• הודעות
 • אשכולות
 • רשומים
 • לייקים
 • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר הרשמה באמצעות facebook

מה זה אימיול?! טיפים לאימיול! הכל פה!

 1. 06-02-2005 23:06 #1
  1,326
  473
  16-03-04
  eMule היא תוכנת שיתוף הקבצים עם בסיס הנתונים הגדול ביותר. עם זאת, כמה עצות קטנות יהפכו את השימוש בה ליעיל יותר

  למה בעצם eMule?

  שנה וחצי מופצת תוכנת קוד-פתוח זו ומביסה פעם אחר פעם את מתחרותיה. eMule ראויה להורדה בגלל קלות השימוש בה והממשק הידידותי שלה, בגלל מבחר הקבצים הענק (רשת eDonkey בה פועלת התוכנה היא הגדולה כיום ברשת לאחר שעקפה את FastTrack עליה נשענת קאזה), בגלל אמינותם היחסית של הקבצים ויכולת הענקת "חתימה" לקבצים איכותיים, בגלל שאין בה רכיבי פרסום וריגול סמויים או סתם מציקים, ובגלל שהיא תוכנת "פתח ושכח" קלאסית: תנו לה לעבוד ברקע (לפעמים אפילו שבוע ומעלה) אבל בסוף היא תספק את הסחורה.

  מאיפה להוריד?

  כמו לתוכנות קוד פתוח אחרות גם ל-eMule כל כך הרבה גרסאות וממשקים שכבר אפשר להתבלבל. אבל למה ללכת רחוק. הגרסה האחרונה באתר "הרשמי" כמעט תמיד מספקת את הסחורה. גם מנהלי האתר הישראלי המומלץ .lionetwork מספקים גרסה טובה מאוד עם הגדרות אופטימיות לעבודה ותמיכה בעברית. כדאי לקרוא את קובץ ההסבר המושקע.
  להורדה.

  באתר Lionetwork יש גם שלל תוספים הנדרשים למורידי קבצים נלהבים, החל מקובץ קודקים התומך בכל הפורמטים המקובלים לצפייה בסרטי וידאו (ופותר בעיות רבות למתחילים) ועד לתוכנות המדמות כונן וירטואלי במחשב וחוסכות צריבת דיסקים מיותרים.

  עזרה ושאלות למתחילים (ומתקדמים)

  הפורומים והמדריכים באתר "החמור העברי הראשון" מספקים תמיכה מצוינת ל-eMule ול-eDonkey ועוד כמה תוכנות חביבות שכדאי להכיר (אך לא להריץ במקביל).

  גם הפורומים של Lionet בעברית מצוינים. בנוסף ניתן להתחבר לשרת הצ'ט (iRC) של האתר דרך ה-eMule לצורך קבלת עזרה, טיפים וסתם למצוא חברים לשיתוף קבצים בנושא מסוים. כל השאלות הנפוצות על אודות eMule מסודרות היטב לפי נושאים שונים.

  קיבלתי LowID - מה עושים?

  דומה כי אין שאלה המטרידה יותר את גולשי התוכנה מאשר המצב הנפוץ בו מגדירה אותם התוכנה כבעלי LowID - דבר הפוגע במהירות ההורדה שלהם מגולשים אחרים, בשל הגבלות שונות שמבצעת התוכנה. אפשר להתמודד עם הבעיה בכמה גישות: דרך אחת היא להתעלם מהבעיה. חודשים ארוכים של ניסוי וטעייה לימדו אותי כי ההבדל ברוב המקרים בין שית שיטות החיבור אינו דרמטי לגולש המצוי (הסובל ממהירות הורדה איטית בשני המצבים). דרך מעשית יותר היא לבדוק את מצבו של פורט 4662. תוכנות פיירוול חוסמות בברירת המחדל שלהן פורט חשוב זה (ואת ידידו 4672) בו משתמשת התוכנה (אפילו הפיירוול הבסיסי והלא מספק של חלונות XP). במצב זה ניתן לנטרל את פעילות "חומת האש" המקומית שלנו ולזכות ב- HighID, אולם בתמורה ייתכן ונקבל כמה מזיקים נוספים. משתמשים מתוחכמים יותר יכולים להגדיר את פתיחת הפורטים שבהם משתמשת התוכנה. הסבר מפורט כאן.

  חיפוש בסיסי

  אפשר להתעלם מאפשרויות הגבלת החיפוש של התוכנה, אבל למה בעצם. אפשר לצמצם את תוצאות החיפוש על ידי הגדרת סוג הקובץ הראוי מתוך קבוצת קבצים מאותה משפחה (קובצי קול, וידאו, תמונות, קבצים מכווצים וכד'), אולם ראוי לזכור שאלבום מוסיקה בפורמט MP3 עשוי להימצא בתוכנה בסיומת הנפוצה RAR (ויש לפתוח אותו עם תוכנת winrar). אפשר גם לבחור אם לחפש את הקובץ בכל השרתים של התוכנה או רק בשרת שבו אנחנו משתמשים (דבר שעשוי להגביר מהירות בקבלת הקובץ, אך לפספס קבצים נדירים יחסית).

  חיפוש למתקדמים

  לחיפושים מורכבים יותר מאשר הקשת "spice girls" אפשר להשתמש בשיטת חיפוש המדמה את החיפוש הבוליאני המאפשרת לשלב בין מילות היחס or ,and וכו'. כך, למשל, אפשר לחפש קבצים המכילים את "מילה א'" ואת "מילה ב'" יחדיו אבל לא את "מילה ג'" וכד'.

  עדכון שרתים

  ספק אם יש דבר דינמי יותר מכתובת ושמות שרתים ברשת ולכן כדאי מדי פעם לעדכן את רשימת השרתים מהן תנסה התוכנה לדלות קבצים. כפתור עדכון השרתים של התוכנה (במרכז הצד הימני של מסך ההתחברות והשרתים שלה) מאפשר עדכון תדיר ממספר מקורות של השרתים הטובים והמהירים שבהם משתמשת התוכנה. ניתן למצוא מקורות רבים לרשימות שרתים , למשל תוך חיפוש server.met בגוגל.

  תיקון קבצים שניזוקו, ניקוי קבצים "ישנים"

  לא נעים להוריד קובץ ענק ולגלות ששובש או קיימת בו בעיה אחרת הקשורה בהורדה לא תקינה. אתר eMule "הרשמי" מספק קישורים לשפע תוכנות המאפשרות שיקום ברמות שונות של קבצים, למשל DonkeyDoctor ,ED2k RecoverMet ואחרים. מרבית התוכנות, כיאה לתוכנות סיוע לתוכנת קוד פתוח, חופשיות לחלוטין לשימוש.

  חיפוש דרך Filedonkey

  אתר Filedonkey הוא למעשה מעין הגוגל של eMule. אפשר לבצע חיפוש דרכו של קבצים הן באמצעות התוכנה עצמה והן על ידי הקשת כתובת האתר. ניתן לסנן בקלות סוגי קבצים ולבצע חיפוש מורכז. חשוב להשתמש באפשרויות המיון של האתר לגבי הקבצים שנמצאו ובעיקר באופציות המיון לפי גודל הקובץ (אם מחפשים סרט וידאו מסוים הוא בדרך כלל לא יהיה במשקל של 60 קילו-בייט) ולפי הרייטינג של הקובץ (להHזהר מקבצים בעלי התוית Fake בצדם).

  סבלנות

  הרבה אנשים טובים, עם קבצים טובים לא פחות במחשבם, ויתרו על התוכנה רק בפני שאיבדו את הסבלנות. eMule שונה מקאזה שתוך שנייה וחצי מתחילה להוריד קבצים (אמנם, רק כדי לגלות לאחר שעתיים שהורדנו את הסרט הלא נכון). רצוי לבחור מספר רב של קבצים להורדה במקביל (אך לא להגזים כאן, כי התוכנה מפנה מקום לכל קובץ על פי גודלו המלא, ערב הורדתו והדיסק הקשיח עשוי להתמלא תוך דקות). התוכנה תבחר, בדרך כלל את השרת הנכון, ותבצע מלאכתה נאמנה, גם אם באיטיות.

  לסגור את התוכנה באמת

  נפלאות דרכי ה-eMule. לעתים ניתוקה של התוכנה מהשרתים אליהם היא מחוברת ואף סגירתה המלאה אינם גורמים לה לוותר על המשך הישענות במשאבי המחשב (בעיקר זיכרון), דבר העשוי לגרום להאטת ביצועים וגלישה גם אם חשבנו שנטרלנו אותה. ייתכן שבעיה זו אינה אופיינית לכלל המחשבים וגרסאות התוכנה, אולם אם ניתקתם את עבודת התוכנה והמחשב עדיין גולש במהירות צב, ראוי לבחון את מצב "מנהל המשימות" (לאחר הקשת Alt+Ctl+delete) ואם היישום מופיע שם לסמנו וללחוץ על סיומו הסופי.

  האצת מהירות - למתקדמים בלבד

  טיפ מעניין הועלה
  עוד בנושא

  טיפים לאימיול - החלק הראשון


  באחרונה לאחד הפורומים הזרים של התוכנה. מסתבר שניתן לזרז הורדה של קובץ גדול, על ידי כך שנשים אותו (בגירסתו החלקית, שנמצאת בתיקית הקבצים הזמניים), בתיקיית קבצים המשותפת עם משתמשים אחרים. דרך פשוטה לעשות זאת היא להוסיף לרשימת הסיפריות המשותפות של התוכנה, את ספריית הקבצים הזמניים (/TEMP). מערכת הקרדיט של אימיול תתגמל אותנו על השיתוף, ותפחית מזמן ההמתנה של הקובץ בתור להורדה. דבר זה מותנה בקיומם של מקורות זמינים להורדה.

  מאיפה להוריד?

  כמו לתוכנות קוד פתוח אחרות גם ל-eMule כל כך הרבה גרסאות וממשקים שכבר אפשר להתבלבל. אבל למה ללכת רחוק. הגירסה האחרונה באתר "הרשמי" כמעט תמיד מספקת את הסחורה. גם מנהלי האתר הישראלי המומלץ lionetwork מספקים גירסה טובה מאוד עם הגדרות אופטימיות לעבודה ותמיכה בעברית. כדאי לקרוא את קובץ ההסבר המושקע.

  מגבלת תוצאות החיפוש

  כדי למנוע עומס רב מדי על שרתי הרשת שעל גביה פועלת התוכנה, קיימת הגבלה ל-200 תוצאות על כל שאילתת חיפוש. אך חיפוש טוב וממוקד אינו זקוק למספר רב יותר של תוצאות. אם אתם בכל זאת רוצים לקבל תוצאות חיפוש רבות יותר, ניתן להפנות את החיפוש לשני מגה-אתרים שמבצעים חיפושים ללא מגבלת תוצאות, בשדה "Search In". השניים המומלצים ביותר הם: jigle ו-filedonkey.

  אפשר לחפש בתוך תוצאות החיפוש?

  הקשת CTRL+F תפתח לנו תיבת חיפוש שבה נוכל לחפש בתוך תוצאות חיפוש קיימות לפי פרמטרים שונים. המקש F3 יעבור לפריט הבא ברשימה, בהתאם לקריטריונים שהגדרנו. השילוב SHIFT + F3 יחזיר אותנו לפריט הקודם.

  למה כדאי להמנע מ- LowID

  (הסבר על LowID, בחלק 1 של טיפים לאימיול)
  למרות שציינתי שברוב המקרים ההבדל בין LowID ו- HighID אינו דרמטי למשתמש הממוצע, הרי שתמיד עדיף להיות בצד הנכון ולהתחבר בדרך שתאפשר לנו להוריד יותר קבצים מיותר גולשים במקביל. בקרב משתמשים שהוגדרו כאנשי "LowID", כל בקשה להוריד קובץ ממשתמש עוברת דרך שרתי משנה, שחלקם מגבילים את מספר המשתמשים בעלי ה-LowID שעוברים דרכם. יתר על כן, שני מחשבים בעלי LowID אינם יכולים להעביר נתונים ביניהם, דבר המגביל את מספר אופציות ההורדות. מכל מקום, בניגוד למה סבורים משתמשים רבים, אין הבדל בקצב ההורדה עצמו.

  קיבלתי LowID! זו אשמתי?

  תוכנת האימיול נותנת לנו את המידע בדבר LowID בעצמה, אבל לפעמים הבעיה נעוצה בשרת שדרכו אנחנו מחוברים ולא בנו. באתר:
  http://www.thedobyeynetwork.com/connection_test

  ניתן לבצע בדיקה פשוטה לגבי ההגדרות הרלוונטיות והאם הן מתאימות. אם נקבל בה LowID, הבעיה היא במחשב המקומי. במקרה כזה, יש לבחון את הגדרות הפיירוול שאולי חוסם את הגישה למחשב באמצעות תוכנות P2P. הסבר מועיל להתאמת ההגדרות נמצא
  ב-http://www.emule-project.net/faq/icf.htm

  לאיזה שרת כדאי להתחבר?

  כאן יש שתי גירסאות: לפי הראשונה, יש לתת לתוכנה לבחור את השרת בעצמה, מתוך הנחה שמנחים אותה שיקולי יעילות, ושהיא יודעת לבחור את השרת האופטימלי. לפי הגירסה השניה, צריך לבחור שרת לפי נתון ה"פינג" (ping) - מהירות העברת כמות קטנה של מידע אל השרת וממנו, שבאמצעותו נהוג לבדוק מהירות החיבור בפועל לשרת. ניתן למיין את רשימת השרתים לפי נתוני ה"פינג", מהמהיר לאיטי, ולבחור את הראשון ברשימה - המהיר ביותר.


  אתרי תוכן וקישורים טובים

  כמה אתרי אימיול שכדאי לשים ברשימת המועדפים:
  http://www.warezfaw.com/
  http://www.sharemonkey.com/
  http://www.sharelive.com/1.5/index.php
  http://www.shareconnector.com/
  מה זה אימיול?! טיפים לאימיול! הכל פה!

 2. 08-02-2005 13:02 #2
  281
  2
  13-11-04
  גבר יש לי בעיה אחרת יש לי sp2 ו זה מעט את המהירות במלא אתה יכול לעזור לי
  ?

 3. 08-02-2005 14:16 #3
  1,326
  473
  16-03-04
  ממ..לא נראה לי שאפשר..זה תוכנה כבדה מאוד..תוריד תוכנה קלה יותר
  מה זה אימיול?! טיפים לאימיול! הכל פה!

מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל בכיר » מנהל פורום » צוותי האתר » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner