• הודעות
 • אשכולות
 • רשומים
 • לייקים
 • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר הרשמה באמצעות facebook

מדריך|מדיטציות

 1. 27-05-2008 11:57 #1
  הסמל האישי שלmikethebest
  403
  1
  16-04-08
  בן
  זה עומד להיות נושא חופר במיוחד..
  אם כך נתחיל, הגדרה למדיטציה לפי דעתי: מדיטציה היא שיטה טובה להרגעת הגוף והנפש שבה אפשר להיות בעולמות אחרים לגמרי, אפשר להכין עולמות פנימיים משלנו, לבקר בעולמות הפנימיים שלנו, לתקן טעויות בעברנו ומקרים טאומטיים שהשאירו חותם (לפי הפירוש שלי).

  אז בואו נתחיל עם איך עושים מדיטציה, בשביל לעשות מדיטציה צריך לשבת בנוח או לשכב בנוח, ששום איבר לא יהיה דחוס או מתנדנד (זה יכול לגרום לנמק), לעצום עיניים ולעקוב אחר הוראות המדיטציה(בין אם אתם נותנים הוראות לעצמכם לאן ללכת ומה לראות או שמישהו מוביל אתכם ואומר לכם מה לראות), כעיקרון אם לא מנחים אתכם אתם לא תראו כלום, מסך שחור.

  עוד פרט, ראייה: יש כאלה שרואים את התמונות כאילו שזה ממש מול העיניים שלהם, כאילו אתם מסתכלים ישר דרך העיניים, יש כאלה שמרגישים כאילו הם רואים את זה, יש כאלה שיש להם מן מסך בתוך הראש ובו הם צופים (לפעמים המסך כהה ומעורפל אבל עם הזמן הוא יתבהר) אבל כל זה נחשב "לראות" (עם עיניים עצומות כמובן).

  עכשיו ישנן כמעט אין ספור מדיטציות שונות, כמעט לכל דבר, אני אשתף אתכם רק במה שחשוב בינתיים למתחילים.

  מדיטציה מספר 1: מדיטציה להרגעת כל הגוף (אפשר לעשות את זה לפני תחילת כל מדיטציה אחרת אבל זה לא חובה, למרות שתרגישו הרבה יותר רעננים אחרי זה מאשר אחרי 9 שעות שינה).
  שכבו על המיטה, תוודאו שנוח לכם, ששום שריר לא תפוס או מכווץ, שכל החלק האחורי של הגוף שוכב על המיטה, שידיים ורגליים לא יתנדנדו מהמיטה. עכשיו תנסו להרגיש כל תא ותא בגופכם, עצמו עיניים ותחשבו שכל תא הוא חדר או תא עבודה של פועל, וכל הגוף שלכם הוא בניין עצום שמלא בחדרים עם פועלים ופקידים. עכשיו שימו מעל הטבור שלכם חוט זהוב (הוא תמיד נמצא שם אבל אתם לא יכולים לראות אותו בדרך כלל, אז פשוט תשימו אותו שמה במחשבה) שייתנשא אל על, אל השמיים ומעבר להם, ותצוו על כל הפקידים והפועלים לעזוב את כל מה שהם עושים ולהתחיל לעלות בחוט הזהוב ולא לחזור עד שתגידו להם, תחשבו שאין דבר יותר חשוב מזה חוץ מלהפסיק ולעלות במעלה החוט. תרגישו איך כל הפועלים עוברים מהרגליים ומהראש לאזור הבטן ושמה הם עולים במעלה החוט ויחזרו רק כאשר אתם תגידו להם לחזור. עכשיו כאשר אתם מרגישים כבר שהגוף שלכם ריק מפועלים הוא אמור להיות הרבה יותר רגוע ומשוחרר, תנשמו עמוק במשך כ10 דקות וזהו, זה כל המדיטציה, בסוף תגידו להם לחזור ותקומו. אתם יכולים גם קודם לעשות את המדיטציה הזאת ורק אז להמשיך למדיטציות אחרות, זה יכול בהחלט לעזור בריכוז.

  מדיטציה מספר 2: גלים-תרגיל הבודק את המצב הנפשי שלכם
  זאת כבר באמת מדיטציה, מה שהיה לפני זה יותר הרגעה.
  תעשו את המדיטציה שלפני, או אל תעשו אותה זה לא משנה, עכשיו שבו על כיסא כשהרגליים שלכם נוגעות בריצפה ויוצרות זווית 90 מעלות על הגוף, גב ישר, ראש מורם, תחשבו שבקצה הראש מחובר אליכם חוט ומושך אתכם כלפי מעלה, זה יעזור לכם להשאר בצורה הזאת. עכשיו תעצמו עיניים. אתם נמצאים ליד ים, הים שלוו ויש גלים לא גבוהים במיוחד, עכשיו אתם נכנסים למים בהדרגה, עד שהמים יגיעו לכם עד האגן. אחרי זה תחשבו שאתם כמו סוכר או מלח ואתם מתמוססים בתוך המים. לאט לאט אתם הופכים להיות אחד עם המים, אתם זורמים ביחד עם המים ונכנסים למים העמוקים (תזכרו מה התחושות שלכם עכשיו), תשהו שם כמה זמן ואז תתחילו לצוף למים הרדודים ביחד עם זרם המים, הנה הגעתם למים רדודים ויש מולך חוף עם סלעים, אתם מתנפצים בסלעים והופכים לקצף, ואז שוב מתחברים ביחד ושוב מתנפצים בסלעים והופכים לקצף (תזכרו את ההרגשה) ואז אתם זורמים לחוף שממנו הגעתם ולאט לאט חוזרים להיות אתם עצמכם שוב וחוזרים בחזרה.

  פירושים למדיטציה: כשאתם במים העמוקים אתם קרובים יותר לאנרגייה של העולם, ואתם אמורים להרגיש יותר חזקים ושמחים. אם אתם עצובים ופוחדים סימן שיש ריחוק ביניכם לבין הנפש והאנרגייה הגדולה של העולם, אתם צריכים להבין שהאנרגייה הזאת (ה') היא זורמת בתוככם לא חשוב מה תעשו, אתם צריכים לקבל את זה ולדעת שהאנרגייה הזאת היא רק אהבה.

  מדיטציה מספר 3: מתחת למים-תרגיל שיעזור לכם להרגיש טוב יותר
  אתם נמצאים בחוף, תחשבו איך אתם שוכבים על החוף ומשתזפים, אתם יכולים להיות בחוף עם אנשים או בלי, תעשו שזה יהיה לכם נוח, אחרי זה אתם מתחילים לצאת מהגוף ולהכנס למים, כשאתם נכנסים למים אתם הופכים לדג, תסתובבו קצת במים ותכירו אותם, אז אתם יורדים למים עמוקים ואתם מרגישים איך השמש מלמעלה עדיין מצליחה להגיע אליכם ולחמם אתכם, עכשיו אתם הופכים לצמח ימי בעל הרבה ענפים, תחשבו על הענפים הרעים, הכאבים בתור ענפים קצת כהים יותר, והאחרים כשמחים ובהירים יותר, עכשיו אתם רואים את הדגים שסביבכם מגיעים ואוכלים לכם את כל הענפים הכהים, ובכך גורמים לכם להרגיש טובים ובריאים והם פותרים אתכם מכל הכאבים שלכם. עכשיו משהדגים עשו את שלהם אתם שוב הופכים לדג ומתחילים לטייל בקרקעית האוקיינוס (אתם יכולים לראות ספינה טבועה, צדפים עם פנינים וכל מה שתרצו), אם דג או כריש או דולפין יבואו וירצו לאכול אתכם, תגידו לו שזה אסור ושאתם עסוקים, הוא יילך, לדרכו. אחרי זה אתם מתחילים לחזור לאותו חוף, יוצאים מהמים, הופכים שוב למה שאתם אמורים להיות ונכנסים לגופכם. אתם מרגישים את השמש החמה והנעימה מעליכם ולאט לאט חוזרים למקום שאליו אתם שייכים.

  מדיטציה מספר 4: אנרגיית אדמה ושמיים-תרגיל למלא את האנרגייה שלכם ולחזק אותה
  שבו במקום שקט..
  עיצמו עיניים ותנשמו כמה נשימות עמוקות, תקחו אויר מהאף ותוציאו מהבטן ותתרכזו בנשימות.
  כשתרגישו רגועים תתחילו:
  תרגישו שמהרגליים שלכם גדלים שורשים והם כל כך עמוקים שהם מגיעים עד גרעין כדור הארץ, אתם מרגישים כיצד החום והכוח של האדמה חודר לתוך רגליכם וממלא אתכם, הוא ממלא כל תא ותא בתוכם, לאט לאט תגרמו לכך שתהיה זרימה קבועה של אנרגייה עד הבטן, עם כל שאיפה נכנסת אנרגייה ועם כל נשיפה יוצאת אנרגייה שלילית. עכשיו תרימו ידיים וחשבו כיצד הידיים שלכן גדלות עוד ועוד אל השמיים והופכות לענפים. הענפים מקבלים המון אנרגייה מהשמש ומהחלל האינסופי וכל זה נכנס לגופכם עד הבטן, המשיכו לשבת ככה, זכרו בכל שאיפה נכנסת אנרגייה מהאדמה והשמיים, ובכל נשיפה יוצאת אנרגייה שלילית מהגוף.

  מדיטציה מספר 5: החיפושית המהלכת-תרגיל בשביל ללמוד לחוש את האנרגייה טוב יותר
  זה יותר מן תרגיל לשליטה באנרגייה שלכם, והרגשת התחושה, אבל בכל זאת גם זה יעיל ויכול להקרא מדיטציה.
  עצמו עיניים, קחו אחת מכפות הידיים שלכם, החזיקו אותה מתוחה. עכשיו תדמיינו שיושבת לכם חיפושית באמצע כף היד. לאט לאט היא מתחילה להלך לכיוון קצה האגודל, וחזרה, אחרי זה לאצבע השניה, וחזרה, וככה עד הזרת ושוב עד האגודל. המדיטציה הזאת נועדה למטרה של הרגשת האנרגיה

  מדיטציה מספר 6: הוורד האישי שלכם-יותר תרגיל לפיתוח הדמיון
  שבו בנוח, רגליים 90 מעלות עם הכסא, גב ישר, ראש מורם, כמו שתיארתי במדיטציות הקודמות.
  עכשיו עצמו עיניים ותתארו מולכם פרח כלשהו, עכשיו תהפכו אותו לוורד, הוורד שלפניכם בעל צבע מסויים, זכרו אותו, עכשיו תחליפו לו צבע, עכשיו תחזירו לו שוב את הצבע הקודם. הוורד שלכם סגור או פתוח? אם הפרח עדיין סגור פתחו אותו, אם הוא פתוח סגרו אותו. האם יש קוצים לוורד? אם יש תורידו אותם, אם אין תוסיפו אותם. תנסו להריח את הוורד, איזה ריח אתם מריחים? עכשיו אתם יכולים להתחיל לפתוח עיניים.

  מדיטציה מספר 7: מעיין האהבה-בקרוב

  תנסו לעשות מדיטציה אחת ביום לפחות, אם לא ביום אז ביומיים, אבל שיהיה כנוהל, זה מאוד יעזור לכם

  יש לי עוד הרבה מדיטציות להכניס, אין לי את כל הזמן שבעולם, תעשו בינתיים את זה ואני אוסיף בהמשך עוד.
  נערך לאחרונה על ידי mikethebest, 29-05-2008 בשעה 14:06

 2. 28-05-2008 17:52 #2
  הסמל האישי שלXenu
  4,876
  5
  12-03-08
  יותם
  בן
  תודה רבה, כמה דוגמאות או תמונות היו מוסיפות.

 3. 28-05-2008 18:05 #3
  הסמל האישי שלPopaida
  702
  1
  20-05-08
  בן
  אחלה מדריך ,
  תודה רבה

 4. 28-05-2008 18:27 #4
  הסמל האישי שלILoveAudrey
  11,958
  8
  21-01-08
  חנן =]
  בן
  אחלה מדריך!
  נוסף ללינקיה

 5. 28-05-2008 19:15 #5
  הסמל האישי שלאביעד123123
  1,636
  1
  16-08-07
  בן
  אחלה מדריך
  תודה רבה
  תמשיך להשקיע

 6. 28-05-2008 19:25 #6
  הסמל האישי שלXenu
  4,876
  5
  12-03-08
  יותם
  בן
  אני גם אמחוק את תגובתי על מנת שזה יהיה בסדר כמו שביקשת.

 7. 29-05-2008 14:04 #7
  הסמל האישי שלmikethebest
  403
  1
  16-04-08
  בן
  מישהו בכלל עשה משהו?

 8. 29-05-2008 14:09 #8
  הסמל האישי שלlahavman
  295
  26-09-07
  תודה על ההשקעה, מקווה שיעזור לי. אני אנסה את זה היום אם אני אזכור

 9. 29-05-2008 15:55 #9
  הסמל האישי שלXenu
  4,876
  5
  12-03-08
  יותם
  בן
  ציטוט פורסם במקור על ידי mikethebest צפה בהודעה
  חנן תמחק תגובה זאת בבקשה
  נמחק. אני מקווה שאתה יודע מה אתה עושה.

מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל בכיר » מנהל פורום » צוות תוכן » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner