• הודעות
 • אשכולות
 • רשומים
 • לייקים
 • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר הרשמה באמצעות facebook
מידע|

תעודת בגרות חברתית

 1. 14-02-2010 17:35 #1
  הסמל האישי שלmaor6060
  761
  15-04-08
  מאור
  בן
  במשרד החינוך יצא דבר חדש שנקרא: "תעודת בגרות חברתית"....

  בקרוב יקבלו תלמידי ישראל שתי תעודות בגרות עם הגיעם לסוף כיתה י"ב: יוזמה חדשה של משרד החינוך מציעה להעניק לכל תלמיד המסיים את לימודיו תעודת בגרות חברתית-אזרחית, בנוסף לזו הרגילה וגדושת הציונים. לתעודה החדשה תהיה השפעה של ממש גם על עתידו של התלמיד - היא תשמש כקריטריון נוסף בקבלה ללימודים גבוהים.

  היוזמה באה בעקבות הצלחתו של "פרויקט מעורבות חברתית קהילתית ואזרחית", בו לקחו חלק בשנה שעברה כ-24 אלף תלמידים מכיתות ז'-י"ב. 800 תלמידים ראשונים כבר קיבלו את התעודה החברתית בסוף שנת הלימודים הקודמת כחלק מהניסוי.

  מטרת היוזמה החדשה היא להחליף את פרויקט "המחויבות האישית", שהיה קיים עד כה בבתי הספר התיכוניים וחייב תלמידים בפעילויות שונות למען הקהילה בתמורה לציון. מטרה אחרת היא שהתעודה תילקח בחשבון בכל השלבים שעוברים בני הנוער אחרי שסיימו את לימודיהם: צה"ל, אוניברסיטאות ומקומות עבודה.

  מנהלת התחום הפדגוגי במשרד החינוך, לאה רוזנברג, אשר עומדת בראש הפרויקט, אמרה שאחת ממטרות התעודה החדשה היא ש"אם ירשמו לאוניברסיטה שני סטודנטים לרפואה בעלי ציונים זהים, הרי שהסטודנט שהוכיח עצמו כמחוייב לקהילה וכבעל רגישות חברתית עוד מתקופת לימודיו בבית ספר - יועדף". יש לציין כי עדיפות לסטודנטים "בעלי רקע חברתי" ניתנת כבר היום באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ובמרכז הבינתחומי בהרצליה.

  הקריטריונים לקבלת התעודה החדשה יהיו: פעילות שבועית קבועה בהיקף של 60 שעות לפחות בשנה, הכשרה מסודרת בתחום ההתנדבות או האזרחות הפעילה בהיקף של לפחות 30 שעות בשנה ולבסוף - כתיבת עבודת גמר. המרכזים בהם יוכלו התלמידים להתנדב הם: מד"א,כבאות והצלה, המשמר האזרחי, חונכות לילדים צעירים, סיוע לקשישים ובבתי אבות, בתי חולים, סיוע למשפחות שכולות, פעילות במועצת נוער העירונית או היישובית, פעילות למען הגנת הסביבה ועוד.


  לכתבה המלאה: לחץ כאן

 2. 14-02-2010 18:29 #2
  הסמל האישי שלg24_7
  5,738
  23-10-08
  גיא
  בן
  זה לא ממש טוב,
  ישנם אנשים שפשוט לא יכולים להיות מעורבים חברתית.
  יש לכל אחד סיבה משלו ואני לא אתחיל לפרט(אם תבקשו בשמחה).
  אבל קיים פרויקט מחויבות אישית שנועד בדיוק למטרה זו לחשוף ילדים להתנדבות. מה שהמשרד מנסה לעשות זה להפוך התנדבות לחובה, זו כבר לא התנדבות, נכון למוסד אוניברסיטאי ישנה את הזכות לקבל רק אנשים בעלי מחויבות אזרחית אך זה לא יכול לבוא ממשרד החינוך.
  בנוסף יש כמה דברים שלא קשורים להתנדבות אלה למערכת החינוך ולכן לא אפרט כאן.
  והנה תגובה קטנה מהכתבה עצמה שבערך מסבירה את זה:
  מה את רוצה מתלמידים, ? מה שלא דרשו ממך בנעורייך? יש להם שנתיים או שלוש בצבא לתת למדינה. זה לא מספיק ? גם ככה הם כורעים בעומס הלימודים, בכמות המקצועות, ויש כאלה שמקשים וזקוקים לשעורים פרטיים. ומי ייממן אותם? אם אין להם הורים עשירים, הם הולכים בשביל זה לעבוד? אז מתי שיתרמו.? האם היממה התארכה? האם יש יותר מ-24 שעות ביממה? ומה עם שעות השינה של בני הנוער? אינך חושבת שזה חשוב באותה מדה לתפקוד ולבריאות שלהם? יש הרבה משפחות שבהם יש הורה חולה, סבתא שזקוקה לעזרה. הורה שמבקש מהילד הגדול עזרה בטיפול באח קטן., בשמירה עליו. מי ימדוד את כל מה שעובר על כל אחד מהתלמידים מעבר לשעות הלימודים? האם את, גברת רוזנברג? אנא, תתרכזי בהעלאת איכות המורים גם דרך העלאה בשכרם. עבודתם לא קלה. קל יותר לשבת בוועדות במשרד החינוך ולחלום (ולהעלות) על רעיונות כאלה. נסחפת והרבה. כדאי שתחשבי שוב על הרעיון הבלתי נבון ובלתי צודק הזה.

 3. 15-02-2010 18:01 #3
  הסמל האישי שלSpectatoR
  11,749
  3
  06-04-08
  בן
  תודה רבה על הפרסום
  דבר טוב שיעדוד התנדבות.
  B | תיאוריה- 1 | פנימי- 1 | חיצוני- 2

 4. 15-02-2010 18:50 #4
  הסמל האישי שלg24_7
  5,738
  23-10-08
  גיא
  בן
  אבל המיזם הזה יוצר חובה להתנדב ולא מעודד.
  ןלכן זה רע.

 5. 20-02-2010 09:52 #5
  הסמל האישי של_NuNiT_
  9,544
  14-11-08
  ♥ נופר �
  בת
  תודה רבה על הפרסום.
  ומצד אחר גיא זה גורם לאנשים להתנדב אם הם רוצים להצליח. נכון זה לא נעשה מרצונם האישי אבל יכול להיות שבזמן ההתנדבות הם ישתנו וימשיכו להתנדב...

 6. 21-02-2010 09:51 #6
  הסמל האישי שלdidik7
  12
  18-02-10
  בת
  זה נשמע קצת מחמיר מידי לדעתי, זה מזכיר קצת את המאגר הביומטרי , בגלל חוסר הפרטיות שתעודת התנדבות חברתית שתהפוך להיות חובה... אני אישית עשיתי שנת שירות והייתי בצבא שנתיים ואני אכן מסכימה שהתנדבות בייחוד במדינה שלנו זה דבר מאוד חשוב וחיוני. אך אולי לא בצורה זו שאחר"כ תשפיע על האזרחים לעתיד ביכולתם להתקבל לאוניברסיטאות...? מוגזם מידי לטעמי, משחקים כאלו עם גורלות של אנשים, זה קצת יותר מידי.
  אולי אפשר להשאיר את רעיון התעודה ( לסימליות ) ולעזוב את עיניין הקבלה למקומות...

מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל בכיר » מנהל פורום » צוות תוכן » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner