרמב"ם וגם כתוב בספר החינוך.. אם אתה לא מאמין בו.. לא שווה המצוות כי אתה לא יודע למי לעשות אותם..

אם תתבונן קצת בבריאה ובעצמך.. אם קצת ספרים אתה תאין לא ב90 % אלא ב100% קרא ספר הכוזרי.. או אמונות ודעות.. או חובות הלבבות..

אתר מעולה בחיזוק באמונה לנוערhttp://www.meirtv.co.il/site/
    סדרת הרצאות מיוחדות ביותר על המושג אמונה -מומלץ - http://www.fxp.co.il/showthread.php?t=9844525

5. 28-01-2012 19:56 #5
    בן
    שם פרטי
    Savant
    ציטוט פורסם במקור על ידי shai15359575 צפה בהודעה
    אחד ש13 עשר עיקרים של הרמב"ם וגם כתוב בספר החינוך.. אם אתה לא מאמין בו.. לא שווה המצוות כי אתה לא יודע למי לעשות אותם..

אם תתבונן קצת בבריאה ובעצמך.. אם קצת ספרים אתה תאין לא ב90 % אלא ב100% קרא ספר הכוזרי.. או אמונות ודעות.. או חובות הלבבות..
    לא שאלתי על עשיית מצוות אלא רק על האמונה עצמה או ליתר דיוק החוסר אמונה מאי ידיעה. מה ההשלכות כביכול ביהדות על אדם כזה. בתורה לא רשום על סקילה באבנים?

בריאות,
    חכמה,

6. 28-01-2012 20:06 #6
    בן
    שם פרטי
    shai
    תקשיב.. אם אתה רוצה להאמין תקרא את הספרים

סדרת הרצאות מיוחדות ביותר על המושג אמונה -מומלץ - http://www.fxp.co.il/showthread.php?t=9844525

7. 30-01-2012 13:09 #7
    בן
    שם פרטי
    Savant
    תקשיב.. אם אתה רוצה להאמין תקרא את הספרים
    אתה לא עונה לי על השאלה.

מה נאמר על אדם אגנוסטי ביהדות? זו השאלה.

בריאות,
    חכמה,

8. 30-01-2012 16:45 #8
    בן
    שם פרטי
    shai
    בוא נגיד ככה.. אם אתה מאמין בה' תתגייס לסיירת גן עדן כמו שמי שמאמין בצבא הולך לשם ברצון

9. 31-01-2012 12:42 #9
    בן
    שם פרטי
    Savant
    בוא נגיד ככה.. אם אתה מאמין בה' תתגייס לסיירת גן עדן כמו שמי שמאמין בצבא הולך לשם ברצון
    ואם אני לא מאמין בגלל שעד כה כל ההרצאות והמאמרים שקראתי שהיו כביכול מוגדרים כ"הוכחה" לאלוהים לא שכנעו אותי? בגלל שאותם הוכחות, בפועל התגלו לי כחיזוקים וטענות ולא כהוכחות.
    נערך לאחרונה על ידי Savant, 31-01-2012 בשעה 12:43

בריאות,
    חכמה,

10. 31-01-2012 18:01 #10
    בן
    שם פרטי
    shai
    אם תתבובן בבריאה בגוף האדם וכו'.. תדע שיש אלוקים..

11. 31-01-2012 18:03 #11
    בן
    ציטוט פורסם במקור על ידי Savant צפה בהודעה
    ואם אני לא מאמין בגלל שעד כה כל ההרצאות והמאמרים שקראתי שהיו כביכול מוגדרים כ"הוכחה" לאלוהים לא שכנעו אותי? בגלל שאותם הוכחות, בפועל התגלו לי כחיזוקים וטענות ולא כהוכחות.
    לאחר שתקרא את כל האשכול של "מצגת מקור החיים" (בחתימה שלי) מילה במילה, כבר לא תהיה אגנוסטיקן !
    שיהיה לך בהצלחה !

12. 31-01-2012 18:11 #12
    בן
    שם פרטי
    מאור
    סליחה אבל אני עוד לא הבנתי למה אתה חושב שהיהדות (לדורותיה) טרחה להתייחס להגדרה המוזרה שבגדרת להגדיר את עצמך,זה פשוט לא עניין אף רב גדול וכנראה שלא יעניין.

13. 31-01-2012 20:36 #13
    בן
    שם פרטי
    Savant
    ציטוט פורסם במקור על ידי xMaoRx צפה בהודעה
    סליחה אבל אני עוד לא הבנתי למה אתה חושב שהיהדות (לדורותיה) טרחה להתייחס להגדרה המוזרה שבגדרת להגדיר את עצמך,זה פשוט לא עניין אף רב גדול וכנראה שלא יעניין.
    לפי אטלס הדתות ל"הגדרה" הזו איך שאתה קורא לזה, יש 639 מיליון בעולם שמגדירים את עצמם אגנוסטים. התפיסה הזו יותר נפוצה וגדולה מהיהדות.

לך תקרא קצת על אגנוסטיות לפני שאתה מדבר על משהו מבלי להכיר אותו.

יש הרבה אנשים שטוענים שהם אתאיסטים, אך למען האמת הם אגנוסטים. הם לא מאמינים כי הם לא יודעים בוודאות מה האמת, לעומת אתאיסט ששולל אפשרות לקיום האל.

אגנוסטיות היא בחירה של צדק, לא לבחור אמונה מכיוון שאין וודאות, לכן היא הימנעות מלקיחת החלטה שגוייה עד שלא תיהיה מוכחת. וכנראה הוכחה יכולה אך ורק להיות התגלות על טבעית שתענה לנו על שאלת הקיום שלנו(אם יש סיבה בכלל). אחרת טענות, דעות וחיזוקים הם לא דבר מספק.
    נערך לאחרונה על ידי Savant, 31-01-2012 בשעה 20:39

בריאות,
    חכמה,

14. 31-01-2012 20:46 #14
    בן
    שם פרטי
    מאור
    ציטוט פורסם במקור על ידי Savant צפה בהודעה
    לפי אטלס הדתות ל"הגדרה" הזו איך שאתה קורא לזה, יש 639 מיליון בעולם שמגדירים את עצמם אגנוסטים. התפיסה הזו יותר נפוצה וגדולה מהיהדות.

לך תקרא קצת על אגנוסטיות לפני שאתה מדבר על משהו מבלי להכיר אותו.

יש הרבה אנשים שטוענים שהם אתאיסטים, אך למען האמת הם אגנוסטים. הם לא מאמינים כי הם לא יודעים בוודאות מה האמת, לעומת אתאיסט ששולל אפשרות לקיום האל.

אגנוסטיות היא בחירה של צדק, לא לבחור אמונה מכיוון שאין וודאות, לכן היא הימנעות מלקיחת החלטה שגוייה עד שלא תיהיה מוכחת. וכנראה הוכחה יכולה אך ורק להיות התגלות על טבעית שתענה לנו על שאלת הקיום שלנו(אם יש סיבה בכלל). אחרת טענות, דעות וחיזוקים הם לא דבר מספק.
    אטלס הדתות?
    אגנוסטיות זאת דת?פשש זה חדש...

אולי יש יותר אגנוסטים מיהדות,אבל זה מובן מאליו מכוון שאגנוסטיות זאת תפיסה/הגדרה עצמית ויהדות היא דת במסגרת של לאום (רק מי שנולד יהודי הוא יהודי,לעומת האגנוסטיות שכל מי שמגדיר את עצמו כך משתייך אליה,לא משנה מאיפה הוא בא) שהוא במקרה מאוד מצומצם ואתה במקרה משתייך אליו.
    639 מיליון אגנוסטים בעולם מסכמים את האגנוסטיות שלהם בזה שהם מגדירים את עצמם אגנוסטים,13 מיליון היהודים בעולם מקיימים מאות מצוות לא פשוטות שמשפיעות על כל אורח החיים שלהם.מצא את ההבדלים,וחשוב לבד איפה יהיה רוב.
    נערך לאחרונה על ידי xMaoRx, 31-01-2012 בשעה 20:48
    "בחרתי הסתופף בבית אלהי מדור באהלי רשע" (תהלים פד,יא)

15. 01-02-2012 16:20 #15
    בן
    שם פרטי
    Savant
    ציטוט פורסם במקור על ידי xMaoRx צפה בהודעה
    אטלס הדתות?
    אגנוסטיות זאת דת?פשש זה חדש...

אולי יש יותר אגנוסטים מיהדות,אבל זה מובן מאליו מכוון שאגנוסטיות זאת תפיסה/הגדרה עצמית ויהדות היא דת במסגרת של לאום (רק מי שנולד יהודי הוא יהודי,לעומת האגנוסטיות שכל מי שמגדיר את עצמו כך משתייך אליה,לא משנה מאיפה הוא בא) שהוא במקרה מאוד מצומצם ואתה במקרה משתייך אליו.
    639 מיליון אגנוסטים בעולם מסכמים את האגנוסטיות שלהם בזה שהם מגדירים את עצמם אגנוסטים,13 מיליון היהודים בעולם מקיימים מאות מצוות לא פשוטות שמשפיעות על כל אורח החיים שלהם.מצא את ההבדלים,וחשוב לבד איפה יהיה רוב.
    אל תוציא דיבה.

זה שתפיסת האגנוסטיות מוזכרת באטלס הדתות לא הופכת אותה לדת, אז אל תוציא לי מילים שלא אמרתי.

לא באתי גם לעשות תחרות למי יש יותר, אבל עניתי לאחד שזילזל בתפיסת האגנוסטיות כאילו אני חלק ממיעוט שהוא בפועל יותר גדול מהיהדות (רק כדי להמחיש לו שאגנוסטיות היא לא תפיסה קטנה).

אז להבא אל תוציא לי מילים מהפה שלא אמרתי וגם אל תסיק מסקנות על דברים שלא אמרתי.

ד"א אני עדיין מחכה לתשובה לשאלה שלי בפתיחת האשכול. תפסיקו בבקשה תמיד לחפש להתפס על קטנות ולהתחמק ממה ששאלתי...
    נערך לאחרונה על ידי Savant, 01-02-2012 בשעה 16:21

בריאות,
    חכמה,

עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל פורום » צוות פרוייקטים » צוות סיקורים » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner