• הודעות
 • אשכולות
 • רשומים
 • לייקים
 • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר הרשמה באמצעות facebook
מידע|

שעשועי מתמטיקה

 1. 02-04-2009 19:44 #1
  הסמל האישי שלbrzDSG
  14,959
  18
  23-07-08
  בן
  שעשועי מתמטיקה (מתוך ויקיפדיה, האינציקלופדיה החופשית.)
  שעשועי מתמטיקה הם שם כולל למשחקים, חידות, קסמים מתמטיים, כן נושאים במתמטיקה שאינם דורשים ידע רב ויש בהם מן השעשוע. שעשועי מתמטיקה משמשים ככלי עזר חשוב בהוראת המתמטיקה ובפופולריזציה שלה.
  הגבול בין מתמטיקה לשעשועי מתמטיקה אינו חד, ובעיה שהיא בגדר שעשוע לאחד היא בגדר מתמטיקה טריוויאלית לאחר. דוגמה לכך היא החידה המתמטית:
  בקבוק עם פקק עולה 21 אגורות. הבקבוק עולה 20 אגורות יותר מהפקק, כמה עולה הפקק?
  למי שלמד אלגברה בסיסית, זו בעיה פשוטה בנעלם אחד, אך לילד שטרם למד אלגברה זו חידה שיש בה מן השעשוע, בפרט לאחר שמתברר שהתשובה המיידית, "אגורה אחת", שגויה.
  לעתים ניתן לעסוק בבעיה מתמטית ברמות שונות: רמה עממית, שבה ניתן לחקור ולשחק בבעיה בכלים הנמצאים בשליטתו של כל אדם, ורמה גבוהה, המצריכה ידע מתמטי מתקדם. דוגמה לכך היא משפט ארבעת הצבעים, הקובע כי אפשר לצבוע כל מפה מדינית, באופן שכל שתי מדינות בעלות קו גבול משותף נצבעות בצבע שונה, תוך שימוש בארבעה צבעים בלבד. קל מאוד להבין את המשפט, וניתן לתת גם לילד לנסות לצייר ולצבוע מפות שונות תוך קיום המשפט או תוך ניסיון להפריכו באמצעות דוגמה נגדית. הוכחתו של המשפט רחוקה מלהיות פשוטה, והיא נמצאה 126 שנה לאחר הצגת הבעיה.

  הסיטוריה
  הדוגמאות המתועדות הראשונות של עיסוק במתמטיקה, ממצרים ובבל (כגון פפירוס רינד), הן רשימות של תרגילים ובעיות, ללא שיטה מאורגנת, ומנקודת מבט מודרנית ניתן לראות בהן "שעשועים". חידות אלה הפכו אצל היוונים הקדמונים ליסודותיה של המתמטיקה כמדע שיטתי.
  ב-1612 יצא בצרפת ספרו של קלוד באשה, Problèmes plaisans et délectables, הכולל חידות מתמטיות. ברבות מחידות אלה (ובשעשועי מתמטיקה נוספים) עוסק ספרו של ו. ו. רוז בול, Mathematical Recreations and Essays, שמהדורה ראשונה שלו יצאה לאור בשנת 1892; מהדורות נוספות שלו יצאו לאור בחיי המחבר, ולאחר מותו המשיך לעדכנו ה.ס.מ. קוקסטר.
  במאה ה-19 פעלו שני החידונאים שנחשבים לגדולים בכל הזמנים: סם לויד והנרי ארנסט דודני. לויד החל את דרכו כשחמטאי וכותב חידות שחמט, וב-1890 הוא שיתף פעולה עם דודני בטור של חידות מתמטיות בעיתון Tit Bits. שיתוף הפעולה התפרק בעקבות טענות הדדיות להעתקות, ובמהרה הפך ליריבות מרה ופורה. מבין השניים, סם לויד נחשב למי שהצליח להגיע לקהלים רחבים ביותר בזכות חידות כמו חידת הקוף הנעלם וחידת ה-15 (למרות שיש טענות לפיהן לויד העתיק גם חידה זו). לעומתו דודני נחשב למתמטיקאי המחונן יותר, והוא מפורסם בזכות מציאת הדרך להפוך מרובע למשולש ב-3 חיתוכים (המתואר באיור), וכן תשבצי מספרים. כותב חידות חשוב נוסף של התקופה הוא לואיס קרול, הידוע יותר בתור המחבר של אליס בארץ הפלאות. קרול עסק בעיקר בחיבור סילוגיזמים.
  מרטין גרדנר נחשב לאבי ענף שעשועי המתמטיקה המודרנית. הטור "Mathematical Games" (משחקים מתמטיים) שפרסם גרדנר במשך כ-25 שנה בירחון סיינטיפיק אמריקן, תרם רבות לפופולריזציה של המתמטיקה. הטור כלל כתבות על נושאים רחבים שעד אז לא נחשבו כמתמטיים, כגון יצירותיו האמנותיות של מ.ק. אשר, פלקסגונים (צורות הנוצרות מקיפולי נייר), קסמים מתמטיים ועוד. לאחר פרישתו של גרדנר מילא את מקומו דאגלס הופשטטר (מחבר הספר גדל, אשר, באך).
  ריימונד סמוליאן, העוסק בחידות הגיון, ואיאן סטיוארט, העוסק בפופולריזציה של המתמטיקה, נמנים עם התורמים הבולטים לתחום זה ברבע האחרון של המאה העשרים, שבו הפך התחום לעשיר למדי.

  תחומים  משחקים מתמטיים - קיימים מספר סוגים של משחקי חשיבה (משחקים מתמטיים):
  • משחקים לשחקן בודד. בין הבולטים בהם ניתן למצוא את משחק ה-15, מגדלי האנוי, מחשבת (Peg Solitaire), הקובייה ההונגרית וקוביית סומה. בנוסף להיותם שעשועים מכניים, משחקים אלה מאפשרים להמחיש רעיונות מתמטיים, כגון רקורסיה (במגדלי האנוי), תורת החבורות (בניתוח הקובייה ההונגרית) והוכחה המבוססת על עיקרון הזוגיות (בניתוח משחק ה-15). ישנן חידות רבות נוספות שניתן לראותן כמשחקים לשחקן בודד, כגון חידות חציית נהר.
  • משחקי לוח אבסטרקטי: משחקים לשני שחקנים שבהם מזל אינו ממלא תפקיד. אלו משחקים שבהם יש ידיעה מלאה (להבדיל ממשחקי קלפים שבהם השחקנים אינם רואים את הקלפים של יריביהם) והתורות מתבצעים בזה אחר זה (להבדיל מאבן נייר ומספרים שבו המזל נכנס מכיוון שהתור מתבצע בו זמנית. ישנם מספר רב של משחקים מפורסמים ופופולריים מסוג זה כגון נים, איקס עיגול ושחמט. חלק ממשחקים אלו אפשר לפתור (למצוא את האסטרטגיה המבטיחה ניצחון) באמצעות כלים מתמטיים פשוטים ויפים, והתורה העוסקת בהם נקראת תורת המשחקים הקומבינטורית.
  • משחקי מזל, כגון משחקי קובייה ומשחקי קלפים. הניתוח ההסתברותי של משחקים אלו מהווה כר נרחב לשעשועים מתמטיים.
  • חידות מתמטיות רבות מבוססות על משחקים נודעים. בין חידות השחמט מפורסמות חידת שמונה המלכות וחידת מסע הפרש.
  • תורת המשחקים היא ענף מתמטי שפותח על מנת לשמש בסיס מתמטי לחקר הכלכלה. המונח "משחק" בתורת המשחקים מתייחס למצב עימות או שיתוף פעולה בין מקבלי החלטות בעלי רצונות שונים. תורת המשחקים מתמקדת במשחקים שבהם אין ידיעה מלאה, במשחקי מזל ובמשחקי אסטרטגיה אבסטרקטיים, וכוללת כמה פנינים של שעשועי מתמטיקה, כגון:
   • דילמת האסיר - החידה הבסיסית מבוססת על שני פושעים הנתפסים על ידי השוטרים, והשוטרים מנסים לשכנע כל אחד מהם להתוודות ולהפליל את השני. במקרה ששני הפושעים אינם מתוודים, שניהם יישבו בכלא שנה אחת בלבד. במקרה שרק אחד מתוודה ומפליל, אזי הוא יוצא לחופשי והשני ייאסר ל-15 שנה. במקרה ששניהם מתוודים, אזי שניהם מקבלים 5 שנות מאסר. מה צריכים האסירים לעשות? החידה הזאת וואריאציות שלה הפכו לבסיס של ניתוח מצבים רבים בכלכלה, בפוליטיקה ובמלחמה.
   • משחקי קואליציות - יש לחלק את תקציב המדינה בין המפלגות, כאשר לכל מפלגה יש מספר מסוים של מנדטים, והיא מצביעה כגוף אחד. איך צריך לחלק את התקציב כדי שלמעלה ממחצית המנדטים יצביעו עבורו.
   • שידוכים ומשפט החתונה של שייפלי - ישנם 20 גברים ו-20 נשים, כל גבר מכין רשימה שבה הוא מדרג את כל הנשים לפי ההעדפה שלו, וכך גם כל אישה. האם ניתן למצוא שידוך יציב, כלומר לכל גבר לשדך אישה כך שאף זוג לא יתפתה לבגוד (כלומר אין זוג של גבר ואישה שמעדיפים אחד את השני יותר מבן הזוג שלהם). ישנו משפט בעל הוכחה, המראה כיצד ליצור שידוך שכזה.
  שעשועי מתמטיקה

  (כיצד להפוך משולש לריבוע, הומצא על ידי החידונאי הנרי ארנסט דודני)

  שעשועי מתמטיקה
  (חידת ה-15)
  שעשועים גאומטריים -
  • חידות חיתוך והרכבה (dissection puzzle): חידה טיפוסית היא כיצד ניתן לחתוך צורה נתונה ל n חתיכות זהות? כמו כן יש עיסוק רב בשאלה כיצד ניתן לחתוך צורה כך שמהרכיבים ניתן להרכיב צורה אחרת. ישנה הוכחה שבעזרת מספיק חיתוכים אפשר להפוך כל מצולע למצולע אחר (בעל אותו שטח) בשני ממדים (תוצאה שלא נכונה עבור 3 ממדים), אך בשעשועי מתמטיקה מנסים למצוא את המספר הקטן ביותר של חיתוכים שיאפשר זאת. לדוגמה עבור חיתוך של ריבוע והרכבת משולש המספר הקטן ביותר של חיתוכים שנמצא הוא 4 והוא מודגם באיור. תת-קבוצה של חידות מהסוג הזה היא חידות טנגרם. (ראו גם הבעיה השלישית של הילברט).
  • ריצופים: כיצד ניתן למלא את המרחב כולו בעזרת צורה נתונה. הריצופים כוללים מספר תחומי עניין בשעשועי מתמטיקה:
   • באמצעות אילו צורות קמורות ניתן לרצף את המישור? ניתן לרצף את המישור עם כל משולש וכל מרובע, ולא ניתן לעשות את זה עם צורות בעלות יותר משש צלעות. לגבי מחומשים, אחת הדמויות שתרמו לנושא זה יותר מכל הייתה עקרת בית בשם מרג'ורי רייס, שמצאה סוגים רבים חדשים של מחומשים שמרצפים את המישור.
   • אריחי פנרוס - הם סוג של צורות שבעזרתן ניתן לרצף את המישור אך לא ניתן לרצף אותו בצורה מחזורית.
   • יצירה של יצירות אומנות המבוססות על ריצופים - אפשר לראות בעיקר במסגדים מימי הביניים, וביצירותיו של אשר.
  • שעשועים הקשורים לטופולוגיה כגון טבעת מביוס ובקבוק קליין.
  • פוליאומינו (polyominoes): הפוליאומינוים, המודגמים באיור, נולדו בהרצאה שנתן סולומון גולומב ב-1953, אך התפרסמו בעיקר בזכות הטור שכתב עליהם מרטין גרדנר. מאז הם הפכו לאחד המקורות העשירים והפורים ביותר של חידות, ומשחקי מחשב (בין היתר המשחק טטריס, שהוא אחד המשחקים הפופולריים ביותר בכל הזמנים).
  • בניות גאומטריות תלת ממדיות: פאונים משוכללים, אוריגמי מודולרי
  • תורת הגרפים היא נושא לשעשועי מתמטיקה רבים. היא כוללות חידות כגון חידת הגשרים של קניגסברג, בעיית הסוכן הנוסע, וכן נוסחאות שלהן שימוש רב בשעשועי מתמטיקה כגון נוסחת אוילר.
  שעשועי מתמטיקה

  (הפוליאומינוים)

 2. 02-04-2009 19:44 #2
  הסמל האישי שלbrzDSG
  14,959
  18
  23-07-08
  בן
  שעשועים אריתמטיים - שעשועים אריתמטיים קשורים בתוצאות מעניינות ומפתיעות המתקבלות באמצעות פעולות אריתמטיות פשוטות על מספרים. דוגמאות לכך:
  • מספרים משוכללים: מספרים השווים לסכום המחלקים שלהם. המספר המשוכלל הקטן ביותר הינו 6=1+2+3 והבא אחריו הוא 28.
  • מספרים ידידים: זוג מספרים שכל אחד מהם שווה לסכום מחלקיו של האחר (כאשר בין המחלקים אין סופרים את המספר עצמו).
  • קבוע קפרקר: סדרה של פעולות אריתמטיות על מספר כלשהו בן ארבע ספרות, המסתיימת תמיד במספר 6174. ניתן להציג זאת גם כקסם של קריאת מחשבות שתמציתו: בחר מספר כלשהו בן 4 ספרות שאינן זהות, עשה פעולות אלה, חשוב היטב על התוצאה, נכון שהגעת ל-6174?
  • מספר ערפד: מספר בן 2n ספרות עשרוניות הניתן להצגה כמכפלת שני מספרים המורכבים יחד מאותן ספרות (בערבוב הסדר); שני מספרים אלה נקראים ניבי הערפד. לדוגמה, 41*35 = 1435.
  • מספר פרידמן: מספר טבעי שניתן לחישוב באמצעות הפעלת ארבע פעולות חשבון (חיבור, חיסור, כפל, חילוק) וחזקה על כל הספרות המשמשות לכתיבתו.
  ביהדות התפתח ענף הגימטריה שקושר בין מילים למספרים, ומשמש גם כשעשוע בדרך של יצירת קשרים בין ביטויים בעלי גימטריה זהה.


  כר נרחב לשעשועים מהוות סדרות של מספרים כגון: סדרת פיבונאצ'י, משולש פסקל ועוד.


  תורת המספרים - ענף המתמטיקה החוקר את תכונותיהם של מספרים שלמים, מכילה נושאים רבים שהפכו לפופולריים. כגון:
  • עובדות רבות הקשורות בתכונותיהם של מספרים ראשוניים ניתנות להסבר פשוט, גם כאשר ההוכחה מסובכת או אף לא ידועה. בין אלה ניתן לציין את ההוכחה לקיומם של אינסוף מספרים ראשוניים, את הנפה של ארטוסתנס כדרך למציאת מספרים ראשוניים, וכן את השימוש הנרחב במספרים ראשוניים בהצפנה.


  1 × 142,857 = 142,857 2 × 142,857 = 285,714 3 × 142,857 = 428,571 4 × 142,857 = 571,428 5 × 142,857 = 714,285 6 × 142,857 = 857,142
  בסדרת מכפלות זו בבסיס עשרוני ניתן לראות כי ספרות המספר 142857 מופיעות בכל אחת מן התוצאות כאילו זזו לאורך ששת המקומות והספרות האחרונות במספר עברו אל תחילת הרצף.
  משחקים הקשורים למחשבים - המצאת המחשב פתחה צוהר לתחומים רבים בשעשועי מתמטיקה שלא היו קיימים קודם, כגון:

  • פרקטלים - הוא שם לצורות שבעלות דמיון עצמי, ולרוב בעלות ממדים שאינם שלמים (ראה ממד האוסדורף). חלקם של הצורות הומצא זמן רב קודם לכן, אבל הם התגלו במלוא הדרם כאשר בנואה מנדלברוט (שעבד במעבדות IBM ולכן היה מהראשונים לקבל גישה למחשבים) השתמש בגרפיקה ממוחשבת על מנת להציג אותם. מנדלברוט גם אחראי על המצאת השם פרקטל. פרקטלים מרתקים בנושא שעשועי מתמטיקה בגלל תכונותיהם המוזרות, בגלל הדרכים הרבות ליצור כל פרקטל, הקשר שלהם לתופעות בטבע, והשימושיות שלהם בגרפיקה ממוחשבת. בין הפרקטלים המפרוסמים אפשר למצוא את:
   • משולש סרפינסקי
   • פתית השלג של קוך
   • קבוצת מנדלברוט וקבוצת ג'וליה
   • קבוצת קנטור
  • אוטומט תאי: מבוסס על רשת של תאים - המתפתחים על פי חוקים פשוטים- המצב של כל תא בדור הבא תלוי במצב שלו ושל שכניו בתור הקודם. את משולש פסקל ניתן לראות כאוטמט תאי חד ממדי. האוטומט התאי המפורסם ביותר הוא משחק החיים של ג'ון קונויי.
  • לוגו - שפת המחשב הקלאסית היא מקור לסוג חדש של גאומטריה (גאומטריית הצב) ולשעשועי מתמטיקה רבים.


  משולש סרפינסקי, דוגמה לפרקטל

  הצפנה - שיטות הצפנה פותחו למטרות שימושיות של העברת מידע באופן בטוח, אך במהרה הפכו גם לנושא פופולרי של חידות הקשורות בבניית צפנים ובפיצוחם. הסופר האמריקאי אדגר אלן פו, למשל, היה חובב צפנים והכריז שהוא מסוגל לפרוץ כל צופן שיישלח אליו על ידי קוראיו. את רוב הצפנים הוא אכן הצליח לפרוץ בזכות הידע שלו בפענוח צופן החלפה (צופן שבהם כל אות מוחלפת באות אחרת).
  במאה ה-20 נולד ענף הקריפטוגרפיה המודרנית עם הולדת הרעיון של הצפנה במפתח ציבורי, ועם יישומו באלגוריתם RSA, שפותח על ידי עדי שמיר, רונלד ריבסט ולאונרד אדלמן המבוסס על שימוש במספרים ראשוניים. הקריפטוגרפיה יצרה חידות רבות הנחשבות לקלסיות היום בתחום שעשועי המתמטיקה.


  לוגיקה - חידות רבות העוסקות ב'אמת ושקר' נקראות לרוב חידות לוגיות. לדוגמה: 'לפניך שני דלתות. אחת מובילה לאוצר, ואחת מובילה לגרדום. על כל דלת יש שומר, אחד מהם דובר אמת בלבד, והשני דובר שקר בלבד. איך ניתן בעזרת שאלה אחת בלבד לגלות מה הדלת המובילה לאוצר?'. המקור הפורה ביותר לחידות לוגיות מהסוג הזה הוא המתמטיקאי ריימונד סמוליאן.
  • חידת הכובעים
  חידת הכובעים היא חידה לוגית המבוססת על מצבים שבהם מעורבים מספר משתתפים וידע חלקי, ועל כך שחוסר ידיעה של אחד המשתתפים מוסיף מידע למשתתפים אחרים.

  מקור לשעשועים רבים הוא משפטים המדברים על עצמם. זהו מקור לאין סוף פרדוקסים כגון: פרדוקס השקרן ("משפט זה הוא שקר", פרדוקס בוחן הפתע ("בשבוע הבא יתקיים בוחן והוא יבוא בהפתעה"), הפרדוקס של ברי ("המספר הקטן ביותר שאינו ניתן לתאור באמצעות פחות ממאה אותיות").
  ישנם מספר ספרים של שעושעי מתמטיקה (גדל, אשר באך, וכן ספרים של סמוליאן), המנסים לתת הבנה של משפט אי השלמות של גדל על סמך חידות הגיון ושעשועים הקשורים למשפטים המדברים על עצמם.  חידות נוספות - חידות היגיון, חידות אלגבריות, ריבועי קסם וסודוקו.


  קישורים חיצוניים  מעצב גרפי. אשכול מכירה

 3. 02-04-2009 22:10 #3
  הסמל האישי שלJinks
  3,527
  4
  19-03-09
  ☻Yontan☺
  בן
  תודה???

  ת-ו-ד-ה

 4. 03-04-2009 12:47 #4
  הסמל האישי שלSugar_Sugar
  5,536
  65
  17-06-08
  אין לי מ
  בן
  בדרך כלל אני שונא את החידות האלה
  תודה אחי
  קח עוד חידה יפה ונראה אתה פותר, חידה מאוד מאוד קלה.
  בניין של 10 קומות עולה 1,000,000 שקל.
  כמה עולה המעלית ?


  תומר חזן ז"ל, חבר יקר שנקטף בטרם עת. אזכור אותך לנצח.

 5. 03-04-2009 12:49 #5
  הסמל האישי שלbrzDSG
  14,959
  18
  23-07-08
  בן
  ציטוט פורסם במקור על ידי Sugar_Sugar צפה בהודעה
  בדרך כלל אני שונא את החידות האלה
  תודה אחי
  קח עוד חידה יפה ונראה אתה פותר, חידה מאוד מאוד קלה.
  בניין של 10 קומות עולה 1,000,000 שקל.
  כמה עולה המעלית ?
  אמ.. 10?

  מעצב גרפי. אשכול מכירה

 6. 03-04-2009 12:50 #6
  הסמל האישי שלSugar_Sugar
  5,536
  65
  17-06-08
  אין לי מ
  בן
  ציטוט פורסם במקור על ידי _Infinity צפה בהודעה
  אמ.. 10?
  חחחח מה 10 ?


  תומר חזן ז"ל, חבר יקר שנקטף בטרם עת. אזכור אותך לנצח.

 7. 03-04-2009 12:58 #7
  הסמל האישי שלbrzDSG
  14,959
  18
  23-07-08
  בן
  10 קומות, לא?
  זאת אומרת, השאלה הייתה "כמה עולה המעלית?", ובמילים אחרות - כמה קומות עולה המעלית.
  אז 10, מכיוון שכתוב בשאלה שיש לביניין 10 קומות :]

  מעצב גרפי. אשכול מכירה

 8. 03-04-2009 13:02 #8
  הסמל האישי שלSugar_Sugar
  5,536
  65
  17-06-08
  אין לי מ
  בן
  ציטוט פורסם במקור על ידי _Infinity צפה בהודעה
  10 קומות, לא?
  זאת אומרת, השאלה הייתה "כמה עולה המעלית?", ובמילים אחרות - כמה קומות עולה המעלית.
  אז 10, מכיוון שכתוב בשאלה שיש לביניין 10 קומות :]
  WOW כל הכבוד אחי ... חברים שלי התחילו עם חישובים וזה..
  עוד חידה,
  בחדר אחד יש 3 מתגים, ובחדר אחר יש 3 נורות.
  עליך להדליק ולכבות כמה שאתה רוצה את המתגים, ושאתה יוצא מהחדר עליך לגלות
  איזה מתג שייך לאיזה נורת חשמל.
  כאשר אתה יוצא מחדר המתגים אתה לא יכול לחזור.
  (יש רמז אחד זמין למקרה שאתה רוצה )
  אם אתה מצליח את זה , אתה תותח


  תומר חזן ז"ל, חבר יקר שנקטף בטרם עת. אזכור אותך לנצח.

 9. 03-04-2009 13:06 #9
  הסמל האישי שלbrzDSG
  14,959
  18
  23-07-08
  בן
  אתה מדליק מתג אחד, מחכה זמן מה שהנורה תתחמם.
  מדליק עוד מתג ונכנס ישר לחדר.
  הנורה החמה שייכת למתג הראשון.
  הנורה שדלוקה, אך לא חמה שייכת למתג השני.
  הנורה הלא דלוקה שייכת למתג השלישי.

  חח אני טוב בחידות האלו

  מעצב גרפי. אשכול מכירה

 10. 03-04-2009 14:55 #10
  הסמל האישי שלSugar_Sugar
  5,536
  65
  17-06-08
  אין לי מ
  בן
  ציטוט פורסם במקור על ידי _Infinity צפה בהודעה
  אתה מדליק מתג אחד, מחכה זמן מה שהנורה תתחמם.
  מדליק עוד מתג ונכנס ישר לחדר.
  הנורה החמה שייכת למתג הראשון.
  הנורה שדלוקה, אך לא חמה שייכת למתג השני.
  הנורה הלא דלוקה שייכת למתג השלישי.

  חח אני טוב בחידות האלו
  וואו !
  בנאדם !
  אני אחפש עוד ואגיד לך חחח


  תומר חזן ז"ל, חבר יקר שנקטף בטרם עת. אזכור אותך לנצח.

 11. 03-04-2009 17:38 #11
  הסמל האישי שלMr_Satla
  4,647
  3
  04-12-08
  בן
  תודה רון
  תודה גם למביא החידות

 12. 03-04-2009 17:54 #12
  הסמל האישי שלHeartPace
  5,934
  2
  14-04-08
  D:
  בן
  תודה רבה רון .
  ושני החידות שהבאת (לא אתה רון) חרושות >.<
  אני יביא לך אחד:
  שני בניינים.
  אחד מלא אנשים אחד מלא יהלומים.
  אחד 25 קומות ואחד מאה קומות.
  בא האמבולנס ,איזה בניין הוא יכבה ראשון?

  בהצלחה .
  ושבת שלום.


  JyN - עבר, עתיד.


  HeartPace - הווה. 13. 03-04-2009 18:00 #13
  הסמל האישי שלEggKiller
  7,509
  2
  02-07-08
  דניאל
  EggKiller מנותק מנהל פורום משחקי חשיבה והגיון & מוזיקה כללית & הישרדות לשעבר
  בן
  ציטוט פורסם במקור על ידי JyN צפה בהודעה
  שני בניינים.
  אחד מלא אנשים אחד מלא יהלומים.
  אחד 25 קומות ואחד מאה קומות.
  בא האמבולנס ,איזה בניין הוא יכבה ראשון?

  בהצלחה .
  ושבת שלום.
  הוא לא יכבה אף בניין, כי הם לא עולים באש XD

מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל בכיר » מנהל פורום » צוות תוכן » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner