בובת הקוף-הצד הטכני
קופיקו היא בובה מהמתוחכמות בעולם. יצרו אותה בארצות הברית בסטודיו של חברת "קיודו ברדרס" המתמחה בבניית בובות. החברה יושבת בין אולפני דיסני לאולפני NBC , בעיר ברבנק שבלוס אנג'לס.

קופיקו מורכב משני חלקים - הגוף והראש.

את הגוף לובשת שחקנית (טל או יוליה), זוהי למעשה חליפת פרווה (די חמה) עליה לובש קופיקו בגדים שונים לפי הפרק שמצולם.

הראש הוא החלק המתוחכם, למעשה זה רובוט שנשלט ע"י מפעיל בעזרת שלט רחוק. בראש של קופיקו יש שמונה מנועים, שביחד יוצרים את המימיקה של קופיקו. לכל חלק בפנים יש מנוע ניפרד - מנוע לאף ולפה, שני מנועים לאוזניים ואחד לגבות.

קופיקו יכול להזיז את האישונים ולהביט לכל כיוון, הוא מדבר (הרבה) ועוצם עיניים. ביחד ניתן ליצור כמעט כל הבעה. המנועים מכוסים במעטפת סיליקון שפוסלה במיוחד, אלו הם הפנים של קופיקו, הגמישות של הסיליקון מעבירה את תנועת המנועים ויוצרת את הוויות הפנים שלו, ויש הרבה כאלו.

כדי להפעיל את קופיקו נדרשות הן קורדינציה והן תיאום בין שני המפעילים, זה שבפנים וזה שבחוץ. בנוסף, בזמן שקופיקו מבצע פעלולים קופים כמו טיפוס על חבל, קפיצה על רהיטים, זריקה של ירקות שונים (בעיקר על שושנה) וכו... , נדרש תיאום מושלם בינו לבין שאר השחקנים שעל הסט.

הצופה יזכה לראות לא רק סדרה מצחיקה ומושקעת, אלא גם את שיא הטכנולוגיה בתחום הבובות, דבר שנותן ערך מוסף לסדרה.בובות הקוף הצד הטכני+סרטון הדרכהבובות הקוף הצד הטכני+סרטון הדרכה

בובות הקוף הצד הטכני+סרטון הדרכה


http://yes.walla.co.il/?w=4/9228/1526598
ככה כן בונים בובה
רוצים לדעת איך יצרו את בובת קופיקו המופיעה בסדרה החדשה? נסענו עד ל L.A כדי להראות לכם את כל התהליך. מרתק.


קרידט לוואלה יס