• הודעות
 • אשכולות
 • רשומים
 • לייקים
 • מחוברים כרגע
הרשמה לאתר הרשמה באמצעות facebook
תגיות: שמואל, שמואל פרק, סיכום שמואל, סיכום שמואל פרק, שמואל א
עזרה|

סיכום שמואל ב' פרק א'

 1. 23-03-2011 16:50 #1
  הסמל האישי שלUser_Decade
  1,581
  9
  01-01-10
  בן
  הכיתה: ט'
  המקצוע: תנ"ך
  הנושא: שמואל ב' פרק א' ופרק ג'
  הערות: אני צריך סיכום של פרקים א' ו ג'

  תודה :-)
  סיכום שמואל ב' פרק א'

 2. 24-03-2011 16:17 #2
  הסמל האישי שלUser_Decade
  1,581
  9
  01-01-10
  בן
  הקפצה
  סיכום שמואל ב' פרק א'

 3. 25-03-2011 17:33 #3
  הסמל האישי שלUser_Decade
  1,581
  9
  01-01-10
  בן
  הקפצה
  סיכום שמואל ב' פרק א'

 4. 26-03-2011 18:10 #4
  הסמל האישי שלUser_Decade
  1,581
  9
  01-01-10
  בן
  מה יהיה ...
  סיכום שמואל ב' פרק א'

 5. 27-03-2011 02:38 #5
  הסמל האישי שלUser_Decade
  1,581
  9
  01-01-10
  בן
  =\
  סיכום שמואל ב' פרק א'

 6. 28-03-2011 21:58 #6
  בס"ד

  פרק א':

  אוקיי, בעצם הפרק מתרחש לאחר המלחמה עם הפלישתים בגלבוע, שבמלחמה הזאת בעצם מתים שאול ובניו כמו שניבא להם שמואל לאחר ששאול העלה אותו באוב .
  פליט מגיע למחנה של דוד , שבדיוק חוזר ממלחמה עם עמלק .
  הפליט מגיע לדוד כשבגדיו קרועים ואדמה על ראשו . האיש ניגש אל דוד ומשתחווה אליו .
  דוד שואל מאין באת, והפליט אומר לו : "ממחנה שאול" .
  הפליט מספר לדוד מה קרה במלחמה : העם נס (ברח), הרבה מתו ובינהם גם שאול ובניו .
  דוד שואל : "מאיפה אתה יודע ?"
  הפליט אומר : "עברתי במקרה בהר הגלבוע וראיתי את שאול נשען על החנית שלו. הפלישתים התקרבו אליו מאד . הוא הביט בי ולפתע קרא לי. הוא שאל אותי מי אני, אז אמרתי לו שאני עמלקי . שאול ביקש ממני להרוג אותו כי הוא פצוע קשה והוא עדיין בחיים . ניגשתי אליו והרגתי אותו , כי ידעתי שהוא לא יחיה . אחרי שהרגתי אותו, לקחתי את הצמיד ואת הכתר שהיו עליו, והבאתי אותם אליך "
  (שים לב שהפליט אומר דברי שקר (אתה יכול לראות מה קרה במלחמה בפרק האחרון של שמואל א' . הפליט חושב שהוא יקבל הרבה יוקרה לאחר שהוא יגיד שהוא הרג את שאול . הוא חושב כך, מכיוון ששאול רדף אחרי דוד הרבה זמן להורגו ) .

  דוד קרע את בגדיו וכך גם האנשים שאיתו . הם בכו, צמו והתאבלו על שאול, בניו וכל ישראל שמתו עד הערב . אחר כך, דוד שאל את הפליט מאיפה הוא . הפליט ענה שהוא עמלקי .

  דוד שואל את הפליט : "איך לא התביישת להרוג את משיח ה' ?, אתה אשם במותו מכיוון שאתה בעצמך אמרת שאתה הרגת אותו " .
  דוד ביקש מאחד המשרתים להרוג את הפליט .

  אחר כך, דוד מקונן קינה על שאול ויהונתן . (אני לא חושב שישאלו אותך עליה, אבל תגיד לי אם אתה רוצה פירוש שלה)

  פרק ג':

  בית דוד ובית שאול נלחמו .
  אבנר בן נר היה מבית שאול. לשאול הייתה פילגש ששמה רִצְפָּה בת אַיָה. איש בושת (בן של שאול) אמר לאבנר: "מדוע שכבת עם פילגש אבי?".
  אבנר כעס מאוד על דברי איש בושת ואמר: "האם אני כלב מבני יהודה? עד היום היטבתי עם בית שאול אביך, עם בני משפחתו ועם ידידיו, ולא מסרתי אותך לידי דוד, ואתה מעניש אותי היום על חטאי עם האישה? אלוהים יעניש אותי, ואף גרוע מזה, אני אעזור לדוד להגשים את מה שנשבע לו ה'- להעביר את המלכות ממשפחת שאול למשפחת דוד". איש בושת לא השיב לאבנר דבר כי פחד מפניו.

  אבנר שלח בשמו שליחים אל דוד וביקש: "כרות איתי ברית ואעזור לך להעביר לידיך את כל ישראל".

  דוד השיב: "טוב, אכרות אתך ברית, אבל אני מבקש ממך דבר אחד – אל תבוא אלי בלי מיכל בת שאול".

  דוד שלח שליחים אל איש בושת בן שאול ואמר: "תן לי את אשתי, את מיכל, שנשאתי לאישה תמורת מאה ערלות פלשתים".

  איש בושת שלח לקחת את מיכל מבעלה, פַּלְטִיאֵל בן לַיִש. הבעל הלך אחרי אשתו ובכה עד שהגיעו לבחוּרים, שם אמר לו אבנר: "שוב לביתך", והאיש שב.

  קודם לכן אמר אבנר לזקני ישראל: "תמיד רציתם שדוד ימלוך עליכם. עשו עכשיו כרצונכם, כי ה' אמר לדוד, 'באמצעות דוד עבדי אציל את עמי ישראל מהפלשתים ומכל אויביהם' ".

  אבנר דיבר גם עם אנשי בנימין. אחר כך הלך אבנר לספר לדוד בחברון על כל מה שישראל וכל שבט בנימין רצו לעשות. אבנר בא אל דוד בחברון עם עשרים איש, ודוד ערך סעודה חגיגית לו ולאנשיו. "אלך לאסוף את כל ישראל אל אדוני המלך כדי שיכרתו איתך ברית", אמר אבנר לדוד. "אז תוכל למלוך כרצונך". דוד שילח את אבנר, והוא הלך בשלום.

  יואב בן צרויה (שר צבאו של דוד) ואנשי צבא דוד באו מפעולה צבאית והביאו אתם שלל רב. אבנר כבר לא היה עם דוד בחברון כי דוד שלח אותו לביתו .


  כשבאו יואב וכל הצבא שהיה אתו, נאמר ליואב: "אבנר בן נר בא אל המלך. אחר כך שילח אותו המלך והוא הלך לשלום".

  יואב בא אל המלך ואמר: "מה עשית?! אבנר בא אליך ואתה שילחת אותו ונתת לו ללכת? הרי אתה מכיר את אבנר בן נר ויודע שהוא בא רק כדי לרמות אותך וכדי לדעת את כל ענייניך ומעשיך". יואב עזב את דוד ושלח שליחים להביא את אבנר. הם החזירו את אבנר מבּוֹר הסִירָה (עיר) ודוד לא ידע על כך. אבנר שב לחברון. יואב משך אותו אל תוך שער העיר, כאילו רצה לדבר אתו ללא הפרעות, ודקר אותו בבטן. כך מת אבנר כי הרג את עשהאל אחיו של יואב (בעבר אבנר הרג את אחיו של יואב). כאשר שמע על כך דוד, הוא הכריז: "אני וממלכתי פטורים לעולם מאשמה לפני ה' על מות אבנר בן נר. האשמה מוטלת על יואב ועל בני משפחתו. אל יחדל להיות במשפחת יואב חולה זיבה [זיבה – מחלה שגורמת להפרשות מאיבר המין], מצורע, נכה, הרוג מלחמה או רעב" (במילים אחרות, דוד מקלל את משפחתו של יואב בגלל שיואב הרג את אבנר ללא ידיעתו).

  דוד אמר ליואב ולכל האנשים שהיו אתו: "קִרעו את בגדיכם, לִבשו שקים והתאבלו לפני הגופה של אבנר". דוד המלך הלך אחרי גופתו של אבנר. אבנר נקבר בחברון. המלך פרץ בבכי לפני קבר אבנר וגם כל העם בכה. המלך התאבל על אבנר ואמר:

  "האם היה ראוי אבנר
  למות כמו מנוול?
  ידיך לא היו קשורות
  ורגליך לא היו כבולות,
  אבל נפלת כמו מי שנופל בידי רשעים!"

  העם המשיך להתאבל על מות אבנר.

  באותו יום בא כל העם לשכנע את דוד לאכול, אבל דוד נשבע: "אלוהים יעניש אותי, וגרוע מזה, אם אוֹכל דבר לפני שקיעת השמש".

  כל העם הבחין בצערו והיה מרוצה מתגובתו. כל מה שעשה המלך היה טוב בעיני העם. כל העם וכל ישראל הבינו ביום ההוא שהמלך לא פקד להרוג את אבנר בן נר.

  המלך אמר לאנשיו: "אתם הלוא יודעים שמנהיג גדול ומכובד מת היום בישראל. כעת אני חלש, רק לאחרונה נמשחתי למלך. האנשים האלה, בני צרויה (יואב ואחיו), קשים ממני, אבל ה' ישיב לעושי הרעה בהתאם לרעתם".

  - אני לא יודע מה בדיוק למדת בכיתה ועל מה הבוחן / המבחן - אז תסכם את הסיכום שלי אם הוא ארוך לך מדי . זה בעצם מה שקרה בשני הפרקים האלה --
  -- אני ממליץ לך לקרוא גם את הטקסט המקראי --
  -- קרדיט לאתר "ישועה" --
  נערך לאחרונה על ידי ElectriKid, 28-03-2011 בשעה 22:16

מקרא דרגות:  » יו"ר » מנכ"ל » מנהל ראשי » מפקח » מנהל בכיר » מנהל פורום » צוות תוכן » משתמש כבוד » היכל התהילה » Champ » משקיען כבוד » Winner