• הודעות
 • אשכולות
 • רשומים
 • לייקים
 • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר הרשמה באמצעות facebook

האנטומיה של גריי - סיכום עונות 1-5! ~עלול להכיל ספויילרים~

 1. 14-09-2009 22:40 #1
  הסמל האישי שלRacheli
  21,777
  68
  21-01-09
  בת
  קרדיט לויקיפדיה, ממליצה קריאה למסתבכים!

  עונה 1

  שודרה בערוץ ABC בין מרץ למאי 2005 - בסך הכול 9 פרקים. מרדית' גריי היא בתה של אליס גריי, מנתחת ידועה לשעבר. מרדית' מתחילה את התמחותה במחלקה כירורגית בביה"ח הבדיוני "סיאטל גרייס". ערב קודם היא מכירה גבר שמתגלה למחרת כאחד המנחים שלה בתוכנית ההתמחות, ד"ר דרק שפרד. המצב העדין שנוצר בין שתי הדמויות רק יילך ויסתבך במהלך העונה. במקביל מכירה מרדית' את שאר המתמחים: כריסטינה יאנג, איסובל (איזי) סטיבנס, ג'ורג' או'מאלי - שלושת אלה יהפכו להיות חברים קרובים ואף שותפים לדירה של גריי. מהחוויות הפחות נעימות של היום הראשון ב"סיאטל גרייס" - הכרות עם ד"ר מירנדה ביילי, המכונה "הנאצית" בגלל אופיה הקשוח, ועם אלכס קרב - מתמחה נוסף. כמו כן מוצגות דמויותיהם של מנהל המחלקה הכירורגית, ד"ר וובר, ושני רופאים מומחים שכל אחד מהם רואה את עצמו כמחליפו של וובר: דרק שפרד ופרסטון ברק.
  במהלך העונה מנסה מרדית' גריי להסתיר מכולם שאמה חולת אלצהיימר, להספיק למלא את חובותיה כמתמחה, והרומן שלה עם ד"ר שפרד (המכונה מקדרימי) מסתבך מאוד.

  עונה 2

  שודרה בארצות הברית בין ספטמבר 2005 עד מאי 2006 - בסה"כ 27 פרקים. בין רגעי השיא של העונה: פרק הסופרבול (It's the End of the World) והמשכו (As We Know It) ופרק סיום העונה שהורכב משלושה פרקים שלמים.
  היחסים בין מרדית' ודרק שפרד נקלעים למשבר אחרי הופעתה הפתאומית של ד"ר אדיסון מונטגומרי-שפרד, אשתו של דרק, שגם נשארת לעבוד ב"סיאטל גרייס" בתור מנתחת המתמחה בטיפול בנשים בהריון. רומן בין כריסטינה יאנג וד"ר ברק עובר עליות ומורדות. איזי מפתחת אהבה אסורה כלפי חולה לב בשם דני דוקט, ומתארסת לו. כדי לקדם את דני למקום גבוה יותר ברשימת ההשתלות, איזי חותכת את הכבל של מכשיר ה-LVAD (מכשיר עזר לפעולת הלב) שלו. ד"ר ברק נורה ביד ויש ספק אם יוכל לשקם את עצמו לרמה שתאפשר לו להמשיך לבצע ניתוחים.

  עונה 3

  שיבוץ הסדרה ביום חדש ותחרות ישירה מול CSI הוכיחה את עצמו. כך למשל, בפרק הפותח את העונה צפו כ-25 מיליון איש, בעוד שמספר הצופים ב-CSI היה 22 מיליון צופים "בלבד". לדמויות הסדרה הצטרפו שני רופאים חדשים: האורתופדית קאלי טורס ומנתח פלסטי, ד"ר מארק סלואן. שתי הדמויות עשו הופעות אורח בסדרה במהלך העונה השנייה אך כעת הפכו לחלק קבוע בצוות השחקנים.
  גריי מתקשה לבחור בין ד"ר שפרד ובין חברה החדש, הווטרינר פין דנדריג'. איזי מנסה להתגבר על האובדן של דני ועל החלטתה לעזוב את תוכנית ההתמחות ואינה יכולה להחליט מה לעשות עם צ'ק בסך 8.7 מיליון דולר שקיבלה במפתיע. כריסטינה ובן זוגה (ד"ר ברק) מנסים להתגבר על תוצאות פציעתו של ברק. בסופו של דבר, איזי החליטה לתרום את ירושתה לבניית מרפאה בתוך תחום בית החולים שתטפל בחינם במעוטי יכולת. ג'ורג' מציע נישואים לד"ר קאלי טורס וד"ר ברק מפתיע את כריסטינה עם הצעה דומה. לאחר שכמעט מתה בעצמה בטביעה, מרדית' נאלצת להתגבר על פטירתה של אמה וכל הרופאים הבכירים רואים את עצמם כמועמדים להחליף את המנהל וובר המתכוון לפרוש מתפקידו עקב איומיה של אשתו שאם לא יעשה זאת תתגרש ממנו. בסופו של דבר מציע וובר את משרת המנהל לד"ר שפרד אשר מסרב לקחת את מקומו של המנהל הוותיק. ד"ר ברק מקבל קשה את הבשורה שוובר לא בחר בו ושוקל את המשך דרכו ב"סיאטל גרייס". ד"ר קאלי טורס מקודמת לתפקיד מתמחה ראשית של הבית חולים לתדהמתה הרבה של מירנדה ביילי שראתה את עצמה כמועמדת הראויה היחידה לתפקיד. ג'ורג' נכשל במבחן סיום של תקופת ההתמחות ועומד כעת בפני שתי אפשרויות: לעזוב את התוכנית או להתחילה מחדש. ברגע אחרון מבטל ד"ר ברק את החתונה עם כריסטינה ועוזב את הדירה המשותפת שלהם.

  עונה 4

  לאחר סיום ההתמחות הופכים הגיבורים הראשיים לרופאים מן המניין ומקבלים מתמחים משלהם, ביניהם - לקסי גריי, אחותה למחצה של מרדית'. ג'ורג' שנכשל במבחני סיום מתחיל את ההתמחות מחדש כאשר מרדית' היא האחראית של קבוצתו. הרומן בין איזי וג'ורג' צובר תאוצה ואיזי לוחצת על אהובה שיגלה את האמת לאשתו. קאלי מתקשה לעמוד בלחץ של התפקיד החדש ונתקלת ביחס מזלזל מצד רופאים אחרים ובמיוחד מצידה של ד"ר מירנדה ביילי שראתה את עצמה כמועמדת מובילה לתפקיד הרופאה הראשית. לבסוף ביילי מחליפה את ד"ר טורס בתפקיד. ד"ר אריקה האן שהופיעה לראשונה בפרק בסוף העונה השנייה, בו איזי חותכת את כבל ה- LVAD של דני דוקט מחליפה את ד"ר ברק בתפקיד ראש מחלקת קרדיולוגיה.

  עונה 5

  אריקה וקאלי מנסות לתפקד כזוג אבל אריקה מצפה להתחייבות של קאלי לקשר ביניהן, וכשקאלי נמנעת מההתחייבות אריקה עוזבת את סיאטל גרייס. קאלי מוצאת בת זוג חדשה- אריזונה רובינס, רופאת ילדים קופצנית.
  מגיע לבית החולים רופא חדש, ד"ר אואן האנט, ראש מחלקת טראומה. אואן חוזר מהמלחמה בעיראק ומנסה להתאושש מהטראומות שעבר. לאחר קשר רומנטי בינו לבין כריסטינה, הוא חונק אותה במהלך סיוט לילה והיא מחליטה להיפרד ממנו. אואן מסכים לעבור בדיקה על ידי ד"ר שפרד, כדי לגלות את הסיבה לסיוטים ולטפל בהם.
  הצ'יף מאשר לג'ורג' לעשות את מבחן ההתמחות מחדש, וכעת גם הוא מתלמד כמו שאר חבריו.
  לקסי, אחותה למחצה של מרדית', מנסה להתגבר על אהבתה הנכזבת לג'ורג' אחרי שהוא מתעלם ממנה. היא מפתחת רומן עם מארק סלואן, למרות בקשותיו של דרק ממארק לא להתקרב ללקסי. לכן, מארק מנסה להסתיר את הקשר מדרק. לבסוף, אחרי תחינות מצידה של לקסי, מארק מספר על הרומן לדרק ודרק מכה אותו.
  אלכס מחזר אחרי איזי והם יוצאים. איזי מקבלת את המטופל שהיה אמור לקבל את לבו של דני, ובעקבות זאת מתחילה רוחו של דני לרדוף אותה. לאחר מכן, היא מגלה שההזיות הן תוצאה של סרטן שהתפשט לכבד, לעור ולמוח שלה ומתאשפזת בבית החולים.
  ביילי שוקלת לעבור לניתוחי ילדים, והצ'יף מנסה למנוע זאת ממנה עד שאדל מתערבת.
  דרק, למרות כל המכשולים, עובר לגור עם מרדית'. אמו פוגשת אותה, ונותנת לו את טבעת הנישואין שלה, כדי שיציע נישואין למרדית'. כל בית החולים יודע על הצעת הנישואין המתוכננת, חוץ ממרדית'. אחיה של אדיסון, ארצ'ר, מגיע לבית החולים וזקוק לניתוח מוח, במהלך שני פרקים המערבים את הקאסט של האנטומיה של גריי עם זה של מרפאה פרטית. באמצעות חבריו הישנים של דרק, מגלה מרדית' שהוא כתב שיר אהבה לאדיסון בחתונה. אדיסון, מצידה, מבינה שאמו של דרק תמיד שנאה אותה, ולכן לא נתנה לדרק את הטבעת בנישואיו הראשונים. דרק מאבד מטופלת בהריון לאחר שביצע בה ניתוחים רבים כדי לתקן שגיאה שביצע, מסתגר בקרוואן שלו ומסרב לעזוב את היער ולבוא לעבודה. הצ'יף מספר למרדית' על הטבעת, והיא הולכת לפגוש את דרק ביער. דרק השיכור משליך את הטבעת ליער. ביילי שולחת את האנט וטורס להחזיר את דרק לבית החולים, אבל כשהם לא חוזרים היא נאלצת לשלוח את הצ'יף ליער, והוא גורם לדרק אכול החרטה והשיכור לחזור לבית החולים ולנסות שוב את מזלו עם מרדית'. דרק מנסה להציע לה נישואין אבל היא דוחה אותו. לבסוף, מציע לה דרק נישואין בצורה רומנטית, תוך סקירת העבר המשותף שלהם בעזרת הניתוחים. בשני הפרקים האחרונים של העונה ג'ורג' נדרס על ידי אוטובוס כשהוא מציל אישה ומתאשפז בבית החולים כשפניו הרוסות ואיש לא יודע שהחולה הזה הוא בעצם ג'ורג'. החתונה של מרדית' ודרק מתקיימת רק שאלכס ואיזי מתחתנים במקומם כדי להגשים את משאלתה של איזי ולתת לה את חתונת חלומותיה לפני שתמות, לאחר החתונה איזי עוברת ניתוח מסובך ביותר במוח ועוברת אותו בהצלחה למרות שסיכוייה היו קלושים. כשהיא מתאוששת מהניתוח אלכס ושאר הרופאים שלה מגלים שהזיכרון שלה נפגם ושאחרי כל 5 דקות היא שוכחת את כל מה שקרה לאחר הניתוח. משום שמרדית' ודרק לא התחתנו הם החליטו לא לעשות סיפור גדול מחתונתם, והתחתנו בכך שחתמו על פיסת נייר. בסוף הפרק כריסטינה ואואן נראים מאושרים מפני שבפעם הראשונה מאז שחזר מעיראק אואן ישן ולא סבל מסיוטיום בשנתו. מצבו של ג'ורג' מדרדר והמוניטור שלו מראה קו ישר שניות אחרי שהוא מגלה למרדית' שזה הוא. וגם מצבה של איזי מדרדר וגם המוניטור שלה מראה קו ישר בדיוק אחרי שאלכס מגלה שהזיכרון שלה שוב עובד כמו שצריך.
  לחיות זה דבר נפלא.
  רוב האנשים פשוט קיימים.

 2. 15-09-2009 15:07 #2
  הסמל האישי שלTiinkerBell
  10,273
  6
  01-04-08
  TiinkerBell מנותק מנהלת פורומים צפייה ישירה וסדרות רפואיות לשעבר
  בת
  תודה רבה !
  סדרה מעולה,עוד 9 ימים עונה חדשה D:

 3. 15-09-2009 15:53 #3
  הסמל האישי שלyochisha
  5,314
  1
  26-02-09
  yochisha מנותק מנהלת פורום סדרות ישראליות כללי לשעבר
  בת
  תודה רבה רחלי
  מחכה בקוצר רוח לסדרה!!!

מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל בכיר » מנהל פורום » צוות תוכן » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner