• הודעות
 • אשכולות
 • רשומים
 • לייקים
 • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר הרשמה באמצעות facebook
תגיות: פורום

אִינְדֶקְס מֵידָע - למלש"ב ולחַיָּל הסדיר (9.1.08)

 1. 11-01-2005 00:45 #1
  הסמל האישי שלF-15i
  5,556
  16
  02-10-03
  בן
  האינדקס בא לצמצם ולרכז את הנעוצים שלנו, כי המספר שיש כרגע בלתי אפשרי ולא נעלה על הדעת.

  אז ככה, למי שלא יודע בעצם נער תושב הארץ מרגע קבלת הצו הראשון עד לגיוס נקרא מלש"ב (מועמד לשירות ביטחון).

  מה יש באינדקס?

  ייעוד צה"ל+ הקוד האתי ועיקרי תורת הלחימה
  - קרדיט לF15i
  גיוס לצה"ל-
  קרדיט לTreMinaL
  מידע שימושי על הפרופילים בצה''ל -
  קרדיט לpop199
  דרגות בצה"ל -
  קרדיט לTreMinaL
  כל הסמלים של כל יחידות היבשה של צה"ל -
  קרדיט לPsytrack
  הסבר לכל המלש"בים לגבי הנתונים מהצו הראשון! -
  קרדיט לPsystrack
  הצו הראשון -
  קרדיט לפיקית ולzahi999 על הסרטון
  מושגים- שפת צבא -
  קרדיט לפיקית
  דין משמעתי IDF - קרדיט לפיקית
  לינקים ליחידות צה"ל השונות-
  קרדיט לdirtdemon

  כושר והכנה לצה"ל- קרדיט לdirtdemon

  -------------------------------------------------------------------------------------------------
  ייעוד צה"ל

  להגן על קיומה של מדינת ישראל, שלמותה, ריבונותה ושלום תושביה, ולסכל מאמצי אויב לשבש את אורח החיים התקין בה.

  הקוד האתי של צה"ל

  הקדמה
  צבא ההגנה לישראל הוא צבאה של מדינת ישראל. צה"ל פועל בכפיפות לרשויות השלטון האזרחי הדמוקרטי, ובכפוף לחוקי המדינה. מטרת צה"ל היא להגן על קיומה של מדינת ישראל ועל עצמאותה, ולסכל מאמצי אויב, לשבש את אורח החיים התקין בה. חיילי צה"ל מחוייבים להילחם, להקדיש את כל כוחותיהם, ואף לחרף את נפשם להגנת מדינת ישראל, אזרחיה ותושביה. חיילי צה"ל יפעלו עפ"י ערכי צה"ל ופקודותיו, תוך שמירה על חוקי המדינה וכבוד האדם והאזרח, וכיבוד ערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית (מתוך- פנקס "רוח צה"ל" המחולק לחיילי צה"ל).

  רוח צה"ל

  "רוח צה"ל" היא תעודת הזהות הערכית של צה"ל, אשר ראויה שתעמוד ביסוד הפעולות של כל חייל וחיילת בשירות סדיר ובשירות מילואים. "רוח צה"ל" וכללי הפעולה הנגזרים ממנו הם הקוד האתי של צה"ל. "רוח צה"ל" ישמש את צה"ל, על חייליו, מפקדיו, יחידותיו וחילותיו, בעיצוב דפוסי הפעולה שלהם. על פי "רוח צה"ל" ינהגו, יחנכו ויבקרו את עצמם ואת זולתם. "רוח צה"ל" יונק מארבע מקורות:
  מסורת צה"ל ומורשת הלחימה שלו כצבא ההגנה לישראל.
  מסורת מדינת ישראל על עקרונותיה הדמוקרטים, חוקיה ומוסדותיה.
  מסורת העם היהודי לדורותיו.
  ערכי מוסר אוניברסליים המבוססים על ערך האדם וכבודו.

  ערכי היסוד הגנת המדינה, אזרחיה ותושביה - מטרת צה"ל היא להגן על קיומה של מדינת ישראל, על עצמאותה ועל ביטחון אזרחיה ותושביה.

  אהבת המולדת ונאמנות למדינה
  ביסוד השירות בצה"ל עומדות אהבת המולדת והמחויבות והמסירות למדינת ישראל - מדינה דמוקרטית המהווה בית לאומי לעם היהודי - לאזרחיה ולתושביה.

  כבוד האדם צה"ל וחייליו מחויבים לשמור על כבוד האדם. כל אדם הוא בעל ערך שאינו מותנה במוצא, בדת, בלאום, במין, במעמד ובתפקיד.

  הערכים

  1. דבקות במשימה וחתירה לניצחון - החייל יילחם ויפעל באומץ לב נוכח כל הסכנות והמכשולים שבפניו, וידבק במשימתו בנחישות ובתבונה, עד כדי חירוף הנפש.

  2. אחריות - החייל יראה עצמו שותף פעיל בהגנה על ביטחון המדינה, אזרחיה ותושביה. החייל יפעל תוך גילוי מתמיד של מעורבות, יוזמה ושקידה, בשיקול דעת ובמסגרת סמכותו, כשהוא נכון לשאת באחריות לתוצאות פעולותיו.

  3. אמינות - החייל יציג דברים כהווייתם, בשלמות ובדייקנות, בתכנון, בביצוע ובדיווח, ויפעל כך שרעיו ומפקדיו יוכלו לסמוך עליו בביצוע המשימות.

  4. דוגמה אישית - החייל ינהג על פי הנדרש ממנו ויקיים את שהוא דורש מזולתו, מתוך הכרה ביכולתו ובאחריותו, בצבא ומחוצה לו, להוות דוגמה ראויה.

  5. חיי אדם - החייל ינהג באופן מושכל ובטיחותי בכל פעולותיו, מתוך הכרה בחשיבותם העליונה של חיי אדם. בעת לחימה יסכן את עצמו ואת רעיו במידה הנדרשת לביצוע המשימה.

  6. טוהר הנשק - החייל ישתמש בנשקו ובכוחו לביצוע המשימה בלבד, אך ורק במידה הנדרשת לכך, וישמור על צלם אנוש אף בלחימה. החייל לא ישתמש בנשקו ובכוחו כדי לפגוע בבני אדם שאינם לוחמים ובשבויים, ויעשה כל שביכולתו למנוע פגיעה בחייהם, בגופם, בכבודם וברכושם.

  7. מקצועיות - החייל ישאף לרכוש את הידע המקצועי ואת המיומנויות הנדרשים לביצוע תפקידו, ויישמם תוך חתירה לשיפור מתמיד של ההישגים האישיים והיחידתיים.

  8. משמעת - החייל יפעל כמיטב יכולתו לביצוע מלא ומוצלח של הנדרש ממנו עפ"י הפקודות ועל פי רוחן. החייל יקפיד על מתן פקודות חוקיות בלבד, ולא יציית לפקודות בלתי - חוקיות בעליל.

  9. רעות - החייל יפעל מתוך אחווה ומסירות לחבריו לשירות, וייחלץ תמיד לעזרתם כשהם זקוקים לו או תלויים בו, חרף כל סכנה וקושי, עד כדי חירוף הנפש.

  10. שליחות - החייל יראה בשירותו הצבאי שליחות; יהיה נכון לתרום כל שביכולתו להגנת המדינה, אזרחיה ותושביה. זאת בהיותו נציג של צה"ל הפועל מתוקף ובמסגרת הסמכויות שניתנו לו על פי פקודות הצבא.

  עיקרי תורת הלחימה
  (מתוך אתר צבא ההגנה לישראל http://dover.idf.il/IDF/About/Purpose/Doctrine.htm)

  *עיקרי תורת הלחימה המובילים את בניין הכח:
  ישראל אינה יכולה להפסיד שום מלחמה/מערכה
  אסטרטגיה הגנתית
  ניסיון למנוע מלחמה בדרכים מגוונות
  מניעת הידרדרות
  השגת הכרעה וגמר לחימה בלו''ז קצר
  לחימה בבט''ש גרילה וטרור
  יחס אבדות נמוך מאד

  *עיקרי תורת הלחימה המובילים את בניין הכח - הרמה המבצעית :
  אסטרטגיה הגנתית, טקטיקה התקפתית

  -להגנה :
  מערכת התרעה משוכללת
  צבא יבשה סדיר קטן וכח מילואים גדול
  זרוע אויר וים מבוססות על סדיר
  מערכת ימ''חים ומערכות תנועה ותובלה

  -להתקפה :
  תיאום בין-זרועי ובין-חילי
  העברת הקרב לשטח אויב במהירות
  השגת יעדי המלחמה במהירות
  נערך לאחרונה על ידי X_ArinA_X, 14-05-2009 בשעה 16:19

 2. 08-10-2006 16:03 #2
  הסמל האישי שלJack Daniels
  3,765
  6
  10-02-05
  בן
  גיוס לצה"ל הוא התהליך שאותו עובר צעיר בישראל לשם בדיקת התאמתו לשירות בצה"ל וקביעת היחידה שבה ישובץ.
  תהליך הגיוס מסתיים ביום חיולו של הצעיר, כלומר ביום שבו מתחיל השירות בצה"ל.

  חובת השירות בצה"ל
  נקבעה בחוק שירות ביטחון.
  חובה זו חלה על כל אזרח שהגיע לגיל 18, ופטורים ממנו אלה ששוחררו עקב חוסר התאמה.
  לבני מיעוטים, להוציא דרוזים וצ'רקסים, הגיוס הוא בהתנדבות. שירות חובה לתלמידי
  ישיבה המצהירים ש"תורתם אומנותם" נדחה כל עוד הם לומדים, ובפועל הם אינם
  מתגייסים (נושא זה מעורר מחלוקת ציבורית רחבה, והנסיונות לשנות את המצב הקיים
  נכשלו עד כה). עם זאת, למרות שרשמית הגיוס הוא חובה, בפועל מתגייסים רק כ-
  50% מבני מחזור הגיוס, ובין האחרים יש המשתמטים מגיוס, ויש הנמנעים ממנו.

  מיועדים לשרות בטחוני (מלש"בים) בעלי נכות גופנית, אשר פטורים מן השרות הבטחוני, יכולים להתנדב לשרת.
  שרות זה יכול להיות שרות סמלי של ארבע שעות ביום, אך הוא יכול גם להיות שרות בתפקיד מלא.

  תהליך גיוס כל צעיר שהגיע לגיל המתאים מקבל צו להתייצבות בלשכת הגיוס. בנוסף לצו אישי שנשלח לביתו של הצעיר, מתפרסם הצו גם במודעות על לוחות המודעות. מתחילת תהליך הגיוס ועד לסיומו קרוי הצעיר "מיועד לשירות ביטחון" (מלש"ב).

  למלש"בים נערכות בדיקות לקביעת מידת התאמתם למילוי תפקידים בשירות ביטחון. להלן השלבים העיקריים במיון האיכותי שנערך למלש"בים (גברים ונשים), כפי שקבעה מחלקת מדעי ההתנהגות (ממד"ה) באגף כוח אדם:

  אימות הנתונים - אימות נתונים הוא השלב הראשון שעוברים במהלך ההתייצבות בלשכת הגיוס. שלב אימות הנתונים מורכב מזיהוי הפרטים האישיים ומשני מדדים:
  סימול עברית המשקף את רמת הידע והשליטה של המלש"ב בשפה העברית. הציון נע בטווח שבין 2 ל-9.
  ציון השכלה ראשוני (צה"ר), המייצג את מספר שנות הלימוד ואת איכות ההשכלה שרכש המלש"ב. הצה"ר משמש לאיתור האוכלוסייה הזכאית להשלמת השכלה ולקביעת ספי כניסה לקורסים שונים. הציון נע בטווח שבין 0 ל-12. המלש"ביות ממלאות בשלב אימות הנתונים שאלון מצוקות, שנועד לאתר כאלו, שיש צורך להפנותן לבדיקת גורמי בריאות הנפש.
  דירוג פסיכוטכני ראשוני (דפ"ר) - הדפ"ר הינו מערכת מבחנים פסיכוטכניים ממוחשבים, המהווה אומדן ליכולת השכלית של המלש"ב. הנוסח המלא של המבחנים שעוברים רוב המלש"בים מורכב מארבעה מבחנים. הנוסח המצומצם כולל שני מבחנים בלבד, ומיועד למלש"בים שרמת הקריאה שלהם בעברית נמוכה (בעיקר עולים חדשים ולקויי למידה). סולם הציונים של הדפ"ר נע בטווח שמ-10 (הנמוך) עד 90 (הגבוה).
  ציון דירוג ראשוני כללי (צד"כ) - הצד"כ מופק על סמך ריאיון אישי מובנה הנערך למלש"בים גברים בלבד על ידי מראיינות פסיכוטכניות, והוא מהווה אומדן למידת ההתאמה. הצד"כ נע בסולם ערכים בין 8 (הנמוך) ל-40 (הגבוה), והוא מורכב מציון משוקלל של תכונות אישיות והתנהגותיות, הנבחנות בריאיון (כגון חברותיות, דייקנות וכו') כאשר כל תכונה מקבלת בין נקודה אחת לבין 5 נקודות, וכן מציון ניבוי, המהווה סיכום מהתרשמותה של המראיינת ומקבל משקל פי 4 (כלומר בין 4 ל-20 נקודות בדרוג הכללי).
  לפי הנחיות של המדור הפסיכוטכני במינהל הגיוס לביצוע ריאיון הצד"כ, המתבססות על הנחיה מקצועית של ממד"ה, ציון הניבוי ניתן על ידי מראיינת פסיכוטכנית לפי התרשמותה הכללית מסיכויי ההצלחה של המרואיין. קיימות חמש דרגות של ציון ניבוי: ציון ניבוי 1 - אי-התאמה ("נפל קרבי"); ציון ניבוי 2 - מתחת לממוצע במידה ניכרת מאוד; ציון ניבוי 3 - ממוצע; ציון ניבוי 4 - מעל לממוצע במידה ניכרת; ציון ניבוי 5 - הצטיינות. כל מלש"ב שבמהלך הריאיון התברר, בין השאר, כי היה מאושפז בעבר בבית חולים חולי נפש, ניסה בעברו להתאבד או שנמצא בטיפול פסיכיאטרי קבוע, יופנה אוטומטית לבדיקה פסיכונוירוטית במדור בריאות הנפש (ברה"ן) בלשכת הגיוס. מרואיינים אחרים, שקיבלו ציון ניבוי 1, יופנו למדור ברה"ן.
  לעולים חדשים מחבר העמים ומאתיופיה בעלי ציון דיבור נמוך בעברית נערך ריאיון מיון עולים (רמ"ע) כתחליף לריאיון הצד"כ, ובו מבררים מראיינים בעלי השכלה אקדמאית יוצאי המדינות שהוזכרו, היבטים שונים של הסתגלות בכלל ולצבא בעתיד בפרט.
  ציון תכונות התנהגות (צת"ה) - הצת"ה מופק על סמך שאלון שממלאות נשים בלבד. הוא נועד להעריך, על פי תשובות המלש"ביות, היבטים בתחומי ההתנהגות שלהן ובנכונותן לשירות צבאי, החסרים במערכת המיון של הנשים, שכאמור אינה כוללת ריאיון צד"כ (בנושא זה ראו בהמשך). הציונים בתחומים השונים מהווים נקודת חתך למערכת המיון בשיבוץ המלש"ביות למקצועות השונים. ציוני צת"ה נמוכים באופן חריג משמשים כלי לבחינת הצורך להפניית מלש"ביות (במשולב עם העולה משאלון המצוקות) לריאיון צד"כ מצומצם ולקב"ן.
  קבוצת איכות (קב"א) - הקב"א מהווה מדד מיון ותכנון עיקרי וכלי מיון ראשוני לאיתור ולשיבוץ לתפקידים, על פי נקודות חתך שנקבעו. אצל הגברים הוא מורכב מציון הדפ"ר (50%), הצד"כ (33%) והצה"ר (17%). אצל הנשים והעולים החדשים, שלהם לא נערך כאמור ריאיון צד"כ, הוא מורכב מציון הדפ"ר (60%) והצה"ר (40%) בלבד, ללא התחשבות בצת"ה או הרמ"ע. אך נשים הרוצות בכך מסיבות שונות יכולות לבקש ראיון צד"כ. בניגוד לשמועות הרווחות, אין כל קשר בין הקב"א לבין הורים גרושים, מגורים בעיירת פיתוח או מצב כלכלי.
  סולם הערכים של הקב"א נע בין 41 (הנמוך) ל-56 (הגבוה).

  התפלגות הקב"א:

  41-42 מתחת לסף הגיוס.
  43-46 קב"א נמוך.
  47-50 קב"א בינוני.
  51-56 קב"א גבוה. קב"א 52 ומעלה מאפשר יציאה לקורס קצינים.
  ממוצע הקב"א עומד על 49.9. הקישור לדו"ח מבקר המדינה.

  נתון פתיחה נוסף שנקבע בלשכת הגיוס הוא הפרופיל הרפואי.

  נתוני פתיחה אלה (למעט הפרופיל), והאופן המדוייק לפיו הם נקבעים, נשמרים בסוד על-ידי צה"ל, ואינם נמסרים למועמד. אף על פי כן, מלש"ב שקיבל זימון למסלול יוקרתי כמו קורס טיס או יום סיירות יכול להסיק שהנתונים שלו גבוהים. לנתונים אלה השפעה רבה על היחידה ועל מסלול השירות של המועמד, אשר משפיע במידה רבה גם על המשך חייו של המועמד. כיוון שצורת קביעת הקב"א היא חשאית, במהלך השנים נשמעו קריאות נגד צורת קביעה זו. נטען כי מקום מגוריו של אדם או נישואיו של הוריו משפיעים על דירוג הקב"א, וכך מלש"ב שגר בעיירה בעלת דירוג סוציואקונומי (חברתי-כלכלי) נמוך לא יוכל להתקבל אל היחידה אליה הוא ביקש להסתעף. ממחקרים שביצעו סוציולוגים מחוץ לצה"ל, מחקרים סודיים של צה"ל שדלפו לציבור, ומנתונים רשמיים שמפרסם צה"ל (סקרי מסיימי קורס טיס למשל), עולה כי אכן קיים מתאם חיובי ברור בין נתונים אלו לקב"א ברמה הסוציולוגית. אולם, באופן מעשי חיילים מכל קצוות הארץ וממעמדות סוציואקונומים שונים מתקבלים לכל התפקידים הקיימים בצה"ל.

  לדחיית שירות מסלולים שונים מאפשרים למועמד בצה"ל לדחות את מועד גיוסו. דחייה אוטומטית ניתנת לשם סיום הלימודים בבית הספר התיכון. מסלולים אחרים שבהם נדחה הגיוס:

  *התנדבות לשנת שירות במסגרת תנועות הנוער או במסגרת עמותות.
  *דחייה עקב צרכי צה"ל, לרוב עקב פתיחה מאוחרת יותר של הקורס אליו אמור המועמד להתגייס.
  *דחייה מסיבות אישיות שונות.
  *ניתן להגיש בקשה לדחות את תאריך הגיוס בכשנה על מנת לעשות "מכינה קדם צבאית" דתית או חילונית שבה המלש"ב מכין את עצמו גופנית ונפשית לקראת גיוסו לצבא, על מנת למצות את כל כישוריו בהגיעו מוכן יותר ובוגר יותר לצבא.
  *ניתן לדחות את הגיוס בכשנה על מנת ללכת לישיבה גבוהה ללימודי תורה.
  *ניתן לבטל את דחיית השירות בכל עת ולהתגייס לצבא בתאריך הכי קרוב שניתן ע"פ נתונים אישיים (יש להגיש בקשה לביטול דחיית השירות).

  העתודה האקדמית לצורותיה השונות, היא מסלול שונה, שבו העתודאי מגויס לצה"ל, אך שירותו הפעיל נדחה כדי לו לרכוש השכלה גבוהה (בחופשת הקיץ משרת העתודאי בצה"ל).
  נערך לאחרונה על ידי X_ArinA_X, 14-05-2009 בשעה 16:22
  valar morghulis

 3. 08-10-2006 16:04 #3
  הסמל האישי שלJack Daniels
  3,765
  6
  10-02-05
  בן
  הפרופילים בצה''ל- מידע
  ישנם 7 סוגים של פרופלים בצה''ל הנקבעים ע''י ועדה מיוחדת אשר אתה מתבקש להגיע עליה בהזמנה שבאה אחרי צו ראשון, שימו לב, לועדה הזו אתם צריכים להביא כל מסמך רפואי אפשרי שיש לכם, למשל אם יש לכם קלסר גדול רפואי של כל מה שקרה לכם במהלך ה18 השנים שלכם חובה להביאו!! אם לא תביאו אותו רק כדי לקבל פרופיל גבוהה ידפקו לכם החיים.

  והפרופילים השונים הם:

  פרופיל 21 :
  נפשי אדם שיוצא בלי זכויות ובלי שום הטבות שמגיעות לך משירותך בצה"ל
  יש גם פרופיל 21 רפואי

  24 רפואי זמני /קבע :
  פרופיל שהוא לרוב זמני עד שיסיימו בדיקות רפואיות ויעשו וועדה נוספת להעלת הפרופיל
  במצב של קבע החייל משתחרר לאזרחות ובתום שלוש שנים מקבל תעודת שחרור עם כל ההטבות שמגיעות לחייל ששירת שירות מלא
  בזמן שהחייל ב24 קבע מותר לו לעסוק בעבודה אזרחית

  פרופיל 45:
  פרופיל רפואי / נפשי
  השם העיקרי שלו הוא פסול קורסים
  ומי שקיבל את הפרופיל הזה ולא מרוצה מנסה לעלות אותו לעומת מי שקיבל פרופיל שהוא כן כשיר לקורסים ומנסה לברוח מהם מנסה את מזלו על הפרופיל הזה
  הפרופיל הזה הוא עבודות רס"ר אלא אם אתה בבעיה רפואית ואז זה עבודה משרדית

  פרופיל 64:
  פרופיל כשיר קורסים וניתן לשרת בעורף כל ג'וב שרק רוצים

  פרופיל 72:
  פה מתחילים להריח את הקרבי באוויר
  חיל הים מקבלים חיילים לחובלים שזה קורס מספר 2 במובחרות שלו בצבא בפרופיל הזה
  מכיון שחובל זה חצי ג'ובניק חצי קרבי אז הפרופיל הזה תואם למצב מי שלא הלך לחובלים
  יעשה קורס ויהיה ג'ובניק עם כבוד

  77:
  פרופיל חדש לאנשים הסובלים מנזלת אלרגית ומהזעת יתר

  פרופיל 82:
  פה כבר כולם מקבלים אותך יחידות חי"ר וגם יחידות מובחרות חוץ מטייס לפי מה שהבנתי יש גם הקלות בטייס ומקבלים גם 82 לאחרונה אבל זה חריגים
  כולם יכולים להיכנס על תקן הפרופיל הזה שבעיקר נגרם לאנשים על פלטפוס או דברים אחרים
  אבל מי שחלם שייטת ומטכ"ל שיתעורר ויהיה רגוע הם גם מקבלים עם הפרופיל הזה

  פרופיל 97:
  הפרופיל הידוע לשמצה שמחקו לו 3 ואף אחד לא בטוח למה כולם חושבים שזה מהברית מילה וזה היה נוסח קבע לחשוב ככה אבל יש אומרים כדי להגדיר שאין אדם מושלם
  בכללי, גם מי שעשה ברית וגם מי שלא יקבל 97 כי זה הפרופיל הצה"לי וצריך לסבול אותו
  אז חלאס עם המיתוסים זה הפרופילים מי שרוצה מוזמן לתקן אותי אם טעיתי במשהו.
  נערך לאחרונה על ידי X_ArinA_X, 14-05-2009 בשעה 16:23
  valar morghulis

 4. 08-10-2006 16:09 #4
  הסמל האישי שלJack Daniels
  3,765
  6
  10-02-05
  בן
  דרגות בצה''ל  valar morghulis

 5. 08-10-2006 16:11 #5
  הסמל האישי שלJack Daniels
  3,765
  6
  10-02-05
  בן
  הסבר לכל המלש"בים לגבי הנתונים מהצו הראשון!

  אוקיי, אז לאלה שלא יודעים מזה מלש"ב זה ראשי תיבות של מועמד לשירות ביטחון.
  אוקיי לפי הצו הראשון נקבעים בעיקר 3 נתונים:

  צד"כ- ציון דרך כללי (שנקבע ע"י הראיון האישי שאותו עושה לכם חיילת שלמדה פסיכולוגיה והוכשרה במיוחד בשביל זה)
  הציון בצד"כ נע בין 1-10.
  קב"א- קבוצת איכות,המרכיב המשמעותי ביותר שחלקו מורכב גם מהצד"כ, נע בין 46-56 משפיע על הזימונים בעתיד ועל יוקרת התפקידים שתקבלו. נקבע ע"י המבחנים הפסיכוטכניים וכמה שאלות באימות נתונים.
  דפ"ר- דירוג פסיכוטכני ראשוני, נקבע ע"י המבחנים הפסיכוטכניים בקטגוריה של צורות ,מתמטיקה והבנת הנקרא.

  מקווה שעכשיו יותר ברור לכם.
  תקראו ותפנימו.
  נערך לאחרונה על ידי X_ArinA_X, 16-05-2009 בשעה 15:25
  valar morghulis

 6. 22-02-2007 16:36 #6
  הסמל האישי שלNailed
  7,642
  12
  15-10-06
  בן
  מושגים- שפת צבא

  אימות נתונים
  אימות נתונים הוא השלב הראשון שעוברים במהלך ההתייצבות בלשכת הגיוס. בשלב זה נאספים מהמיועד לשירות פרטים אישיים לצורך רישומת בלבד, כדוגמת: שם, כתובת, טלפון, פרטי הורים, מוסדות לימוד שבהם למד. כמו כן, נערך מבחן עברית קצר כדי לקבוע את רמת העברית של המיועד לשירות.

  בן יחיד
  מי שלאחד מהוריו הביולוגיים או המאמצים אין צאצא נוסף ביולוגי או מאומץ.

  בן למשפחה שכולה
  מי שאחד מבני משפחתו, מדרגה ראשונה, נפטר או נהרג בעת מילוי תפקידו במערכת הבטחון או בפעולות איבה.

  הסדר
  מלש"ב (מיועד לשירות בטחון), בוגר ישיבה תורנית, המצטרף למסגרת ה"הסדר" לפני גיוסו ואשר שירותו הצבאי משולב בלימודים בישיבה.

  הקלות בתנאי שירות (הת"ש)
  בקשת פרט אישית המוגשת מטעם מלש"ב (מיועד לשירות בטחון) המחזיק בצו גיוס, במדור הפרט בלשכת הגיוס. הבקשה מוגשת עקב קשיים כלכליים בבית או בעטיין של בעיות בריאות של קרוב מדרגה ראשונה.

  וועדה רפואית (וע"ר)
  וועדה המורכבת משני רופאים: יו"ר (יושב ראש) וחבר. היו"ר רשאי לקבוע פרופיל וסעיפי ליקוי המעידים על כשירותך לשירות. בוועדה הרפואית נוכח כל מיועד לשירות בטחון המתייצב בפעם הראשונה בלשכת הגיוס, ובפניה הוא חותם כי כל המידע הרפואי שמסר הוא מלא ומדויק.

  יחידות חיל רגלים (חי"ר)
  יחידות קרביות כדוגמת צנחנים, נח"ל, גולני וגבעתי. ליחידות אלה משובצים בעלי פרופיל קרבי (82 עד 97), לפי צורכי הצבא, לפי נתוני המועמד לשירות ולפי העדפותיו, כפי שבאו לידי ביטוי במילוי שאלון ההעדפות שנשלח אליו. במסגרת השירות ביחידות יעבור המועמד הליך הכשרה במסלול מאתגר, ולאחריו יוכל להשתלב בקורסי מפקד כיתות, חובשים קרביים, צלפים וכן קורס קצינים.

  יום שדה/יום סיירות
  יום מיון ליחידות ההתנדבות הנערך פעמיים בשנה, בחודשים ינואר ויולי, ומיועד לבעלי נתונים אישיים גבוהים ובעלי פרופיל קרבי. ביום השדה נערכים מבדקי אישיות ומבדקים פיזיים מאומצים לאיתור המתאימים ליחידות אלו. כמו כן, מועבר שאלון רצונות שיבדוק לאיזה גיבוש תרצה להשתלב. אם עברת בהצלחה את יום השדה, לאחר מיון קפדני ואישי, תזומן למיונים וגיבושונים נוספים כדי לוודא את התאמתך ליחידה ספציפית. אם תעבור את המיונים הנוספים, תאותר ותגוייס לאותה היחידה. יום השדה אינו ממיין לצוות אוויר, אשר אליו מתבצעים מיונים בנפרד.

  יחידות העילית (סיירות)
  יחידות העילית של צה"ל בים, באוויר וביבשה, ואלו עיקרן: קורס טייס, "היחידה", קורס חובלים, הקומנדו הימי, "שלדג", יחידת הצוללות ויחידת החילוץ של חיל האוויר. הקבלה ליחידות אלו מותנית במעבר בהצלחה של יום השדה והגיבוש המוקדם שבו מתבצעים מיוני אישיות ומיונים פיזיים קפדניים ביותר (למעט צוות אוויר אשר אליו מתבצעים מיונים בנפרד). השירות ביחידות העילית הוא מאתגר ביותר ומשלב הכשרות מגוונות, כגון: קורס צניחה, קורסי צלילה וכדומה, ומותנה כמובן בחתימה על טופס התנדבות לשירות במסגרתן.

  כרטיס מגנטי
  המתייצב לצו ראשון בלשכת הגיוס, מקבל כרטיס המנתב אותו במשך יום הפעילות בלשכת הגיוס לתחנות השונות. הכרטיס מסייע למיועד לשירות בטחון למצוא את דרכו בלשכת הגיוס ומפנה אותו לתחנה הכי פחות עמוסה.

  מבחנים פסיכוטכניים
  מבחנים הנערכים בהתייצבות הראשונה בלשכת הגיוס. משך המבחנים כ-120 דקות וניתן להיבחן בהם ב-6 שפות: עברית, רוסית, אנגלית, ערבית, צרפתית וספרדית. המבחנים בודקים שלושה תחומי בקיאות: מילולי, צורני ומספרי. שימו לב! המבחנים הם חד פעמיים ולא ניתן לחזור עליהם. אם אינך מרגיש טוב ביום התייצבותך, עליך להצהיר על כך ולא תבחן. לשכת הגיוס תזמן אותך להיבחן במבחנים במועד אחר. בסופם של המבחנים נקבע ציון הדפ"ר (דרוג פסיכוטכני ראשוני).

  מכינה קדם-צבאית דתית
  מכינה לציבור הדתי הלומד לימודים תורניים ולימודי הכנה להשתלבות במסגרת הצבאית. גיוס הלומדים במכינה נדחה, והם מתגייסים לשירות סדיר מלא.

  מכינה קדם-צבאית חילונית
  מכינה לציבור החילוני, המכשירה את הלומדים בה ומעניקה להם כלים לקראת השתלבותם במסגרת הצבאית. גיוס הלומדים במכינה נדחה והם מתגייסים לשירות סדיר מלא.

  מיועד לשירות ביטחון (מלש"ב)
  אזרח ישראלי או תושב קבוע במדינה שהוא בין הגילאים האלה: 17-54 ואישה 17-38, שיכולים להיקרא על-פי חוק להליכי מיון ושיבוץ לקראת גיוסו ובתנאי שלא גוייס עדיין.

  סעיף ליקוי
  לליקוי יש מספר המייצג את סוג הליקוי ואת חומרת הבעיה באמצעות מספר לקביעת הפרופיל. אם נמצאו כמה ליקויים אצל המיועד לשירות בטחון, סעיף הליקוי החמור ביותר הוא שיקבע את מספר הפרופיל שלו.

  עתודה
  מסגרת שבה ניתן ללמוד לימודים על-תיכוניים באישור הצבא. קיימים שני סוגי עתודות:
  *עתודה אקדמית- מאפשרת השלמת לימודים לתואר ראשון במוסד אקדמי מוכר ולמקצוע אקדמי מוכר, במסגרת דחיית שירות סדיר.
  *עתודה טכנולוגית- מאפשרת השלמת לימודים בתחום הטכנולוגי של משרד החינוך לתואר טכנאי (כיתה י"ג) ולחלק מהמועמדים גם לתואר הנדסאי (כיתה י"ד) במסגרת דחית שירות.

  פוקד
  מי שהוסמך מטעם שר הבטחון לאכוף את חוק שירות בטחון הלכה למעשה. הפוקדים הינם מפקד מיטב, סגנו, מפקדי לשכות הגיוס וסגניהם.

  פרופיל
  ערך מספרי המבטא את מצבו הרפואי של מיועד לשירות בטחון למול צורכי הצבא. פירוט הפרופיל:
  45-97 - כשיר רפואית לשירות.
  34- פרופיל חדש - למקרים חמורים של אסתמה\למתנדבים.
  24- בלתי כשיר ארעית לשירות בטחון. זהו פרופיל זמני המחייב בדיקה חוזרת בתום תוקפו.
  21 - בלתי כשיר תמידית לשירות בטחון.

  קבוצת איכות (קב"א)
  נתון איכותי מספרי המשוכלל מנתוני האיכות שנקבעו במהלך ההתייצבות בלשכת הגיוס. (דפ"ר, צד"כ והשכלה). נתון זה משמש קריטריון מרכזי בתהליכי המיון, השיבוץ והקידום בצהל.

  קורס צבאי
  קורס הנערך בשירות הצבאי לאחר הטירונות. לא ניתן לוותר על קורס זה לאחר יום המיון (למעט קורסים הדורשים התנדבות).

  קורס קדם צבאי (קד"צ)
  זהו קורס במסגרת קדם-צבאית - טרם הגיוס. הגיוס לצהל מתבצע בסיומו. ניתן לוותר על קורס זה בכל שלב עד עשרה ימים לפני תום הקורס.

  ראיון אישי
  ראיון הנערך בדרך כלל לבנים, ומטרתו להכיר את המיועד לשירות בטחון ולהתרשם ממידת התאמתו לצבא בכלל ולשירות קרבי בפרט. בסיום הראיון ייקבע הצד"כ- ציון דרך.

  שאלון העדפות ליחידות השדה
  שאלון הנשלח לבנים כחצי שנה לפני מועד הגיוס, בצירוף חוברת מידע, ובו אפשרויות שונות לשיבוץ ביחידות השדה הקרביות בצה"ל. מיועד לשירות בטחון (מלש"ב), המתאים מבחינת נתוניו האישיים, מקבל שאלון ומדרג את התפקידים המוצעים לו לפי העדפותיו. נתוניו האישיים, צורכי צה"ל והעדפותיו האישיות, העולות מן השאלון, יאפשרו למערכת המיון להתאים לך את השיבוץ המיטבי למערך הלחימה בצה"ל.

  שאלון רפואי
  שאלון הנשלח לכל המיועדים לשירות בטחון בצירוף לצו ההתייצבות הראשון המגיע לביתם. לשאלון שני חלקים: חלק ראשון שאתה ממלא וחלק שני שממלא רופא המשפחה שלך. מטרת השאלון היא לקצר את ההליכים הרפואיים בצו הראשון בכך שתזומן להתייצבות יחידה אחת שבה תיבדק גם על ידי רופאים מומחים, אם נדרשת לכך, ולא- תזומן שוב ללשכת הגיוס.

  שוחר
  מיועד לשירות בטחון העובר הכשרה במסגרות, כגון: פנימיות צבאיות, בתי ספר טכניים וקורסים קדם צבאיים. השוחרים חותמים על הסכם מול משרד הבטחון, הסכם העוסק בזכויות ובחובות שלהם, הנובעים ממעמדם המיוחד כיוון שאינם חיילים ואינם אזרחים.

  אב"כ
  ראשי תיבות של אטומי,ביולוגי, כימי.

  אבט"ש
  ראשי תיבות של אבטחה שוטפת

  א"ג
  ראשי תיבות של אימון גופני

  אח"י
  ראשי תיבות של אוניית חיל הים

  אלר"ם
  ראשי תיבות של אגף לוגיסטיקה רפואה ומרכזים(מרכזי ציוד,דלק ומזון), אגף בצה"ל האחראי על תחומים אלה.

  אמ"ש
  ראשי תיבות של אגף משאבי אנוש, אגף בצה"ל האחראי על תחום כוח האדם (לשעבר אכ"א)

  אל"ל
  ראשי תיבות של אימון לקראת לחימה.

  אל"מ
  ראשי תיבות של אלוף משנה.

  אמל"ח
  אמצעי לחימה

  אע"צ
  אזרח עובד צה"ל.

  אפטר
  חופשה קצרה למשך מספר שעות.

  ב'
  פטור רפואי מפעילות גופנית מסויימת.

  בא"ח
  בסיס אימונים חטיבתי

  בה"ד
  בסיס הדרכה

  בזנ"ט
  ברזל זוויתי נטוי (סוג של יתד)

  בח"א.
  בסיס חיל האוויר

  בח"ק
  בעל חזקת קצין כלומר בעל סמכויות פיקודיות

  בט"ש
  ביטחון שוטף

  בט"ר
  בסיס טירונים

  בלמ"ס
  בלתי מסווג

  בלת"ם
  בלתי מתוכנן..

  בר-אור
  בחינת כושר גופני

  ב"ש
  ביטחון שדה

  ג'
  אישור שהייה בבית בשל סיבות רפואיות

  גלח"צ
  ראשי תיבות של גילוח וציחצוח

  דגמ"ח
  כינוי לבגדי עבודה, מדי ב'

  דיסטאנס
  מרחק פיקודי בין מפקד לחייליו

  דיסקית
  לוחית זיהוי ממתכת שעליה מוטבעים השם והמספר האישי של החייל.משמשת לצורך זיהויו במקרה חירום.חובה לענוד אותה על הצוואר (לבנים ישנן גם דיסקיות לנעליים)

  הכנס
  מצב שבו המחסנית נמצאת בתוך בית המחסנית ומחוברת לנשק.

  חבוש
  חייל הנתון במעצר (מחבוש)

  חד"א
  חדר אוכל

  חה"ן
  חיל ההנדסה הקרבית

  חוגר
  חייל שאינו קצין,מדרגת טוראי עד דרגת סמל ראשון

  חוטר
  מברשת לניקוי קנה הנשק

  חוי"ה
  חינוך וידיעת הארץ

  חופ"ל
  חובש פלוגתי

  חל"כ
  חומר לחימה כימי

  חמ"ל
  חדר מלחמה

  חמ"ן
  חיל המודיעין

  חמ"צ
  חיל המשטרה הצבאית

  חמשו"ש
  חופשת סוף שבוע שמתחילה ביום חמישי

  ח"ע
  חוסם עורקים

  חפ"ש
  חייל פשוט

  חפש"ש
  חופשת שיחרור

  חר"פ
  חיל הרפואה

  חש"ן
  חיל השריון

  חת"מ
  חיל התותחנים

  טופס טיולים
  טופס שעליו חייל מחתים את בעלי התפקידים בזמן הקליטה בבסיס וגם לפי השחרור..

  יוהל"נ
  יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים

  יח"ש
  יחידות שדה

  ירכית
  חולצה קצרה שהיא חלק ממדי חיילות וגם של צנחנים

  כל"צ
  כלל צה"לי

  דפ"ר
  דירוג פסיכוטכני ראשוני, חלק מהנתונים המרכיבים את הקב"א, קבוצת האיכות..

  לוט"ר
  לוחמה בטרור

  מ"א
  מספר אישי

  מא"ג
  מקלע אחיד גדודי

  מב"ס
  מפקד בסיס

  מג"ב
  משמר הגבול

  מג"ד
  מפקד גדוד

  מדי א'
  המדים שאיתם מגיעים לבסיס,יוצאים הביתה ולובשים בטקסים צבאיים ובמסדרים.

  מדי ב'
  מדי עבודה שלובשים במהלך טירונות, קורסים או בבסיסים סגורים וקרביים.

  מד"ן
  מדריך נוער, שייך לחיל החינוך ומעביר פעילות הכנה לצה"ל במסגרת שיעורים בבית הספר או במסגרת גדנ"ע

  מור"ק
  מורשת קרב

  מח"ט
  מפקד חטיבה

  מטכ"ל
  מטה כללי.

  מט"ק
  מפקד טנק

  מ"כ
  מפקד כיתה

  מכ"מ
  מגלה כיוון מרחק..

  מ"מ
  מפקד מחלקה

  מסע כומתה
  מסע שנערך ביחידות השדה לקראת סיום הטירונות ובסופו מקבלים החיילים את כומתת החיל, היחידה או החטיבה..

  מ"פ
  מפקד פלוגה

  מ"ק
  מכשיר קשר..

  משל"ט
  מוצב שליטה

  מש"ק
  מפקד שאינו קצין .חוגר בעל סמכויות פיקוד.

  מת"ש
  משפט תשלום על אובדן ציוד.וגם:מינהל תשלומים,הגוף האחראי על ענייני התשלומים בצה"ל..

  נגמ"ש
  נושא גייסות משוריין.

  נ"ט
  נגד טנקים.

  נ"מ
  נגד מטוסים

  נפקד
  חייל שעזב את היחידה או הבסיס ללא אישור או לא התייצב ביחידתו כנדרש.

  *לאחר 45 יום נפקד נחשב לעריק

  נק"ל
  נשק קל(M16 ,קלצ'ניקוב,גליל ועוד)

  סג"מ
  סגן משנה, דרגת הקצונה הזוטרה ביותר, מוענקת בסיום קורס הקצינים.

  סדיר
  כינוי לשירות במסגרת שירות החובה או שירות הקבע, להבדיל משירות המילואים.

  סמג"ד
  סגן מפקד גדוד

  סמח"ט
  סגן מפקד חטיבה.

  סמ"ר
  סמל ראשון

  פז"מ
  פרק זמן מינימלי (פרק הזמן עד קבלת דרגה, שחרור וכו)

  פח"ע
  פעילות חבלנית עויינת

  פלאפלים
  כינוי לסמלים בצורת עלה שמופיעים על כותפותיהם של קצינים מדרגת רב סרן ומעלה.

  פלס"ר
  פלוגת סיור, הסיירת של החטיבה

  צוער
  חייל הנמצא במהלך קורס קצינים.

  צמ"פ
  ראשי תיבות של צוות,מחלקה,פלוגה.שלב במסלול הכשרתו של חייל בשריון.

  קצין העיר
  הקצין היושב בעיר מסויימת ומטפל בחיילים המתגוררים בעיר ובסביבותיה או ששוהים בה בחופשה או בתפקיד מחוץ ליחידתם.מטפל בנושאים רפואיים,הסדר לינה ועוד.

  רא"ל
  רב אלוף,דרגת הקצונה הגבוהה ביותר.דרגתו של הרמטכ"ל (ראש המטה הכללי).

  רגילה
  חופשה בת כמה ימים הניתנת לחייל בשירות חובה לאחר כל ארבעה חודשי שירות תקין.

  רוס"ר
  רובה סער.(לדוגמא M16)

  רנ"ג
  רב נגד,הדרגה הבכירה ביותר מבין דרגות הנגדים בצה"ל.

  רס"ב
  ראשי תיבות של רב סמל בכיר.(דרגת נגדים)

  רס"ל
  ראשי תיבות של רב סמל.(דרגת נגדים)

  רס"מ
  ראשי תיבות של רב סמל מתקדם..(דרגת נגדים)

  רס"ן
  רב סרן (דרגת קצונה)

  רס"ר
  רב סמל ראשון, דרגת נגדים ומשמש גם ככינוי לבעל תפקיד בתחומי המשמעת ושגרת המחנה.

  רק"מ
  רכב קרבי משוריין..

  שבצ"ק
  שיבוץ קרבי,כינוי לרשימה שמית של החיילים המשתתפים בפעולה מסויימת כולל חלוקה לחוליות או כלים

  שס"ן
  שירות סדיר נוסף.

  שק"ש
  שק שינה.

  ת"א
  תחבושת אישית (חלק מציוד החובה של החייל הניתן לו בשרשרת החיול)

  תאג"ד
  תחנת איסוף גדודית.

  תא"ל
  תת אלוף(דרגת קצונה)

  תרבות יום א'
  מסגרת שבה יוצאים החיילים לפעילות תרבותית כלשהי:הצגה,הרצאה,טיול או סיור כלשהו.

  סא"ל
  סגן אלוף (דרגת קצונה)

  idf

 7. 22-02-2007 16:44 #7
  הסמל האישי שלNailed
  7,642
  12
  15-10-06
  בן
  דין משמעתי idf
  החובה לבצע פקודות

  1. אחד מערכי היסוד החשובים של צה"ל הוא ערך המשמעת. לפי ערך זה עליך, החייל, לבצע בדייקנות וביעילות כל פקודה שנתן לך מפקדך. אולם כאשר הפקודה היא בלתי-חוקית בעליל (פקודה הנוגדת את ערכי המוסר והצדק של כל בן-אנוש), אסור לך לקיימה בתכלית האיסור.

  2. אם קיבלת פקודה שאתה סבור שהיא שגויה או בלתי חוקית (להבדיל מבלתי חוקית בעליל), עליך לקיימה תחילה, ולאחר מכן להעלות את טענותיך לפני מפקדיך או לקבול לנציב קבילות החיילים או לפרקליטות הצבאית.

  חובת נוכחות
  משהתגייסת לצבא, עליך להימצא תמיד במקום שבו אתה משרת או במקום שקבע לך מפקדך.
  היעדרות ממקום זה בלא רשות המפקד היא עבירה צבאית חמורה שגוררת העמדה לדין.

  דין משמעתי (פ"מ 33.0302)

  1. הדין המשמעתי הוא הליך שיפוט המתקיים בפני קצין שהוסמך לכך. בדיון מבררים חשד המיוחס לחייל שביצע עבירות קלות (יחסית). מטרת הליך זה היא בעיקר לאפשר את תפקודה התקין של היחידה ולשמור על הסדר והמשמעת.
  2. כדי לשמור על זכויותיך במשפט זה, נקבעו כמה כללים חשובים שכדאי לך לדעת:
  א. אם עברת עבירה, מפקדך (או בעל תפקיד אחר גבוה ממך בדרגה) יגיש נגדך תלונה ואתה תועמד לדין.

  ב. בדרך כלל תישפט לפני מפקדך שהוא קצין שיפוט זוטר (קש"ז- סגן או סרן) או קצין שיפוט בכיר (קש"ב- סרן בתקן רס"ן, לפחות). לעיתים תישפט מחוץ ליחידה, כגון במבצע שיפוט מהיר.

  ג. הדיון יתנהל בנוכחותך, אך אינך יכול לזמן לדיון עו"ד שייצג אותך. יחד עם זאת, הינך רשאי להיוועץ בעורך דין בטרם הדיון. אם נערך הדיון המשמעתי על פי הוראת פרקליט, אתה רשאי להגיש לקצין השיפוט חוות דעת כתובה על ידי עורך דין מטעמך.

  ד. פרטי התלונה יובאו לפניך, במידת האפשר, לפני הדיון ובכל מקרה יסביר לך קצין השיפוט בתחילת הדיון במה אתה מואשם בדיוק. זכותך לבקש פעם אחת להעביר את הדיון מקצין השיפוט אל מפקדו או לבית דין צבאי, אם הועמדת לדין בפני קש"ב. בקשתך להעביר את העניין לביד"ץ תיבדק ותועבר לפרקליט הצבאי הרלוונטי, אשר יחליט האם להעביר את הדיון לבית דין או להחזיר את התלונה לדיון משמעתי.

  ה. בדיון אתה יכול להודות באשמה או לכפור בה, וכן להודות בעובדות או במקצתן. אתה זכאי להפנות שאלות לעדים המעידים נגדך ולראות את הראיות שנגדך (כגון מסמכים). פגיעה בזכויות חשובות אלה, עלול להביא לביטול ההליך המשמעתי שהתקיים כנגדך!

  ו. לפני החלטת קצין השיפוט בדיון, אתה זכאי להשמיע את דבריך, לבקש מקצין השיפוט להזמין עדים ולהציג מסמכים. קצין השיפוט, יכול לסרב לבקשתך רק אם העדות אינה רלוונטית או שניתן להוכיחה בדרך אחרת.

  ז. דע כי אם הודית באשמה חייב קצין השיפוט להרשיע אותך ולהטיל עליך עונש.

  ח. אם קצין השיפוט החליט שאתה אשם, אתה זכאי לטעון טענות להקלה בעונש. קצין השיפוט יגזור עליך עונש אחד מן העונשים שמפורטים בגב טופס התלונה. קצין השיפוט מוסמך להטיל עליך פיצויים בנוסף לעונש במידה והעבירה בה הורשעת גרמה לנזק כספי, קצוב ומוחשי לאדם או לצה"ל. גובה הפיצויים לא יעלה על גובה הנזק. אם הורשעת בעבירת תעבורה מוסמך קצין השיפוט, במקום עונש אחר או בנוסף אליו לפסול את רישיון הנהיגה הצבאי שלך לתקופה שלא תעלה על שלושה חודשים. אם הורשעת בעבירת העדר מן השירות שלא ברשות או איבוד קשר עם היחידה מוסמך קצין השיפוט, להטיל עליך בנוסף לכל עונש גם קנס.

  ט. אתה רשאי לבקש בכתב מקצין השיפוט לעכב את ביצוע העונש עד שבעה ימים. קצין השיפוט רשאי לעכב את ביצוע העונש גם מסיבות אחרות, כגון חופשת מחלה, השתתפות באימונים או הגשת ערר.

  י. אם אינך מרוצה מתוצאות המשפט, אתה זכאי להגיש מכתב ערר למפקדו של קצין השיפוט בתוך שלושה ימים מיום מתן הפסק. אם המשפט נערך על פי הוראת פרקליט, הינך רשאי להגיש ערר בתוך 15 ימים מיום מתן הפסק. באפשרותך להגיש ערר גם לאחר מועדים אלה אך במקרה כזה קצין השיפוט אינו מחויב לדון בו. בערר יחליט מפקדו של קצין השיפוט בתוך שבעה ימים מהגשתו.

  יא. חשוב שתדע כי קצין השיפוט הדן בערר מוסמך לזכותך. באם לא יזכה אותך הוא מוסמך להפחית את עונשך, אך גם להחמירו.

  יב. ככלל, אין חובה לקיים את הערר בפניך, אך אם קצין השיפוט החליט להחמיר בעונשך או לשמוע עדים הוא חייב להזמינך ולאפשר לך לומר את דבריך.

  יג. נוסף על הערר, אתה זכאי לפנות בכתב, בכל זמן, לקצין בדרגת אלוף שיחידתך כפופה אליו ולבקש שימתיק לך את העונש. להבדיל מערר, האלוף אינו יכול להחמיר בעונשך,אך גם אינו מוסמך לזכותך.

  יד. לבסוף, ככלל אם הועמדת לדין בגין מעשה מסוים, לא ניתן להעמידך לדין בגינו שנית, ואף לא לשלול ממך חופשה בגין אותו מעשה. ( בכפוף לחריגים המנויים בחוק ובפקודות הצבא ).

  תרגול נוסף (הפ"ע 5.0904)

  1. תרגול נוסף הוא הדרכה, אימון, שינון והחדרת הרגלים, על מנת להקנות לך את הידיעות, ההרגלים, הכושר והיעילות הנדרשים כדי לאפשר לך למלא את משימותיך ואת תפקידיך בהצלחה. כל זאת, על מנת להעלות את רמתך המקצועית או כדי למנוע ולסלק תקלה או ליקוי באופן ביצוע משימותיך.

  2. התרגול הנוסף חייב להיות קשור לליקוי שנתגלה, ולהיפסק ברגע שהושגה רמת הביצוע הנדרשת. מכאן שלא ניתן, למשל, לתרגל בזחילה מי שלא העמיד מסדר לפי הדרישות.

  3. ככלל, התרגול הנוסף יבוצע ביום שבו אירע הכשל ולא אחרי השעה 22:00, והוא ייפסק ברגע שתושג רמת הביצוע הנדרשת. אך ניתן לקבל אישור לחריגה מכלל זה. תרגול נוסף לא יוטל כעונש.

  4. ככלל, תרגול נוסף יכול להטיל המפקד שבפיקודו אירע הכשל או מפקדו הממונה.

  מניעת חופשה – תגובה פיקודית (הפ"ע 6.0301)  1. מניעת חופשה מיועדת למקרים בהם סבור מפקד מוסמך כי מעשה שבוצע על ידי חייל אינו מצדיק העמדה לדין משמעתי, אך בשל היות המעשה פוגע במשמעת הכוללת של היחידה, עשויה מניעת חופשה לסייע להבטחת קיום המשמעת ביחידה. תוך הדגשת הצורך בציות לפקודות בפני חיילי היחידה בכלל ובפני החייל שביצע את המעשה בפרט.

  2. מניעת חופשה היא כל הוראה על עיכוב יציאתך לחופשה או על הקדמת חזרתך ממנה, בין שהחופשה היא לפי שגרת היחידה ובין שהיא לפי החלטת המפקד, כגון: שעות ביציאה, חזרה במוצ"ש, מניעת חופשת אפטר מחייל מסוים ובלבד שהיציאה או החזרה אינן לצורך מילוי תפקיד.

  3. מניעת חופשה תיעשה אך ורק על ידי מפקד מוסמך (סרן, לפחות, ובבסיסי טירונים וביחידות לוחמות- גם מפקד מחלקה). המפקד המוסמך יזמן אליו את החייל, יודיע לו אישית על הכוונה למנוע ממנו החופשה, יאפשר לו לטעון את טענותיו בע"פ או בכתב וימסור לו את החלטתו.

  4. על מניעת חופשה (שעולה על חמש שעות) יש להודיע לך לא יאוחר משמונה שעות לפני החופשה, ולא – יש לשחררך לחופשה במועדה.

  5. מניעת חופשה של חיילת תיעשה באישור קצין בדרגת סא"ל, לפחות.

  6. אין למנוע חופשה מקבוצת חיילים באופן קולקטיבי או כאמצעי לאתר חייל שמעשהו הביא לפגיעה ברמת המשמעת ביחידה.

  7. בהודעתו על מניעת חופשה יפרט המפקד המוסמך את מועד תחילתה ואת מועד סיומה.

  8. מניעת חופשה תחל מוקדם ככל האפשר ולא יאוחר משבעה ימים מיום מתן ההודעה לחייל.

  9. דע כי אין למנוע ממך חופשות המגיעות לך לפי פקודות הצבא(חופשה רגילה, חופשות סוף שבוע ארוכה וכד').

  10. אין להעמידך לדין על מעשה שבגינו נמנעה ממך חופשה לפי הוראה זו (אלא אם נערכה חקירה או בדיקה על פי דין וניתנה ע"י פרקליט צבאי הוראה על העמדתו לדין של החייל).

 8. 28-05-2007 20:07 #8
  הסמל האישי שלFerox
  3,200
  4
  12-01-07
  בן
  עוד הרבה לינקים של מידע על יחידות של צה"ל:
  פה
  נערך לאחרונה על ידי Ferox, 24-09-2007 בשעה 16:41 סיבה: עדכון

 9. 30-08-2007 01:39 #9
  הסמל האישי שלFerox
  3,200
  4
  12-01-07
  בן
  כושר והכנה לצה"ל

  הכנה לצה"ל? WTF?!
  אין ספק שיש מעבר חד בין הבית החם והתיכון לבין התחלת שירות צבאי.
  לכן, הכנה מוקדמת יכולה להקל על הלחץ הפיזי והמנטלי שעומד בפני הסדירניק הטרי.

  במה כושר יכול לעזור לי בצבא?
  כושר יכול להקל על העומס הגופני, למנוע פציעות בעתיד, וכמובן להקל בגיבושים השונים שדורשים מאמץ פיזי אינטנסיבי. כמובן שהתמודדות ראשונית עם קושי מסויים תפחית את רמת הלחץ, ותעזור להתמקד במטרה בצורה טובה יותר.
  אך ראוי ביותר לציין, כי כושר הוא אומנם מרכיב חשוב במעבר של גיבוש מסויים, אך לא המדד העיקרי. כי צריך לזכור שאת הכושר בונים ביחידה, אופי הוא בדרך כלל מה שצריך להראות בגיבושים (יכולת מנהיגות, כוח רצון במיוחד, נחישות... וכמובן להיות אכפתניקים). לאו דווקא העובדה שתהיו סוסי על תקבע את קבלתכם ליחידה.

  כיצד אוכל לבנות את הכושר שלי לקראת הצבא?
  אני ממליץ בעיקר להתאמן בקבוצות כושר קרבי.
  קודם כל, המדריכים יוצאי צבא. רובם גם יוצאי יחידות מובחרות, והם בעלי הסמכה להדרכת כושר קרבי מטעם צה"ל.
  מן הסתם, המדריכים הללו עברו גיבושים, יודעים על מה הם מדברים וכך הם יכינו אתכם בצורה הטובה ביותר.

  בנוסף, ישנן קבוצות כושר קרבי שיש להן מסגרת גדולה, ופרוסות בכל הארץ. כתוצאה מכך, מארגנים סיורים, מורשת קרב וכו' בפריסה ארצית של כל המועדונים של אותה קבוצת כושר.
  חוץ מכושר, קבוצות ההכנה לצה"ל מכינות אותך מנטלית לשירות משמעותי, ואין ספק שבזכות העובדה שהן מפיקות מהבן אדם את חלקו הטוב ביותר ע"י מתיחת היכולות שלו לקצה. ובעצם, כך מתגלות תכונות שלא ידעתם על קיומן בכלל!

  מעבר לכך, מדריכי קבוצות כושר קרבי יכינו אתכם להתמודדות וחוסן מנטלי גם מעבר לשירות הצבאי. שזה כולל הרבה כשלונות ומשברים.

  למה לא להתאמן לבד?
  קודם כל בגלל שעבודה בקבוצה מהנה ותורמת הרבה יותר. בנוסף העובדה שיש חבר לצידך שאתה סומך עליו, תעודד ותחדיר מוטיבציה, עבודה בצוות וחברות חזקה.
  יש גם את הפן הבריאותי, אימוני הכנה לצה"ל כאמור מפוקחים ע"י מדריכים מוסמכים עם תוכניות אימונים שמתחשבת בביצועים של הפרט.
  ------------------------------------------------------------------------------------
  מספר נקודות חשובות לפני הרשמה לקורס הכנה לצה"ל:
  1. לדאוג שהמדריך וראש הארגון מוסמכים להכין בני נוער לצה"ל, ונושאים בתעודה המתאימה. כמובן שחשוב גם לבדוק את הרקע של הארגון...
  2. יתרונות מעבר ל"רק" כושר. בין אם זה הרצאות, סדרות שטח, תרומה לקהילה...
  3. ללכת לשיעור ניסיון. מה יש לכם להפסיד?
  4. להתייעץ עם רופא לפני הרשמה לקורס שדורש פעילות גופנית אינטנסיבית.
  ------------------------------------------------------------------------------------
  ישנן מספר קבוצות כושר קרבי גדולות שפרוסות ברחבי הארץ.
  אסקר את כל הקבוצות שמוכרות לי:
  "אחריי!"-"אחריי!" הינה תנועה ייחודית המפעילה פרוייקט חינוכי משולב בפריסה ארצית: קורסי הכנה לצה"ל.
  הרעיון הוא לטעת בבני הנוער תחושת הצלחה, מסוגלות ושייכות למדינה, תוך אמונה כי לכל אחד ואחת יש הפוטנציאל לנהל אורח חיים תקין ובריא ולהיות אזרח שווה במדינה, ללא קשר למקום בו נולד ולסביבה בה גדל.
  כיום אנו מפעילים 53 קבוצות הכנה לצה"ל.
  מטרות:
  1. הכשרת מנהיגות צעירה, בפרט בקרב אוכלוסיית רווחה
  2. הגברת הנכונות והמוכנות לשירות מלא ומשמעותי בצה"ל
  3. חינוך הנוער לאזרחות פעילה ולמעורבות חברתית
  4. העלאת נוער שוליים על נתיב ההצלחה
  5. העלאת המודעות לדמוקרטיה וטיפוח סובלנות, ציונות ואהבת הארץ
  צוות ההדרכה:
  מקצועיותם והזדהותם של מדריכי הקבוצות עם הערכים מאפשרים להוציא לפועל את המטרות השונות. המדריכות והמדריכים נבחרים בקפידה, והמשותף לכולם הוא יכולתם לסחוף אחריהם קבוצה של חניכים ובלב שלם להגיד להם: "אחריי!".
  המדריכים הם סטודנטים, לוחמים ומפקדים בצה"ל ולצדם עוזרי מדריך, חונכי פר"ח ומלגאי אימפקט. התמיכה המקצועית מסופקת על ידי רכזים מחוזיים, יועצים פסיכולוגים, רכזת טיפול בבעיות חניכים ורכזי כושר גופני.
  הפעילות:
  שני מפגשים בשבוע בימים ובזמנים קבועים. בשני המפגשים עוסקים בהכנה פיזית ומנטלית עפ"י סרגל מאמצים (שמתחיל מאפס). מפגש אחד בשבוע כולל שיעורי כיתה, דיונים והרצאות. בכל המפגשים ובין המפגשים מועבר מידע רב על יחידות הצבא, מסלולי השרות ותהליך הגיוס.
  פעילות שנתית כלל ארצית (הכוונה כמובן לכל הקבוצות הפועלות ברחבי הארץ):
  בחנוכה – סדרת מדבר בת שלושה ימים בדרום הארץ
  בפורים – משלוח מנות לחיילים אשר נאסף בהתנדבות החניכים
  בפסח – סדרת מנהיגות בת יומיים בצפון הארץ
  בחודש יולי – אירוע מסכם הכולל יום ספורט ומסע אל אתר היסטורי
  ישנן גם פעילויות אזוריות שכוללות:
  - אימונים משותפים של הקבוצות
  -נטיעות טו בשבט
  -ימי הכנה למבדקי המיון בצה"ל ולמילוי טפסי העדפות (מנילה)
  -יום ספורט אזורי
  -פעילויות בכתות יא' מחוץ למסגרת "אחריי!" על מנת לעודד בני נוער להתגייס.
  -פעילות העשרה בדמות סיורים, סדנאות, מפגשי הורים-חניכים, ימי הווי, צעדות ועוד
  -יוזמות התנדבותיות למען הקהילה, שנאמר: "הנותן בנתינתו מקבל".

  הגילאים הם לתלמידי כיתות י"א-י"ב, עד הגיוס עצמו.
  כמה זה עולה לי? 150 ש"ח לשנה.(!!!)

  האתר הרשמי ליצירת קשר ומידע נוסף:
  http://www.aharai.org.il/
  ------------------------------------------------------------------------------------
  "עמית לכושר"- עמית לכושר - המרכז הישראלי לקראת גיוס, הוקם בשנת 1995 ע"י סרן (מיל') בשייטת 13 - עמית טלמון. עמית שרת 7 שנים כמפקד צוות לוחמים וכמפקד קורסים בביה"ס להכשרת לוחמים בשייטת והנו בעל רקע וניסיון רב בתחומי ההדרכה, החינוך והכשרת הנוער לקראת גיוס.
  מטרות:
  - מיצוי הפוטנציאל האישי ולימוד הפקת ה"קצת יותר" ע"מ להיות טוב יותר.
  - הכנה מנטלית ופיסית להתמודדות בגיבושים.
  - מתן כלים להתמודדות במצבי לחץ ואי וודאות.
  - הדגשת ערכים כגון : כבוד הדדי, אמינות, דבקות במשימה והתמדה, בטיחות.
  - הקפדה בנושא עבודת צוות וגיבוש, דוגמא אישית ומנהיגות.
  - חשיפת החניכים/ות ליחידות צה"ל השונות, אפשרויות שירות/מסלולים.
  - תרומה לקהילה בפעילות התנדבותית ( "פתחון-לב", "לתת" , שיפוץ וצביעת מבנה לילדים אוטיסטים בשיתוף נוקייה, עזרה בבי"ח לילדים " שניידר" ...)
  - בניית "תא" משפחתי וחברות אמיתית במסגרת "עמית לכושר".
  החזון: "הגעה לכל נער/ה במדינת ישראל ומתן אפשרות להכין עצמו לשירות צבאי מועיל ואיכותי תוך מיצוי הפוטנציאל האישי,עבודת צוות ומנהיגות".

  צוות ההדרכה:
  "עמית לכושר", מקפיד על בחירת צוות ההדרכה מתוך ראייה והבנה שאלו הם המדריכים אשר יכשירו את הנערים/ות להתמודדות בשירות הצבאי ולעיתים בחיים בכלל וככאלה עליהם להתאים לדרישות.
  המדריכים הנם בוגרי שירות צבאי מלא, בעלי ניסיון בתחומי הפיקוד וההדרכה ובוגרי מוסדות להשכלה גבוהה.
  צוות ההדרכה עובר הכשרה ארוכה במסגרת "עמית לכושר" הכולל חשיפה למדריכים ותיקים והכשרות שונות במכון וינגייט לקראת ובמהלך שנת הפעילות.

  תוכנית שנתית:
  צוותי כושר קרבי - תוכנית האימון מורכבת ומאתגרת, מותאמת לתלמידי/ות כיתות י"א,י"ב ובנויה ע"פ סרגל מאמצים שמצד אחד ימצה את יכולתם של החניכים ומאידך ישמור על בריאותם.
  הקורס כולל שני אימונים שבועיים בני שעה וחצי-שעתיים (בהתאם למשימות האימון) כאשר לצד התקדמות והתמודדות אישית אנו נותנים דגש לנושא עבודת הצוות והמנהיגות שהנם אבן היסוד לפעילותנו.
  תוכנית הפעילות כוללת : ימי סימולציה לימי הסיירות וגיבושים, מסעות עם/בלי אלונקות, ימי כושר קרבי, אימנוי אתגר ומשימות סדרת "לוחמים בשטח", אימונים ומפגשים עם לוחמים.
  הדרכה בבתי ספר תיכוניים - הרצאות וסדנאות העוסקות בתחומים הבאים: מעבר מפרט לקבוצה, הבטים משפטיים, חוסן נפשי. תכנים המועברים לכלל השכבה כחלק מתוכנית הלימוד והפעילות החברתית של בתה"ס.

  תכנים יחודיים:
  כל שלושה אימונים מוחלף חנת"ר- חניך תורן. החנת"ר מביא מור"ק (מורשת קרב) על מנת להכיר הסטוריה של צה"ל. וכמובן סדרות שטח ארציות.

  כמה זה עולה לי? 180 ש"ח לחודש.
  האתר הרשמי למידע נוסף והרשמה:
  http://www.amit-top.co.il/about.asp
  ------------------------------------------------------------------------------------
  "המרכז החינוכי יובל עילם"- בעיקרון, יובל עילם הוא זה שיזם את הרעיון של הכנה לצה"ל ב1986, והיה הראשון שאימן בני נוער להכנה לצה"ל.
  אפשר להסיק כי לארגון יש ניסיון רב, וכנראה הרב ביותר בכל הנוגע להכנה לצה"ל. וגם הארגון הזה משולב בפריסה ארצית.
  מטרות מרכזיות:
  -להכין את בני הנוער לקראת הגיוס מבחינה נפשית וגופנית, ברמה הגבוהה ביותר.
  -לסייע לבני הנוער למצות את הפוטנציאל הטמון בהם ולהגשים את רצונם-חלומם.
  -לספק כלים שיעזרו לבני הנוער להגיע ליום השחרור בריאים ושלמים מבחינה נפשית וגופנית.

  מטרות מעבר להכנה לצה"ל:
  -אספקת ידע מעמיק ומבוסס בנושאים: מודעות עצמית, לימודים, זוגיות ומיניות ובחירת מקצוע.
  -לספק כלים לביצוע בחירות והחלטות נבונות ושקולות בחיים
  -מציאת השילוב והאיזון בין מימוש פוטנציאל אישי ותרומה לחברה ולמדינה.
  -העלאת המודעות והקניית כלים להתמודדות עם מצבי לחץ נפשי וגופני, חרדה, תחרות וכישלון.
  -לימוד רפואה מונעת ואורח חיים נכון ובריא. -פיתוח אינטליגנציה רגשית כבסיס לתפקוד מוצלח במסגרות בחיים.
  -לימוד מניעת סכנות בנוגע לשימוש נכון ומקצועי בכלי נשק, נהיגה נכונה, התנהגות בטיחותית בטיולים וביומיום לפני ואחרי הצבא.
  -פיתוח כלים להצלחה בתחומי החיים השונים.
  -להנות! לחוות שנה מהנה ומיוחדת מאוד בחייו.

  עקרונות העבודה:
  -בטיחות כדרך חיים. מניעה ולימוד מניסיונם של אחרים בהתמודדות עם סכנות.
  -יחס חם ואנושי לכל תלמיד ולמשפחתו.
  -דוגמא אישית על ידי הצוות המקצועי בכל תחום ובכל שיעור.
  -גיוון ועניין, 120 אימונים ושונים. אין אימון או שיעור החוזרים על עצמם.
  -הדרגתיות בשיעורים, ידע וכלים כיצד לשמור על הגוף.
  -פתיחות, שקיפות ובקרת איכות - על כל חלקי תוכנית הלימודים.
  -דגש על מרכיבי הכושר הגופני הדרושים בצבא ולבריאות לאחר השירות הצבאי.
  -שילוב בין עבודה אישית לעבודת צוות תוך פיתוח יחסי חברות קרובים בין התלמידים.
  -עמידה מול אתגרים פיזיים מיוחדים לאורך השנה.
  -שיעורים בחיק הטבע ובכל מזג אויר.

  מה בתוכנית?
  בתוכנית הכנה לצה"ל לשכבות י"א-י"ב.
  -הכנה מעולה לקראת ימי סיירות, גדנ"ע צלילה ולגיבושים שיחות והרצאות, אימונים ספציפיים ויוצאי דופן לצורך חישול והכנה אופטימאלים.
  -שיחות עם בוגרים בכדי להכיר את המערכת ולדעת לבחור בחירה מתאימה בשאלוני השיבוץ הרצאות ושיחות על קשיים ואכזבות, תאונות אימונים ובטיחות.
  -אימונים הכוללים מעברי מיכשולים, לימוד ותירגול התגנבויות והסוואה, מסעות מאתגרים ועוד.
  -ידע בנושאי בריאות, היסטוריה צבאית של המדינה וכלים להצלחה במבחנים:
  א. ידע כיצד לשמור על עמוד השידרה, תירגול ויישום באימונים
  ב. ידע בנושא תזונה, מה לאכול ומתי, כיצד לשפר יכולת במאמצים גופניים
  ג. טכניקות להרגעת הגוף, תירגול ויישום בפעילות גופנית
  ד. היסטוריה ומורשת קרב של מדינת ישראל, מבצעים מיוחדים בתולדות צה"ל
  ה. צפיה באוסף נדיר של קלטות ובהן חומר חשוב הנוגע לתוכנית הלימודים שלנו
  ו. כלים להצלחה במבחני המגן והבגרות וסיור במוסד להשכלה גבוהה

  -ביקורים בבסיסים וביחידות מובחרות - שיחות עם לוחמים, בוגרי המרכז החינוכי וצפיה מקרוב באורח חייהם.
  בונוסים:-שירות ותמיכה לאחר הגיוס במהלך השירות הצבאי וסיוע במצבים שונים.
  -כרטיס חבר עם הטבות מיוחדות.
  -תיעוד הפעילות - חלק גדול של הפעילות מתועד במהלך השנה בוידיאו ובמצלמה דיגיטאלית.
  לכך יש מספר השלכות:
  א. התלמידים זוכים לקבל תיעוד של הפעילות.
  ב. אנו יכולים לבצע תיחקור רציני ויסודי של תכני הלימודים והפקת לקחים.
  ג. מזכרת מהפעילות בסיום שנת הלימודים.

  -שיחות אישיות של התלמידים עם בוגרים לצורך עזרה הדדית.
  -פעילויות מיוחדות לתרומה בנושא הלימודים.


  פעילויות:
  תחילה פעמיים בשבוע (קצב האימונים יתגבר במהלך השנה).

  כמה זה עולה לי? אם זכרוני אינו מטעני, 270 ש"ח לחודש.
  האתר הרשמי למידע נוסף והרשמה:
  http://www.yuvaleilam.com/
  -----------------------------------------------------------------------------------

  עוד קבוצת כושר מפרי עטו של f117falcon:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=690309
  ______________________________________________________________________ _____________________

  מקווה שעזרתי
  נערך לאחרונה על ידי Ferox, 07-10-2007 בשעה 16:40

 10. 27-10-2007 15:29 #10
  הסמל האישי שלoz_beno
  3,809
  5
  19-07-07
  חו"ל
  בן
  קרדיט לferox
  טוב, אז בגלל ששפוך פה המון המון ידע, אני אוסף אותו לאשכול אחד ככה שלפני שאתם שואלים שאלה, תציצו פה קודם.

  כללי
  סדר כוח בצה"ל:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=12635
  המדריך למתנדב לצה"ל:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=19319
  אגף המבצעים (אג"ם):
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=25187
  פרופיל רפואי:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=53458
  מבנה הטנק:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=245335
  סיכות של סיירות בצה"ל:
  כוונות השלכה וכוונות קלעים בצה"ל:

  תפקידים לא קרביים
  פרוייקטים בחיל מודיעין:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=384410

  קרבי
  המסלול שעובר חייל בגבעתי:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=16659
  חיל ההנדסה קרבית:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=42943
  או
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=523255
  חיל השריון:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=42965
  חטיבת הצנחנים:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=97978
  שייטת 13:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=97982
  סיירת מטכ"ל:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=97981
  שלדג:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=97980
  או:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=257077
  או:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=682152
  יחידת אגוז:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=260741
  סיירת חרוב/חטיבת כפיר (נקראת גם חטיבה 900):
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=330883
  חטיבת כפיר:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=682208
  סטי"לים דבורות:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=330883
  יחידות וקורסים במג"ב:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=335518
  שייטת הצוללות:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=336048
  669:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=327936
  הגדס"ר/יחטיות:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=338488
  קופי טרור:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=378316
  קורס חובלים:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=814985
  מורשת קרב
  מבצע אנטבה:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=261862
  הקרב בעין זחלתא:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=381075
  מבצע אבירי לב:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=346779
  מבצע "חסינות מלאה":
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=719829
  מור"ק: מארב עם הרבה מזל:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=721378
  מור"ק: מבצע ברצועת עזה:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=717114
  מארב מהסרטים:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=722988
  היתקלות במרכז הרצועה:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=723877

  זימונים/גיבושים:
  גיבוש חובלים:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=13066
  גיבוש צנחנים דובדבן:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=25187
  סיווג ביטחוני:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=15484
  כללי ברזל לגיבושים:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=284084
  יום מיון חובלים/צוללות:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=389217
  גיבוש ס"טילים/דבורים:
  https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=710549

  אני לא צוחק עכשיו, עברתי עמוד, עמוד בפורום הזה (66 עמודים...) ואספתי כל מאמר שנראה לי נכון לתת קישור אליו. לקח לי שעה וחצי לעשות את כל זה.
  מקווה שהחכמתם

  האשכול יתעדכן יחד עם כל הוספה של מידע.

  ***תודה לכל הגולשים שתרמו לפורום***

 11. 27-10-2007 22:05 #11
  הסמל האישי שלoz_beno
  3,809
  5
  19-07-07
  חו"ל
  בן

 12. 10-01-2008 00:41 #12
  הסמל האישי שלoz_beno
  3,809
  5
  19-07-07
  חו"ל
  בן

 13. 02-03-2008 02:26 #13
  הסמל האישי שלoz_beno
  3,809
  5
  19-07-07
  חו"ל
  בן
  מדריך לצו הראשון (קרדיט לlacoolj)

  ציוד:
  חובה:
  מסמך מזהה (תעודת זהות, דרכון ישראלי או תעודת עולה)
  צו התייצבות (את הצו עצמו)
  שאלון רפואי מלא וחתום ע"י רופא ואישורים רפואיים לגבי מחלות ואשפוזים
  תוצאות בדיקת שתן כללית עדכנית ל- 3 חודשים לפני התייצבות
  מרכיבי משקפיים מתבקשים להביא בדיקת חדות ראיה, כולל בדיקת קרקעית העין לבעלי מספר 4- ומעלה מרכיבי עדשות שאין בידם בדיקת חדות ראיה מתבקשים להסיר העדשות 24 שעות לפני ההתייצבות.
  בעלי דרכון זר מתבקשים להביא הדרכון עמם.
  עולים מתבקשים להביא תעודת עולה
  תעודות (אישורים על לימודים עיוניים ומקצועיים)- רשות , לא חובה.
  פרטי ההורים (שמות, מספרי תעודת זהות ושנת לידה) תצלמו מה ת.ז שלהם- לא חובה אבל רצוי.
  לא חובה אבל רצוי:
  אוכל- למרות שמקבלים את תמותו ברעב עד שתקבלו.
  נגן מוזיקה כלשהוא- להעביר תזמן בתור.

  שעת הגעה:
  רצוי 7 וחצי (אם כתוב לכם ב8)- תגיעו מוקדם ותצאו מוקדם


  תחנות

  1. כרטיס מגנטי
  כשתגיעו ללשכת הגיוס, גשו מיד לדלפק הקבלה עם תעודה מזהה ותקבלו כרטיס מגנטי שילווה אתכם במהלך היום. את הכרטיס המגנטי תצטרכו להעביר בכל תחנה . זכרו להעביר אותו בכל תחנה, ולא תצטרכו לשכנע את החיילות בסיום היום שבאמת הרופא מישש לכם את איברי המין, אחרת הם עוד ישלחו אתכם אליו בשנית.

  2. אימות נתונים
  התחנה הראשונה שלכם היא אימות הנתונים, שם יבדקו את נכונות הפרטים עליכם, על ההורים שלכם, על הלימודים שלכם ועל הבגרויות (אל תדאגו, לא מרגלים אחריכם, זה מידע שצה"ל מקבל ממשרד הפנים). כשישאלו אתכם את מספר תעודת הזהות של ההורים ושמות הוריהם, תבינו למה היה חשוב להביא את הפרטים.

  3. מבחני עברית ואנגלית
  כבר באימות הנתונים, תתחילו את סדרת המבחנים שתלווה אתכם ביום הזה, אותם מבחנים שישפיעו על הקב"א שלכם. החיילת תבקש מכם לקרוא ולכתוב משפטים מבלבלים בעברית ולתרגם מספר משפטים באנגלית. אל תזלזלו במשפטים (למרות שלפעמים הם נראים ממש מגוחכים). מדובר בתהליך של דקה, אך יש לו חלק חשוב מאוד. עולים חדשים מוזמנים בשלב זה להצהיר על כך ולקבל הקלות ומשפטים פשוטים יותר. (תחתית המדריך אני יתן רשימת מילים שכדי מאוד ללמוד).

  4. ועדה רפואית
  הוועדה הרפואית היא לרוב רופא יחיד שיבצע את הבדיקות ויחליט על הפרופיל. ראשית כל תתבקשו לעבור ב"משתנה", שזה הכינוי לבחורה המסכנה שכל היום מקבלת בדיקות שתן. אלה שלא הצטיידו בבדיקות שתן מראש יצטרכו לקחת כוס מהדלפק ולבקר בשירותים (אם לא יוצא לכם, חבל. תתחילו לשתות מהקולר ליד). בנות שנמצאות בתקופת המחזור, יתבקשו לחזור ללשכת הגיוס בתאריך אחר ולעשות אותה.
  לפני הכניסה לחדר הרופא, תתבקשו להתפשט. בנים מוזמנים להישאר בתחתונים ובנות במכנס קצר וחזייה . האחות תבקש מכם לקרוא מספרים הכתובים על דף או על הקיר כדי לבדוק את הראייה והאם אתם עיוורי צבעים. אלה שלא ילך להם בבדיקות יתבקשו לאחר מכן לעשות בדיקות ראייה מקיפות יותר. עכשיו הגיע הזמן למסור את השאלון הרפואי שקיבלתם עם הצו הראשון, אישורים על הבעיות הרפואיות שלכם ולספר כמה מילים עליהם. פה מגיע החלק שתצטרכו לחשוב מה אתם רוצים לעשות בצבא. ניפוח בעיות רפואיות יגרור פרופיל נמוך, שישלח אתכם לתפקידים עורפיים (להיות ג'ובניקים, במילים אחרות). פרופיל גבוה משמעו להתראות בית ובוקר טוב מהיום למוחמד בשטחים. הרופא יבקש מכם להתכופף (כדי לראות אם יש לכם עקמת בגב) וכמו כן להשתעל ולנשום כמה נשימות. הבנים יתבקשו להוריד תחתונים ולתת לרופא למשש קצת, הבנות יישארו עם החזייה והתחתונים. אם יש לכם בעיות תצהירו עליהם ותביאו אישורים מתאים.

  5. קבלת הפרופיל
  בסיום הביקור אצל הרופא תקבלו את הפרופיל שלכם. אם לא קיבלתם, דרשו לקבל. הוא לא סודי וזכותכם לדעת אותו. על הפרופיל תוכלו לערער במקום או עד ליום הגיוס (וגם ביום הגיוס עצמו). עם זאת, מומלץ לערער כמה שיותר מוקדם, שכן אם הפרופיל שלכם הוא 72 ואתם אמורים לקבל 64, לא תקבלו זימונים למיונים עד לאחר הורדת הפרופיל ותוכלו לפספס תפקידים מסוימים. בכלל, מומלץ לערער עד 3 חודשים לפני הגיוס, אחרת הערעור יתבצע רק ביום הגיוס עצמו ויגרור המתנה בבקו"ם שיכולה להגיע גם לשבוע.

  6. מבחנים פסיכוטכנים
  המבחנים אלה, אם תרצו או לא, ישפיעו מאוד על עתידכם הצבאי. יש להם חלק גדול (ביחד עם הראיון האישי בהמשך והשאלות באימות הנתונים) על הקב"א שלכם, קבוצת האיכות שאליה אתם מדורגים. קב"א נמוך ישבץ אתכם לתפקידים זוטרים, בעוד שעם קב"א גבוה תוכלו להגיע לתפקידים יוקרתיים ומשמעותיים. בכניסה תתבקשו להניח את הפלאפון, השעון, מחשבון וכל דבר אחר ותקבלו דף טיוטה .

  במהלך המבחנים שאורכם כשעתיים תיבחנו בשלושה חלקים: חלק מילולי, בו תקבלו הוראות ושאלות, כמו הרכבת מילים ופירוש מילים ומשפטים. חלק צורני, בו יוצגו לכם צורות הנדסיות ותתבקשו לבחור צורות דומות, לסדר אותם ולזהות אותם לאחר מכן כשהם במבנה אחר. החלק האחרון הוא המתמטיקה, שם תצטרכו להיזכר בתרגילים באחוזים של כיתה ו', קצת על x ו-y מכיתה ח' ובעיות מילוליות וחשבוניות. לכל חלק יש הקצבת זמן (יש שעון על המסך) וניתן לחזור תמיד אחורה ולתקן. גם אם אתם לא יודעים משהו – פשוט נחשו. לא יורידו לכם על טעויות אז עדיף לנחש. את ציון המבחנים והקב"א לא תוכלו לדעת מכוון שהם סודיים (אלא אם כן יש לכם חברים בלשכת הגיוס שיעברו על החוק ויספרו לכם).

  שימו לב: את המבחנים אפשר לעשות רק פעם אחת בחיים וכאמור, יש להם הרבה מאוד השפעה. השקיעו בהם ועשו אותם רק אם אתם עירניים לחלוטין ולאחר שאכלתם ושתיתם (אי אפשר לצאת באמצע). אם אתם עייפים, בקשו לדחות את המבחנים ליום אחר (בטח יגידו לכם לבוא למחרת ב-7 בבוקר, אבל אל תשימו על זה יותר מדי, אתם גם יכולים לבוא במהלך היום).
  בכניסה למבחים החיילת החמודה תשאל אותכם אם אתה מוכנים לעשות אותם עכשיו ותגיד לכם כמה הם חשובים, אם אתם עייפים או משהו תגידו לה שאתם לא מוכנים ותקבלו תאריך אחר....יש זמן לאכול ולשתות וללכת לשירותים לפני כי באמצע אי אפשר לצאת.....
  ולא לדאוג לגבי אופן התפעול של המחשב כי יסבירו לכם וגם יש בהתחלה פרק הדגמה שאתם עושים אותו בשביל להבין איך פועלת התוכנה שלהם..ותמיד יש הוראות למטה.

  7. ראיון אישי
  הראיון הוא חובה לבנים אך גם חלק מהבנות יוזמנו אליו. המאבחנ\ת הפסיכוטכנית ישוחחו איתכם, ישאלו אתכם על עצמכם, על החברים ועל התחביבים שלכם. על חלק מהשאלות הם יחזרו מספר פעמים בכמה גרסאות כדי לראות שאתם עקביים (אז אם אתם כבר משקרים, שימו לב לשאלות ולתשובות שלכם). פה נכנס עוד חלק חשוב מהקב"א, שהוא מידת המוטיבציה שלכם לשרת בצבא. אלה שיתחילו לאיים שאם לא יקבלו משהו מסוים (גם אם זה קרבי), יזכו לציון נמוך שיוריד את הקב"א. אל תתרגשו מהמראיין, שבו זקוף וענו בקול ברור. גם על צורת הדיבור שלכם, ההתנהגות והישיבה הבוחנים הולכים להסתכל. תסתכלו למראיינת בעיינים, דברו לעניין בלי צחוקים, אל תספרו איזה שטויות עשיתם וכו', אל תספרו לה את התכונות/ הדברים הרעים בכם תדגישו את הדברים הטובים הכם ותפרטו אותם, כשהמאבחנת שואלת אותך לגבי ריב עם המורים או עם חברים היא לא מצפה לשמוע שקראת למורה זונה והעיפו אותך או שדקרת חבר אלא דברים קלים יותר, אל תתנו לה סיבות לתת לכם ציון נמוך.

  8. הביתה!
  זהו, סיימתם. עברתם את כל התחנות, השמש כבר בטח שקעה ואתם מוזמנים להחזיר את הכרטיס המגנטי ביציאה (לאחר שיבדקו שהכל תקין) ולחזור הביתה. בחודשים הקרובים צה"ל יתחיל להציף לכם את תיבת הדואר באי-מיילים צבאיים עם תאריך הגיוס שלכם (אל תדאגו, הוא עלול להשתנות לפחות פעמיים עד אז), בזימונים למיונים, בשאלוני העדפות וכו'.

  בשעה טובה (או לא), את/ה רכוש צהל..ומעכשיו תוכלו לעשות חשבון חיילים בסלקום / אורנג ולקבל את ההטבות חחח.  מילים בעברית לדוגמה שכדי ללמוד

  1 . עלי אדמות = על אדמות העולם
  2. עיור = אקט המעבר מעיר לעיר
  3. שכיית חמדה = חפץ יקר וחשוב
  4. היה לו לזרא = נמאס לו, בז לו
  5. מדינה נחשלת = מדינה שאינה מפותחת
  6. גילופין = שכרות, תחת השפעת אלכוהול
  7. שאט נפש = גועל נפש
  8. התעמר =התעלל; קילל
  9. שאון = רעש
  10. אנדרלמוסיה = בלגן
  11. לבלר = פקיד
  12. הסלמה = החרפת המצב
  13. ניצים = אויבים
  14. עגורים = סוג של ציפור
  15. אפלולי = מוטל בחושך
  16. טחב = עובש
  17. שלג דאשתקד = משהו שאינו רלוונטי עוד/ התיישן
  18. אשתקד = שנה שעברה
  19. איוושה= רשרוש
  20. הדיר רגליו = נמנע מלהיות במקום מסויים
  21. נבצר ממנו = לא התאפשר לו.
  22. פולמוס = ויכוח
  23. חיי כרך = חיי עיר
  24. סגפנות = מניעת שתייה ואוכל (להתענות)
  25. בדמי ימיה = בגיל צעיר
  26. בערוב ימיה = בגיל מבוגר
  27. דכדוך = עצב, דיכאון
  28. כיסופין אל מחוז ילדותו = געגועים עזים למקום בו נולד וגדל
  29. מלהג = מפטפט

  בחינה בעברית:

  1. מהו עיור?
  א. ציור
  ב. מעבר לעיר
  ג. כשאדם נהיה עיוור

  2. הסבר את המשפט: תומר היה בגילופין.
  א. תומר הסתתר במחבוא
  ב. לתומר היה כאב בטן עז
  ג. תומר היה שיכור

  3. היה לו לזרא:
  א. נמאס לו
  ב. הגעיל אותו
  ג. שם לו מכשולים

  4. שאט נפש:
  א. ברוגע
  ב. בבהלה
  ג. גועל נפש

  5. ניצים:
  א. מתקוטטים
  ב. זן של דו חיים
  ג. קפלי הבגד

  6. שלג דאשתקד:
  א. צבע לבן-בז'
  ב. שלג שירד בשנה שעברה
  ג. דבר מה שאינו רלוונטי

  7. איוושה:
  א. רשרוש
  ב. צינתור
  ג. פקפוק

  8. בדמי ימיה:
  א. כשהיתה צעירה
  ב. לעת זקנתה
  ג. אישה חולה מאד

  9. הדיר רגליו:
  א. שטף את רגליו
  ב. נמנע מלהיות במקום מסויים
  ג. הגיע למקום לעתים תכופות

  10. אורי מעיין בספר באופן תדיר:
  א. אורי קורא הרבה
  ב. אורי קורא לעתים רחוקות
  ג. אורי קורא לעתים קרובות

  תשובות:

  ב, ג, א, ג, א, ג, א, א, ב, ג

  עוד קצת

  ב. משמעות הביטוי בא בימים:
  1. מאוחר
  2. קשיש
  3. מרוחק
  4. תמים

  ג. טרחן הוא ביוטי לאדם:
  1. מציק
  2. קשה יום
  3. עמל
  4. פטפטן

  ד. אדם טרוט הינו אדם:
  1. בלגניסט
  2. מוטרד
  3. חלוש
  4. קמצן

  ה. כפת משמעו:

  1. קפץ
  2. כבל
  3. בנה
  4. לכלך

  ו. אנשים תמימי דעים הינם אנשים:
  1. שלא יודעים מה הם רוצים
  2. שמוטרדים מדברים קטנים
  3. שמסכימים זה עם זה
  4. שעושים כל מה שאומרים להם

  ז. יקיצה משמעותה:
  1. ערבוב
  2. התעוררות
  3. עקיצה
  4. קפיצה

  תשובות:
  ב. 2; ג. 1; ד. 3; ה. 2; ו. 3; ז. 2

  ועוד קצת

  2. מהו נַחְתּוֹם?
  א. חתימה
  ב. אופה
  ג. טפסים למילוי
  ד. חזיר

  3. מהו פַּקְרֵס?
  א. סוודר
  ב. מסילת רכבת
  ג. ספה
  ד. תיק-יד

  4. מהי עקומה?
  א. אישה מכוערת
  ב. תקלה
  ג. גרם מדרגות
  ד. גרף

  5. מהו "לשון שלישי"?
  א. תיקון דבריו של מישהו
  ב. דיון של אנשים
  ג. רכילות
  ד. דברים חסרי טעם

  6. מה פירוש המילה תָּפֵל?
  א. לא בעל חשיבות
  ב. חסר טעם
  ג. לא יפה
  ד. סיפוק, עינוג

  7. מה פירוש הביטוי "אוזן ערלה"?
  א. חסר יכולת ריכוז
  ב. איש בעל אוזן שלא עברה ברית מילה
  ג. אויב
  ד. מסרב להאזין

  8. מה פירוש המילה עַרְכָּאוֹת?
  א. ניירות ערך
  ב. בית משפט
  ג. חוסר מזל
  ד. נתיבי תנועה


  תשובות (עפ"י הסדר):
  ג, ב, א, ד, ג, ב, ד, ב  מספרי טלפון של לשכות הגיוס ברחבי המדינה:

  תל השומר|טל'-03-7388888|פקס-03-7377070|ימי פעילות א'-ה'- 7:30-17:00

  חיפה|טל'-04-8600301|פקס-04-8600301|ימי פעילות א'-ה'- 7:30-19:00

  באר שבע|טל'-08-6298888|פקס-08-6298870|ימי פעילות א'-ה'- 8:00-18:00

  ירושלים|טל'-02-5007000|פקס-02-5007333|ימי פעילות א'-ה'- 7:30-19:00

  טבריה|טל'-04-6729888|פקס-04-6729898|ימי פעילות א'-ה'- 07:30-17:00

  מדור סיירות|טל'-03-7374994|פקס-03-5699488|ימי פעילות א'-ה'- 08:00-17:30
  נערך לאחרונה על ידי Car_Crash, 03-06-2009 בשעה 12:38 סיבה: הוספת מספרי טלפון [לשכות גיוס].

 14. 14-09-2008 03:54 #14
  הסמל האישי שלoz_beno
  3,809
  5
  19-07-07
  חו"ל
  בן
  מידע על צלפים.

  טוב, יש הרבה שרוצים לקבל מידע על צלפים, איך להיות צלף, מה צריך להוכיח ואיך צריך להתנהג.
  אז ככה, קודם כל, יש הרבה שחושבים שמי שיש לו משקפיים לא יכול להיות צלף, זה ממש לא נכון, יש המון צלפים עם משקפיים והם מתפקדים מצוין כמו כל צלף אחד, על כל אחת מהכוונות של הרוב"צ (אקילה X6 וליאופולד X10) יש דבר שנקרא דיופטר, מה שהוא עושה זה בעצם מבטל את הצורך במשקפיים, ממספר 0 עד בערך מינוס 5 (אם אני לא טועה).
  יש גם הרבה שחושבים שצריך להיות תותח במטווחים, אז גם זה שטויות, ירי בנשק רגיל (אמ-4, תבור וכו') שונה לגמרי מירי בנשק צלפים. החלק המעשי של הירייה עצמה (בנשק צלפים) הוא חשוב, אבל יש המון דברים חשובים הרבה יותר, חישובי מרחק, אומדן רוח, זוויות, ועבודה תחת לחץ, אם הצלף ייפול באחד מהם, אז לא משנה כמה יציב הוא יורה, הכדור בחיים לא ייפגע. לכן, החיילים שנבחרים לצאת לקורס צלפים הם חיילים שקטים, אבל עם יכולות עבודה תחת לחץ, בזוגות או ביחידים, יכולת קבלת החלטות מהירה ושקולה בזמן קצר מאוד, צריך להראות רמה טיובה של תיפעול מעצורים, פירוק והרכבה של נשק, וניקוי יסודי שלו. להראות שחשוב לך מהנשק (כבר בטירונות, מהנשק הרגיל). כמובן שמי שיש לו את כל התכונות האלה, וגם יורה טוב במטווחים (מקפיד על כללי הירי), הוא יקבל עדיפות.

  עכשיו, בקשר לקורס
  יש 2 סוגים של קורסי צלפים בצבא, צלפי חי"ר, וצלפי לוט"ר.
  אני אתייחס כרגע לקורס צלפי חי"ר.
  הקורס נמשך 5 שבועות ב"מתקן אדם". בשבועיים הראשונים של הקורס, לומדים בעיקר בכיתה, חישובים ונוסחאות, בתיאוריה.
  בשאר השבועות מבלים כמעט את כל היום במטווחים או בתרגילי הסוואה וזיכרון (תריגלי זיכרון זה כל מיני תרגילים כדי לשפר את הזיכרון, ממש כמו משחק הזיכרון... לנו עשו למשל תרגיל שהניחו לנו על הרצפה בערך 20 חפצים שונים, נתנו לנו להסתכל על זה במשך דקה או שתיים, ואז לקחו אותם ואמרו לנו לכתוב את הסדר שבו הם עמדו), ישנם גם תרגילי אומדן רוח, לכל חייל יש שבשבת שמודדת רוח, וכל פעם אמורים לנחש כמה רוח, ולראות אם הצלחנו לנחש.

  בשבוע האחרון זה בעיקר מבחנים מעשיים, בלילה יש תרגיל התגנבות שנמשך עד הבוקר, כולל ירי למטווח מההר שמחוץ לבסיס (תרגיל מגניב ביותר), תרגילי התגנבות לעמדה ומחוצה לה. תנועה של צמד צלפים בסבך ועוד המון תרגילים אחרים.

  לאחר 5 שבועות מסיימים את הקורס ונבחרים מצטיין הקורס וה"מופת" קורס.

  זהו, אם יש שאלות, טענות והצעות להוסיף, שלחו הודעה פרטים

 15. 15-05-2009 17:19 #15
  הסמל האישי שלCar_Crash
  8,933
  6
  23-03-09
  בן
  ירד מנעוץ, נכנס ללינקייה.

  "שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד


מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל בכיר » מנהל פורום » צוות תוכן » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner