• הודעות
 • אשכולות
 • רשומים
 • לייקים
 • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר הרשמה באמצעות facebook
עמוד 1 12 אחרוןאחרון

מידע|עבירות מין+שפיכה מוקדמת

 1. 12-06-2007 12:27 #1
  הסמל האישי שלKnighter
  2,052
  4
  09-02-07
  בן
  אינוס קטינה

  מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

  אינוס קטינה הוא מושג המציין עבירה של בעילת קטינה, אפילו נעשתה בהסכמה. המושג משמש מדינות המעוניינות להגן על קטינים מפני ניצול מיני. מדינות אלו מאמינות כי קטינים אינם מסוגלים לתת הסכמה משפטית לקיום יחסי מין, ולכן קובעות כי קיום מגע מיני עם קטינה נחשב לאונס בכל מקרה.
  גיל ההסכמה
  הגיל שבו אדם נחשב לבוגר דיו מבחינה משפטית על מנת לתת הסכמה משפטית לקיום יחסי מין עם אדם אחר קרוי גיל ההסכמה. גיל ההסכמה הוא לרוב הגיל שבו אדם יכול לקיים יחסי מין עם מבוגר, אולם ישנם תחומי שיפוט המגדירים את הגיל המינימלי לקיום מגע מיני עם כל אחד, מבלי להתחשב בגיל המעורבים. בתחומי שיפוט אלו, אם כן, ניתן להעמיד לדין שני קטינים בגין הפרה של חוק גיל ההסכמה המקומי.
  תחומי שיפוט רבים מגדירים מספר טווחי גיל בעלי דרגת חומרה שונה במסגרת חוקי גיל ההסכמה. כך לדוגמה, בעוד שניתן להעמיד לדין מבוגר אשר קיים יחסי מין עם קטינה הקטנה מגיל 12, בגין אינוס קטינה, קיום יחסי מין עם קטינה בין גיל 13 עד 16 נחשב לעבירה חמורה פחות בצורה משמעותית (כגון בעילה הסכמה ). באופן דומה, חומרת העונש המוטל על האשם נע בין עוון קל לפשע חמור, דבר התלוי בגיל הקטין.
  ישנם תחומי שיפוט המגדירים טיפול מחמיר במקרה שבו המבוגר נמצא במעמד של סמכות (כגון מבוגר שהוא מורהו, מאמנו או רופאו של הקטינה). כן ישנם תחומי שיפוט המגדירים טיפול מקל במקרה שבו המעורבים בני אותו גיל ובמקרה שבו המעורבים מתחתנים קודם ההעמדה לדין.
  תביעות בגין אינוס קטינה יכולות להיות שנויות במחלוקת ואף סותרות בשל הדעות הרבות והמגוונות לגבי גיל ההסכמה הראוי והניגודיות בין חוקי ההגנה על קיום יחסי מין עם קטין לבין ההתעניינות הגוברת של בני הנוער במיניות.

  הרציונל שמאחורי חוקי אינוס קטינה
  אף על פי שאדם בוגר דיו מבחינה ביולוגית לקיים יחסי מין, ייתכן שהוא אינו מסוגל לקבל החלטה שקולה והגיונית עם מי הוא רוצה לקיים יחסי מין וכיצד לעשות זאת, עקב חוסר הניסיון ביחס למבוגר. לכן, גם אם אדם זה מקיים יחסי מין בהסכמה, סביר להניח כי בן זוגו הבוגר השתמש במניפולציה או רמאות נגדו, בעוד שהצעיר עדיין לא פיתח מספיק את ההבחנה וההגנה הראויה.
  נקודה זו היא ככל הנראה אחת הטענות המהותיות יותר במחלוקת המתנהל סביב נושא אינוס קטינה; ייתכן מאוד שלנערה צעירה קיימת התודעה החברתית הדרושה כדי לקבל החלטה בנוגע למין. כל גיל הסכמה מוסכם הוא, אם כן, פחות או יותר שרירותי. באופן כללי, בכל חוק המבוסס על גיל ספציפי קיים אלמנט של שרירות כיוון שהוא מהווה סוג של הכללה. אף על פי כן קיימים מקרים רבים, מחוץ לנושא אינוס קטינה, בהם מתוקנים גילים ספציפיים, כגון גיל ההצבעה וגיל שתיית אלכוהול.
  סיבה נוספת התומכת בחוקי אינוס קטינה נשאבת מחוקים אחרים, שעל פיהם קטינים אינם שווי מעמד למבוגרים מבחינה חוקית, כלכלית וחברתית. הם תלויים באחרים מבחינה כלכלית, נטולי זכויות חוקיות מלאות, והם למעשה בני חסות של האפוטרופוס החוקי. כתוצאה מכך, היכולת של הקטינים לסרב למגע מיני מבלי לפחד מפעולת תגמול קטן. מצב זה דומה לעובד המפחד לסרב למעביד מפני שאינו רוצה שזה יפטר אותו. באמצעות איסור קיום מגע מיני עם קטינה, הקטינה מקבלת סוג מסוים של הגנה.
  נוסף על כך, סביר להניח כי קטינים מבינים פחות בכל הנושג למחלות מין ומניעת הריון, וצעירה המעוניינת להשתמש בקונדומים יכולה למצוא את עצמה במצב שבו בן זוגה מסרב. כן ייתכן שאין הם במעמד המאפשר להם לגדל ילדים או שאינם יכולים לבצע הפלה ללא הסכמה מההורים. מסיבות אלו, קטינים מסוגלים פחות למנוע תוצאות פוטנציאליות שליליות הנובעות כתוצאה מפעילות מינית, והחוק מונע מהם מלהסכים מבחינה חוקית ובכך מגנה עליהם.
  המטרה המקורית של חוקי אונס קטינה נועדה להגן על צעירות לא נשואות מפני גברים העשויים לקחת את בתוליהן, לעבר אותן ובסופו של דבר גם לא לקחת אחריות על ידי נישואים. בעבר נפתרו בעיות אלו על ידי תביעת הורי הצעירה הנדונה להנשא בכוח כדי לשמר לה את האפשרות להינשא ולמנוע הריון לא רצוי.

  נסיבות מקלות
  נושא אינוס קטינה יכול להיות מורכב אף יותר במקרה של קטינים הנראים גדולים מספיק או המשקרים בנוגע לגילם כדי להשיג יחסים עם מבוגר (וזאת למשל בעזרת התפתחות פיזית מוקדמת, שימוש בביגוד של מבוגרים ובאיפור, תעודת זהות מזוייפת, וכדומה). כאשר המבוגר אינו מכיר את בת זוגתו לפני קיום מגע מיני, כפי שזה קורה לעתים ביחסי מין מזדמנים, הוא יכול למצוא עצמו מפר את חוקי אונס קטינה תוך טעות במצב העובדתי. במספר מקרים לא מבוטלים, ה"מבוגר" גדול שנה או שתיים בלבד מעל גיל ההסכמה בעוד שייתכן שהחוקים המקומיים מאפשרים לקטין ו"מבוגר" לעסוק בפעילות מינית אם הפרש גילם לא גדול מידי, וייתכן שלא.
  במקרים מסוימים הקטין מגיש תביעה כנקמה על יחסים שלא הצליחו כפי שקיווה או כאשר המבוגר מנסה לשים קץ ליחסים. כן לעתים הורי הקטין הם שמגישים תביעה למשטרה לאחר שחשפו את היחסים האסורים, במטרה להגן על הילד ובו בזמן להעניש את העבריין.
  יחסי מין שהתקיימו בין מבוגרת לבין קטין נתקלו לעתים בהתעלמות בעבר כיוון שרבים האמינו שאירוע מסוג זה אינו כה טראומטי עבור הקטין. ברם, בשנים האחרונות התפיסה החברתית בעניין הופכת למחמירה יותר, במיוחד כאשר המבוגרת נמצאת במעמד של סמכות. כך לדוגמה פורסמו מספר מקרים בארצות הברית, בהן מרי קיי לטורנו ודברה לפייב.
  יחסים הומוסקסואליים בין מבוגרים וקטינים מטופלים בחומרה רבה יותר מהרגיל, במיוחד כאשר בני הזוג זכרים. בתחומי שיפוט מסוימים קיים הבדל בין היחס לזוג הומוסקסואלי לבין היחס לזוג הטרוסקסואלי, דבר הגורם לתנועות השומרות על זכויותיהם של ההומוסקסואליים למחות על דרך הטיפול ועל האפליה.

  אינוס קטינה בישראל
  נושא אינוס קטינה בישראל מובא במסגרת סעיף 345 בחוק העונשין התשל"ז-1977, העוסק באינוס אישה. על פי סעיף זה, אדם הבועל (המחדיר איבר מאיברי הגוף או חפץ לאיבר המין של האישה) קטינה שטרם מלאו לה 14 שנים, אף בהסכמתה, דינו 16 שנות מאסר. כמו כן, אדם הבועל קטינה שטרם מלאו לה 16 שנים באחת או יותר מהנסיבות הבאות:
  1. שלא בהסכמתה
  2. בהסכמה אשר הושגה במרמה
  3. תוך ניצול מצב של חוסר הכרה בו שרויה האישה, או מצב אחר המונע ממנה לתת הסכמה חופשית
  4. תוך ניצול היותה חולת נפש או לקויה בשכלה
  מטופל בצורה חמורה יותר ודינו 20 שנות מאסר.
  כלומר, קטינה מתחת לגיל 14 מנועה על פי החוק הישראלי מלקיים יחסי מין. אי לכך, עבריין המקיים יחסי מין, גם בהסכמה, נשפט ל־16 שנות מאסר. עבריין אשר ניצל קטינה הקטנה מגיל 16 וקיים איתה יחסי מין על פי אחד הקרטריונים לעיל, גזר דינו חמור יותר.
  על פי גיל ההסכמה הישראלי, קיים חוק המאפשר לבנות 14 עד 16 לקיים יחסי מין כאשר טווח הגילאים מאפשר זאת. המפר מגבלות אלו, בתנאי שיחסי המין נעשו בהסכמה, גזר דינו חמור פחות ומהווה בעילה אסורה בהסכמה.

  מעשה סדום

  מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית


  מעשה סדום הנו המונח המשפטי בו נוקטים על מנת לתאר מין אנאלי או אוראלי. לפי סעיף 347 לחוק העונשין, מעשה סדום הנו "החדרת איבר מאברי הגוף או חפץ לפי הטבעת של אדם או החדרת איבר מין לפיו של אדם." לפי אותו סעיף, כאשר הדבר נעשה בקטין מתחת לגיל 16, או שלא בהסכמה, או תוך ניצול יחסי מרות, הדבר מהווה עבירה פלילית.
  למונח שורשים דתיים וטרום-מודרניים. האמונה הנוצרית היא, כי פריצות מינית, הומוסקסואליות וסטייה מהנורמות המקובלות היו מהגורמים הראשיים שהביאו להשמדתה של העיר המקראית סדום, כמסופר בספר בראשית. מאז, המונח "מעשה סדום" (באנגלית: to sodomize) הפך לשם נרדף לתיאור כל התנהגות מינית שאינה משגל ואגינאלי.
  עד 1988 היו אסורים בישראל מעשי סדום גם אם נעשו בהסכמה. תיקון חוק העונשין באותה שנה, ביוזמת שולמית אלוני, שינה את החוק, אולם גם קודם לכן הייתה בתוקף החלטתו השנויה במחלוקת של היועץ המשפטי חיים כהן שלא להעמיד לדין על ביצוע מעשי סדום בהסכמה (לפירוט ראו: יובל יונאי ודורי ספיבק "בין שתיקה לגינוי: הבניית הזהות של ההומואים בשיח המשפטי בישראל 1948-1988". סוציולוגיה ישראלית מס' 2 (1999) 257-293).
  בחלק ממדינות ארצות הברית היו נהוגים חוקים שאסרו מעשי סדום עד 2003, אז החליט הרוב בבית המשפט העליון של ארצות הברית, בפסק דין לורנס נגד טקסס, כי האיסור סותר את החוקה ופסול. שלושה שופטים התנגדו. השופטת סנדרה דיי או'קונור סברה, בדעת ביניים שלא התקבלה, כי חוקים האוסרים מעשי סדום כשרים, אם הם תקפים באותה מידה ליחסים הטרוסקסואלים והומוסקסואלים.
  לא להגיב יש עוד.

 2. 12-06-2007 12:29 #2
  הסמל האישי שלKnighter
  2,052
  4
  09-02-07
  בן
  גיל ההסכמה

  מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית


  במשפט הפלילי, גיל ההסכמה הוא הגיל שבו אדם נחשב לבוגר דיו מבחינה משפטית על מנת לתת הסכמה מישפטית לקיום יחסי מין עם בן או בת זוג. לכן, אדם המקיים יחסי מין עם בן או בת זוג שגילו קטן מגיל הההסכמה מבצע עבירה, הנקראת אינוס קטינה, מעשה סדום, בעילה אסורה בהסכמה ו/או מעשה מגונה. גילו של הבוגר אינו רלוונטי, אך במדינות מסוימות, כגון ישראל, אם הפרש הגילאים בין בני הזוג הוא בתחום מסוים, העבירה חמורה פחות (או לא עבירה כלל).
  אין להתבלבל בין גיל ההסכמה לגיל הבגירות, לגיל אחריות פלילית, או, בתחומי שיפוט מסוימים, לגיל נישואין.

  גיל ההסכמה מגוון בהיקף נרחב מבחינת טווח הגילאים, אך רוב המדינות קובעות גיל בטווח גילאים שבין 14 ל־18, למרות שניתן למצוא גם גילאים צעירים כמו 9 ו־12 וגילאים בוגרים כגון 20 ו־21. גיל ההסכמה מגוון גם בהקשר לאופי האקט המיני ולמין האנשים הנידונים.

  היחס החברתי והמשפטי
  היחס החברתי והמשפטי כלפי גיל ההסכמה נעו מעלה בזמנים המודרנים. בעוד שגילאים בטווח של 10 עד 13 היו מקובלים באמצע המאה ה-19, טווח הגילאים המקובל בסוף המאה ה-20הוא כ־15 עד 18 עבור יחסים הטרוסקסואלים.
  קיום יחסים מיניים עם אדם שגילו מתחת לגיל ההסכמה הוא בכלליות עבירה פלילית, עם עונשים קלים כגון קנסות סמליים ועד עונשים כבדים כגון מאסרי עולם. בארצות הברית, עבירה מסוג זה נקראת בדרך כלל אינוס קטינה, אולם במדינות אחרות העבירה מקבלת ייחוס תחת סעיף כללי יותר, כגון אינוס.
  מידת האכיפה של גיל ההסכמה נוטה להשתנות, והדבר תלוי ברגישות החברתית של התרבות המדוברת. לעתים, האכיפה אינה מבוצעת כלשון החוק, כאשר ננקטת פעולה משפטית רק כאשר קיים פער שאינו קביל חברתית בין שני בני אדם, או אם העבריין נמצא במעמד של סמכות על הקטין (כגון מורה, רב או רופא). מינם של כל משתתף משפיע על תפיסת האשמה של האדם, ולכן הוא משפיע גם על רשויות האכיפה. ישנן מדינות, כגון ארצות הברית, הנמצאות בתהליכים למנוע מצבים שבהם ניתן לקיים יחסי מין כאשר אחד המשתתפים נמצא במעמד של סמכות אך הדבר חוקי למרות זאת (כגון מצב שבו מורה מקיים יחסים עם תלמידה בת 17, הגדולה מגיל ההסכמה).
  בדרך כלל טיעון יחסים בהסכמה אינו קו הגנה קביל בבתי משפט כאשר מדובר ביחסים עם אדם הקטן מגיל ההסכמה. למרות זאת, קיימים מספר קווי הגנה קבילים: הגנת זיהוי מוטעה של גיל הקטין והגנת גילאים דומים. הגנת זיהוי מוטעה של גיל הקטין הוא קו הגנה בה הנאשם טוען כי האמין בשוגג כי גילו של הקורבן גדולה מזו של גיל ההסכמה. אולם, קו הגנה זה מוגבל בכך שהוא מחייב שגיל הקורבן יהיה מעל גיל מסוים. חיזוק לקו הגנה זה הוא יכולת ההוכחה כי הנאשם ניסה לברר בקפידות מהו גיל הקורבן.
  הגנת גילאים דומים הוא קו הגנה בה הנאשם טוען כי הפרש הגילאים בין הקורבן ועצמו אינו עולה על מספר מסוים של שנים. בתחומי השיפוט בהן גיל הנישואין קטן מגיל ההסכמה, קו הגנה נוסף הוא נישואין
  היבטים משפטיים אחרים
  מבחינה משפטית, היחסים בין מבוגרים ונערים אינם בהכרח כוללים יחסי מין. מרביתם כוללים משיכה מינית. יציאה לבילוי עם נער מתבגר הקטן מגיל ההסכמה הוא דבר חוקי לחלוטין בתחומי שיפוט מסוימים, אך ורק אם גיל הנער גדול מגיל הנישואין. בתחומי שיפוט אחרים, הדבר נוגד את החוק בלי קשר לגיל הנער.
  לא להגיב יש עוד.

 3. 12-06-2007 12:37 #3
  הסמל האישי שלKnighter
  2,052
  4
  09-02-07
  בן
  גיל ההסכמה של יחסי מין הומוסקסואליים והטרוסקסואליים
  במספר מדינות מוגדר גיל הסכמה שונה עבור יחסי מין הטרוסקסואליים, עבור יחסי מין בין נשים ועבור יחסי מין בין גברים. במדינות אלו גיל ההסכמה ליחסי מין בין גברים יהיה בדרך כלל גבוה יותר. תנועות לזכויות הומואים ולסביות נלחמות על מנת למנוע אפליה מסוג זה. כיום במרבית המדינות בהן יחסי מין בין גברים אינם אסורים על פי החוק, לא קיימת הבחנה זו.
  עד לשנת 2000 היה גם בישראל גיל הסכמה שונה וגבוה יותר עבור יחסי מין הומוסקסואליים (18), אך באותה שנה תוקנו הוראות החוק, ומאז במדינת ישראל דין אחד ליחסי מין הומוסקסואלים וליחסי מין הטרוסקסואלים.

  גיל ההסכמה בישראל
  בישראל קיימים חוקים הנוגעים בדבר גיל ההסכמה בחוק העונשין, התשל"ז־1977, בעיקר תחת הסעיפים אינוס (סעיף 345), בעילה אסורה בהסכמה (סעיף 346) ומעשה סדום (סעיף 347), כולם תחת סימן ה' לחוק העונשין. גיל ההסכמה ליחסי מין מלאים עומד כיום על 16. גיל ההסכמה לקיום יחסי מין חלקיים (שאינם כוללים מעשה סדום בַּקטין או בעילה) הנו 14. כלומר, חוקי לחלוטין לבגיר לקיים יחסי מין בהסכמה עם קטין מעל גיל 16 (או 14, בהתאם לסוג היחסים). ישנם מספר סייגים עיקריים לגיל הסכמה זה: אם טווח הגילאים של הקטין נמצא בין גיל 14 ל־16, ואם הפרש הגילאים בין הנאשם לקטין אינו עולה על שלוש שנים, ואם הקטין הסכים למעשה, ואם המעשה נעשה במהלך יחסי ריעות רגילים וללא ניצול מעמדו של הנאשם, אזי היחסים חוקיים (סעיף 353 לחוק העונשין). כלומר, לדוגמה, מותר לנער בן 17.5 לקיים יחסי מין עם נערה אם גילה מעל 14.5. לעומת זאת כדוגמה אחרת, מותר לאשה בכל גיל לשכב עם נער אם גילו עולה על 14 ואם מתקיימים הסייגים לעיל.
  תקופות המאסר הקבועות בחוק תחת סימן ה' (עבירות מין) לעניין גיל ההסכמה נעים בין שלוש שנות מאסר לעשרים שנות מאסר.

  בעילה אסורה בהסכמה

  מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית  בעילה אסורה בהסכמה הוא מונח משפטי במשפט הישראלי העוסק בקיום יחסי מין בהסכמת בן הזוג, יהא בן הזוג גבר או אישה, כאשר בן הזוג קטין או תוך ניצול מרות ביחסי עבודה או בשירות, או כאשר הבועל מבטיח הבטחת שווא לנישואין תוך התחזות כפנוי למרות היותו נשוי. המונח מוגדר בסעיף 346 לחוק העונשין של ישראל.
  על פי החוק הישראלי, גבר המקיים יחסי מין עם קטין שמלאו לו 14 שנה וטרם מלאו לו 16 שנה, והם אינם נשואים, דינו חמש שנות מאסר אלא אם גילם מתיר זאת על פי תנאי גיל ההסכמה בישראל. עונש דומה ניתן לגבר המקיים יחסי מין עם קטין בין הגילאים 16 ו-18, תוך ניצול יחסי מורה-תלמיד או יחסי תלות דומים אחרים או תוך הבטחת שווא לנישואים.
  המקיים יחסי מין בהסכמה עם אחר מעל גיל 18 תוך ניצול מרות ביחסי עבודה או בשירות, או תוך הבטחת שווא לנישואים כאשר הינו למעשה נשוי, דינו שלוש שנות מאסר.

  קרדיט לויקיפדיה.
  טיפ קטן.
  לכל האלה בני ה-13 שמפנטזים פה על חיי המין-תחשבו פעמיים לפני שאתם עושים את זה אחרת תאכלו אותה ובגדול..
  קחו את מה שכתוב כאן לתשומת ליבכם.
  ומנהלים-אני מבקש שתנעצו.
  המידע הזה ממש חשוב.
  ונחוץ.
  תודה-והמשיך יום טוב

 4. 12-06-2007 12:42 #4
  הסמל האישי שלKnighter
  2,052
  4
  09-02-07
  בן
  שפיכה מוקדמת

  מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית


  שפיכה מוקדמת היא ליקוי בתפקוד המיני אצל גברים. גברים הסובלים משפיכה מוקדמת אינם מסוגלים לשלוט על שפיכת הזרע (ועל האורגזמה המתלווה לשפיכת הזרע) בעת קיום יחסי מין.
  שפיכה מוקדמת היא בעיית התפקוד המיני הנפוצה ביותר בגברים; בין 25% ל-40% מהגברים סובלים ממנה. שפיכה מוקדמת עשויה לגרום לתסכול ולמבוכה אצל הסובלים ממנה. הגורם ברוב המקרים הוא פסיכולוגי, ורובם המוחלט של המקרים ניתנים לטיפול יעיל.
  שפיכה מוקדמת תוארה לראשונה בספרות הרפואית בשנת 1917 על ידי הפסיכיאטר הגרמני קרל אברהם ב"כתב העת הבינלאומי לפסיכואנליזה", אך חדרה לתודעת הציבור רק בשנות ה-70 של המאה העשרים.
  הגדרה*
  לשפיכה מוקדמת אין הגדרה אחידה. מספר סקסולוגים מגדירים גבר כסובל משפיכה מוקדמת אם במחצית מהמקרים הוא מגיע לאורגזמה לפני בת זוגו. אחרים מגדירים את הליקוי במונחים אבסולוטיים: שפיכה תוך פחות משתי דקות מרגע החדירה. רבים, במיוחד בעת האחרונה, משתמשים בהגדרה הגמישה ביותר, המציינת כי גבר סובל משפיכה מוקדמת אם הוא אינו מסוגל לקיים יחסי מין במשך הזמן הרצוי לו. המונח הרפואי לליקוי הוא Ejaculatio praecox, תרגום ללטינית של "שפיכה מוקדמת".
  רוב הגברים סבלו לפחות מאירוע אחד של שפיכה מוקדמת במשך חייהם. נערים ומתבגרים רבים חווים שפיכה מוקדמת לעתים קרובות בתחילת דרכם המינית, אך לומדים עם הזמן לשלוט בכך; תופעה זו אינה נחשבת לשפיכה מוקדמת של ממש. אירוע בודד של שפיכה מוקדמת אשר לא גרם למצוקה נפשית כלשהי אף הוא אינו עומד בקריטריונים הרפואיים להגדרת שפיכה מוקדמת.
  גורמים*
  • גורמים פסיכולוגיים. גברים רבים אינם מודעים לקשר שבין המצב הנפשי שלהם ותפקודם המיני. מצבים נפשיים רבים עשויים לגרום לשפיכה מוקדמת: לחץ נפשי, דיכאון, ביישנות, חוסר ביטחון עצמי. לאחר שהליקוי מתרחש פעם אחת חווים גברים רבים מבוכה רבה, ובפעמים הבאות מרגישים צורך עז לפצות את בן או בת זוגם ולהוכיח שמדובר באירוע חד-פעמי. רצון זה מגביר את הלחץ הנפשי ואת הסיכוי לשפיכה מוקדמת נוספת. הדבר רלוונטי במיוחד כשבן או בת הזוג אינם מגלים הבנה למצב, או מציבים מלכתחילה יעדים מוגזמים בכל הנוגע ליחסי מין. הלחץ הנפשי אשר עשוי לגרום לשפיכה מוקדמת מלכתחילה אינו מוכרח להיות קשור למיניות; דאגות כלכליות, למשל, ובעיות בעבודה או במשפחה עשויים אף הם לגרום לשפיכה מוקדמת. תקשורת לקויה בין בני הזוג, מחלוקות בלתי-פתורות ורגשות שליליים עשויים לתרום להופעת הליקוי. דיכוי מיני בעבר, מטעמים דתיים, למשל, עשוי אף הוא לגרום לשפיכה מוקדמת. לחוויות המין הראשונות בחיים השפעה ניכרת; יחסי מין מוקדמים אשר התבצעו בתנאי לחץ מבחינת מקום או זמן עשויים לגרום לשפיכה מוקדמת בשלב מאוחר יותר בחיים.
  • אי-זיהוי של נקודת האל-חזור. אחת התיאוריות בנוגע לגורם לשפיכה מוקדמת גורסת כי גברים הסובלים מהליקוי לא מזהים בצורה יעילה את נקודת הגירוי שלאחריה לא ניתן למנוע שפיכה. אי-הזיהוי אינו מאפשר לגבר לנסות ולעכב את האורגזמה—עד לנקודה בה מאוחר מדי.
  • גורמים פיזיולוגיים. שלל גורמים בריאותיים עשויים לגרום לשפיכה מוקדמת, אם כי שיעור הסובלים משפיכה מוקדמת מסיבות פיזיולוגיות נמוך בהרבה משיעורם של הסובלים מסיבות פסיכולוגיות. דלקת בערמונית, למשל, עשויה לגרום לַליקוי. ליקויים במערכת העצבים, לעתים לאחר פגיעת טראומה, עשויים לגרום לשפיכה מוקדמת. תרופות מסוימות עשויות אף הן לגרום לליקוי. מחקרים פיזיולוגיים בעבר הראו כי רמות נמוכות מדי של המוליך העצבי סרוטונין באזורים מסויימים במוח גורמות לשפיכה מוקדמת. לתאוריה זו ניתן משנה תוקף בהתחשב בעובדה כי מספר תרופות מסוג SSRI, אשר מעלות את ריכוז הסרוטונין במוח, גורמות לשיפור אצל גברים הסובלים משפיכה מוקדמת (ראו: טיפול). שפיכה מוקדמת המופיעה לראשונה לאחר גיל 50 עשויה להצביע על סוכרת, מחלה המשפיעה לעתים על היבטים רבים של התפקוד המיני.
  • גורמים פסיכיאטריים. מחלות נפש רבות, כגון הפרעת דחק פוסט-טראומטית (סוג של חרדה) והפרעה דו-קוטבית, גורמות לליקויים בתפקוד המיני - ביניהם שפיכה מוקדמת - כחלק משלל תסמיניהן.
  • גורמים גנטיים. קיים חשד שטרם הוברר דיו לגורם גנטי לשפיכה מוקדמת, שכן הוכח שלרבים הסובלים מהליקוי קרובי משפחה הסובלים ממנו אף הם.
  • טיפול*לשפיכה מוקדמת קיימות שיטות טיפול המבוססות על תרגול ואשר מטרתן היא שיפור יכולת הזיהוי של הגבר את עוצמת הגירוי המיני ושיפור השליטה בשפיכה. לשיטות אלו, אותן יש לבצע כצעד ראשוני, שיעורי הצלחה גבוהים. בכל מקרה שילוב בת-הזוג בטיפול מגביר את סיכויי ההצלחה.
   • שיטת ה"התחל-הפסק" (סטארט אנד סטופ, באנגלית: Start and stop). מטרת השיטה היא להרגיל את הגוף לרמות גבוהות ולזמנים ארוכים יותר ויותר של גירוי מיני. בתחילה מבוצעת השיטה לבד, באמצעות אוננות. הגבר מגרה את עצמו כמעט עד לנקודת האל-חזור, מפסיק לכעשרים שניות ואז ממשיך לגרות את עצמו, וחוזר חלילה, תוך הימנעות משפיכה למשך זמן כולל של כעשרים דקות. מספר מטפלים מורים למטופל לדרג לעצמו את עוצמת הגירוי שהוא חש מ-1 (היעדר זקפה) ועד 10 (אורגזמה). הפסקת הגירוי צריכה להתרחש בעוצמת גירוי של 8 בערך, והמשכת הגירוי מתרחשת כשהעוצמה דועכת לכ-3. השליטה העצמית באוננות והעדר הלחץ הנפשי הנגרם מנוכחות בת הזוג מאפשרים בשיטה זו שיפור השליטה העצמית על השפיכה, זיהוי טוב יותר של נקודת האל-חזור ובעיקר—הארכת משך הזמן הנדרש לשם הגעה לאורגזמה. לאחר תרגול במשך זמן מה (מספר שבועות בדרך כלל) ניתן לשלב את בת הזוג בשיטה. שיטת ה"התחל-הפסק" ניתנת בדרך כלל על ידי סקסולוגים כטיפול עיקרי בשפיכה מוקדמת והיא זוכה לשיעורי הצלחה גבוהים מאוד.
   • שיטת ה"חנק". בשיטה זו על בן או בת הזוג ללפות בחוזקה את הפין רגע לפני שהגבר מגיע לאורגזמה; הדבר גורם למניעת השפיכה. בדומה לשיטת ה"התחל-הפסק", גם כאן יש לחזור על התהליך לאחר כעשרים שניות, לזמן כולל של כעשרים דקות. השיטה מבוצעת בתחילה בדרך כלל באמצעות גירוי ביד; לאחר שמושגת שליטה מסוימת על השפיכה ניתן לבצע את השיטה גם באמצעות חדירה.
   • תרגול שרירי האגן. כיווץ ודחיפה רצוניים של שרירי האגן גורם לחיזוקם ולשיפור השליטה בהם; שרירים אלו אחראיים לשפיכת הזרע. יתרון השיטה הוא פשטותה והעובדה שניתן לבצעה בכל העת, בזמן העבודה או הנהיגה, למשל. גברים רבים מדווחים על שיפור.
   • שינוי התנוחה. תנוחות יחסי המין השונות גורמות לעוצמות גירוי משתנות בגברים שונים. על הגבר לזהות את התנוחה בה שליטתו על השפיכה מרבית.
   השיטות הבאות אינן מביאות לריפוי השפיכה המוקדמת, והן משמשות כפתרון זמני או במידה והשיטות שלעיל נכשלו:
   • קרם (או תרסיס) השהייה. קרם זה, אותו יש למרוח על איבר המין הגברי, גורם לאלחוש קל וזמני של האזור. גם האישה עשוייה לחוות אלחוש באיבר המין שלה כשהשותף שלה משתמש בקרם השהייה, דבר המהווה חיסרון של השיטה. חיסרון נוסף הוא היעדר הספונטניות, שכן רוב תכשירי ההשהייה מתחילים לפעול רק לאחר כעשרים דקות מזמן תחילת השימוש.
   • קונדום. גברים רבים חשים פחות גירוי כשהם משתמשים בקונדום, דבר המפחית את הסיכוי לשפיכה מוקדמת. קונדומים מסוימים משלבים את השיטה שהוזכרה לעיל וכוללים תכשיר השהייה על גבי הדופן הפנימית שלהם. באופן זה נמנע מגע בין תכשיר ההשהייה ובין איבר המין של האישה.
   • תרופות. נוגדי דיכאון מסוג SSRI מביאים במקרים רבים לעיכוב השפיכה, אך לעתים גם לבעיות בזקפה ולשלל תופעות לוואי אחרות. מספר סמים פסיכואקטיביים, כגון מורפיום והרואין, מביאים אף הם לעיכוב השפיכה. תרופות המשמשות לעיכוב השפיכה אינן מביאות לפתרון הבעייה; עם הפסקת השימוש בהן חוזרת השפיכה המוקדמת. בתרופות לטיפול בשפיכה מוקדמת יש להשתמש כמוצא אחרון, אם השיטות האחרות נכשלות.
   • שפיכה שנייה. אורגזמה המתרחשת זמן קצר לאחר אורגזמה קודמת דורשת אצל גברים רבים גירוי רב יותר; אצל גברים אלו, לפיכך, אוננות כשעה לפני קיום יחסי מין עשויה לעכב את השפיכה.
   • משיכת האשכים כלפי מטה לפני השפיכה. זוהי שיטה מיושנת אשר אינה מומלצת על ידי סקסולוגים כיום; השיטה עלולה לגרום לפגיעות ויעילותה שנויה במחלוקת.
   • קרדיט לויקיפדיה.
   • מידע זה הוא ממש חשוב.
   • על השפיכה המוקדמת והדרכים להיתגבר עליה.
   • מנהלים-אם תרצו תוסיפו ללינקיה(זה ימנע הרבה ספאם).
   • תודה-והמשך יום טוב.

 5. 12-06-2007 12:53 #5
  הסמל האישי של~RockBoy~
  1,978
  4
  25-04-07
  אשדוד
  הכל כבר ידוע אתה מעתיק הכל מויקיפדיה... מה הקטע ותפסיק לפתוח אשכולות מידע אם אתה רוצה תרכז הכל ביחד

 6. 12-06-2007 13:01 #6
  הסמל האישי שלערפד-טהור
  1,195
  3
  13-07-06
  אז אם אונסים קטינה כבר עדיף ללכת על כל הקופה ולנסות להסתיר את האונס בכך שרוצחים אותה...
  איזה חוק...

 7. 12-06-2007 13:14 #7
  הסמל האישי שלbayshan
  682
  1
  11-04-07
  למדתי סלטה
  ערפד-טהור הזה מסוכןןןן

 8. 12-06-2007 13:58 #8
  הסמל האישי שלBadBoyKiller
  2,384
  10-06-07
  שטויות.. לעבור על החוקים הכי כיף חח

 9. 12-06-2007 14:35 #9
  הסמל האישי שלNostlgia
  1,231
  01-06-07
  למה אתה שם את זה פה? אפחד לא ביקש O_o
  הגלרייה שלי :]
  קרבי זה הכי לאחי
  פבל הוא לא רוסי..הוא אוקראיני!

 10. 12-06-2007 16:15 #10
  הסמל האישי של▪•●Sky●•▪
  5,881
  6
  23-09-06
  --
  ציטוט פורסם במקור על ידי BadBoyKiller צפה בהודעה
  שטויות.. לעבור על החוקים הכי כיף חח
  חח תחמן מניאק

  טוב תודה אחי

 11. 12-06-2007 17:03 #11
  הסמל האישי שלOlympia
  2,261
  1
  17-05-07
  מה זה שרירי האגן :??  זה כיווץ ודחיפה של הזין?

 12. 12-06-2007 18:29 #12
  הסמל האישי של6233Madness
  344
  31-05-07
  מסקנות! :

  לעשות סקס מעל גיל 14 ולצלם בווידאו את ההסכמה שלה

 13. 12-06-2007 18:43 #13
  הסמל האישי שלRazoRico
  658
  20-01-07
  אילת חעחעחע
  חח תודה אחי ~שימושי~

 14. 12-06-2007 20:37 #14
  הסמל האישי שלAirborne
  7,122
  7
  23-12-06
  אי שם מע
  Airborne מנותק מפקח קטגורית פנאי ובידור לשעבר
  כתוב בחוק אינוס קטינות שהעונש הוא 20 שנות מאסר. תראו לי אחד שנכנס לחצי מזה על אינוס קטינה!!!

 15. 12-06-2007 21:10 #15
  הסמל האישי שלBlackTemptation
  180
  04-05-07
  ידוע
  תודה בכל מקרה
  כל אחד היה יכול ללכת לויקפדיה ולהעתיק את זה...

עמוד 1 12 אחרוןאחרון
מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל בכיר » מנהל פורום » צוות תוכן » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner