בתקופה האחרונה נפתחו בפורום המון אשכולות לגבי התאבדות, אנו כפורום לא יכולים לתת מענה מתמשך, לכן החלטתי לפתוח את האשכול, על מנת שתוכלו לזהות בעצמכם חברים או משפחה הזקוקים לעזרה, ולכאלה שכן עוברת בראשם המחשבה הזו,אני אתן פה טלפונים לעזרה,ואפילו מספרי איסי, או צ'אט לעזרה מיידית,אני לא אכנס פה למונחים פסיכולוגים, ואני אתמצת כמה שניתן, שיהיה קריא,ענייני,ושיתן מענה.

יש כמה סימנים שאיתם אפשר לאבחן חבר או חברה החושבים להתאבד והם:
יש עם מי לדבר אם חברך/חברתך עוברים שינוי שמשפיע באופן חריג על התנהגותם ("יורדים מהפסים").
יש עם מי לדבראם הם מדברים באופן מילולי על רצון להתאבד.
יש עם מי לדבר אם הם מנהלים שיחות על כמה היו רוצים להפסיק לחיות את החיים האלה.
יש עם מי לדברסגנון דיבור שמערב הרבה ניסוחים על מוות.

בנוסף, יש סימנים מעידים שמחזקים ושהם פעמים רבות סימנים שיש בהם בכדי להתריע על כוונות כאלה:
יש עם מי לדבר הזנחת בריאותו
יש עם מי לדבראגירה של תרופות ואפילו נסיונות קלים לפגיעה בעצמו
יש עם מי לדבר אפילו שירים וספרים שהם קוראים יוכלו לרמוז באופן מסויים על מצוקה וכוונות.
יש עם מי לדבר קבוצת החברים שלו - נטישה של חברים ותיקים או התחברות לחברים "מוזרים" שלא היו עוברים את הסטנדרט שלו בימים כתיקונם.

כאשר אדם אשר אתם מכירים מראה את אחד הסימנים יש כמה אפשרויות עזרה:
יש עם מי לדברראשית לא להשאירו לבד, לגרום לו להפתח, במקביל להפנות אותו לקבלת עזרה,וכמובן במידה ואתם מכירים את הוריו, להפנות את תשומת ליבם לנושא.
יש עם מי לדבריצירת קשר עם גורמים העוזרים באופן מיידי, ובאופן מתמשך כגון:
יש עם מי לדבראני אתחיל במסרי איסי , אשר יותר נגישים לכם, במספרי האיסי הזה נמצאים תומכים מ"סהר" סיוע והקשבה ברשת:
המספרים הם:
179201498
332927574
יש עם מי לדברבמקביל יש באתר שלהם גם צ'אט הנותן מענה בכל שעות היום, פורום, וטלפונים.
http://www.sahar.org.il/friend.asp
יש עם מי לדברוכמובן יש את השירות הפסיכולוגי, שכרגע נציגים שלו מתארחים אצלנו באתר,אשר גם שם תוכלו לקרוא, לפנות ולקבל מענה:
http://www.betipulnet.co.il/

בואו לא נשכח שקודם כל חשוב לערב את ההורים, כולנו עוברים משברים כאלה או אחרים, ולפעמים שיחה עם ההורים או יועצת בית הספר בהחלט עוזרת,במידה ואין לכם תיקשורת או פתיחות עם ההורים, יועצת בית הספר היא אופציה טובה.

יש עם מי לדברוהכי חשוב אל תשכחו שהחיים יקרים,ויש סביבכם המון אנשים שאוהבים אתכם, גם אם זה לא תמיד נראה.
ותדברו על זה,אל תוותרו כל כך מהריש עם מי לדבר