מידע| משחק קלפים "חלומות" (-) :)משחק קלפים המכיל 12 קלפי מלכות שונות עם ערך שונה, 8 מלכים, 5 ליצני חצר, 4 אבירים, 4 שיקויי שינה, 3 שרביטים, 3 דרקונים ו-4 קלפי מספר מכל מספר מ-1 עד 10.
המטרה להעיר ולאסוף 5 מלכות או לצבור 50 נקודות. (או 4 מלכות ו-40 נקודות במשחק עם יותר שחקנים).
כל 12 קלפי המלכות (עם הגב הירוק) מונחים במרכז השולחן כשפניהם כלפי מטה. הקלפים בעלי הגב האדום מעורבבים וכל משתתף מקבל חמישה מהם. שאר הקלפים מונחים כערימה. בסיום כל תור יש להשלים ל-5 קלפים מהערימה.
כל שחקן, בתורו, בוחר באחת מהאפשרויות הבאות:
1. מניח קלף מספר ומקבל תמורתו קלף חדש
2. מניח 2 קלפי מספר זהים ומקבל 2 קלפים חדשים
3. מניח תרגיל חשבון נכון ומקבל קלפים מהקופה כמספר המספרים ששוחקו בתרגיל
4. מניח קלף מלך ולוקח מלכה
5. מניח קלף אביר וגונב מלכה למשתתף אחר
6. מניח שיקוי שינה ומחזיר בזאת מלכה של יריב למרכז השולחן
7. מניח ליצן חצר וחושף קלף מהקופה. אם זהו מספר, סופרים את השחקנים בסיבוב, והאחרון חושף מלכה. אם זה קלף מסוג אחר, הוא נשאר אצלו.
ישנם עוד כמה חוקים קטנים בהקשר למלכות, וישנם קלפי הניטרול לשיקוי השינה ולאביר (שהם השרביט והדרקון).
מידע| משחק קלפים "חלומות" (-) :)
מידע| משחק קלפים "חלומות" (-) :)
מידע| משחק קלפים "חלומות" (-) :)גיל : 7 עד 12
מידע| משחק קלפים "חלומות" (-) :)מספר משתתפים : 2 עד 5
מידע| משחק קלפים "חלומות" (-) :)כישורים נדרשים: חיבור וחיסור מספרים עד 10
מידע| משחק קלפים "חלומות" (-) :)אורך המשחק : 10 דקותקצת הוראות:

חברתית: במהלך המשחק מטילים השחקנים קלפים אשר משפיעים באופן ישיר על מהלך המשחק של שאר השחקנים (הטלת אביר "הגונב" מלכה או, שיקוי שנה המרדימה). המתח המתעורר מן המשחק סביב ערימה משותפת הוא רב, והשחקנים פעילים לאורך כל המשחק. זיכרון חזותי: לעיתים נזקקים השחקנים לזכור היכן הונחו המלכות אשר הושקו בשיקוי השינה. זכירת מיקום המלכה המורדמת וערכה מהווה שיקול האם להרימה עם הנחת קלף מלך או להעיר מלכה אחרת.

מידע מבחוץ (סקר)

בין המשפחות הרבות ששחקו ונהינו מאוד מן המשחק בחרנו להביא את ניסיונה של משפחה עם שלוש בנות שקיבלה את המשחק ולמדה אותו צ'יק צ'ק, בהתלהבות מגורם ה"תפאורה" של מלכות, מלכים, אבירים ודרקונים, וגם, לא פחות, מכך שילדה בת 6 המציאה את המשחק.
המשחק קצר ומשלב הרבה מזל עם קצת הפעלת שיקול דעת ואסטרגיה, ופונקציות המשחק נחמדות. כנגד קלף אביר ניתן להניח דרקון ולהציל בכך את המלכה, וכמו כן ניתן לנטרל שיקוי שינה עם שרביט קסמים. ליצן החצר � אם יוצא קלף עם מספר מיד לאחר הנחת קלף ליצן, סופרים משמאל את המשתתפים בסיבוב לפי המספר שעל הקלף, והאחרון במיספור יוצא מורווח ויכול להעיר מלכה כרצונו.
המשחק היה מהיר ומהנה מאד, והילדות שמחו לשחק בו שוב ושוב. אליהן הצטרפו 2 אחיות נוספות בנות 7 ו-10 שנהנו לא פחות. ההוראות פשוטות להבנה והילדות לימדו זו את זו בקלי קלות.
הערה קטנה: מוזר היה לי לגלות שעל קלף מספר 7 מופיעים 5 לבבות ולא 7, כאשר על כל קלף מספר מופיעים אייקונים קטנים כמספר הקלף (למשל 2 ורדים על קלף מספר 2).זהו תהנו XD