• הודעות
  • אשכולות
  • רשומים
  • לייקים
  • מחוברים כרגע

אודות האתר


הקדמה

FXP.co.il הוא אתר קהילות לצעירים אשר עוסק במגוון רחב מאוד של נושאים.
באתר רשומים מעל חצי מיליון משתמשים, מופעלים כ-600 פורומים פעילים אשר מנוהלים ע"י מעל 500 אנשי צוות, ובכל יום נכתבות בין 70 ל-110 אלף הודעות ע"י המשתמשים.
תוכן הקהילה הוא תוכן מגוון העוסק בנושאים רבים, כגון מחשבים, התבגרות, מוזיקה, משחקים, לימודים, ספורט ועוד.


הסטוריה

הקמת האתר:
בספטמבר 2003 הוקם האתר על ידי ארז בן דוד.
תחילה הופעל האתר על איחסון חינמי ומערכת קוד פתוח, כמות המשתמשים הייתה מצומצמת ביותר, וכפועל יוצא האתר הציע מספר מועט של תכנים לגולשיו.
לאחר כחודש פעילות על האיחסון החינמי וכשכבר היו כמה עשרות משתמשים קבועים, הוחלט לעבור לאחסון מקצועי ולתת שם לאתר - "בומבה בורד".

לאחר 8 חודשי פעילות, במאי 2004, החליט מייסד האתר לשנות את השם "בומבה בורד" ל-Fxp, עם הדומיין fxp.co.il, ובשלב יותר מאוחר שודרגה מערכת האתר למערכת מקצועית.
במשך הזמן האתר התקדם בצורה מתונה תוך שיפור איטי אך עקבי, וגולשים חדשים הגיעו בעיקר מתחרויות אתרים שהיו פופולאריות בעבר.
בתחילת 2007, עם יישום שלוש שיטות שיווק אינטרנטיות, התחילה עלייה חדה ומשמעותית מאוד בקצב גדילתה של הקהילה - הגדלת כמות הגולשים הביאה באופן טבעי להגדלת היצע התכנים וכמות אנשי הצוות, תהליך שלמעשה נמשך עד היום ומציב את האתר במקום הראשון מבין הקהילות הפעילות באינטרנט הישראלי.

הובלת תקנים:
הקהילה ייצרה נורמות עם השנים שמאוד תפסו ברחבי האינטרנט.
לא נגזים אם נאמר שצבע אדום למנהלים וצבע כחול למפקחים בקהילות זה תקן אינטרנטי שצמח לו ב-Fxp.
לא רק צבעים לקבוצות יושמו כאן, גם דרגות שונות של זכייה כמו ווינר וצ'אמפ, שמעידים על רמת המעורבות של המשתמש בקהילה, התפשטו כתקן ברחבי האינטרנט.מצב עדכני

האתר כיום:
Fxp הינו אתר הקהילות הגדול ביותר בישראל, וכולל בתוכו תחומים רבים ומגוונים.
האתר פועל על העיקרון הבסיסי של היצע מול ביקוש, ובכך מתנהלת מין תעשייה שבה הגולשים יכולים כמעט בוודאות למצוא תכנים שמעניינים אותם.
על מנת להפיק את המירב, ישנם אמצעים רבים בהם הפורום משתמש כדי לשמור על הסדר, הפעילות וההנאה של גולשיו, לדוגמה - הפעלת צוותים ופיקוח שוטף על כל פורום באמצעות הנהלה.
כיום, הפורום שם דגש על אירועים אקטואליים מיוחדים, ומשתמש בפופולאריות שלו כדי לגרום למודעות רבה יותר בקרב גולשיו, זאת ניתן לראות בהקשר של מבצע עופרת יצוקה בעזה, ואירועי התרמה רבים שזכו לקידום.
Fxp שומר לעצמו את הזכות לצנזר תכנים בוטים, או תכנים חסרי משמעות בעזרת מערכת אזהרות ובאנים, שמטרתה לטפל בעוברים על החוק על מנת לתת ביטוי לתכנים איכותיים יותר, בנוסף, ניתן לערער על כל החלטה שהתקבלה ולקבל תשובה מפורטת מגורם מוסמך.

היררכיה ניהולית:
באתר שבו חברים מעל 500 אנשי צוות, כל אחד חייב לדעת מה מקומו בכוח, ולכבד בעל סמכות גבוהה יותר.
בראש ההיררכיה עומדת יו"ר הקהילה, מתחתיה מנכ"ל הקהילה, מתחתיו מצויים המנהלים הראשיים, מתחתיהם מצויים המפקחים, ומתחתיהם מצויים מנהלי הפורומים.

צוותים:
בקהילה פועלים ארבעה צוותים; צוות פרויקטים האחראי על הפעלת פרויקטים בקהילה, צוות סיקורים האחראי על כתיבת סיקורים ופרסומם בקהילה וצוות תמיכה האחראי על הענקת תמיכה בפורומי המשוב ואכיפה כוללת.


קישורים מתאימים

FXP.co.il
תנאי שימוש
אודות
העלאת תמונות
סרגל כלים
בדיקת אייפי
יצירת קשר


מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל בכיר » מנהל פורום » צוות תוכן » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner