• הודעות
 • אשכולות
 • רשומים
 • לייקים
 • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר הרשמה באמצעות facebook
עמוד 1 1234 אחרוןאחרון

מדריך|המדריך למתחילים-World Of Warcraft

 1. 23-12-2006 17:31 #1
  הסמל האישי שלSeven-Heaven
  1,402
  11-09-06
  תוכן עינינים
  -1.הקדמה
  -2.מה זה World Of Warcraft
  3.מאיפה לקנות ואיך לשלם?
  4.הבדלים בין הגרסה האירופאית לאמרקאית
  5.הסבר כללי על המשחק
  -5.א.סוגי שיריונות
  -5.ב.מקצועות
  -5.ג.הגזעים
  6. רוצים להתחיל? מה זה PVE ו PVP ו RP
  7.בחירת סרבר
  8.Professions
  9.מידע בסיסי
  10.חפצים...חפצים...חפצים...
  11.מידע על משחקים קודמים וההסטוריה של Warcraft
  12.ההרחבה-World Of Warcraft:The Burning Crusade

  1.הקדמה
  לאחר שראיתי שאלות רבות בפורום לגבי דברים בסיסים במשחק החלטתי ליצור מדריך למתחילים.
  מדריך זה הינו מדריך למתחילים ולכאלה שמתענינים במשחק הפופולארי World Of Warcraft.
  במדריך זה אני אתן מבט כללי בלבד על המשחק וידע בסיסי,כמו כן אני אתן קישורים על אתרים בנושא.

  הערה:המדריך כולל מידע חלקי,את המידע המורחב יותר תוכלו לקרוא באתר הרשמי של המשחק.

  2.מה זה World Of Warcraft?
  World Of Warcraft או בקיצור WoW הינו משחק Massively Multiplayer online Role-Playing) MMORPG
  או בעיברית משחק תפקידים מרובה משתתפים ברשת. WoW הינו מבית היוצר של החברה Blizzard המשחק מהווה המשך למשחקים הקודמים בסדרת Warcraft שעליהם אני אדבר בהמשך.
  המשחק אינו חינמי והוא בעלות של כ-70 ש"ח בחודש. כמו כן יש לרכוש את הדיסק של WoW בחנות בעלות של כ 200 ש"ח בארץ.(החודש הראשון חינם)

  3. מאיפה לקנות ואיך לשלם?
  את המשחק ניתן לקנות ברוב החנויות הגדול שמוכרות משחקי מחשב בארץ (Tower Records,Toysrus,אופיס דיפו,bug) כמו כן ניתן לרכוש את המשחק מאתרים בארץ (כגון http://freak.co.il) המחירים בארץ יחסית גבוהיים לעומת המחירים בחו"ל,ישנם גם אתרים ברשת מחו"ל אשר עושים משולחים לארץ אחד מהזולים בינהם הינו http://www.sendit.com.
  *האחריות מקנייה באתרים אלו על אחריתוכם הבלעדית.
  את התשלום החודשי משלמים בעזרת כרטיס אשרי בין לאומי לאחר שנרשמים באתר המשחק(הגרסה הארופית או הגרסה האמריקאית את ההבדל בינהם אני אפרט בהמשך...),התשלום יירד אוטומטית מכרטיס האשרי כל חודש (אך אל דאגה ניתן להפסיק את התשלום החודשי בכל עת ואז לאחר שתסיימו את החודש הנוכחי שלכם התשלום לא ייגבה יותר.) ,אם אין ברשותכם כרטיס אשראי בין לאומי ניתן לקנות Pre-Paid Game Card שזהו כרטיס שמזינים במקום כרטיס האשרי וכך ניתן לשחק הכרטיס בדרך כלל נותן תשלום לחודשיים,הפסול בכרטיס שהוא יקר בהרבה מאשר תשלום חודשי בכרטיס אשרי,את הכרטיס ניתן לקנות בחנויות בארץ (לדוגמא freak.co.il) את מספר הכרטיס מזינים באתר של המשחק במקום המתאים(יש לבחור בהרשמה שהינכם משתמשים ב כרטיסים מכונים ולא בכרטיס אשרי) וכך אתם יכולים לשחק ללא כרטיס אשרי בין לאומי.

  4.הבדלים בין הגרסה האירופית לאמרקאית
  אוקי אז כפי שהבנו ישנם שני גרסאות אמרקאית ואירופאית אז מה ההבדל?,אז ככה ההבדל הוא שבגרסה הארופאית הסרברים ממוקמים באירופה ובגרסה האמרקאית הסרברים ממוקמים באמריקה. אי אפשר להעביר משתמשים מגרסה אירופאית לגרסה אמרקאית ולחילופין,כדי להרשם לגרסה האירופאית יש להירשם דרך האתר http://www.wow-europe.com וכדי להירשם לגרסה האמרקאית יש להירשם מהאתר הזה www.worldofwarcraft.com,איזו גרסה לבחור?, אני ממליץ לכם ללכת על האירפאית יש פחות לאגים ויש הבדל שעות קטן,בסרברים האמרקאים לא תוכלו לעשות כלום בגלל הבדלי שעות עצומים(ברמות גבהוהת ישנם מבוכים הנקראים raids מבוכים כאלה לפעמים דורשים 40 איש ולוקחים מספר שעות לפחות,לכן הבדלי השעות מאוד קריטים).

  5.הסבר כללי על המשחק
  לבנתיים רק הראתי לכם את הדברים השלילים כסף כסף כסף,עכשיו בוא נראה על מה אנחנו משלמים.
  המשחק מתחיל כארבע שנים לאחר סוף המשחק האחרון ( Warcraft III:The Froze Throne כן כן גם עליו אני אסביר בהמשך) המשחק מתרחש בעולם בשם Azeroth,במשחק עצמו אפשר לבחור מקצוע מתוך 9 מקצעות ו גזע מתוך 10 גזעים(שניים מהם דורשים את ההרחבה כדי לשחק בהם),במשחק אתה עולה רמות (כאשר הרמה המקסימלית היא 60 לאחר ההרחבה היא תורחב ל 70) עושה קווסטים,מסתובב בעולם עצום,נכנס למבוכים מגניבים עם בוסים גדולים שאפילו דורשים 40 אנשים כדי להרוג אותם (ברמה 60 כמובן). וגם ישנו את הפן השני של המשחק שהוא מלחמה של שחקנים נגד שחקנים במקומות שנקראים battle grounds (או בקיצור bg),שדות הקרב האלו הם מקומת שבהם שחקנים מהשבט ושחקנים מהברית(ראה למטה) נלחמים אחד בשני,כל bg מכיל משימה משל עצמו,המלחמה ב bg מקנה honor אשר מאפשר לך להשיג חפצים מיוחדים,כמו כן אתה יכול לפגוש סתם כך בחוץ שחקן מהצד השני ולהילחם בו, תלוי בסוג הסרבר שאתה משחקה(ראה למטה).קרבות נגד שחקנים אחרים נקראים PVP ועשיית קווסטים ומלחמה במפלצות נקראת .PVE
  במשחק ישנם גם התמחויות (profesisons) שמאפשרים לשחקן ליצור חפצים שונים או להשים יכולות שונות לחפצים.
  5.א. סוגי שריונות
  במשחק ישנם מספר סוגי שריונות,כל שריון בעל כוח הגנה אחר לכל מקצוע יש את השרינות המותאמים לו ולהל"ן השריונות:
  cloth
  שיריון הבד הוא השריון החלש ביותר משחק,את השריון הזה לובשיםpriest,warlock,mage-casters
  השריון הזה חלש ביותר ולא מספק כמעט הגנה.

  leather
  שריון העור,הוא השריון השני הכי חלש במשחק מספק הגנה בינונית ביותר את השריון הזה יכולים ללבוש דרואידים ,נוכלים שאמאנים וציידים.

  Mail
  שריון שמספק הגנה טובה, בהתחלה יכולים רק warriors ו paladins.
  וברמה 40 גם שאמאנים וציידים יכולים.

  Plate
  השריון החזק ביותר במשחק אותו פאלאדינים ולוחמים לובשים ברמה 40 +.

  5.ב.המקצועות
  במשחק ישנם תשעה מקצועות,אותם אני אפרט בקצרה:
  Paladin
  פאלאדין הינו אביר קודש,לפאלאדין יש הגנה טובה מאוד וברמות נמוכות הוא אף משמש כ tanker (מי שוספג את הנזק) ,הפאלאדין משמש בעיקר כsupport קלאס הוא יכול לרפות,יש לו באפים חזקים לתת לחברים ואף יש לו הילות שנותנות תוספים לכל הפארטי.

  Rogue
  הנכול משתמש ברעלים וביכלות מיוחדות שהוא עושה כאשר הוא מסתתר,עושה הרבה מאוד נזק במהירות,ומשמש כעושה נזק עיקרי.המתקפות של הנוכל עובדות עלenergy

  Warlock
  משתמש ב"קללות" כדי להחליש את האויבים שלו ולעשות נזק על זמן. יכול לזמן מספר מומצם של שדים שיעזרו לו להילחם.

  Hunter
  מתקיף מרחוק עושה הרבה נזק,יכול לאלף מגוון רחב של חיות שיעזרו לו בקרב,ויש לו מלכודות.

  Warrior
  נלחם מקרוב עושה הרבה נזק במצבים מסוימים,משש כ tanker ראשי בגלל כמות החיים וההגנה הרבה שלו. ללוחמים יש stances שונים שהם יכולים להחליף, ללוחם יש שלושה stances כאשר כל אחד מהם מקנה לו יכולות אחרות. המתקפות של הלוחמים עובדות לפי rage,אשר נרכש כאשר הלוחם מתקיף או מותקף.

  Druid
  דרואיד הינו קלאס מגוון,הוא יכול להיות טאנקר והוא יכול לרפות והוא יכול לעשות נזק. הדרואיד יכול לשנות צורות. לדרואיד יש מספר צורות :דוב-שהופך אותו למעין לוחם וטאנקר,מצב רגיל caster שבו הוא יכול להשתמש בקסמים,יש לו מיגוון גדול של קסמי ריפוי והוא יכול להיות מרפאה מצויין,מצב מים שבו הוא שוחה מהר יותר,יש לו מצב צ'יטה שמאפשר לו לנועה מהר יותר על פני האדמה,מצב חתול שמקנה לו יכולות דומת ל נוכל ומצב דוב משופר גרסה הרבה יותר אגרסבית לדוב הראשון.

  Mage
  הקוסמים,לקוסמים יש מגוון רחב של לחשים אשר מתחלקים לשלושה קטגוריות:מאגיה,אש וקרח. כל אחד מה הקטגוריות מכיל לחשים שונים. בין הסקילים של הקוסם יש לו סקיל שמאפשר לו להפך אויבים לכיבשה(מקל מאוד בקרבות,פחות אויב אחד) ,הוא יכול ליצור אוכל לשאר חברי הקבוצה והוא יכול ברמות גבהות לפתוח פורטלים בשביל שאר חברי הקבוצה לערים גדולות.

  Priest
  הכוהנים,הכוהנים יכולים ללכת בשני דרכים shadow ו holy,כוהנים שהולכים על holy מקבלים יכולות ריפוי עוצמתיות(כוהן הוא המרפאה הטוב ביותר במשחק) ובאפים שונים,וכוהני shadow מקבלים קללות חזקות מאוד.

  Shaman
  השאמנים,השאמנים הם קלאס מיוחד הם גם יכולים לרפות וגם לעשות נזק,יש להם totems שעוזרים להם בקרב, ה totems מתחלקים לפי אלמנטים ויש totems שנותנים באפים לחברי הפארטי. השאמן יכול להוות מאין שילוב בין
  caster ל melee


  5.ג. הגזעים
  הגזעים במשחק מתחלקים לשני קבוצות horde (שבט או עדר) ו alliance ברית. החלוקה הזאת קשורה לעלילה בעולם,בוא נגיד בקצרה כמה משפטים בקצרה: הברית מכילה את אלפי הלילה,בני האדם,הננסים,הגמדים ודראני כל הגזעים האלה התאחדו יחד תחת הברית. ואת השבט:העזובים(frosaken) סוג של אל-מתים,האורקים,הטרולים,אנשי השור ואלפי הדם, גזעים האלה התאחדו תחת ההשבט(horde).
  הסבר קצר על כל גזע כולל מעט היסטוריה(כדי להבין את ההיסטוריה יש לקורא למטה את המידע הבסיסי ממשחקים קודמים)כמו כן כל גזע יכול לבחור מספר מקצועות ולכל גזע יש יכולות מיוחדות משלו.(שאותם אני לא אפרט)

  הברית
  גמדים-הגמדים הם אחד מהגזעים העתיקים בעולם הם נוצרו על ידי הטיטאנים,במשך שנים חיו הגמדים בתרדמת ארוכה,הגמדים חיו לבדם ואט אט גילו שהם צאצים של לא פחות מאשר הטיטאנים האדירים,מאז הגמדים החליטו להקדיש את חייהם לחקר הטיטאנים.הגמדים נמצאים בעיקר באיזור שנקראה Khaz Modan,הגמדים קשרו קשר עם ממלכות בני האדם אשר ב Lordoraen והפכן לחלק בלתי נפרד מן הברית.עיר הבירה שלהם היא Iron Forge.הגמדים מתחילים בכפר קטן בשם coldrige valley
  הגמדים יכולים לבחור את המקצועות הבאים:
  -פאלאדין
  -לוחם
  -צייד
  -כוהן
  -נוכל

  בני אדם-בני האדם חייו בעבר בעיקר ביבשת Lordoraen ממלכה זו התחלקה לשמונה ממלכות(יכול להיות שאני טועה לא זוכר בדיוק) לכל ממלכה היה שליט וצבא,ממלכות אלו החליטו להקים ברית, עם הזמן הצטרפו הגמדים לברית ולאחר מכן האלפים הגבוהיים הצטרפו, כי היו זקוקים לעזרה בלחמה בטרולי יערות בתמורה האלפים לימדו את בני האדם את סודות הקסם.כמו כן עיר הבירה של בני האדם הינה stormwind.בני האדם מתחילים במנזר קטן בשם northshire abbey
  מקצועות:
  -פאלאדין
  -קוסם
  -נוכל
  -לוחם
  -warlock
  -כוהן

  ננסים(gnomes)-הננסים הינם אשפי טכנולוגיה מתקדמים אשר אוהבים ליצור מוכונות והמצאות שונות ומשונות,הננסים חיו להם בשלווה בעיר בשם gnomergan אשר הייתה מומקמת ב Khaz Modan ליד הגמדים,עיר זו היתה פלאה טכנולוגי בפני עצמי והננסים התגאו בה עד מאוד. עד אשר אויב נתעב איים על עירם,אוייב זה נקראה טרוג(סוג של מפלצת מעין הכלאה של טרול). הטרוגם נלחמו בעוצמה ולבסוף כבשו את העיר. הננסים העצובים ברחו מעירם האהובה ועברו לחיות לצד הגמדים בתקווה להשיב את עירם האבודה.הננסים גם הם מתחילים ב coldrige valley לצד הגמדים.
  מקצועות:
  -לוחם
  -נוכל
  -warlock
  -קוסם

  אלפי הלילה-אלפי הלילה אשר יודעים בכינויים העתיק ה kaldories הינם גזע עתיק יומין אשר חווה מלחמות רבות אל מול הלגיון הבוער.בקרב האחרון שבו הם נעזרו בברית ובעדר כדי להילחם בלגיון הבוער הם נאלצו לוותר על כוח שהיה להם ,הכוח לחיי נצח,בעבר אלפי הלילה היו בעלי חיי נצח אך לאחר הקרב הגורלי ב hyjal sumit נאלצו האלפים לוותר על חיי הנצח שלהם.בגלל שאיבדו את חיי הנצח שלהם הבינו אלפי הלילה שכעת הם זקוקים לבעלי ברית ולכן הם הצטרפו לברית.
  מקצועות:
  -דרויד
  -לוחם
  -כוהן
  -צייד
  -נוכל

  דראני-גם הוא גזע שנוסף בהרחבה,וכדי לשחק בו צריכים את ההרחבה,הdaranies הגיעו לעולם בעזרת ספינה בין עולמית בשם exodar,הם נחתו באיים בשם azure myst המהניג שלהם הוא velen ועיר הבירה שלהם היא exodar.
  מקצועות:
  -לוחם
  -פאלאדין
  -שאמאן
  -קוסם
  -כוהן
  *חושב לציין השבט והברית הם אויבים והם נלחמים אחד בשני כרגע.

  השבט
  אורקים:בעבר האורקים חיו בעולם אחר אשר נקראה Draneor בעולם שקט זה האורקים חיו לצד גזע אחר אשר נקראה הדראני,האורקים האמינו בשאמניזם והיו שוחרי שלום,עד אשר הגיע הלגיון הבוער והשחיט את האורקים בעזרת דם של שדים,האורקים עברו לשימוש ב warlockism והפכו לצמאי דם ומלחמה,לאחר שנלחמו בדארני וכמעט שלא השאירו ניצולים.מי ששרד הסתתר, לאורקים לא היה את מי להרוג,אך בשל מחלתם להרג ולהרס היו חייבים האורקים למצוא אויב לקרב. ולאחר סיפור ארוך הם מצאו דרך לעבור בפורטל השחור והגיעו לאזורת' שם הם נלחמו בבני האדם מלחמות רבות.אירועים שאני לא אפרט עליהם הביאו לפיצוץ הכוכב Draneor וכיום נשארו שרידים שלו בשם outland,האורקים התגלגלו הרבה זמן והחליפו שליטים שונים(סיפור ארוך) ולבסוף thrall תפס את השילטון והוביל את השבט ל kalimdor,שם הם התחברו עם אנשי השור ולאחר מכן כרתו ברית שנקראת הhorde(השבט). חשוב לציין ש thrall לא רצה להילחם בברית,אבל בפועל ישנה מלחמה מתמדת בין הברית לשבט מסיבות שונות. האורקים התישבו במקום בשם דוראטאר והקימו עיר בירה בשם Orgimmar,האורקים מתחלים במקום בשם .valley of trials
  מקצועות:
  -לוחם
  -שאמאן
  -צייד
  -נוכל
  -warlock

  טרולים:הטרולים הצטרפו לשבט לאחר שט'ראל עזר להם להיחלץ מבעיותהם. הטרולים שהיו בעבר חלק משבט גדול בשם Zandalar,השבט התפרק בגלל מות המנהג שלהם ולכן השבט התפצל לשניי שבטים:Gurubashi ול- Amani ,טרולים שבחרו לא להצטרף לאחד מן השבטים האלו המשיכו אחרי ט'ראל והתיישבו יחד עם האורקים בדוראטאר,וכעת הם קוראים לעצמם Darkspear Trolls, וגם הם מתחילים ב valley of trials.
  מקצועות:
  -שאמאן
  -צייד
  -לוחם
  -קוסם
  -כוהן
  -נוכל

  אנשי השור:אנשי השור נלחמו במשך שנים על אדמת ביתם molgure שהייתה מואיימת על ידי ה centaurs (סוג של מפלצת,הכלאה של בן אדם וסוס),מנהיגם Carine Blood Hoof ניסה להביס אותם אך ללא הצלחה, עד אשר הגיעה ט'ראל- מנהיג האורקים ועזר להם להילחם ב centaurs ולהשיג את ביתם. לאחר מכן הצטרפו אנשי השור לשבט והקימו את עיר הבירה שלהם Thunder Bluff.
  אנשי השור מתחלים במקום בשם .Red Cloud Messa
  מקצועות:
  -דרויד
  -לוחם
  -צייד
  -שאמאן

  אל מתים forsaken-"העזובים" מונהגים על ידי האלפית הגבוהה- המתה Sylvans ועוזרה ה-
  Dread Lord-Varymathras.
  סילבאנס נרצחה על ידי אביר האופל ארט'ס אך ארטס לא נתן לה למות והעלה אותה אל מתה,סילבאנס היתה תחת שליטתו של ארטס עד שלבסוף ברחה ממנו ואף השיגה את אחד מה dread lords כבעל ברית,לאחר הבריחה שלה החליטה סילבאנס להקים צבא משל עצמה בשם העזובים (forsaken) ונישבעה לנקום בארט'ס,העזובים הצטרפו לשבט בטענה שהם נאמנים לשבט,אך הם לא באמת נאמנים לשבט והם היצטרפו משיקוליים פנימיים.
  מקצועות:
  -כוהן
  -warlock
  -לוחם
  -קוסם
  -נוכל

  אלפי דם-אלפי הדם היו בעבר אלפים גבוהיים,אז למה הם בשבט?,האלפים הגבוהיים היו בברית במשך שנים וחיו בממלכת ,Quel'Thalas,האלפים התמחו בקסם ומקור הקסם שלהם היה באר השמש
  ,במהלך המלחמה השלישית ארט'ס וצבא אל מתים הגיעו אל אדמות האלפים,הם נלחמו באלפים בעוצמה,ואלפית אחת בשם sylvans הנהיגה מתקפת נגד,אך ללא הצלחה,הצבא העמתני של האל מתים הביס את האלפים והרס את באר השמש,מקור האנרגיה היחיד של האלפים לקסם. אך בנוסף לכל זה הוא לקח את sylvans ואת הפלוגה שלה הרג אותן והעלה אותן כאל מתים.לאחר מכה קשה זו התקשו האלים למצוא אנרגית קסם,ומיכוון שהיתה זו סכנה קיומית עבורם בשל התמכרותם לקסם,הם חיפשו מרפאה אך ללא מוצא,בינתיים הם סבלו השפלה ויחס לועג מצד הניצולים של בני האדם.עד אשר שמנהיג האלפים הנסיך kael'thalas ניפגש עם naga בשם lady vajsh ,אותה נאגה יצרה קשר עם האלפים הגבוהיים שכעת נקראים אלפי הדם,ולאחר מכן קישרה הנאגה את האלפים לדמות בשם אילדן,וכך keal'thalas עזב ל outland יחד עם עוד משלחת ולבנתיים שארית אלפי הדם חזרו לביתם והחלו לבנות אותם מחדשים,הם כרתו ברית עם השבט וכעת הם חלק ממנו.

  הערה:ניתן אך ורק לשחק במקצוע זה אם אתם קונים את ההרחבה.

  מקצועות:
  -פאלאדין
  -כוהן
  -warlock
  -נוכל
  -קוסם
  נערך לאחרונה על ידי Seven-Heaven, 23-12-2006 בשעה 19:27

 2. 23-12-2006 17:31 #2
  הסמל האישי שלSeven-Heaven
  1,402
  11-09-06
  6. רוצים להתחיל? מה זה PVE ו PVP ו RP ?
  אלה הם סוגי סרברים,
  המשחק מתחלק למספר סרברים שונים PVP,PVE ו RP באיזור זה אני אתן מעט מידע על ההבדלים.
  קודם כל במשחק ישנה מערכת PVP אשר מאפשרת לשחקנים לתקוף שחקנים.שחקנים יכולים להפעיל ולהדליק את האפשרות להתקיף אותם אבל לא בדיוק באותו צורה בכל הסרברים.

  PvP-Player Vs Player
  סרברים מסוג זה מאפשרים לך לכבות את הPVP רק כאשר אתה נמצא באזור 100% של הצד שלך כגון עיר בירה. כל מקום אחר הPVP שלך יהיה דלוק ואפשר יהיה להתקיף אותך,מה שמוסיף אתגר וכיף למשחק.כמו כן בסרברים מוסג זה אפשר לפתוח רק דמויות מצד אחד כלומר עם פתחתם דמות horde אז תוכלו לפתוח רק דמויות horde וכנ"ל ההפך. בסרברים מסוג PVE אין את ההגלבה הזו.

  PVE-Player Vs Enviroment-Normal
  בסרברים האלה אתה יכול להתרכז רק באימונים כי אתה יכול לכבות את ה PVP שלך גם באזורים מעורבים,ואין לך שום סכנה. לטעמי זה פחות כיף ופחות מאתגר אבל על טעם ועל ריח אי אפשר להתווכח.
  הערה:בכל סוגי הסרברים המעבר בין הדלקת ה PVP יקרה רק אחרי חמש דקות שבהם אתה לא מתקיף שומרים של האויב או שחקנים של האויב. ברגע שאתה מתקיף אויב לא משנה איפה ה PVP נדלק אוטומטית.

  RP-Role Playing
  בסרברים האלה כולם משחקים במשחק תפקידים,וכולם משחקים מתוך דמות. לא השחקן מדבר אלה הדמות,לטעמי זה די מגניב.
  הסרברים של משחקי התפקידים מתחלקים אף הם ל PVP ו PVE.
  למידע נוסף בנושא

  7.בחירת סרבר
  כעת אתם רוצים להתחיל לשחק,איזה סרבר לבחור?,אני ממליץ לבחור סרברים לא מאוכלסים מדי ועדיף שיהיו די חדשים אבל לא שוממים. חפשו סרבר מאוזן ביחס של השבט לברית,משהו בסיגנון 48-50% ל 50%-52%.
  איך בודקים? בשביל זה יש את האתר הנהדר
  http://www.warcraftrealms.com
  שבו אפשר לבחור באיזו גרסה אתם והוא יראה לכם מידע על הסרברים.

  8.Professions
  ישנם התמחויות במשחק אשר מאפשרות לשחקן ליצור חפצים או שיקויים,להשים דברים שיחזקו את החפצים שלו ועוד!
  את החפצים שאתם מכינים בהתמחוייות אפשר למכור בהרבה כסף ב AH-Auction House.
  כל דמות יכולה לבחור שני התמחוייות כל מקצוע יכול לבחור איזה התמוחות שהוא רוצה אך ישנם לפעמים התמחויות שמומלץ למקצוע מסוים לקחת.
  להל"ן ההתמחויוות:

  Alchemy- מאפשר להכין שיקויים מצמחים שניתן להשיג ב Herbalism.
  -Herbalism מאפשר לאסוף צמחים שאותם צריכים בשביל Alchemy.
  Tailoring- תפירה מאפשר ליצור בגדי cloth וגלימות.
  Leather Working- מאפשר ליצור בגדי עור מעור שמשיגים בSkinning.
  Skinning- מאפשר לקחת עור וצמר ממפלצות בשביל Tailoring ו Leather Working.
  -Blacksmithingנפחות מאפשר ליצור נשקים ושיריון Plate ו Mail ומחומרים שמשיגים ב .Mining
  Engineering- מאפשר ליצור פצצות ומכונות שיעזרו לך בקרב בעזרת חומרים שמשיגים ב Mining.
  Mining-מאפשר לכרות מסלעים חומרים שצריכיםבשביל Blacksmithing ו Engineering.
  Enchanting- מאפשר להשים תוספים חזקים על חפצים מסוימים

  Jewl Crafting- מאפשר ליצור יהלומים ולהשים אותם על חפצים,היהלומים מחזקים את החפצים ונותנים להם יכולות שונות-חושוב: את ההתמחות הזו יכולים ללמוד רק מי שקנה את ההרחבה.

  לכל התמחות יש רמת skill שקובעת עד כמה אתה טוב בהתמחות
  ככל שיש יותר skill אפשר ליצור דברים יותר חזקים ויותר טובים. את ה skill אפשר לעלות בעזרת שימוש מורבה
  ביכולות של המקצוע.
  בנוסף לכל אלה יש secondry skills,אלה הם התמחוייות שאפר בנוסף לשניים מאלה שלמעלה. להל"ן הרשימה של ה secondry skills:

  Fishing
  מאפשר לדוג דגים שדרושים ל בישול ולפעמים כל מני התמחוייות דורשים דגים מסוימים.

  Cooking
  מאפשר לבשל וליצור מאכלים שמרפאים MP ו HP כשיושבים,מאכלים אילו אף מביאים באפים.

  First Aid
  מאפשר ליצור תחבושת שניתן להשתמש בהם במהלך קרב,חשוב ביותר!.

  9.מידע בסיסי
  במשחק ישנם ערי בירה בערי הבירה יש חנויות רבות ובין היתר בנק ו AH (Auction House) וגם מאמנים שלמדים אותך סקילים למקצוע שלך.

  Auction House-AH
  הינו בית מכירות שבו ניתן למכור ולקנות חפצים,זהו מקום חשוב ביותר מפה תקנו ותמכרו חפצים.חפצים חדשים מהחנות זה ממש גניבה וחבל על הכסף שלכם.

  Bank
  נגמר לכם המקום בתיקים? שימו חפצים בבנק!,בכל עיר בירה ישנו בנק ששם אפשר לאחסן חפצים במקום שיתפססו לכם מקום.

  Bags
  דרך נוספת להשיג מקום היא קנייתמציאת תיקים אשר מקנים מקום מוסף לחפצים.

  10.חפצים...חפצים..חפצים...
  שמיו לב במשחק ישנם איכויות שנות של חפצים

  אפורים-חפצים חסרי ערך שיש למכור אותו לחנות.חפצים אלה מכונים vendor trash.


  ירוקים uncommon
  חפצים יחסית נדרים,בדרך כלל מבאים stats מיוחדים.

  כחולים-Rare
  חפצים נדרים ,חפצים כאלה הם ממש ממש טובים וגם נדירים ויקרים,מומלץ להתחיל להשיג חפצים כחולים ברמה 30+

  חפצים אפים-סגולים
  חפצים רבי עוצמה אלו הם חפצים קשים מאוד להשגה,בדרך כלל ממבוכים קשים או בוסים חזקים.

  אגדיים-כתומים
  חפצים אלה הם חפצים אגדים,יש מעט כאלה, בדרך כלל משיגים אותם מקווסטים מיוחדים למקצועות מסוימים ברמה 60.

  שימו לב!
  ישנם מספר סוגי חפצים:

  רגילים-את החפצים האלה אתה יכול לקחת וללבוש ולאחר מכן למכור אותם.

  bind on equip
  חפצים שברגע שאתה לובש אותם אי אפשר למכור אותם לאנשים,בדרך כלל חפצים ירוקים ומעלה.

  bind on pick up
  חפצים שברגע שמרימים אותם אי אפשר למכור אותם לאנשים.בחיים אל תרימו חפצים כאלה סתם אם אתה לא צריכים אותם.

  10.מושגים שונים
  Raid-קבוצה של מעל לחמישה אנשים הופכת ל raid בדרך כלל בשביל מבוכים חזקים.

  Mount-ראיתם אנשים רכובים על בהמות?,אל תדאגו העינים שלכם בסדר,ברמה 40 אפשר לקנות mount-בהמה שאפשר לרכוב עליה אשר ממהרת את מהירות התוזזה בהרבה מאוד.  11.מידע על משחקים קודם וההיסטוריה של Warcraft
  למידע הקשור לנושא הזה אתם מוזמנים להיכנס לפה.

  12.ההרחבה-World Of Warcraft:The Burning Crusade
  ב16 ליאנור יוצאת הרחבה למשחק,שם ההרחבה World Of Warcraft:The Burning Crusade או בקיצור TBC
  לא חייבים לקנות את ההרחבה,עלות ההרחבה בארץ היא כ-200 ש"ח,ההרחבה לא מוסיפה לתשלום החודשי,ההרחבה מאפשרת לשחק שני גזעים חדשים:דראני ואלפי דם. היא מעלה את הגבלת הרמה מ60 ל70 ומאפשר לבחור התמחות חדשה שהיא מלכאת יהלומים,כמו כן ההרחבה מוסיפה מבוכים חדשים לרמות גבוהות ומאפשרת גישה לעולם חדש לגמרי בשם outland.
  נערך לאחרונה על ידי Seven-Heaven, 23-12-2006 בשעה 19:23

 3. 24-12-2006 14:32 #3
  הסמל האישי של`Goldy
  1,139
  02-10-06
  אשדוד
  בן
  תודה! ומנהל לנעוץ דחוף!

 4. 25-12-2006 23:18 #4
  הסמל האישי שלBLIzZaRd
  12,371
  117
  09-06-04
  תודה על המידע, שימושי לחדשים

 5. 29-12-2006 21:01 #5
  הסמל האישי שלLordViruss
  3,623
  18-11-06
  עידן ツ
  בן
  תודה אבל אני כבר רמה 60...

 6. 30-12-2006 11:44 #6
  הסמל האישי שלeli199
  700
  14-12-06
  אלי
  בן
  תודה על המידע

 7. 01-01-2007 17:26 #7
  הסמל האישי שלJUST WE
  5,523
  20-04-06
  בן
  תודה יש דרך לשחק בחינם?


 8. 01-01-2007 22:44 #8
  הסמל האישי שלDarken
  10,670
  3
  11-06-06
  בן
  מדריך טוב, תודה.

 9. 04-01-2007 16:03 #9
  הסמל האישי שלmapleurope
  323
  14-12-06
  יש האקים במשחק?

 10. 04-01-2007 16:19 #10
  הסמל האישי שלWoW master
  4,392
  28-12-06
  די כבר!!!!!!!!!! די כבר לשחקני מייפל חסרי החיים!! זה פשוט מעצבן אותי לראות שכל שניה שחקן מייפל נכנס לפה ושואל אם יש האקים/ מאיפה מורידים את זה! בחוקים כתוב שצריך לבדוק קודם אם יש נושא כזה בפורום, ובמקרה הזה, משהו כבר שאל את זה בפורום.
  1. כן, יש פה האקים, אבל עד שתשיג אותם זה יקח הרבה זמן, ותוך מאוד קצת זמן יסגרו לך את החשבון.
  2. ב-wow, שלא כמו במייפל, לא שווה לעשות האקים, כי אז למשחק אין מטרה.

 11. 06-01-2007 16:40 #11
  הסמל האישי שלayal21
  1,409
  1
  08-11-06
  Parkour Is my Way
  ציטוט פורסם במקור על ידי WoWplayer צפה בהודעה
  די כבר!!!!!!!!!! די כבר לשחקני מייפל חסרי החיים!! זה פשוט מעצבן אותי לראות שכל שניה שחקן מייפל נכנס לפה ושואל אם יש האקים/ מאיפה מורידים את זה! בחוקים כתוב שצריך לבדוק קודם אם יש נושא כזה בפורום, ובמקרה הזה, משהו כבר שאל את זה בפורום.
  1. כן, יש פה האקים, אבל עד שתשיג אותם זה יקח הרבה זמן, ותוך מאוד קצת זמן יסגרו לך את החשבון.
  2. ב-wow, שלא כמו במייפל, לא שווה לעשות האקים, כי אז למשחק אין מטרה.

  בידוק מה שהוא אמר לי יש ניסיון אני משחק ולא שווה האקים במשחק כי לא יהיה לך שחקן טוב רק ממישימות משיגים דברים טובים וגם מה raids!!!!

 12. 13-01-2007 20:45 #12
  הסמל האישי שלWoW master
  4,392
  28-12-06
  תתקן את המדריך במשהו:
  * Blood Elves יכולים גם להיות hunter בתור מקצוע, באתר הרשמי כתוב.


  נ.ב. אני כל כך מחכה שתצא גרסת ההרחבה, באתר שלהם יש שעון בצד שסופר את הימים, השעות, הדקות והשניות עד היציאה של המשחק (זה באמת כל כך מדויק? כאילו, מישהו ישב ימים מול האתר, והוא יתבע אותם כי המשחק לא יצא בדיוק בשניה שנגמר הזמן ליציאה .. שיהיה..בליזארד..).

 13. 13-01-2007 20:48 #13
  הסמל האישי שלWiggle
  6,222
  5
  05-12-06
  תודה

 14. 04-02-2007 14:46 #14
  הסמל האישי שלramot
  206
  26-12-06
  2 סינים,כ
  אחי סחתין על ההסבר המצוין
  עזרת ממש
  תודה

 15. 14-02-2007 23:30 #15
  הסמל האישי שלGunzGal
  14
  14-02-07
  אחי אחלה הסבר ^_^ למרות שאני כבר רמה 70 חחחח...

עמוד 1 1234 אחרוןאחרון
מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל בכיר » מנהל פורום » צוות תוכן » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner